Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να γνωρίζω πόσος καιρός απαιτείται για ενεργοποίηση του DSL από τον ΟΤΕ σήμερα;

Τι λένε οι στατιστικές του τελευταίου μήνα; Είναι όντως 10-15 ημέρες όπως διατείνεται ο ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω πως υπαρχει καποιο συγκεκριμενο στατιστικο στοιχειο για τον τελευταιο μηνα.Συνηθως ομως κανουν οσο περιπου σου ειπαν,εξαρταται βεβαια παντα και απο το αν υπαρχει διαθεσιμοτητα στην περιοχη σου.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο http://www.ote-shop.gr και κοίτα πρώτα απ' όλα άμα υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου... άμα δεν υπάρχουν θα περιμένεις πολύ... (έχουν γίνει είδος πολυτελείας)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αυτά τα έχω κάνει ήδη και είμαι στη φάση της αναμονής. Απλά θέλω να ξέρω αν θα τηρηθούν τα λεγόμενα του ΟΤΕ για 10-15 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω dsl αλλα εχω το εξης προβλημα

Ο προηγουμενος ενοικιαστης εφυγε χωρις να κανουμε αλλαγη στο ονομα του ιδιοκτητη της γραμμης

Δηλαδη ακομα οι λογαριασμοι ερχονται στο ονομα του;;;

μπορω να βαλω dsl εγω με αυτη την κατασταση;;;

Δεν γινεται να τον βρω πουθενα...αλλαξε πολη..Ακομα και στο whitepages.gr εψαξα...τιποτα.....

εδω μια τηλεφωνικη αιτηση πηγα να κανω για αναγνωριση κλησης και μου ζητησαν αριθμο ταυτοτητας του....any ideas;;;;ισως με αλλον παροχεα και οχι ΟΤΕ;;;

 

ευχαριστω

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Εάν είχε πριν ADSL μπορείς άνετα να το δουλεύεις με δικό σου παροχέα.Εάν όχι τότε ο ιδιοκτήτης του ακινήτου μπορεί να το αλλάξει στον ΟΤΕ με υπεύθυνη δήλωση.Πιστεύω να βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sagiadinos ( 6 Οκτ. 2004 , 21:14)

 

Εάν είχε πριν ADSL μπορείς άνετα να το δουλεύεις με δικό σου παροχέα.Εάν όχι τότε ο ιδιοκτήτης του ακινήτου μπορεί να το αλλάξει στον ΟΤΕ με υπεύθυνη δήλωση.Πιστεύω να βοήθησα.

 

 

 

δυστυχως δεν ειχε dsl....αυτο με τον ιδιοκτητη του ακινητου ειναι αρκετα χρησιμο....θα περιμενω μερικες ημερες για να δω καμια αλλη ιδεα....διαφορετικα θα κανω την αλλαγη....

 

σε ευχαριστω

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

mipos mporeite na mou peite ti ftaiei kai otan me pernoun tilefono kai eimai sto internet den xtypaei to tilefono alla moy bgazei minima to pc

exo parei grami apo to net mod kai exo dosei sima se priza (se olo to spiti )

stin arxi den eixa problima alla tora to kanei sinexeia

Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΨΕΥΤΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΛΕΝΤΙΖΕΙΣ

tenten99[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nick_ptr ( 5 Οκτ. 2004 , 11:00)

 

ρε φίλε μας δουλέυεις??? εγω έψαξα όλη τήν αγορά, είδα τιμοκατάλογους απο acn, hol, otenet κτλ. και τελικά κατέληξα στην forthnet στο εξάμηνο πακέτο 346,14 ευρώ χωρίς το modem και χώρις καθόλου δωρεάν ομηλία! πές μου ποια είναι αυτή η εταιρία που έχει αυτό το πακέτο!

 

 

δεν σε 'δουλευω' αλλα δεν εχεις ψαξει καλα.''βασανισου'' λιγο ακομη και αν δεν το βρεις θα σου γραψω πια εταιρια ειναι. οταν λεμε 354ευρω ειναι το συνολικο ποσο που πληρωσα.και οταν λεμε ειδικα προς κινητα τιμη 0,179ε και 1000λεπτα δωρο στους 6μηνες ειναι το καλυτερο πακετο της αγορας γιατι 1000λεπτα:6μηνες μας κανει 166λεπτα τον μηνα ή 2ωρες και 46 λεπτα το μηνα τη στιγμη που οποιες εταιριες δινουν δωρο κλισεις δεν ξεπερνουν την 1 ωρα το μηνα.

 

τα 1000λεπτα ειναι δωρο στην 384/128 ταχυτητα

ρωτησα τον πωλητη της εταιριας που μου εκανε τη συμβαση και μου εδωσε τις τιμες και στις αλλες ταχυτητες και εχει στην 512/128 1200λεπτα δωρεαν με 90ε το μηνα και στην 1024/256 2000λεπτα δωρεαν ομιλιας στο 6μηνο με 150ε το μηνα.

 

αυτα ειναι συνολικα ποσα μαζι με την ΦΑΠα

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα σε δεσμευουν για δωδεκα μηνες και μαλιστα μεσω πιστωτικης. . .

:whistle:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

FORTHnet Telephony: Πιο πολλές και πιο οικονομικές κλήσεις για όλους

 

Η FORTHnet θέλοντας να δώσει σε όλους την ευκαιρία να επικοινωνήσουν περισσότερο και παράλληλα να μειώσουν τα τηλεπικοινωνιακά τους έξοδα, ανακοινώνει μία νέα προσφορά που αφορά στις υπηρεσίες Σταθερής Τηλεφωνίας FORTHnet Telephony.

 

Συγκεκριμένα, από 10 Οκτωβρίου έως και 10 Δεκεμβρίου 2004, η εταιρία προσφέρει επιπλέον έκπτωση 20% στις ήδη μειωμένες τιμές των υπηρεσιών της, τόσο σε υπάρχοντες όσο και σε νέους πελάτες και ανεξάρτητα από το ύψος του λογαριασμού τους.

 

Η προσφορά ισχύει:

 

* Για τις υπεραστικές κλήσεις (εκτός Κυριακής, όπου οι υπεραστικές κλήσεις χρεώνονται σαν αστικές)

* Για τις διεθνείς κλήσεις και για τις κλήσεις προς όλα τα δορυφορικά δίκτυα (Inmarsat, Emsat, Iridium, Globalstar)

* Για όλες τις υπηρεσίες FORTHnet Telephony, δηλαδή τόσο το Βασικό Πρόγραμμα, όσο και όλα τα προγράμματα Αγαπημένων Προορισμών

* Για όλο το 24ωρο, όλη την εβδομάδα

 

Η ποσοστιαία έκπτωση που θα κερδίσουν οι συνδρομητές των υπηρεσιών FORTHnet Telephony για τις κλήσεις που πραγματοποίησαν, θα αποτυπωθεί σε μία ξεχωριστή στήλη του λογαριασμού τους, ώστε να γνωρίζουν με ακρίβεια και πλήρη διαφάνεια το πόσο ωφελούνται.

 

Η νέα αυτή προσφορά της FORTHnet αποτελεί ένα έμπρακτο «ευχαριστώ» προς τους συνδρομητές της για την εμπιστοσύνη και προτίμηση που δείχνουν στις υπηρεσίες FORTHnet Telephony και παράλληλα ένα ισχυρό κίνητρο για όλους τους Έλληνες να απολαύσουν τα οφέλη και τα πλεονεκτήματα που προσφέρει η εταιρία και στη Σταθερή Τηλεφωνία.

 

Γραφείο Τύπου FORTHnet

Link to comment
Share on other sites

exo parei grami apo to net mod kai exo dosei sima se priza (se olo to spiti )

 

Φίλε τεντεν :D ,

Πρέπει να βάλεις μία ακόμα συσκευή στην άλλη αναλογική πόρτα του τερματικού ISDN σου, γιατί τώρα εκμεταλλεύεσαι μόνο το 1 κανάλι του :!:

http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί η γραμμή από τον Κ.Κ. του ΟΤΕ 10΄.

Για να ανοίξουν οι πορτες στο dslam - atm άλλα 15΄.

Τα υπόλοιπα είναι διακίνηση αλληλογραφίας αλλά τώρα που την τοποθέτηση την υποστηρίζουν οι κατά τόπους υπηρεσίες του ΟΤΕ η επίσκεψη του τεχνικού θα γίνεται το πολύ σε τρείς μέρες και όλα θα τελειώνουν επι τόπου.

Αν κάποιος έχει πάρει κάποιο πακέτο τύπου con-x θα κάνει ένα τηλεφώνημα και θα τελειώνει ίσως και αυθημερόν.

Link to comment
Share on other sites

ayto me ton idiokthth telika einai ligo xlwmo....dioti\

 

1)einai gynaika :)

2)ths to eipe kai kanei nera...."einai sto onoma tou patera mou" kai kati tetoia....an kanw aithsh sthn forthnet den ginetai tipota???den analambanoun ayth thn prow8hsh ths aithshs ston ote?

 

thanx again

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

gia na ginei metonomasia prepei na ypograpsei o idiokthths ths grammhs....ayto einai to problhma....kati tetoio den einai efikto

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Για τα κινητά θα κάνουν τίποτα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα καλύτερα βάλε νέα γραμμή Vivodi Full LLU αν σε καλύπτει (που χλωμό το κόβω αν είσαι Θεσσαλονίκη).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

προσφέρει πρόσβαση (είτε με κάρτα ή με συμβόλαιο) σε κλήσεις εξωτερικού από κινητό τηλέφωνο? Δηλαδή αντί για τα 4ψήφια μπορεί κάποιος να καλέσει ένα τηλέφωνο (από το κινητό) π.χ. 210..... και μετά να κάνει χρήση κάρτας σταθερής τηλεφωνίας? (με ενδιαφέρουν κυρίως οι κλησεις εξωτερικού).
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως Αγγλία και Γαλλία κινητά...

Αλλά από όσο είδα στο web site της Interconnect ο αριθμός

πρόσβασης είναι 800 11 28928 το οποίο δεν μπορεί να κληθεί από κινητό.

Πρέπει να είναι νούμερο τύπου 210....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...