Jump to content

[ROM] Omega for Samsung Galaxy Note II


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να μου καποιος πως δουλεβουν τα 24 toggles στην ωμεγα?τα κατεβασα απο το omega files.αλλα δεν βλεπω καποια διαφορα.ενω επρεπε να υπαρχει κουμπι με 2g3g.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 469
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να μου καποιος πως δουλεβουν τα 24 toggles στην ωμεγα?τα κατεβασα απο το omega files.αλλα δεν βλεπω καποια διαφορα.ενω επρεπε να υπαρχει κουμπι με 2g3g.

 

Αν πας στις εφαρμογες σου θα δεις μια εφαρμογη ''Advance'', απο εκει κανεις τις ρυθμισεις....

Link to comment
Share on other sites

...προβληματάκι και θα το εκτιμούσα εάν κάποιος "πεφωτισμένος" μου δώσει κι εμένα τα φώτα του!

 

Κατ'αρχήν φοράω την V15 και είμαι και πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Λόγω έλλειψης χώρου και λόγω του τεράστιου όγκου δεδομένων για τα παιχνίδια μέχρι πρότινως χρησιμοποιούσα το Gl to SD, το οποίο διάβαζε τα δεδομένα τους από την εξωτερική SD... Με την αύξηση των αναγκών σε χώρο όμως, έψαξα και βρήκα στο XDA και βρήκα κάποιους τρόπους για να μεταφέρω τα δεδομένα σε USB και να παίζουν τα παιχνίδια από εκεί. Από αυτούς τους τρόπους δοκίμασα δύο. Ο ένας ήταν με την εφαρμογή Directory Bind, ο οποίος δεν λειτούργησε μιας κι έχει επιλογή το πρόγραμμα να κάνει unbind με την σύνδεση USB, οπότε σβου. Ο δεύτερος απαιτούσε την χρήση ενός script, το οποίο όμως ποτέ δεν κατάφερα να κάνω να δουλέψει ό,τι κι αν έκανα κι εδώ ζητάω την βοήθεια όποιου γνωρίζει. Πρόκειται για την εντολή mount, την οποία την χρησιμοποίησα όπως ακριβώς την διάβασα, αλλά συνεχώς μου εμφάνιζε ότι έκανα λάθος στην σύνταξη.

 

Το script όπως το χρησιμοποίησα στο Gscript έχει ως εξής:

mount -o bind /storage/UsbDriveA/Real Racing 3 /storage/sdcard0/Android/data/com.ea.games.r3_row

 

Όταν το εκτελώ στην καταγραφή του Superuser βλέπω:

usage mount : [-r] [-w] [-o option] [-t type] device directory

 

Στην αρχή έψαχνα μήπως έχω λάθος στους καταλόγους, αλλά δεν έχω. Το Usb το διαβάζει κανονικά η συσκευή, έχει πλήρη πρόσβαση.

 

Βλέπει κάποιος λάθος στην σύνταξη του script; Κοντεύω να σκάσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα των NOTE :D

Είμαι πλεον και εγω κατοχος NOTE II μετα απο S3. H αληθεια ειναι οτι εχεις αλλο κινητο με το NOTE, σε ταχυτητες, επιλογες και πολλα πολλα αλλα. Το θέμα μου ειναι οτι εχετε δει διαφορες σε συμπεριφορα και αυτονομια με omega rom? Να του περασω?

 

Υ.Γ. Χρησιμοποιω omega απο S2-S3 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω σε perseus γιατί ήμουν ευχαριστημενος και στο s3. Το ΝΟΤΕ όμως είναι άλλο τηλ. Δεν lagαρει πουθενά....!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα. εχω το εξης προβλημα. ειναι το δευτερο νοτε2 που πηρα. το πρωτο το εδωσα σε φιλο. εκανα κανονικα ρουτ την συσκευη, αλλα δεν μπορω να περασω την ωμεγα με τιποτα. καταρχην δεν μπαινει σε recovery mode παρα μονο με την εφαρμογη rom manager. το προσπερναω αυτο. οταν δοκιμαζω λοιπον να κανω install την rom απο την καρτα, μου πεταει ερρορ. μου λεει cant mount external sd card.!!!!! ξανακατεβασα την ρομ, αλλα παλι τα ιδια. μηπως πρεπει να κανω φορματ την καρτα? χρειαζεται κατι αλλο να κανω ισως? δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται. το ιδιο παθαινω ομως και με ενα s3 που εχω. υπαρχει αλλος τροπος να περασω custom rom? omega? δεν ξερω τι πρεπει να κανω. και τοσο καιρο που εχω συνηθισει την ωμεγα, δεν αντεχω την μαμα. ευχαριστω. Edited by stallone
Link to comment
Share on other sites

@stalone , βάλε την rom όπως την κατέβασες στο τηλέφωνο sdcard και όχι στην καρτούλα

για την καρτούλα κάνε αν θέλεις διαμόρφωση , φυσικά θα μεταφέρεις τα περιεχόμενα στο κομπιούτερ σου

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@stalone , βάλε την rom όπως την κατέβασες στο τηλέφωνο sdcard και όχι στην καρτούλα

για την καρτούλα κάνε αν θέλεις διαμόρφωση , φυσικά θα μεταφέρεις τα περιεχόμενα στο κομπιούτερ σου

 

σε ευχαριστω πολυ. θα δοκιμασω αλλα αν την βαλω στο τηλεφωνο, πως θα μπορεσω να κανω φουλ wipe? η δεν επηρεαζει? φορματ την εκανα παντως και το προβλημα παραμενει. δοκιμαζω να κανω αυτο που ειπες και ξαναεπιστρεφω.

 

φιλε tora33, να εισαι καλα. δουλεψε ετσι. δεν μπορουσα να το φανταστω.! με εσωσες. αλλα μια απορια. γιατι εγινε αυτο τωρα. ενω στο προηγουμενο νοτε2 που ειχα δεν αντιμετωπισα κατι τετοιο. ευχαριστω παρα πολυ και παλι.

Edited by stallone
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ. θα δοκιμασω αλλα αν την βαλω στο τηλεφωνο, πως θα μπορεσω να κανω φουλ wipe? η δεν επηρεαζει? φορματ την εκανα παντως και το προβλημα παραμενει. δοκιμαζω να κανω αυτο που ειπες και ξαναεπιστρεφω.

στο τηλέφωνο την βάζουμε . για full wipe τα γνωστά

wipe data/factory reset,

wipe cache,

wipe dalvik-cache

και επιλέγεις την omega απο internal...

και στην εγκατάσταση της omega πάλι full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

στο τηλέφωνο την βάζουμε . για full wipe τα γνωστά

wipe data/factory reset,

wipe cache,

wipe dalvik-cache

και επιλέγεις την omega απο internal...

και στην εγκατάσταση της omega πάλι full wipe

 

ολα οκ! ομως ξαναλεω οτι παντα στην sd external την περναγα. :)

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ! ομως ξαναλεω οτι παντα στην sd external την περναγα. :)

 

Ισως επειδή ειπες οτι δεν μπαίνει σε recovery..

Κατεβασε το cwm recovery απο εδω, και περασε το απο odin (PDA) και δοκιμασε να μπεις στο μενού recovery και προσπάθησε ξανα...

 

http://www.mediafire.com/?zndjtgcczipz83i

Link to comment
Share on other sites

Ισως επειδή ειπες οτι δεν μπαίνει σε recovery..

Κατεβασε το cwm recovery απο εδω, και περασε το απο odin (PDA) και δοκιμασε να μπεις στο μενού recovery και προσπάθησε ξανα...

 

http://www.mediafire.com/?zndjtgcczipz83i

 

να εισαι καλα φιλε. αλλα αφου δουλευει και ετσι, μια χαρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανω λαθος οταν εβαλα την omega ειχα κανει τα 2 πρωτα wipe αλλα ειχα ξεχασει να κάνω dalvic-cache .λέτε να εχω προβλημα ;;;;

 

Οχι δεν εχεις προβλημα, τα βασικό το εκανες...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Υπάρχει κανένα νέο για καμιά αναβάθμιση σε 4.2.2 για το NOTE μας??? :confused:

Θα έχει τίποτα από τα Mods του S4???

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Γιάννη σε ευχαριστούμε και πάλι! Και σε ευχαριστούμε και για το OMEGA FILES PRO :happy: Μια ερώτηση: άραγε 4.2.2 θα βγει για το NOTE II με camera mod S4???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...