Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντήσεις σε ποιό θέμα? Και γώ Ηράκλειο είμαι, έχω dsl με ΟΤΕ+4thnet για την vivodi δεν γνωρίζω τι κάλυψη έχει εδώ + απο που μπορείς να την προμηθευτείς..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτα θα μετατρέψεις το ISDN σε PSTN και μετά θα βάλεις ADSL. Αυτό διότι η PSTN χρησιμοποιεί filter αντί για splitter και το modem για ISDN είναι διαφορετικό από το modem για PSTN. Άρα αν το κάνεις εκ των υστέρων πρέπει να αλλάξεις τον εξοπλισμό σου.

 

Πρόταση: Αφού μετατρέψεις τη γραμμή σου σε PSTN, κάνε αίτηση για ADSL στο 134 και όταν ενεργοποιηθεί πάρε σύνδεση Internet. Για τη σύνδεση θα πρότεινα vivodi ή forthnet (είναι οι φθηνότερες),

Link to comment
Share on other sites

Είδα ως ελκυστική πρόταση την προσφορά της Vivodi στα 256, που έχει ως εξής : Πληρώνω την εγκατάσταση 35 ευρώ και μηνιαίως 42 ευρώ για ό,τι κατεβάσω και όση ώρα είμαι μέσα. Ακόμα υποστηρίζουν ότι μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου προσφέρουν το modem δωρεάν. (Μου είπαν στο 13880 πως δεν έχει χρονοχρέωση και ογκοχρέωση)

Αφου θα πάρεις τη vivodi ως isp, δεν έχει εγκατάσταση και μηναιώς θα πληρώνεις 17 ευρώ.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ariadgr (26 Σεπ. 2004 , 22:31)

 

Πρώτα θα μετατρέψεις το ISDN σε PSTN και μετά θα βάλεις ADSL. Αυτό διότι η PSTN χρησιμοποιεί filter αντί για splitter και το modem για ISDN είναι διαφορετικό από το modem για PSTN. Άρα αν το κάνεις εκ των υστέρων πρέπει να αλλάξεις τον εξοπλισμό σου.

 

Aυτό είναι άκυρο. Εγώ έχω over PSTN και έχω splitter, όπως και αρκετοί άλλοι που ξέρω.

Είναι ανάλογα τι έχουν στο ΟΤΕ... :o

Link to comment
Share on other sites

Mono me to dsl phone tis vivodi ginetai afto pou theleis! An ehei kalipsi i vivodi stin periohi sou me diko tis komvo tote mporeis na kaneis aitisi gia dsl kai pano apo tin grammi tou dsl tha eheis kai tilefono me arithmodotisi vivodi. Mpes sto http://www.vivodi.gr gia perissotera
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εχω μια απορια,εχω σπιτι μου βαλει dsl 384/128,αυτον τον μηνα θα παω για σπουδες στην Αθηνα μπορω να κανω μεταφορα τις dsl μου που εχω στο πατρικο μου ετσι ωστε να γλυτωσο καποια χρηματα!γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εχω εναν γνωστο στην Θεσσαλονίκη που έχει tph-ONLINE.

Εαν ενδιαφέρεσαι μπορείς να περάσεις απο το γραφείο του για να δείς απο πρώτο χέρι την υπηρεσία και να ρωτήσεις οτι θέλεις.

Εαν ενδιαφέρεσαι στείλε PM

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ^Deadly_Sin^ (11 Σεπ. 2004 , 13:28)

 

na min valw ka8olou ote,diladi an px valw forthnet sta8erh na valw kai internet apo tin forthnet

 

 

Δηλαδή θες νέα γραμμή για ίντερνετ και τηλέφωνο χωρίς καθόλου ΟΤΕ.

Γίνεται αυτό που θες, μπορείς να δεις την υπηρεσία SDSL της Telepassport και το full LLU της Vivodi.

Για το πρώτο δες εδώ (οι τιμές δεν ισχύουν καθώς έπεσαν πρόσφατα) και για το δεύτερο εδώ .

:)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

512kb συμμετρικα εχουν στα 1050 € τον μηνα... γενικως το κοστος του ειναι αρκετα τσιμπημενο.Το θετικο ειναι πως μπορεις να περασεις απο το lmds πολλων μορφων επικοινωνιες οπως δεδομενα,φωνη VoIP,φωνη ως ζευξη τηλεφωνικων κεντρων,internet.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ??? ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΚΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΧΡΕΩΣΗ!!! ΜΗΛΑΣ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ 30 ΚΑΙ 60 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ! HELPPPPP!!!! ΑΣ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΧΡΕΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΥΝΔΡΟΜΙΤΗΣ!

echo "hi!";

cout<<"hi!";

print "hi!";

writeline('hi!');

alert('hi!');

msgbox "hi!"

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για κλήσεις προς κινητά μόνο η ACN.

Προς αστικές κλήσεις, δυστυχώς καμία, στην καλύτερη περίπτωση θα έχεις χρέωση ανά λεπτό για τα 2 πρώτα λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο και στη χειρότερη χρέωση ανά λεπτό.

Για τις υπεραστικές πολύ λίγες έχουν ελάχιστη χρέωση.

Δες αυτό για περισσότερα: http://dias.aueb.gr/~p3020118/myFiles/hreoseis.htm

 

Αν θες τη γνώμη μου απλά περίμενε λίγο γιατί σύντομα θα υπάρξουν μειώσεις και ίσως και άλλες αλλαγές ως επακόλουθο της μείωσης των τελών τερματισμού από τις εταιρίες κινητής, απλά αυτή τη στιγμή η κάθε εταιρία περιμένει τις άλλες να κάνουν την πρώτη κίνηση.

Αν δεν έχεις εναλλακτικό αυτή τη στιγμή και βιάζεσαι να βάλεις, μια πολύ καλή επιλογή είναι η Cosmoline (http://www.cosmoline.gr), αλλά μην ενεργοποιήσεις και προεπιλογή πριν δεις τις αλλαγές που θα γίνουν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...