Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο ΟΤΕ έχει το thompson-alcatel 585i (για ISDN),και σε αρκέτά καλή τιμή (~80 ευρώ)

 

Όπως και να το ζητήσεις το ίδιο κάνει.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 akomi erwtisi..

eida oti ston ote exei...

asyrmato dsl modem..

kai asirmato wiFi modem...

poia i diafora?

egw pio xreiazomai gia na sindeome meso tou psp kai meso tou p990i?

Motorsports....

Because football,basketball etc... need just "one ball" ...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα παω στο χωριο μου μετα απο πολυ καιρο και υπαρχει η εξης απορια: Στο χωριο μου δεν υπαρχει ΑDSL διαθεσιμο και εδω και 4 μηνες οι γονεις μου καναμε αιτηση στον ΟΤΕ και βαλανε ΙSDΝ συνδεση 64kb αλλα στα χαρτια που πηρανε δεν βρηκαν τον κωδικο πελατη και συνθηματικο πελατη(Δεν ενημερωθηκαν σωστα απο τον ΟΤΕ) και ετσι ειχαν εγκαταστησει το netmod και με προπληρωμενες καρτες εμπαιναν στον Internet !Τωρα μετα απο τοσο καιρο πως μπορω να μαθω τον κωδικο και συνθηματικο πελατη ωστε να ενεργοποιηθει το ΙΝΤΕRΝΕΤ μεσω ΟΤΕ?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πέφτει ή σύνδεση; Παιδιά παρατήρησα ότι ή σύνδεση μου (conn-x) πέφτει κατά τακτά χρονικά διαστήματα και μου προκαλεί πρόβλημα στο downloading. Γιατί συμβαίνει αυτό;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί το έχουν αυτό το πρόβλημα.Ακόμα κι εγώ το είχα.Μετά από 2 φορμάτ έφτιαξε.Δοκίμασε επίσης να κατεβάσεις νέους drivers για το μόντεμ σου.

Αλλιώς... πάρε ένα router Να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επέκτησα πριν 2 μέρες το πακέτο connex με ταχύτητα 768. Εγκατέστησα το μοντεμ της Alcatel speedtouch 585i v6 παράλληλα με το netmod (είχα γραμμή isdn). Ενώ η συνδεσμολογία είναι σωστή, δεν ανάβουν οι ενδείξεις του dsl & internet στο μοντεμ. Εάν βάλω απευθείας το κεντρικό καλώδιο στο μόντεμ, χωρίς να περάσει απο το splitter, έχω internet κανονικά. Μπορεί να φταίει το splitter ή κάποιο πρόγραμμα στο pc; Προσπαθώ 2 μέρες να πιάσω γραμμή στο 1242 (help desk) k είναι αδύνατο!!:mad: Στο forum δεν βρηκα κάτι σχετικό. Μπορεί να βοηθήσει κανεις; Ευχαριστώ εκ των προτέρων :(
Link to comment
Share on other sites

:) :) :) κυριοι την βοηθεια σας, ξερω πως ειναι πολλα αυτα που ζηταω, αλλα τι να κανω αυτα με βολευουν και γι αυτο το ψαχνω, θελω λοιπον μια συσκευη που να ειναι ISDN ασυρματη με πολλες μνημες αν ειναι δυνατον πανω απο 500 που να συγχρονιζεται με outlook office να εχει μενου ελληνικο και να στηριζεται στον τοιχο.

προαιρετικα θα ηθελα να μπορει να κανει κλησεις μεσω ιντερνετ, και να εχει ανοικτη ακροαση.

καθε βοηθεια δεκτη εστω και για κατι παραπλησιο αν δεν υπαρχει ακριβως αυτο που θελω.ευχαριστω

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

:) :) :) κυριοι την βοηθεια σας, ξερω πως ειναι πολλα αυτα που ζηταω, αλλα τι να κανω αυτα με βολευουν και γι αυτο το ψαχνω, θελω λοιπον μια συσκευη που να ειναι ISDN ασυρματη με πολλες μνημες αν ειναι δυνατον πανω απο 500 που να συγχρονιζεται με outlook office να εχει μενου ελληνικο και να στηριζεται στον τοιχο.

προαιρετικα θα ηθελα να μπορει να κανει κλησεις μεσω ιντερνετ, και να εχει ανοικτη ακροαση.

καθε βοηθεια δεκτη εστω και για κατι παραπλησιο αν δεν υπαρχει ακριβως αυτο που θελω.ευχαριστω

 

Ριξε μια ματια στα ασυρματα της Siemens και στο στικακι της

 

Τα τηλεφωνα πρεπει να συγχρονιζουν και με το PC.

Κανονικο τηλεφωνο παντως δεν ξερω ανα θα βρεις να τα κανει ολα αυτα.

Αν εχεις PC στον ιδιο χωρο, γιατι να παρεις τηλ. που να τα κανει ολα αυτα; ;)

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στα ασυρματα της Siemens και στο στικακι της

 

Τα τηλεφωνα πρεπει να συγχρονιζουν και με το PC.

Κανονικο τηλεφωνο παντως δεν ξερω ανα θα βρεις να τα κανει ολα αυτα.

Αν εχεις PC στον ιδιο χωρο, γιατι να παρεις τηλ. που να τα κανει ολα αυτα; ;)

 

1)τι ενοεις - Τα τηλεφωνα πρεπει να συγχρονιζουν και με το PC. για τα κινητα γνωριζω για ασυρματο ομως οχι.

2γιατι αν εχω υπολογιστη στο χωρο δεν τα χρειαζομαι ολα αυτα ?

3) ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η SIEMENS ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ 66 ΓΛΩΣΣΕΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ SIEMENS.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον,θελω να βαλω ενα usb voip phone στον υπολογιστη μου

 

για να χρησημοποιω το skype η καποιο αναλογο προγραμμα.

 

καποιο που να δουλευει και με κλειστο τον υπολογιστη,

 

το προβλημα ειναι οτι η αποσταση απο τον υπολογιστη μεχρι το χωρο που θελω

 

να το εχω ειναι γυρω στα 20 μετρα.

 

πρεπει να παρω οπωσδηποτε ασυρματο η μπορω να βολευτω με καποιου

 

ειδους μακρυ καλώδιο ? (αν,ναι πιο ?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να συνδέσω στο ήδη υπάρχον δίκτυό μου και δεύτερη γραμμή DSL. Περιμένω τις προτάσεις σας στο θέμα εξοπλισμού.. Δηλαδή το θέμα δύο router και διαφορετικό gateway δεν ισχύει καθώς έχω σταθερή ip (την οποία χρειάζομαι). Ζητώ κάποιο μηχάνημα που να κάνει αυτή την δουλειά.

Ευχαριστώ! Επίσης δεν παίζει στην περιοχή μοπυ καμμία εταιρία με γρηγορότερη σύνδεση από τα 2 Mbit που έχω.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για Multihome, Multihomed κλπ... Είχα ακούσει παλιότερα ότι με ένα Cisco 26xx και 2 ADSL interfaces μπορείς να κάνεις εύκολα multihome και μάλιστα τοτε την υπηρεσία την υποστήριζαν η HOL και η FORTHnet. Καλό είναι να μιλήσεις με τον ISP σου πρώτα (αν το υποστηρίζει ή όχι, καθώς και για το κόστος...) Παλίοτερα το είχα κάνει να παίζει σε έναν A βαθμό χωρίς τη βοήθεια του ISP με ένα GW (Cisco 836) σε μιά STATIC 1000αρα και με μια 384 dynamic με ένα zyxel που είχαμε στη δουλειά. Στην ουσία το Cisco έκανε το routing και το zyxel το είχα τοποθετήσει στη δεύτερη ethernet που είχε για DMZ άσχετα αν εγώ την έβλεπα και αυτή σαν WAN Connection...

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο...

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα καθε φορα που ξεσυνδεομαι απο το ιντερνετ και μετα απο λιγο ξανασυνδεομαι πολλες φορες ενω συνδεεται κανονικα δεν μπορω να δω καμια ιστοσελιδα αλλα ουτε στο msn σαν να μην ειμαι συνδεμενος στην ουσια ενω ειμαι.το μοντεμ ειναι το crypto f200 της forthnet επισης να πω οτι εβαλα τους καινουριους drivers αλλα το μοντεμ δεν συνδεοταν και ετσι ξαναεβαλα τους παλιους αρα δε νομιζω με ενα update να λυθει το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν πείραξες dns και γενικά καμία ρύθμιση, δηλαδή στο έκανε στα καλά του καθουμένου τότε κατα 95% το πρόβλημα είναι του οτε...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο τον υπολογιστη, πως θα λειτουργει μεσω USB; ;)

 

Αυτο που θελεις γινεται με καποιο router που υποστηριζει skype ή SIP.

Tωρα για μοντελα, καλυτερα να ενημερωσει καποιος που ασχολειται περισσοτερο γιατι εγω δεν :O

Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεση isdn από τον ΟΤΕ δεν σημαίνει και internet σύνδεση, γι' αυτό και δεν σου έδωσαν κωδικούς. Για να έχεις σύνδεση πρέπει να αγοράσεις μια από κάποιο isp ή με καρτά κ.τ.λ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...