Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις ενημερώσεις το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αφήνετε το WiFi η τα Data ανοιχτά όλη μέρα και βγάζει μόνο του. Στην αρχή δεν μου έβγαζε και εμένα τίποτα από ενημερώσεις και αναγκαστικά έκανα ότι κάνετε. Μετά μια μέρα ξέχασα να κλείσω το το WiFi, και το απόγευμα έβγαλε ενημερώσεις μόνο του κανονικά. Από εκείνη την ημέρα το αφήνω ανοιχτό και όλα ρολόι.

 

Όταν λες να αφήνετε το WiFi η τα Data , τα Data τι εννοείς;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το μια φορα να δεις τι ενημερωσεις θα σου βγαλει και μετα βλεπεις αν πρεπει η οχι.

....και στο ψαξιμο ειμαι ακομα.

Το πρωτο σκελος το πετυχα,μενει να δουμε αν μετα την πρωτη φορα θα λειτουργισει.

 

Διστυχώς με open wi-fi 3G δεν βγάζει αυτόματα καμία ενημέρωση ενώ μέχρι και το Ιούλιο δούλευε κανονικότατα!!!!!!!!!!!!

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θελω την βοηθεια σας για να μου πειτε πως λειτουργει η εφαρμογή που εφτιαξα σε 8x μιας που είναι ακομα beta δεν ξερω αν είναι σωστο αυτό που κανω ας με συγχωρεσουν οι διαχειριστες

αρθρο: ΕΟΠΥΥ Beta για windows phone

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το παρόν κινητό υπάρχει σε προσφορά στο e-shop, αλλά με την ένδειξη ''αγγλικό μενού''.

Πως το βλέπετε;;Υπάρχει περίπτωση να περαστούν μεταγενέστερα τα Ελληνικά; Επίσης έχει λυθεί το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες/SMS;;

 

Ακολούθως θα ήθελα την εμπειρία όσων φίλων το έχουν, όσον αφορά τα συστήματα πλοήγησης αλλά και τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύση με το πρόβλημα της μη εμφάνισης των ενημερώσεων των εφαρμογών δεν υπάρχει;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το παρόν κινητό υπάρχει σε προσφορά στο e-shop, αλλά με την ένδειξη ''αγγλικό μενού''.

Πως το βλέπετε;;Υπάρχει περίπτωση να περαστούν μεταγενέστερα τα Ελληνικά; Επίσης έχει λυθεί το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες/SMS;;

 

Ακολούθως θα ήθελα την εμπειρία όσων φίλων το έχουν, όσον αφορά τα συστήματα πλοήγησης αλλά και τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Αν έχει αγγλικό μενού δε μπορείς να τα περάσεις.

Τα sms είναι έλλειψη του λειτουργικού,μόνο η νοκια εχει φιλοτιμηθεί να το διορθώσει.

Μπορείς με εφαρμογή απο το store να καλυφθείς.

Η διάρκεια της μπαταρίας είναι θέμα του πως διαχειριζεσαι την συσκευή σου πχ όχι να φτάσει στο 10% και μετά να την φορτίσεις, η βάζουμε το κινητό στη πρίζα και είμαστε στο ίντερνετ η παίζουμε games, έτσι μειώνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Είναι λιθιου αλλά άμα την προσέξεις θα σε προσέξει.

Γενικά όμως έχει αξιοπρεπεστατη μπαταρία το κινητό.

 

 

Τελικά λύση με το πρόβλημα της μη εμφάνισης των ενημερώσεων των εφαρμογών δεν υπάρχει;

 

Αυτο που κερδισα σε ολη την διαδικασια που εγραψα πιο πανω ειναι οτι ουσιαστικα "ξεμπλοκαρα" τις ενημερωσεις στο κινητο, διοτι εγω δεν δεχομουνα καμια εντελως.

Ακομα και ετσι,ανοιγωντας το wf η τα data ακομα δεν μου ερχονται ακαριαια η ενημερωσεις οπως στο android και το ios.

Δυστυχως πρεπει να εχω ανοιχτο wf ποοοοοοοολυ ωρα για να φιλοτιμηθουνε να εμφανιστουν (οπως ειχε αναφερθει πιο πανω ενας συμφορουμιτη) οι ενημερωσεις αλλα επαναλαμβανω οτι δεν ειναι λυση για μενα αυτο.

 

Ας βρει λυση η ms.

Δεν ειναι δικο μας θεμα φιλε μου.

Προσωπικα εκανα οτι μπορουσα.

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη υπάρχει εφαρμογή για τα wp8 που γράφει Ελληνικά 160χαρακτήρες; Ποία είναι;

 

Εχω βρει αυτη http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/greek-sms-160/0d65247e-bd67-4625-aca8-e8d32e23ae0e

Ειναι επι πληρωμη δυστυχως αλλα απο το να στελνω διπλα μηνυματα σκεφτηκα να δωσω το ευρωπουλο.

Λειτουργει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου, limelight yellow αγορασμένο από expansysUK ΑΛΛΑ μοντέλο EU και όχι UK, υπάρχουν κανονικά τα Ελληνικά (μενού/πληκτρ.).

 

+1, αγορασμένο και το δικό μου από ExpansysUK - μοντέλο EU, κανονικά Ελληνικά παντού.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Left_ace. Εχω να σκεφτώ σοβαρά λοιπόν μεταξύ αυτού και του αντίστοιχου ΝΟΚΙΑ, που όπως καταλαβαίνω (διαβάζοντας και πολύ εδω μέσα) υπάρχει καλύτερη υποστήριξη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Left_ace. Εχω να σκεφτώ σοβαρά λοιπόν μεταξύ αυτού και του αντίστοιχου ΝΟΚΙΑ, που όπως καταλαβαίνω (διαβάζοντας και πολύ εδω μέσα) υπάρχει καλύτερη υποστήριξη.

 

Φυσικά.

 

Απλά θα πρέπει να προσέξεις πια συσκευή νόκια θα αγοράσεις αν αγοράσεις.

Διάβασε κι άλλα τοπικ για να βγάλεις "ασφαλές" συμπέρασμα.

 

Σαν συσκευή το 8X έχω να σου πω πως είναι απροβλημάτιστο σε σχέση με το αντίστοιχο νόκια.;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.

 

Απλά θα πρέπει να προσέξεις πια συσκευή νόκια θα αγοράσεις αν αγοράσεις.

Διάβασε κι άλλα τοπικ για να βγάλεις "ασφαλές" συμπέρασμα.

 

Σαν συσκευή το 8X έχω να σου πω πως είναι απροβλημάτιστο σε σχέση με το αντίστοιχο νόκια.;)

 

Σκέφτομαι το 820, αλλά απ όσο ξέρω δεν επιτρέπεται να κάνουμε συγκρίσεις σε τόπικ όπως αυτό.

Τώρα το πόσο ασφαλές είναι το συμπέρασμα που θα βγάλω, είναι κάτι σχετικό. Νομίζω οτι όσο πιο πολύ διαβάζω για συσκευές, τόσο πιο πολύ περιπέκονται τα πράγματα στο μυαλό μου!

Με προβλημάτισε στην HTC και το θέμα του Service, το οποίο θεωρώ πολύ βασικό...Αναφέρθηκε ότι αν το κινητό δεν είναι ελληνικό, δεν το αναλαμβάνει η επίσημη αντιπροσωπεία.

Πάντως απο design σκίζει, οφείλω να το ομολογήσω, αν και δε κατάφερα να το βρω για να το δω απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι το 820, αλλά απ όσο ξέρω δεν επιτρέπεται να κάνουμε συγκρίσεις σε τόπικ όπως αυτό.

Τώρα το πόσο ασφαλές είναι το συμπέρασμα που θα βγάλω, είναι κάτι σχετικό. Νομίζω οτι όσο πιο πολύ διαβάζω για συσκευές, τόσο πιο πολύ περιπέκονται τα πράγματα στο μυαλό μου!

Με προβλημάτισε στην HTC και το θέμα του Service, το οποίο θεωρώ πολύ βασικό...Αναφέρθηκε ότι αν το κινητό δεν είναι ελληνικό, δεν το αναλαμβάνει η επίσημη αντιπροσωπεία.

Πάντως απο design σκίζει, οφείλω να το ομολογήσω, αν και δε κατάφερα να το βρω για να το δω απο κοντά.

 

Προθεση μου ειναι να σου απαντησω σε θεματα του HTC και οχι να κανω vs.

Αλλωστε δεν εχω προσωπικο οφελος σε οποια συσκευη παρεις.

Δες ποιες ειναι οι προτεραιοτητες σου και μετα αποφασισε.

 

Αλλου κερδιζει το 820 και αλλου το HTC, το θεμα ειναι εσυ τι θες.

 

Οσο για το service, δεν ισχυει αυτο που λες.

Εχω στην κατοχη μου αγγλικη συσκευη και μια χαρα μου το δεχθηκαν για μια αλλαγη firmware που ηθελα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αν και κατόπιν εορτής (αφού η προσφορά του eshop έληξε) σας ενημερώνω ότι ελληνικά παίρνει από το πρώτο βήμα.

μα τι ωραίο κινητό ειναι αυτό !!!! και τι εξαιρετική τιμή !!

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδια τελικά ο αποχρωματισμός στο μπλέ χρώμα συμβαίνει σε όλους?

 

Σε μενα οχι και χωρις θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Να ενημερώσω ότι όσοι είναι developers στην Microsoft εχθές παραλάβανε το πακετάκι GDR3. OS v. 8.0.10512.142

http://www.wpcentral.com/hands-video-tour-windows-phone-8-update-3

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα υπαρχει η ιδια ιεραρχια στο update, δηλ htc samsung και τελος τα νοκια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε το Data Sense στα 8Χ ?

 

Αυτή την υπηρεσία την έχουμε οι branded συσκευές (Vodafone κτλ).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαθεσιμη απο σημερα η αναβαθμιση GDR3 στα 8Χ.

 

σιγουρο? εμενα δεν τη κατεβαζει με το χειροκινητο....

υπομονη θα κανουμε παλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...