Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτησα γιατι στο http://www.oteshop.gr/adsl_oroisimvasis.htm

 

8.1 Η παρούσα σύμβαση λύεται:

....

8.1.2 α) Άμεσα με τη γνωστοποίηση του εγγράφου της καταγγελίας από τον Πελάτη προς τον ΟΤΕ στην περίπτωση αδυναμίας επίτευξης της αιτούμενης ταχύτητας (άρθρο 3.2 εδ. γ της παρούσης) και β) άμεσα με την έγγραφη γνωστοποίηση του εγγράφου της καταγγελίας από τον ΟΤΕ προς τον Πελάτη λόγω διαπίστωσης αδυναμίας παροχής της ΑDSL πρόσβασης κατά τη φάση ενεργοποίησής της από τον ΟΤΕ (άρθρο 2.1.3 της παρούσης). Στις ανωτέρω περιπτώσεις ο Πελάτης δύναται να επιστρέψει τον τερματικό εξοπλισμό που προμηθεύτηκε από τον ΟΤΕ και να του επιστραφεί το τίμημα, επιβαρύνεται όμως με το τέλος ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει περιπτωση να σου κρατησουν το τελος ενεργοποιησης αν δεν εχεις DSL. Οταν σε παρουν τηλ και σου πουν οτι υπαρχουν πορτες και δωσεις το ΟΚ, τοτε αρχιζει να σε χρεωνει ο οτε. Αν τους πεις δεν ενδιαφερομαι πια, δεν εχεις κανενα προβλημα!Αλλωστε πως θα υπογραψεις συμβαση,απο το τηλεφωνο? :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..

 

εχει ακουσει κανεις για την διορθωση αυτου του προβληματος?...Εχει κανεις απο Νεα Σμυρνη ή αλλη περιοχη ενημερωση ποτε θα διρθωθει το προβλημα?..Περιμενω απο 13-10-2004 και ακομα τιποτα...Ενω εχω παρει πορτα δεν παιζουν τα κεντρα ακομα...

 

Ωχχχχχ γιατι μου το εκανες αυτο πρωινιατικα???

 

Εχω κανει αιτηση πριν3 μερες και ο τυπος στο τηλεφωνο μου ειπε το πολυ σε 12 μερες, ισως και νωριτερα.... Ειμαι στο 210-935

 

ΝΑ μην αγορασω ακομα το μοντεμ??????

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

ISP throws in free router to 8Mbps broadband signups

 

ISP UK Online is offering new signups to its Broadband 8000 service a free Wireless Ethernet router. The offer is open to everyone who signs up before 21 February.

 

The wireless router, said to be worth around £70 in retail, allows customers to link up to 10 PCs, laptops and consoles to the broadband link from anywhere in the home.

 

Launched in November last year, Broadband 8000 offers an 8Mbps link via Easynets's unbundled exchange network for £39.99 a month and a £50 installation charge. UK Online says that the network passes more than 4.4 million UK households.

 

60 Ευρώπουλα. Λίγο πιο πάνω από το δικό μας 384 και πάνε και σε ADSL2+ σε λίγο.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς γιατί λύθηκε το πρόβλημα και έχουν αρχίσει οι ενεργοποιήσεις. Εγώ είχα κάνει αίτηση από τον Οκτώβριο και ενεργοποιήθηκα προχθές. Πιστεύω μέσα στην άλλη βδομάδα θα έχεις ήδη ενεργοποιήθεί.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα με ενεργοποίησαν χτες (και εγώ είχα κάνει αίτηση τέλη Σεπτέμβρη-Αρχές Οκτώβρη).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

ISP throws in free router to 8Mbps broadband signups

 

ISP UK Online is offering new signups to its Broadband 8000 service a free Wireless Ethernet router. The offer is open to everyone who signs up before 21 February.

 

The wireless router, said to be worth around £70 in retail, allows customers to link up to 10 PCs, laptops and consoles to the broadband link from anywhere in the home.

 

Launched in November last year, Broadband 8000 offers an 8Mbps link via Easynets's unbundled exchange network for £39.99 a month and a £50 installation charge. UK Online says that the network passes more than 4.4 million UK households.

 

60 Ευρώπουλα. Λίγο πιο πάνω από το δικό μας 384 και πάνε και σε ADSL2+ σε λίγο.

Γιατι εδω, με λιγοτερα λεφτα, εχεις αγανακτιση, ταλαιπωρια, αγχος, νευρα, κοροϊδια, κλεψιμο, αργοπορια και αλλα πολλα ενω εκει μονο μια γρηγορη aDSL. Οπως καταλαβαινουμε, εδω εχουμε περισσοτερα με λιγοτερο κοστος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εδω, με λιγοτερα λεφτα, εχεις αγανακτιση, ταλαιπωρια, αγχος, νευρα, κοροϊδια, κλεψιμο, αργοπορια και αλλα πολλα ενω εκει μονο μια γρηγορη aDSL. Οπως καταλαβαινουμε, εδω εχουμε περισσοτερα με λιγοτερο κοστος

 

:lol::lol::lol::lol:

 

Ειναι αληθεια οτι ειμαστε λιγο (πολυ μαλλον) πισω συγκριτικα με τις αλλες Ευρωπαικες (δε μιλαμε για Ιαπωνια) χωρες.Που θα παει ομως...Κατι θα γινει και με εμας εδω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τη χρησιμοποιούσα και αναγκάστικα να μην κάνω κλήσεις μέσω forthnet λόγω της απαράδεκτης ποιότητας (μιλάμε για αστικές κλήσεις). Ενα απλό παράδειγμα: καλώντας την αυτόματη τηλεφωνική εξυπηρέτηση κάποιας τράπεζας όπου έπρεπε να εισάγω τον αριθμό της πιστωτικής μου για να μάθω υπόλοιπο, κτλ, με forthnet ουδέποτε δούλευε σωστά. Ναι με η υπηρεσία που καλούσα δούλευε με τονικό σύστημα αλλα η ποιότητα ήταν τόσο χάλια μέσω forthnet που δεν έπαιζε σωστά. Με tellas, acn που έχω δοκιμάσει κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ TELEDOME COMBO 384 KAI KATEBAZV STAUERA 46 - 47 Kbit KAI EIMAI ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ, ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟ 1ο ΜΗΝΑ ΔΩΡΕΑΝ.

ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ CUSTOMER SUPPORT ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΦΝΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΥΞΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΣΤΑ ΥΨΗ.

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ....

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΟ TELEDOME COMBO 384 KAI KATEBAZV STAUERA 46 - 47 Kbit KAI EIMAI ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ, ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟ 1ο ΜΗΝΑ ΔΩΡΕΑΝ.

ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ CUSTOMER SUPPORT ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΦΝΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΑΥΞΥΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟ ΣΤΑ ΥΨΗ.

ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ....

Siemens DSLAM ε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το νετ μοντ ειναι σωστα συνδεμενο απο την γραμμη του π-οτε.

στις αναλογικες εξοδους υπαρχουν συνδεμενα δυο ξεχωριστες τηλεφωνικες συσκευες το προβλημα ειναι οταν απαντας στην μια γραμμη και πας να καλεσε απο την αλλη γραμμη ακους την συνομιλια που κανεις απο την πρωτη γραμμη εγω απλα ρωταω αν εχει συμβει και σε αλλους γιατι ο

π-οτε μου ειπε οτι εχει συμβει αλλα σε ελαχιστους.

ευχαριστω :worry:

hoback
Link to comment
Share on other sites

:confused: :worry:

Τότε δε μιλάμε πλέον για διπλή γραμμή αλλά μονή που μπλέκεται με την δεύτερη. Για να μη μπερδευόμαστε περισσότερο παίρνεις το 121 στις βλάβες, ρίχνεις 2-3 μπινελίκια αν και εκεί είναι μόνο οι τηλεφωνήτριες (αργότερα σε καλούν από το τεχνικό τμήμα) και ζητάς αντικατάσταση των πάντων κλπ. Τι θα πει σε λίγους έχει συμβεί αυτό; Να κόψουν το κεφάλι τους να σου φτιάξουν τη γραμμή. Και αν δε μπορούν να σου δώσουν πίσω τα λεφτά της μετατροπής και τη διαφορά του παγίου. :mad:

Αμάν αυτόι οι πΟΤΕΔΕΣ. :mad:

Link to comment
Share on other sites

:confused: :worry:

Τότε δε μιλάμε πλέον για διπλή γραμμή αλλά μονή που μπλέκεται με την δεύτερη. Για να μη μπερδευόμαστε περισσότερο παίρνεις το 124 νομίζω που είναι οι βλάβες, ρίχνεις 2-3 μπινελίκια αν και εκεί είναι μόνο οι τηλεφωνήτριες (αργότερα σε καλούν από το τεχνικό τμήμα) και ζητάς αντικατάσταση των πάντων κλπ. Τι θα πει σε λίγους έχει συμβεί αυτό; Να κόψουν το κεφάλι τους να σου φτιάξουν τη γραμμή. Και αν δε μπορούν να σου δώσουν πίσω τα λεφτά της μετατροπής και τη διαφορά του παγίου. :mad:

Αμάν αυτόι οι πΟΤΕΔΕΣ. :mad:

 

121 για τις βλάβες!!!;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Geia. Exw mia ergasia sto panepistimio gia thn eksaplwsh ths texnologias sthn Ellada. exete kamia idea gia to pou tha vrw statistika stoixeia pou aforoun thn texnologia opws thlefwnikes syndeseis,arithmos hlektronikwn ipologistwn,prosvash sto diadiktyo kai alla?

 

->mhn mou peite sthn esye[statistics.gr] giati den exei oute gia ipologistes kai oute gia to diadiktyo.

 

eyxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Φτηνό Internet στους φοιτητές και κίνητρα για την εκμετάλλευση των δυνατοτήτων που δίνει η ευρυζωνικότητα προωθεί το υπουργείο Μεταφορών και Επικοινωνιών, σύμφωνα με τα όσα είπαν οι υπουργοί Μεταφορών Μιχάλης Λιάπης και Ανάπτυξης Δημήτρης Σιούφας, μετά από συνάντηση που είχαν στο Υπουργείο Μεταφορών.

 

Συγκεκριμένα, η κυβέρνηση προωθεί μετρά για την παροχή χαμηλού κόστους διαδικτυακών συνδέσεων στους φοιτητές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, μέτρο που αφορά περίπου 450.000 φοιτητές και πανεπιστημιακούς δασκάλους. Για την υλοποίηση συστήθηκε ομάδα εργασίας σε συνεργασία με το υπουργείο Παιδείας, η οποία θα υποβάλει τις προτάσεις της μέχρι το τέλος Μαρτίου.

 

Παράλληλα θα συσταθεί άλλη ομάδα εργασίας από στελέχη των υπουργείων Ανάπτυξης και Μεταφορών για την προώθηση της ευρυζωνικότητας. Η ομάδα, που θα υποβάλει πόρισμα στα δύο υπουργεία, θα εξετάσει τις δυνατότητες εκμετάλλευσης της ευρυζωνικότητας από τις επιχειρήσεις, με στόχο τον εκσυγχρονισμό τους. Παράλληλα, θα αναζητήσει τρόπους για τη μείωση του κόστους των συγκεκριμένων υπηρεσιών, ώστε να γίνουν άμεσα πιο προσιτές.

 

Πηγή: flash.gr

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην αφορά μόνο συνδέσεις PSTN/ISDN, γιατί τότε είναι που κανείς φοιτητής δε θα βάζει ADSL.

Για μένα θα έπρεπε να δώσουν εκπτώσεις κλπ ΜΟΝΟ για ADSL, για να διαδοθεί περισσότερο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:confused: :worry:

Τότε δε μιλάμε πλέον για διπλή γραμμή αλλά μονή που μπλέκεται με την δεύτερη. Για να μη μπερδευόμαστε περισσότερο παίρνεις το 121 στις βλάβες, ρίχνεις 2-3 μπινελίκια αν και εκεί είναι μόνο οι τηλεφωνήτριες (αργότερα σε καλούν από το τεχνικό τμήμα) και ζητάς αντικατάσταση των πάντων κλπ. Τι θα πει σε λίγους έχει συμβεί αυτό; Να κόψουν το κεφάλι τους να σου φτιάξουν τη γραμμή. Και αν δε μπορούν να σου δώσουν πίσω τα λεφτά της μετατροπής και τη διαφορά του παγίου. :mad:

Αμάν αυτόι οι πΟΤΕΔΕΣ. :mad:

Den nomizw oti einai thema grammhs alla mallon thema netmod. Diepistwsa oti kai sto diko mou to kanei ayto. Mporw na akousw thn allh grammh, elaxista men alla thn akouw. Savvatokyriaka douleyoun ta synergeia tou OTE pleon??

Link to comment
Share on other sites

Εψαχνα τις προάλλες να δω πως μπορώ να μάθω σε τι ποσό ανέρχεται η χρέωση μου στον τρέχον λογαριασμό προτού εκδοθεί ο λογαριασμός. Δηλαδή να μάθω την αξία των συνδιαλέξεων μου μέχρι την συγκεκριμένη χρονική στιγμή. :cry:

 

Σε μια σύντομη αναζήτηση στο oteshop.gr είδα ότι δεν αναφέρεται πουθενά αυτή η υπηρεσία που υπήρχε παλαιότερα και τηλεφωνώντας στο 134 μπορούσες να μάθεις ένδειξη μετρητή, να την συγκρίνεις με την τελευταία ένδειξη στον λογαριασμό και να κάνεις ένα υπολογισμό του υπολοίπου σου. Είδα ότι η ένδειξη μετρητή δεν υπάρχει καν στον λογαριασμό!:(

 

Παίρνοντας στο 134 μου είπαν ότι η υπηρεσία παρέχεται ακόμα και με χρέωση που συνεχίζει να είναι 1.5ευρό!!! Μα είναι δυνατόν να μην μπορείς να μάθεις τι χρωστάς αυτόματα όπως μπορείς να κάνεις με τους περισσότερους εναλλακτικούς??? Και είναι δυνατόν να σε χρεώνουν 1.5ευρό για αυτό που πρέπει να ξέρεις. :wacko:

 

Προφανώς τους αρέσει να κάνουν εκπλήξεις στο δίμηνο με τον λογαριασμό...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...