Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα θα εχεις root ναι. ΑΛΛΑ ειναι νεο root :lol:

 

Διευκρινιζω περισσοτερο για να ξερουμε τι παιζει. Οταν κανεις Root σε ενα firmware ή Rom κανεις Root στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ λειτουργικο. Αν εσυ περασεις καποια αλλη Rom ή firmware, το root χανεται.

ΑΛΛΑ η Ω οπως και οι περισσοτερες custom rom (αν οχι ολες) ειναι ηδη rooted.

 

Δε θελω σε καμια περιπτωση να το παιξω ξερολας, η απαντηση του vasilisf07 ηταν υπεραρκετη, απλα ειπα να αποσαφηνισω για οσους δεν το γνωριζουν :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πέρασα την ωμέγα 12

άλλαξα το κέρνελ και βελτιώθηκε

η κατανάλωση μπαταρίας . δεν έχω

βγάλει καθόλου την μπαταρία από το

κινητό . οταν το ξεκλειδώνω μου γράφει

ότι δεν βρέθηκε κάρτα sd ειναι κενή ή δεν

υπάρχει .που μπορεί να οφείλεται αυτό είναι

κανένα πρόβλημα της ρομ ? πριν δεν μου το

έκανε και δεν είχα πρόβλημα

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την ωμέγα 12

άλλαξα το κέρνελ και βελτιώθηκε

η κατανάλωση μπαταρίας . δεν έχω

βγάλει καθόλου την μπαταρία από το

κινητό . οταν το ξεκλειδώνω μου γράφει

ότι δεν βρέθηκε κάρτα sd ειναι κενή ή δεν

υπάρχει .που μπορεί να οφείλεται αυτό είναι

κανένα πρόβλημα της ρομ ? πριν δεν μου το

έκανε και δεν είχα πρόβλημα

 

Βγάλε την κάρτα, μετέφερε τα αρχεία σου στο pc και κάνε της μια διαμόρφωση. Ξαναβάλε την και αν στο ξανακάνει τότε η κάρτα σου "παρέδωσε πνεύμα".

Σε πολλούς από εμάς έχουν χαλάσει οι κάρτες μνήμης, δεν έχει σχέση με τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα, μετέφερε τα αρχεία σου στο pc και κάνε της μια διαμόρφωση. Ξαναβάλε την και αν στο ξανακάνει τότε η κάρτα σου "παρέδωσε πνεύμα".

Σε πολλούς από εμάς έχουν χαλάσει οι κάρτες μνήμης, δεν έχει σχέση με τη ρομ.

 

παραπάνω απο δύο μήνες δεν την

έχω την κάρτα . είναι 32gb class 10

san disc .ειναι δυνατόν να παρέδωσε

πνεύμα ? αγορασμένη από expansys :mad:

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παραπάνω απο δύο μήνες δεν την

έχω την κάρτα . είναι 32gb class 10

san disc .ειναι δυνατόν να παρέδωσε

πνεύμα ? αγορασμένη από expansys :mad:

 

Το 90% των καρτών που χάλασαν εδώ στο φόρουμ ήταν ακριβώς αυτή που περιγράφεις (συμπεριλαμβανομένης και της δικιάς μου). Και εγώ από expansys την είχα πάρει αλλά τους έστειλα mail και δεν πείρα απάντηση για την εγγύηση.

Στους περισσότερους τις αντικατέστησαν. Πρέπει μια παρτίδα 32 gb SanDisk να είχε βγει προβληματική.

Δοκίμασες αυτό που σου είπα;

Link to comment
Share on other sites

Το 90% των καρτών που χάλασαν εδώ στο φόρουμ ήταν ακριβώς αυτή που περιγράφεις (συμπεριλαμβανομένης και της δικιάς μου). Και εγώ από expansys την είχα πάρει αλλά τους έστειλα mail και δεν πείρα απάντηση για την εγγύηση.

Στους περισσότερους τις αντικατέστησαν. Πρέπει μια παρτίδα 32 gb SanDisk να είχε βγει προβληματική.

Δοκίμασες αυτό που σου είπα;

 

οχι ακομα δεν το δοκίμασα γιατί ειμαι

στη δουλιά . θα το κάνω το απογευματάκι

και θα ενημερώσω . τώρα αν έχει πρόβλημα

να τους στείλω mail ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

καταρχην δεν εχω βρει καποιο παιχνιδι να μην παιζει σς κοατομ ρομ. γενικα εχω πλεον εξαρτηση με τις ωμεγα ρομς, και δεν μπορω χωρις αυτες. τωρα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να περασω εφαρμογες απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sd. παρολο που εχω κατεβασει την εφαρμογη appmgs pro, και καθε φορα που περναω μια εφαρμογη μου λεει οτι μπορει να μεταφερθει στην καρτα, δεν μου δινει επθλογη. ξερει καποιος καποια καλη εφαρμογη για να το κανω αυτο? ειμαι ροοτ. ευχαριστω.

επειδη κατεβασα και αλλα προγραμματα, τελικα απο οτι ειδα, κανενα δεν μου δινει την επιλογη να μεταφερω εφαρμογη στην sd.!! τι συμβαινει.??

Edited by stallone
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

καταρχην δεν εχω βρει καποιο παιχνιδι να μην παιζει σς κοατομ ρομ. γενικα εχω πλεον εξαρτηση με τις ωμεγα ρομς, και δεν μπορω χωρις αυτες. τωρα αυτο που θελω να ρωτησω ειναι πως μπορω να περασω εφαρμογες απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sd. παρολο που εχω κατεβασει την εφαρμογη appmgs pro, και καθε φορα που περναω μια εφαρμογη μου λεει οτι μπορει να μεταφερθει στην καρτα, δεν μου δινει επθλογη. ξερει καποιος καποια καλη εφαρμογη για να το κανω αυτο? ειμαι ροοτ. ευχαριστω.

 

Είναι θέμα Android. Από την 4.1.1 και μετά δεν μας αφήνει να εγκαταστησουμε εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη.

Μπορείς να το κάνεις μόνο με custom kernel και αντίστοιχο mod που μπορεί να ξεγελάει (ας πούμε) το τηλέφωνο και να βλέπει την κάρτα μνήμης ως εσωτερική.

Άνοιξε την εφαρμογή Omega files και μπες στα mods του Note 2. Θα βρεις το mod και οδηγίες...δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω αν δουλεύει. :)

Link to comment
Share on other sites

πέρασα την ωμέγα 12

άλλαξα το κέρνελ και βελτιώθηκε

η κατανάλωση μπαταρίας . δεν έχω

βγάλει καθόλου την μπαταρία από το

κινητό . οταν το ξεκλειδώνω μου γράφει

ότι δεν βρέθηκε κάρτα sd ειναι κενή ή δεν

υπάρχει .που μπορεί να οφείλεται αυτό είναι

κανένα πρόβλημα της ρομ ? πριν δεν μου το

έκανε και δεν είχα πρόβλημα

 

Και σε μενα το ιδιο εκανε η συγκεκριμενη καρτα.δεν εχω την αποδειξη θα μου την αντικαταστησουν?

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο εκανε η συγκεκριμενη καρτα.δεν εχω την αποδειξη θα μου την αντικαταστησουν?

 

Ποιόν κερνελ βάζεις φίλε μου???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα Android. Από την 4.1.1 και μετά δεν μας αφήνει να εγκαταστησουμε εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη.

Μπορείς να το κάνεις μόνο με custom kernel και αντίστοιχο mod που μπορεί να ξεγελάει (ας πούμε) το τηλέφωνο και να βλέπει την κάρτα μνήμης ως εσωτερική.

Άνοιξε την εφαρμογή Omega files και μπες στα mods του Note 2. Θα βρεις το mod και οδηγίες...δεν το έχω δοκιμάσει να σου πω αν δουλεύει. :)

 

καταλαβα. κριμα πολυ μπερδεμα μου φαινεται. γιατι εχουν κανει αυτη την μ....... δεν καταλαβαινω παντως. να μην μπορεις να περασεις οπου γουσταρεις τις εφαρμογες σου. ετσι εισαι πολυ περιορισμενος. ελπιζω να διορθωθει καποια στιγμη η να βγει καποιος αναλυτικος οδηγος, γιατι ειναι σηματντικο προβλημα.!

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια.....πηγα να μπω σε recovery απο το on off button και κολλησε στα στοιχεια που δειχνει galaxy note ii gt n7100 εβγαλα μπαταρια την ξανα εβαλα αλλα παλικολλαει εκει τι κανω? Φλασαρισμα την official και απο την αρχη?
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια.....πηγα να μπω σε recovery απο το on off button και κολλησε στα στοιχεια που δειχνει galaxy note ii gt n7100 εβγαλα μπαταρια την ξανα εβαλα αλλα παλικολλαει εκει τι κανω? Φλασαρισμα την official και απο την αρχη?

 

Μου έχει συμβεί, όχι με Omega.

Δεν έχεις recovery. Φλασαρε από pc odin ένα custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί, όχι με Omega.

Δεν έχεις recovery. Φλασαρε από pc odin ένα custom recovery.

 

Εγινε! Τωρα πρεπει να το αφαιρεσω η δεν υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εγινε! Τωρα πρεπει να το αφαιρεσω η δεν υπαρχει προβλημα?

 

Φλασαρες custom recovery και είσαι εντάξει;;;

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρες custom recovery και είσαι εντάξει;;;

 

Ναι το κινητο δουλευει κανονικα απλος παω να περασω την 14 και κολλαει εκει που σε ρωταει να περαστει η ρομ default η με removed bloatware καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Περασα την V15 και εχω ενα θεμα, εχω κανει συνχονισμο τις επαφες μου ολα ενταξει της βλεπω και με φωτο που εχω περασει ολα οκ, αλλα οταν με καλουν δεν μου δειχνει πιος με περνει τηλ παρα μονο τον αριθμο σαν να με περνει καποιος πρωτη φορα!!! Ξερουμε κατι καμια λυση? Το βρηκα ολα οκ!! Edited by whitemen
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς στο simplistic ποιός κωδικός στο μπλε χρώμα αντιστοιχεί στo μπλε των toggles της omega v15;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...