Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανάβει και δεν δείχνει ή δεν ανοίγει καθόλου ;; για να το βλέπει το itunes η συσκευή ανάβει..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Άλλαξα την σπασμένη οθόνη σε iPhone5 και το τηλέφωνο δεν ξαναναψε. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή το βλέπει το itunes αλλά κανει μπιπ κάθε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να ανάβει πάλι η οθόνη. Άλλαξα και μπαταρία αλλά κάνει τα ίδια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

Δεν κάνει η οθόνη ειναι ελαττωματική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη
αν την αγορασες απο καποιο ebay μπορει και να στην εφερε ο πωλητης.αν ειναι απο επισημο καταστημα εποικινωνησε αμεσως μαζι τουσ
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Άλλαξα την σπασμένη οθόνη σε iPhone5 και το τηλέφωνο δεν ξαναναψε. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή το βλέπει το itunes αλλά κανει μπιπ κάθε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να ανάβει πάλι η οθόνη. Άλλαξα και μπαταρία αλλά κάνει τα ίδια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

Βάζοντας την παλιά δουλεύει κανονικά; Ρωτάω μήπως κι έχει προκληθεί ζημιά στους connectors.

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας την παλιά δουλεύει κανονικά; Ρωτάω μήπως κι έχει προκληθεί ζημιά στους connectors.

 

Δυστυχως, οταν εβγαλα το μεταλικο πλαισιο πισω απο την παλια οθονη διαλυθηκε σε κομματια, οποτε δεν μπορουσα να την ξαναβαλω.

 

Το κακο ειναι οτι δεν ξερω τελικα αν φταιει η καινουρια οθονη (που αγορασα απο αγγελια στο ιντερνετ :X:cry:) ή εχει δημιουργηθει προβλημα σε conector ή γενικά στη μητρικη.

 

Ψαχνω μηπως βρω καμια παλια μισοσπασμενη που εστω να αναβει για να δω οτι παιρνει ρευμα, αλλα δε βρισκω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, οταν εβγαλα το μεταλικο πλαισιο πισω απο την παλια οθονη διαλυθηκε σε κομματια, οποτε δεν μπορουσα να την ξαναβαλω.

 

Το κακο ειναι οτι δεν ξερω τελικα αν φταιει η καινουρια οθονη (που αγορασα απο αγγελια στο ιντερνετ :X:cry:) ή εχει δημιουργηθει προβλημα σε conector ή γενικά στη μητρικη.

 

Ψαχνω μηπως βρω καμια παλια μισοσπασμενη που εστω να αναβει για να δω οτι παιρνει ρευμα, αλλα δε βρισκω με τιποτα.

 

Η οθόνη φταίει δεν ήταν καλής ποιότητας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εδειχνε η ενδειξη μπαταρίας σε 19% και μόλις το εβαλα στη φόρτιση πηγε κατευθείαν στο 51%..πάμε για αλλαγή μπαταρίας ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εδειχνε η ενδειξη μπαταρίας σε 19% και μόλις το εβαλα στη φόρτιση πηγε κατευθείαν στο 51%..πάμε για αλλαγή μπαταρίας ??

 

Ε κάτι τέτοια παράξενα αν άρχισε μα κάνει θέλει αλλαγή η μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αφού έσπασα την οθόνη στο 5αρι μου. Πήγα σε έναν τεχνικό άλλαξε οθόνη και μπατάρια.

Βάζοντας την πρώτη οθόνη , μετά από μια μέρα χρήση εντοπίζεται άσπρο σημάδι και λόγο εγγύησης μου την αλλάζει. Στην 2η που έβαλε δεν το κάνει συνέχεια τρεμοπάζουν τα χρωμάτα (οχι να αλιώνεται η ανάλυση ) σε ανοιχτόχρωμα φόντο και φουλ φωτεινότητα είναι αρκετά αισθητό.

 

Αφού λοιπόν το ξαναπήγα, λεει οτι δοκίμασε και άλλες οθόνες και κάνει το ίδιο. Κατέληξε στο συμπέρασμα ότι οφείλεται στην μητρική. Ενώ στην πρώτη οθόνη δεν έκανε το τίποτα. Προσπαθησα να βγάλω βίντεο αλλά δεν φαίνεται.

 

Θα δοκιμασω να βγάλω on screen video αν γίνεται.

 

Ποιά είναι η δικιά σας γνώμη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αφού έσπασα την οθόνη στο 5αρι μου. Πήγα σε έναν τεχνικό άλλαξε οθόνη και μπατάρια.

Βάζοντας την πρώτη οθόνη , μετά από μια μέρα χρήση εντοπίζεται άσπρο σημάδι και λόγο εγγύησης μου την αλλάζει. Στην 2η που έβαλε δεν το κάνει συνέχεια τρεμοπάζουν τα χρωμάτα (οχι να αλιώνεται η ανάλυση ) σε ανοιχτόχρωμα φόντο και φουλ φωτεινότητα είναι αρκετά αισθητό.

 

Αφού λοιπόν το ξαναπήγα, λεει οτι δοκίμασε και άλλες οθόνες και κάνει το ίδιο. Κατέληξε στο συμπέρασμα ότι οφείλεται στην μητρική. Ενώ στην πρώτη οθόνη δεν έκανε το τίποτα. Προσπαθησα να βγάλω βίντεο αλλά δεν φαίνεται.

 

Θα δοκιμασω να βγάλω on screen video αν γίνεται.

 

Ποιά είναι η δικιά σας γνώμη;;

 

Κακή ποιότητα των οθονών. Μην το ψάχνεις άδικα. Εχει ψωνίσει από μια παρτίδα και δεν έχουν καλή ποιότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κακή ποιότητα των οθονών. Μην το ψάχνεις άδικα. Εχει ψωνίσει από μια παρτίδα και δεν έχουν καλή ποιότητα

 

Καλημερα! καλησπερα!

 

Και γω αυτο πιστευω γιατι στην πρωτη παρτιδα οθονων δεν τρεμοπαιζε...εκτος και αν εχει κανει ταρζανια μετα... οταν πηγα και το πηρα πισω γιατι μου ελεγε να φτιαξουμε την μητρικη ( θα την εστελνε σε αλλον τεχνικο λεει ...αλλο ευαγγελιο αυτο ) μου ειπε οτι δοκιμασε 9 οθονες ...καθως και την πρωτη που ειχε βγαλει το ασπρο σημαδι αλλα δεν τρεμοπαιζε... ακρη με αυτον πλεον δεν βρισκω... ουτε εχω σκοπο να δωσω αλλα λεφτα τωρα...για την οθονη μπαταρια ειχε παρει 100€ ( λογο οτι με συστησε πολυ καλος φιλος και ηταν φιλικη τιμη )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! καλησπερα!

 

Και γω αυτο πιστευω γιατι στην πρωτη παρτιδα οθονων δεν τρεμοπαιζε...εκτος και αν εχει κανει ταρζανια μετα... οταν πηγα και το πηρα πισω γιατι μου ελεγε να φτιαξουμε την μητρικη ( θα την εστελνε σε αλλον τεχνικο λεει ...αλλο ευαγγελιο αυτο ) μου ειπε οτι δοκιμασε 9 οθονες ...καθως και την πρωτη που ειχε βγαλει το ασπρο σημαδι αλλα δεν τρεμοπαιζε... ακρη με αυτον πλεον δεν βρισκω... ουτε εχω σκοπο να δωσω αλλα λεφτα τωρα...για την οθονη μπαταρια ειχε παρει 100€ ( λογο οτι με συστησε πολυ καλος φιλος και ηταν φιλικη τιμη )

 

Για να βρεις αν είναι μητρική πρέπει να βάλεις μια 1000% original οθόνη από κάποιο άλλο τηλέφωνο και θα φανεί τι φταίει.

Τέτοια προβλήματα εχω συναντήσει πολλές φορές με κακής ποιότητας οθόνες πάντως. Άλλες τρεμοπαίζουν άλλες δεν ανάβουν καθόλου άλλες μετά από μέρες κλείνουν. Άλλες κάνουν νερά. Άλλες έχουν σημάδια μέσα σαν σταγόνες υγρού. Ότι να ναι. Έπρεπε η Apple να δίνει ανταλλακτικά στην αγορά. Αυτά όλα που κυκλοφορούν είναι από άλλους κατασκευαστές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προφανως.. απλα αν ηταν θεμα μητρικης πιστευω θα εκανε και αλλα κουφα το τηλεφωνο!! θα δοκιμασω να βαλω αλλη οθονη να το τεσταρω... και μετα θα του κανω μια επισκεψη...ΑΝ ειναι τελικα θεμα οθονης... ( γιατι απο αυτα που γραφεις η πρωτη οθονη απλα ειχε ενα ασπρο σημαδι μεσα και γιαυτο την αλλαξε και μου εβαλε αυτη που τρεμοπαιζει )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα, επανερχομαι στο θεμα...

 

Ηταν τελικα θεμα οθονης , στο irepair που το πηγα δοκιμασαν μια γνησια και μια oem ( καμια σχεση με αυτες που μου εβαζε ο αλλος τεχνικος ...φαινεται στην ποιοτητα / μπροστινη καμερα στη θεση της / ακουστικο / Home button )... το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα οπως πριν...χωρις ιχνος flickering... οπως φιλε τασο ο προμηθευτης του απλα ηταν για τα μπαζα ή δεν δοκιμασε οσες οθονες επρεπε! Τα λεφτα επιστρεφηκαν χωρις καποιο προβλημα , σε αυτο ηταν συνεργασιμος !!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επανερχομαι στο θεμα...

 

Ηταν τελικα θεμα οθονης , στο irepair που το πηγα δοκιμασαν μια γνησια και μια oem ( καμια σχεση με αυτες που μου εβαζε ο αλλος τεχνικος ...φαινεται στην ποιοτητα / μπροστινη καμερα στη θεση της / ακουστικο / Home button )... το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα οπως πριν...χωρις ιχνος flickering... οπως φιλε τασο ο προμηθευτης του απλα ηταν για τα μπαζα ή δεν δοκιμασε οσες οθονες επρεπε! Τα λεφτα επιστρεφηκαν χωρις καποιο προβλημα , σε αυτο ηταν συνεργασιμος !!

 

Τα εχω συναντήσει πολλές φορές αυτά.

Ευτυχώς βρήκες λύση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Άλλαξα την σπασμένη οθόνη σε iPhone5 και το τηλέφωνο δεν ξαναναψε. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή το βλέπει το itunes αλλά κανει μπιπ κάθε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να ανάβει πάλι η οθόνη. Άλλαξα και μπαταρία αλλά κάνει τα ίδια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?

 

 

επανερχομαι με νεοτερα. ηρθε σημερα καινουρια οθονη. την συνδεσα και δουλευε μια χαρα. οταν ομως εβαλα τις τελευταιες βιδες και κουμπωσα την οθονη (με σβηστο το τηλφωνο) δεν ξανααναψε. παλι τα ιδια με την προηγουμενη οθονη. δεν αναβει και οταν το συνδεω με το itunes το βλεπει αλλα κανει συνεχεια μπιπ.

 

παιζει να βραχυκυκλωσε κατι οταν το κουμπωσα και να εκαψε την οθονη? δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , αλλα ουτε και να δωσω αλλα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι με νεοτερα. ηρθε σημερα καινουρια οθονη. την συνδεσα και δουλευε μια χαρα. οταν ομως εβαλα τις τελευταιες βιδες και κουμπωσα την οθονη (με σβηστο το τηλφωνο) δεν ξανααναψε. παλι τα ιδια με την προηγουμενη οθονη. δεν αναβει και οταν το συνδεω με το itunes το βλεπει αλλα κανει συνεχεια μπιπ.

 

παιζει να βραχυκυκλωσε κατι οταν το κουμπωσα και να εκαψε την οθονη? δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , αλλα ουτε και να δωσω αλλα λεφτα

 

Οι τέσσερις βίδες στην πλάκα της οθόνης έχουν συγκεκριμένη θέση. Αν τις έβαλες με άλλη σειρά έκαψες κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν το 5αρι με την τελευταία αναβάθμιση 9.x αντέχει ή κρασαρει /lagαρει? Μήπως είναι προτιμότερο να μην γίνει η αναβάθμιση?

Ευχαριστώ

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν το 5αρι με την τελευταία αναβάθμιση 9.x αντέχει ή κρασαρει /lagαρει? Μήπως είναι προτιμότερο να μην γίνει η αναβάθμιση?

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα φίλε.Το 5αρι της γυναίκας μου με 9.2.1 πάει ιδιαίτερα ομαλά.Κανένα πρόβλημα.

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μολις αγορα ενα μτχ 5αρι. θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο windows mobile? ολες οι επαφες ειναι στο outlook αλλα δεν βρισκω να τις κανω συγχρονισμο
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μολις αγορα ενα μτχ 5αρι. θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο windows mobile? ολες οι επαφες ειναι στο outlook αλλα δεν βρισκω να τις κανω συγχρονισμο

 

Θα μπεις από υπολογιστή στο outlook στην σελίδα και μέσα στις επαφές θα κανείς εξαγωγή όλων σε vCard

Θα μπεις μετά στο iCloud.com με τα στοιχεία σου και στις επαφές θα κανείς εισαγωγή το αρχείο που είχες κατεβάσει πριν και ια περάσουν αυτόματα με την συσκευή στο Ίντερνετ συνδεμένη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μολις αγορα ενα μτχ 5αρι. θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο windows mobile? ολες οι επαφες ειναι στο outlook αλλα δεν βρισκω να τις κανω συγχρονισμο

Ή, αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το iCloud,

https://support.apple.com/kb/PH20347?locale=en_US

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω. τελικα εβαλα το λογαριασμο μου μεσα στις ρυθμισεις/μαιλ-επαφες-ημερολογιο του iphone και μου συγχρονισε ολες τις επαφες αμεσως
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...