Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μας ολοκληρο το νουμερο ή καποια αρχικα ψηφια. Επισης καλο θα ηταν να μεταφερθει στις τηλεφωνικες καρτες η ερωτηση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες μας ολοκληρο το νουμερο ή καποια αρχικα ψηφια. Επισης καλο θα ηταν να μεταφερθει στις τηλεφωνικες καρτες η ερωτηση.

 

To noumero olokliro tha protimousa na mi to po..Einai 004487001527**.Exo steilei mail stin ya! kai perimeno apadisi..Se fxaristo pados pou asxolithikes..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το http://www.evoice.gr που ειναι τηλεφωνικη καρτα αλλα και voip χρεωνει 0.60Ευρω/λεπτο! Η ya οπως θα ειδες και στο αλλο θεμα πλεον χρεωνει διαφορετικα τα 0870 νουμερα δυστυχως.

 

Ας μας πει και καποιος αλλος καμια καρτα αλλα φοβαμαι πως δυσκολα θα βρεις κατι καλυτερο απο τη ya.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της q δε μπορώ να δω ποιά είναι η νέα τιμή για +44870. Πάντως τα +44871 δε μπορούν να κληθούν από τη Ya (ούτε απο 1765 όσες φορές δοκίμασα πριν λίγες μέρες).

 

Τα συγκεκριμένα νούμερα είναι σχετικά υψηλής χρέωσης (συγκριτικά με τα γεωγραφικά σταθερά) και δύσκολα θα βρεις τιμές κάτω από 0,12/λεπτό. ΘΑ σου πρότεινα να δοκιμάσεις το Voipbuster που φαίνεται να έχει αυτή την τιμή. Κάτω από αυτό μην ελπίζεις (σε ώρες αιχμής τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι κατι σαν τα 800-ΧΧΧΧΧΧΧ τα δικα μας (χωρις χρεωση πανελλαδικα): http://0870.uk2numbers.co.uk/?src=google&kv=48516805

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι μη γεωγραφικοι αριθμοι με αρκετα υψηλη χρεωση, που φτανει μεχρι 0.15 Ευρω/λεπτο οταν καλεις απο αγγλικο σταθερο.
Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα πηρα το 134 και θα μου στηλουν το κονεξ σε 10 ημερες.:lol:δε μπορω να φανταστω τι αναποδιες θα αντιμετωπισω.αν ειναι κανεις στην ιδια μοιρα μαζι μου ας μου το πει:lol: :lol: :p :w00t: :w00t: :help: :help:
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ΟΤΕnet onDSL Kit 384 και μου φαίνεται οτι σύνδεσή μου παρουσιάζει μια αστάθεια... Δηλαδή ενώ τη μια στιγμή στο receive πιάνει 274Κbps, την επόμενη πέφτει στα 5Kbps.. Και όλα αυτά ενώ το transmit είναι σχεδον πάντα κορυφή 128Κbps.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ΟΤΕnet onDSL Kit 384 και μου φαίνεται οτι σύνδεσή μου παρουσιάζει μια αστάθεια... Δηλαδή ενώ τη μια στιγμή στο receive πιάνει 274Κbps, την επόμενη πέφτει στα 5Kbps.. Και όλα αυτά ενώ το transmit είναι σχεδον πάντα κορυφή 128Κbps.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό???

 

Με ποιο πρόγραμμα το παρατηρείς αυτό;

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το είχε μέσα το πακέτο.. Λέγεται DSLMON και δίνει τιμές για receive και transmit..

 

Αλλά και στα downloads το ίδιο πράγμα συμβαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα ανοιχτό που σου τρώει το bandwidth ή κάποιο ιό, τότε θα πρέπει να τηλεφωνήσεις στον ΟΤΕ και να δηλώσεις βλάβη..
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ηξερα που να το βαλω αυτο το θεματακι και επειδη μας ενδιαφερει ολους επρεπε να το πω.Παρτε ενα copy-Paste και οποιος αντεξει!!;)

 

"Άσπρη" μέρα θα δουν από τον Σεπτέμβριο οι χρήστες ευρυζωνικών συνδέσεων. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ έχει δρομολογήσει την αύξηση της ονομαστικής ταχύτητας των συνδέσεων ADSL για όλους τους πελάτες του και μάλιστα χωρίς χρέωση. Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι συνδέσεις των 384 kbps θα γίνουν 786, οι συνδέσεις των 512 θα γίνουν συνδέσεις των 1024 kbps και οι συνδέσεις του 1 Μbps θα γίνουν 2 Mbps. Η μετάβαση των χρηστών στις υψηλότερες ταχύτητες θα γίνει χωρίς κόστος για τους ίδιους και με στόχο να βγει η χώρα και ο ΟΤΕ από τον κατάλογο των ακριβών και χαμηλής ταχύτητας συνδέσεων προς τους χρήστες / πελάτες. Η κίνηση αναμένεται να ταράξει τα νερά του ευρυζωνικού Internet στην Ελλάδα ενώ είναι σίγουρο ότι και οι λιγοστές συνδέσεις που υπάρχουν μέσω LLU επίσης θ΄ αναβαθμιστούν προκειμένου να καλύψουν την προσφορά του ΟΤΕ.

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ηξερα που να το βαλω αυτο το θεματακι και επειδη μας ενδιαφερει ολους επρεπε να το πω.Παρτε ενα copy-Paste και οποιος αντεξει!!;)

 

"Άσπρη" μέρα θα δουν από τον Σεπτέμβριο οι χρήστες ευρυζωνικών συνδέσεων. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ΟΤΕ έχει δρομολογήσει την αύξηση της ονομαστικής ταχύτητας των συνδέσεων ADSL για όλους τους πελάτες του και μάλιστα χωρίς χρέωση. Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι συνδέσεις των 384 kbps θα γίνουν 786, οι συνδέσεις των 512 θα γίνουν συνδέσεις των 1024 kbps και οι συνδέσεις του 1 Μbps θα γίνουν 2 Mbps. Η μετάβαση των χρηστών στις υψηλότερες ταχύτητες θα γίνει χωρίς κόστος για τους ίδιους και με στόχο να βγει η χώρα και ο ΟΤΕ από τον κατάλογο των ακριβών και χαμηλής ταχύτητας συνδέσεων προς τους χρήστες / πελάτες. Η κίνηση αναμένεται να ταράξει τα νερά του ευρυζωνικού Internet στην Ελλάδα ενώ είναι σίγουρο ότι και οι λιγοστές συνδέσεις που υπάρχουν μέσω LLU επίσης θ΄ αναβαθμιστούν προκειμένου να καλύψουν την προσφορά του ΟΤΕ.

Η 384 αποκλείεται να γίνει 786.

Μάλλον 768 ήθελε να πει η τρομερή πηγή που βρήκες. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να φταίει το modem? είναι το sagem 800...

 

Δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά δε νομίζω το πρόβλημα να προέρχεται από εκεί. Μάλλον η γραμμή θα φταίει. Αν είναι συχνό φαινόμενο, τότε πρέπει να δηλώσεις βλάβη.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Η σύνδεσή μου μέσω της Altec ενεργοποιήθηκε πριν από 5 μέρες (φοιτητικό πακέτο). Όμως μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να μπω στο internet... Όταν προσπαθώ να κάνω τη σύνδεση μέσω του ΙΕ και της Ιp του modem (speedtouch 536), μου αναφέρει ως πρόβλημα "could not bring up link". Με OTENET μπαίνω κανονικά. Εχει κανείς αντιμετωπίσει το πρόβλημα αυτό και , αν ναι, πώς το έχει λύσει;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καρτα προσβασης Internet( πχ netcarta, smile, netkey) Που να δινει προσβαση οχι μεσω ΕΠΑΚ αλλα μεσω κανονικου αστικου τηλεφωνου?

 

ξερω οτι θα μου πειτε να δω τις free 801....... αλλα θελω αυτο ακριβως που ρωταω, προσβαση μεσω κανονικου τηλεφωνου, καθως η κληση γινεται μεσω τηλεφωνικου κεντρου που 801 κλπ κλπ ειναι φραγμενα....

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν δοκιμάζεις free internet μέσω Tellas που σου δίνει δυνατότητα να καλέσεις απο σταθερό τηλέφωνο? Εμένα με έσωσε γιατί στο γραφείο τα έχουν κλείσει όλα (800...)και βρήκα τη λύση της TELLAS.

...αν κατάλαβα καλά τι ζητάς

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος το εξής:

 

Υπάρχει θεσμικό πλαίσιο που να αφορά το ζήτημα του διαμοιρασμού του bandwidth; Δηλαδή, αν εγώ έχω μια dsl γραμμή, μπορώ να στήσω μια εταιρία και να πουλάω κομμάτια του bandwidth; Μπορεί ο ISP που μου παρέχει τη γραμμή να κινηθεί νομικά εναντίον μου;

 

Ευχαριστώ.

I tell you to enjoy life, I wish I could but it's too late
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος το εξής:

 

Υπάρχει θεσμικό πλαίσιο που να αφορά το ζήτημα του διαμοιρασμού του bandwidth; Δηλαδή, αν εγώ έχω μια dsl γραμμή, μπορώ να στήσω μια εταιρία και να πουλάω κομμάτια του bandwidth; Μπορεί ο ISP που μου παρέχει τη γραμμή να κινηθεί νομικά εναντίον μου;

 

Ευχαριστώ.

Αν το κάνεις άτυπα με τους γείτονές σου όχι. Όσο πιθανό είναι να την πατήσει καθηγητής που κάνει μάθημα σε ανηψάκι του, άλλο τόσο είναι να την πατήσεις και εσύ.

Αν θέλεις να κόβεις και αποδείξεις, ειλικρινά δεν ξέρω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καρτα προσβασης Internet( πχ netcarta, smile, netkey) Που να δινει προσβαση οχι μεσω ΕΠΑΚ αλλα μεσω κανονικου αστικου τηλεφωνου?

 

ξερω οτι θα μου πειτε να δω τις free 801....... αλλα θελω αυτο ακριβως που ρωταω, προσβαση μεσω κανονικου τηλεφωνου, καθως η κληση γινεται μεσω τηλεφωνικου κεντρου που 801 κλπ κλπ ειναι φραγμενα....

Είναι και τα ΕΠΑΚ φραγμένα;

 

Πάντως ορίστε αυτό που ψάχνεις:

http://www.teledome.gr/%28F88FA1FC87B7605181EDAB75D2CD3BE0E54C31D333FBC2DD%29/ecportal.asp?id=1698&nt=103

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...