Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι κανε ένα sign out και μετά sign in για να σε παει στο store της χώρας του λογαριασμού σου, γιατί μάλλον ειναι σε λάθος χώρας App Store!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίδιο id βάζω απλά επιειδη το είχα κάνει Ελλάδα κ τώρα είμαι Πολωνία μάλλον κάτι παίζει . Πάω στα purchased κ είναι κενό. Μήπως πρέπει να συμπληρώσω αυτό για την πληρωμή με την κάρτα ;

Τελικά ξανά έβαλα όσες είχα μέσω iTunes απλά στο App Store συμβαίνει ότι κ πριν

Ίσως όταν βάλω τα στοιχεία της κάρτας να μ τα δειξει

 

Καλημέρα, είσαι στο πολωνικό App Store, θα πρέπει να μπεις στο ελληνικό App store, πήγαινε Ρυθμίσεις - iTunes App store - πατάς στο Apple ID - και επιλέγεις region Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όντως ήμουν στο πολωνικο!

Πλέον βλέπω όλες τις εφαρμογές!

Η διάφορα τώρα με το clean install είναι αισθητή σε ταχύτητα παντού κ ότι bug αντιμετώπιζα εξαφανίστηκε! Άξιζε τελικά ο κόπος!

Οποίος έκανε update ota του προτείνω να κάνει ένα clean install κ θα με θυμηθεί !

Ευχαριστώ όλα τα παιδία π με βοήθησαν γιατί όντας άσχετος απογοητεύτηκα με ότι έγινε με τις εφαρμογές μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω στα χέρια μου 2 iphone 5 και ενώ φαίνονται ίδια έχουν κάποιες διαφορές αν τα βάλεις δίπλα δίπλα. για παράδειγμα δείτε τη φωτό...... γιατί συμβαίνει αυτό?

 

http://s7.postimg.org/9k062v6i3/DSC00501.jpg

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για μικροδιαφορές στη διαδικασία κατασκευής.

Μου έχει τύχει πριν κάποια χρόνια με το Nokia N90. Συγκεκριμένα το πλήκτρο της φωτογραφικής είχε διαφορετικό γραφικό (κόκκινη τελεία αντί για παύλα) από ότι αυτό ενός φίλου μου.

Πήγαινε εδώ, βάλε τον Αριθμό σειράς (Ρυθμίσεις > Γενικά > Πληροφορίες) και δες πότε έχουν κατασκευαστεί οι συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για μικροδιαφορές στη διαδικασία κατασκευής.

Μου έχει τύχει πριν κάποια χρόνια με το Nokia N90. Συγκεκριμένα το πλήκτρο της φωτογραφικής είχε διαφορετικό γραφικό (κόκκινη τελεία αντί για παύλα) από ότι αυτό ενός φίλου μου.

Πήγαινε εδώ, βάλε τον Αριθμό σειράς (Ρυθμίσεις > Γενικά > Πληροφορίες) και δες πότε έχουν κατασκευαστεί οι συσκευές.

 

αυτό με τις μικρότερες τρύπες είναι παραγωγής του νοεμβριο 2012 εργοστάσιο c9 λέει και το άλλο είναι παραγωγής ιούλιο 2013 εργοστάσιο foxconn.... τσέκαρα τον ήχο δεν έχει διαφορές, τσέκαρα το φλας στο καινούργιο είναι πιο δυνατό.... επίσης παρατήρησα κάποιες λεπτομέρειες όπως το μενού που τραβας το δάχτυλο προς τα πάνω κάνει περισσότερα bounce από το άλλο που κάνει μόνο ενα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

αυτό με τις μικρότερες τρύπες είναι παραγωγής του νοεμβριο 2012 εργοστάσιο c9 λέει και το άλλο είναι παραγωγής ιούλιο 2013 εργοστάσιο foxconn.... τσέκαρα τον ήχο δεν έχει διαφορές, τσέκαρα το φλας στο καινούργιο είναι πιο δυνατό.... επίσης παρατήρησα κάποιες λεπτομέρειες όπως το μενού που τραβας το δάχτυλο προς τα πάνω κάνει περισσότερα bounce από το άλλο που κάνει μόνο ενα

 

 

Περισσοτερα bounce κανει στην 7.1

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

επίσης παρατήρησα κάποιες λεπτομέρειες όπως το μενού που τραβας το δάχτυλο προς τα πάνω κάνει περισσότερα bounce από το άλλο που κάνει μόνο ενα

Καλά, αυτό έχει να κάνει με την έκδοση λογισμικού.

Συγκεκριμένα, στο iOS 7.1 προστέθηκε ένα πιο έντονο bouncing effect στα control & notification centres.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το maps της Apple, θα χρειαστεί να κατεβάσετε μία φωνή, Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - επιλογή εκφώνησης - φωνές - ελληνικά - βελτιωμένη ποιότητα! Στη συνέχεια ανοίξτε την εφαρμογή Maps ορίστε τη διαδρομή που θέλετε κι ακούστε την αφήγηση!

 

Χμμμ...το εκανα αλλα αυτο (maps) συνεχιζει να μιλαει στα Αγγλικα...ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να δω ?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...το εκανα αλλα αυτο (maps) συνεχιζει να μιλαει στα Αγγλικα...ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να δω ?

το μενού της συσκευής σε τι γλώσσα είναι; εάν το έχετε στα αγγλικά θα πρέπει να το αλλάξετε σε ελληνικα. Settings - General - International - region Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

το μενού της συσκευής σε τι γλώσσα είναι; εάν το έχετε στα αγγλικά θα πρέπει να το αλλάξετε σε ελληνικα. Settings - General - International - region Ελλάδα.

 

Αυτο ειναι ναι...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με το viber?

Ενώ μου έρχεται ο κωδικός τον γράφω αλλά λέει ότι είναι λάθος.

Το προηγούμενο viber π είχα πριν κάνω το clean install το είχα φτιάξει όταν είχα ελληνικό αριθμό. Προσπαθώ να συνδεθώ κ στο παλιό κ στο νέο π φτιάχνω τώρα αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγράμμα για αποκλεισμό του καλουντος χωρίς να χτυπάει πρώτα μια φορά το κινητό και να κλείνει μετά; Να δείχνει κατιλλημενο κατευθειαν;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο προγράμμα για αποκλεισμό του καλουντος χωρίς να χτυπάει πρώτα μια φορά το κινητό και να κλείνει μετά; Να δείχνει κατιλλημενο κατευθειαν;

 

H προεγκατεστημένη λειτουργία του iOS 7 δεν σας καλύπτει;

 

iOS 7 : Αποκλείστε τηλεφωνικές κλήσεις και μηνύματα!

Link to comment
Share on other sites

H προεγκατεστημένη λειτουργία του iOS 7 δεν σας καλύπτει;

 

iOS 7 : Αποκλείστε τηλεφωνικές κλήσεις και μηνύματα!

 

απλά ακούγεται ότι χτυπάει το κινητό μία φορά και μετά κλείνει..... θα προτιμούσα κατευθείαν... για να μην καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχεις βάλει απόρριψη κλήσεων.....

πολύ παλιά σε symbian κινητό είχα κατεβάσει μία εφαρμογή που έκανε απόρριψη κατευθείαν....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

απλά ακούγεται ότι χτυπάει το κινητό μία φορά και μετά κλείνει..... θα προτιμούσα κατευθείαν... για να μην καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχεις βάλει απόρριψη κλήσεων.....

πολύ παλιά σε symbian κινητό είχα κατεβάσει μία εφαρμογή που έκανε απόρριψη κατευθείαν....

 

Μάλλον έχει να κάνει με τον πάροχο, γιατί σε cosmote δεν χτυπάει, λέει κατευθείαν πως ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλημμένος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχει κανεις κανενα θεμα με τις υπηρεσιες τοποθεσιας μετα την αναβαθμιση σε 7.1?Μου αναβει συνεχεια το βελακι πανω δεξια κι ας εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και γονατιζει η μπαταρια.Πηγη του κακου μου φαινεται να ειναι το forsquare αφου μολις το κλεινω απο τις ρυθμισεις απορρητου,φευγει και το βελακι.

 

Το θεμα ειναι πως αυτο δεν το εκανε πριν παω σε 7.1.Κανεις που να ξερει καμια λυση ή να εχει το ιδιο θεμα??

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχει κανεις κανενα θεμα με τις υπηρεσιες τοποθεσιας μετα την αναβαθμιση σε 7.1?Μου αναβει συνεχεια το βελακι πανω δεξια κι ας εχω κλειστες ολες τις εφαρμογες και γονατιζει η μπαταρια.Πηγη του κακου μου φαινεται να ειναι το forsquare αφου μολις το κλεινω απο τις ρυθμισεις απορρητου,φευγει και το βελακι.

 

Το θεμα ειναι πως αυτο δεν το εκανε πριν παω σε 7.1.Κανεις που να ξερει καμια λυση ή να εχει το ιδιο θεμα??

 

Κάνετε ένα restart στη συσκευή σας, πατώντας παρατεταμένα Home+power buttons έως ότου δείτε το μήλο και αφήστε το να κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο IPad που έκανε το ίδιο,έπιασε.Στο τηλέφωνο οχι.

 

Edit.Άκυρο.Παλι τα ίδια κα στα δυο.

Edited by rallistas
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Στο IPad που έκανε το ίδιο,έπιασε.Στο τηλέφωνο οχι.

 

Πηγαίνετε ρυθμίσεις - γενικά - απόρρητο - υπηρεσίες τοποθεσίας και κλείστε το από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου ειναι πως αν το κλείσω από εκει μετά θελει κάθε φορα να μπαίνω και να ανοίγω αυτά που θέλω πριν μπω σε κάθε εφαρμογή.Πριν την 7.1 δεν το έκανε αυτο,να δουλεύει συνεχεία το βελάκι.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μου ειναι πως αν το κλείσω από εκει μετά θελει κάθε φορα να μπαίνω και να ανοίγω αυτά που θέλω πριν μπω σε κάθε εφαρμογή.Πριν την 7.1 δεν το έκανε αυτο,να δουλεύει συνεχεία το βελάκι.

 

Σωστά είναι μια προσωρινή λύση, δοκίμασε ενα restart ακόμη αλλιώς restore & setup as new

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κλείσεις αν έχεις ανοιχτό το background app refresh για την εφαρμογή του foursquare και δες αν συνεχίζει :)
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...