Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι μας κλέβει είναι πέρα για πέρα σωστό...

Και το σλόγκαν: "ΟΤΕ, η πιο σταθερή μας σχέση", φυσικά ισχύει και στην κλοπή όλα αυτά τα χρόνια!

Πάντως, όσο για την Telepassport, αν χρησιμοποιείς και internet, κάντο σύντομα για να γλυτώσεις από τον ΟΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αστικά και υπεραστικά Χρονοκάρτα του ΟΤΕ και κυρίως με πολύ δωρεάν χρόνο: 13 ή 25 Ευρώ.

Για κινητά: Smartalk της Forthnet: μέτρια ποιότητα, χωρίς όμως ελάχιστη χρέωση!

Link to comment
Share on other sites

Χρεωνεσαι για να ακουσεις τα μηνυματα σου?

Ποσο?

Παντως σαν ιδεα ειναι καλος αλλα δεν προλαβαινεις να απαντησεις...μπαινει πολυ γρηγορα!

Μεγαλο μειον

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την elteo

Χρεωνεσαι για να ακουσεις τα μηνυματα σου?

Ποσο?

Παντως σαν ιδεα ειναι καλος αλλα δεν προλαβαινεις να απαντησεις...μπαινει πολυ γρηγορα!

Μεγαλο μειον

 

Hreonesai me mia monada oso kai na diarkesei i klisi.paradeigma kaleis to 1899 kai akous ta minimata sou,allazeis kapoies rithmiseis kai i klisi krataei 10 lepta.omos hreonesai mono me mia monada!epeisis allo thetiko einai oti an den eheis minima kai kaleseis to 1899 an to kleiseis molis pei 'den iparhoun nea minimata stin thirida sas',den hreonesai.ego eiha kanei aitisi apo tin imera pou diatethike sto koino kai tote ekanan 15 meres na ton energopoiisoun!

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stamos

 

θα ηθελα να μικρη βοηθεια.οταν καποιος εχει κανει μια μεταφορα ενος αριθμου σε ενα αλλο σαν msn τι πρεπι να αλλαξει στο netmode για να δουλεψει.

το ρωταω γιατι ο καλος μας ο ΟΤΕ ενω το εχει μετατρεψει στο κεντρο του για εμενα δεν ενδιαφερετε καθολου πως θα το κανω.η απαντηση τους ηταν πως ας κατσω εγω να βγαλω το φιδι απο την τρυπα η αν θελω να το δηλωσω λεει βλαβη για να συγκηνηθουν και να ερθουν

 

 

Είναι πολύ απλό! Πριν ξεκινήσω να σου πω ότι αν θες να χτυπάει σε μια θύρα και το κύριο νούμερο της isdn και το msn θα πρέπει να τα ορίσεις και τα δύο. Δεν έχει σημασία ποιο θα οριστεί στην θέση 1. Στην θύρα που θες να ορίσεις το συγκεκριμένο msn κάνεις τα εξής:

 

α) Σηκώνεις το ακουστικό ενός τηλεφώνου που είναι συνδεδεμένο σε αυτή την θύρα.

β) Πληκτρολογείς:

1) Για το msn στην θέση 1: **91*msn#

2) Για το msn στην θέση 2: **92*msn#

3) Για το msn στην θέση 3 (αν έχεις και τρίτο msn χρειάζεται αυτό το βήμα): **93*msn#

 

γ) Για να ορίσεις ποιο msn θα εμφανίζεται, και κατά συνέπεια θα χρεώνεται, στις εξερχόμενες κλήσεις πληκτρολογείς:

**90*msn#

 

Αυτά τα βήματα θα τα κάνεις σε κάθε θύρα. Αν χρειαστείς κάτι άλλο εδώ είμαστε :) Για την ιστορία, όταν βάλαμε isdn στο σπίτι ( Ιανουάριος 2001) είχαμε και μια άλλη γραμμή σε pstn. Για να μην πληρώνουμε το πάγιο πήγε ο πατέρας μου στον ΟΤΕ με μια εξουσιοδότηση από την μητέρα μου και έκανε μετατροπή της γραμμής σε msn. Σε δύο ( :blink: ) ώρες είχε ακυρωθεί η pstn και είχε γίνει msn!!! Μετά απλά έκανα τις ρυθμίσεις στο netmod.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

hello everybody! :)

θα μπορουσατε να με βοηθησετε σε μια απορια?

θελω να μετατρεψω τη γραμμη μου σε isdn, ομως το σπιτι εχει συνολικα 3 πριζες τηλεφωνου.

η εγκατασταση του isdn,του netmod μπορει να γινει σε οποιαδηποτε απο αυτες?

και με τις αλλες τι θα γινει? τα τηλεφωνα που συνδεονται σε αυτες δε θα λειτουργουν?

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει και γω μια σχετικη ερωτηση πριν λιγο καιρο στο forum. δες τι μου απαντησαν, μπορει να σε βοηθησει... :whistle:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=7564

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Vivodi είναι πιο φτηνή απο όλες αλλα είναι και λιγο δυσέυρετη εδω που μένω (Ζάκυνθο)!

 

και η Talk-Talk είναι πολυ φτηνή για κινητά αλλα απο ποιότητα τι λέει??

 

μαλλον ΟΤΕ θα προτιμήσω με την προσφορά συμφέρει (υπάρχει και παντού...)

Link to comment
Share on other sites

i egatastasi tha gini logika se opoia apo tis 3 thelis omws oi ipolipes pavoun na litourgoun. me to NetMod exis 2 tilefwnikes thires diladi mporis na sindesis 2 siskeyes, ean thelis perisoteres apo 2 o pio oikonomikos tropos ine stin mia apo tis dio thires na prosthesis taf(kati san polimprizw gia siskeyes tilefonou). an pali oi mprizes ine se diaforetika dwmatia kai eswterikes diladi ta kalodia pernan mesa apo ton tixo tote tha prepi na apefthinthis sto texniko tmima tou ote. Elpizw na voithisa ligaki.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

OTE (Π)ΟΤΕ
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

1. maxitis anaferese sto telos egatastasis, kai nai afto akrivws pou perigrafeis einai....

 

2. Ayksisi tou pagiou? ...exv tin edipwsi oti paei na ta konomisi apo tis dsl pou bainoun me alles eteries mesa apo tis grammes tou.....afou den kovoume to isdn, as afksisoun kai to pagio...

Link to comment
Share on other sites

Talk Talk

 

για κινητά και international λέει πολύ (ειναι φτηνή εξακριβωμένα)

ποίοτητα όχι κάτι φοβερό αλλα ακούς

:X
Link to comment
Share on other sites

κατι εντελως offtopic απο εμενα , αναρωτιεμαι ποσα μελη του myphone θα χασουμε τωρα που πανε ολλοι φανταροι :confused:
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

POIA DIAFORA EXEI TO JETSPEED 500 APO TO 500i?

 

 

Double Post :!:

 

Σου απάντησα στο άλλο thread.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

ekana etisi k se 24 meres irthe.k me megali piesi.

 

Ώπα! Τι βλέπουν τα ματάκια μου? Κάναμε αίτηση τελικά? :rolleyes:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικά:

 

ταυτόχρονη υποστήριξη κλασσικής τηλεφωνίας (το jetSpeed 500)

ταυτόχρονη υποστήριξη συνδέσεων ISDN-BRA (το jetSpeed 500i)

τρόπος λειτουργίας ADSL Full rate ή ADSL lite

καλαίσθητος σχεδιασμός, διαθέσιμος σε πολλά χρώματα

σύνδεση μέσω USB ή Ethernet

εύκολη και γρήγορη εγκατάσταση ("plug and play") μέσω της σύνδεσης USB

αυτοματοποιημένη διαδικασία ρύθμισης της συσκευής ακολουθώντας τις συστάσεις Open DSL και ADSL Forum (μελλοντική έκδοση)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

for more information leei einai kalo na pigaineis stin pigi tou kakou h tou kalou :p

http://jetspeed.intracom.gr/english.htm

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω νεα σύνδεση στον ΟΤΕ μέσω http://www.oteshop.gr και στο FAQ λέει μεταξύ άλλων,ότι: "Να έχετε σχέση (κυριότητα, νομή ή χρήση) με το χώρο που επιθυμείτε να εγκατασταθεί η τηλεφωνική σύνδεση."

 

Το σπίτι ανήκει στον πατέρα μου και έχω ήδη τηλέφωνο στ όνομα του το οποίο θα διακοπεί αφού κάνω τη νεα σύνδεση στο δικό μου όνομα όμως.

 

Και σας ρωτάω:

Μου κλέψαν την ταυτότητα και έχω μόνο διαβατήριο (ισχύει ως το 2004).Το δέχονται;

 

Μπορώ τη Δευτέρα να κάνω τη σύνδεση ή πρέπει να παω και κανενα χαρτι που να αποδεικνύει το: "Να έχετε σχέση (κυριότητα, νομή ή χρήση) με το χώρο που επιθυμείτε να εγκατασταθεί η τηλεφωνική σύνδεση." ???

 

Αν κάνω τη νεα συνδεση πρίν κόψει ο πατέρας μου τη δική του,θα χρεωθώ τέλη εγκατάστασης;;; Γιατι λέει "Δευτερη τηλ. γραμμή στον ίδιο χώρο με την παλια εγκαθισταται δωρεαν!" Έχει σημασία οτι είναι στ όνομα του πατέρα μου;

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...