Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρωτήστε αυτούς που δεν έχουν περάσει τίποτα και παλι έχουν επανεκινήσεις παγώματα κλπ. Έχω τουλάχιστον τρία τέτοια παραδείγματα φίλων..

 

εγω πάλι του εχω φορτώσει τον αδόξαστο και παει σφαίρα..αλήθεια, αφου δεν εχουν περάσει τίποτα οι φίλοι σου για ποιο λόγο έκαναν jailbreak; για να βλέπουν το καφετί εικονίδιο του cydia;

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το sms prefix και το careerjet τι κανουν?

 

το πρώτο ειναι για αναφορά στα μηνύματα, το δεύτερο εφαρμογή απο το app store

Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι του εχω φορτώσει τον αδόξαστο και παει σφαίρα..αλήθεια, αφου δεν εχουν περάσει τίποτα οι φίλοι σου για ποιο λόγο έκαναν jailbreak; για να βλέπουν το καφετί εικονίδιο του cydia;

Είχαν περάσει στο παρελθόν τα έσβησαν όμως λόγω προβλημάτων και το έστησαν απο την αρχή χωρίς τίποτα μέσα αλλά και πάλι

προβλήματα είχαν! Αυτό οφορά τους δύο ο άλλος το έκανε επειδή του είπαν οτι έτσι πρέπει να κάνει αφού έχει iPhone.. :X

Link to comment
Share on other sites

Είχαν περάσει στο παρελθόν τα έσβησαν όμως λόγω προβλημάτων και το έστησαν απο την αρχή χωρίς τίποτα μέσα αλλά και πάλι

προβλήματα είχαν! Αυτό οφορά τους δύο ο άλλος το έκανε επειδή του είπαν οτι έτσι πρέπει να κάνει αφού έχει iPhone.. :X

 

απο αυτο που λες κατάλαβα οτι έκαναν restore για να φύγει το jailbreak και μετα το ξανάκαναν..εαν επανέφεραν backup λογικό το βρίσκω να τους κάνει κολλήματα η συσκευή, καθώς μετέφεραν ''σκουπίδια'' απο το jb το οποίο επηρεάζει τις λειτουργίες της συσκευής. γι αυτο κάνουμε πάντα set up as new μετά απο restore σε jailbroken συσκευή.

όσο για τον τρίτο της παρέας που αναφέρεις, απλά ασχολίαστο..

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το A1429 που πωλείται στην Αμερική από τη Verizon είναι CDMA μοντέλο που έχει και GSM radio για χρήση εκτός Αμερικής. Εφόσον είσαι πελάτης της Verizon έχεις τη δυνατότητα να το ξεκλειδώσεις ώστε να βάλεις οποιαδήποτε κάρτα GSM αλλά πρέπει να πληρείς κάποιες προϋποθέσεις από την πλευρά της Verizon. Επισυνάπτω ένα μήνυμα που βρήκα σε forum της Verizon για να πάρεις μια ιδέα.

 

 

Η Apple στο online Apple Store νομίζω πουλάει το A1428 unlocked.

 

3G θα πιάνει

 

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις! :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέσα στο iTunes πάτησα κάτι για συγχρονισμο φωτογραφιών και εκεί που είχα στο κινητό μόνο έναν φάκελο(άλμπουμ κάμερας) τώρα έχω άλλους δύο επιπλέον φακέλους με τις ίδιες φωτογραφίες μέσα.Πως τους σβήνω?

Συγνώμη αλλά είμαι καινούργιος στο iphone και αυτό το iTunes με μπερδεύει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αν λαβεις υποψην πως η τιμη του στα skroutzaδικα ( http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html ) ξεκιναει απο 590, δεν τη λες και περα απο τη πραγματικοτητα! 20-30 ευρω εκτπωση σου κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν λαβεις υποψην πως η τιμη του στα skroutzaδικα ( http://www.skroutz.gr/s/2349816/Apple-iPhone-5-16GB.html ) ξεκιναει απο 590, δεν τη λες και περα απο τη πραγματικοτητα! 20-30 ευρω εκτπωση σου κανουν.

οκ ευχαριστω... με αυτην την λογικη εχεις δικιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εχω το εξης προβλημα τις τελευταιες μερες..

Φορτιζω το τηλ ειναι 100% το βραδυ με ανοιχτο 3g κ δεδομενα κ κλειστο wifi κ το πρωι εχει κατεβει στο 80% κ μεχρι το μεσημερι με 2-3 τηλ εχει κατεβει στο 40..:(

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει??

Eιναι jb αλλα εχω κατεβασει 2-3 εφαρμογες κ δεν μου το εκανε απο την στιγμη που το εκανα οποτε λογικα δεν φταιει αυτο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη θελει βα συνδεθει στο ιντερνετ και ζηταει χρονο απο το cpu. To δικο μου δεν εχει τετοια προβληματα. Επισης κλεισε το 3G.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη θελει βα συνδεθει στο ιντερνετ και ζηταει χρονο απο το cpu. To δικο μου δεν εχει τετοια προβληματα. Επισης κλεισε το 3G.

 

Πως μπορω να δω ποια εφαρμογη;;

Το 3g δεν το κλεινω γιατι στο σπιτι εχω συσκευη για φουλ σημα αλλιως σημα μηδεν κ δουλευει μονο με 3g. :(

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω ποια εφαρμογη;;

Το 3g δεν το κλεινω γιατι στο σπιτι εχω συσκευη για φουλ σημα αλλιως σημα μηδεν κ δουλευει μονο με 3g. :(

 

ποιες έχεις περάσει; ειναι κάποια απο αυτές cracked;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να δω ποια εφαρμογη;;

Το 3g δεν το κλεινω γιατι στο σπιτι εχω συσκευη για φουλ σημα αλλιως σημα μηδεν κ δουλευει μονο με 3g. :(

 

Καλυτερα γραψε εδω ολες τις εφαρμογες που εχεις να δουμε μηπως ξερει καποιος τι παιζει. Παντως δεν πολυκαταλαβαινω τι εννοεις. Στην ελλαδα θα πρεπει νa εχεις καλυτερο σημα αν κλεισεις το 3g. Πιος ειναι ο παροχεας; Να σημειωσω οτι το δικο μου 5 εχει πολυ καλη διαχειριση μπαταριας και χρεισιμοποιω whatsup.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

εγω πάλι του εχω φορτώσει τον αδόξαστο και παει σφαίρα..αλήθεια, αφου δεν εχουν περάσει τίποτα οι φίλοι σου για ποιο λόγο έκαναν jailbreak; για να βλέπουν το καφετί εικονίδιο του cydia;

 

To σήμα του ΠΑΟΚ πάνω όλα τα λεφτά !

Link to comment
Share on other sites

ποιες έχεις περάσει; ειναι κάποια απο αυτές cracked;

Καλημερα!!!

Οχιιι καμια!!!

εχω περασει..

killbackground

kuaidial

ncsettings

sms timestamps

winterboard..

αυτα!!

δεν ξερω αν φταιει καμια εφαρμογη απο το το app store..:O

 

Καλυτερα γραψε εδω ολες τις εφαρμογες που εχεις να δουμε μηπως ξερει καποιος τι παιζει. Παντως δεν πολυκαταλαβαινω τι εννοεις. Στην ελλαδα θα πρεπει νa εχεις καλυτερο σημα αν κλεισεις το 3g. Πιος ειναι ο παροχεας; Να σημειωσω οτι το δικο μου 5 εχει πολυ καλη διαχειριση μπαταριας και χρεισιμοποιω whatsup.

εχω vodafone..η vodafone γενικα δεν εχει κ το καλυτερο σημα..

στο σπιτι μου δεν εχω καθολου..

εχει μια συσκευη λοιπον η vodafone που λεγεται vodafone φουλ σημα την συνδεεις με το ρουτερ του ιντερνετ κανεις μια διαδικασια στο site της vodafone παιρνοντας καπου τους αριθμους που θελεις να εχουν σημα στο χωρο που εχεις την συσκευη κ δουλευει..

απλα πρεπει να ειναι ανοιχτο το 3g για να δουλεψει..:rolleyes:

Ασχετο..μηπως γνωριζουμε καμια εφαρμογη που να αποριπτει συγκεκριμενους αριθμους?

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Οχιιι καμια!!!

εχω περασει..

killbackground

kuaidial

ncsettings

sms timestamps

winterboard..

αυτα!!

δεν ξερω αν φταιει καμια εφαρμογη απο το το app store..:O

 

 

εχω vodafone..η vodafone γενικα δεν εχει κ το καλυτερο σημα..

στο σπιτι μου δεν εχω καθολου..

εχει μια συσκευη λοιπον η vodafone που λεγεται vodafone φουλ σημα την συνδεεις με το ρουτερ του ιντερνετ κανεις μια διαδικασια στο site της vodafone παιρνοντας καπου τους αριθμους που θελεις να εχουν σημα στο χωρο που εχεις την συσκευη κ δουλευει..

απλα πρεπει να ειναι ανοιχτο το 3g για να δουλεψει..:rolleyes:

Ασχετο..μηπως γνωριζουμε καμια εφαρμογη που να αποριπτει συγκεκριμενους αριθμους?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και ψάξε για φραγή κλήσεων..

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εχω το εξης προβλημα τις τελευταιες μερες..

Φορτιζω το τηλ ειναι 100% το βραδυ με ανοιχτο 3g κ δεδομενα κ κλειστο wifi κ το πρωι εχει κατεβει στο 80% κ μεχρι το μεσημερι με 2-3 τηλ εχει κατεβει στο 40..:(

Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει??

Eιναι jb αλλα εχω κατεβασει 2-3 εφαρμογες κ δεν μου το εκανε απο την στιγμη που το εκανα οποτε λογικα δεν φταιει αυτο.. :(

 

Αρχισε να αφαιρείς εφαρμογές μια μια με χρονολογική σειρά, αφαιρείς την τελευταία χρονικά μετα την προτελευταία και συνεχίζεις μέχρι να διορθωθεί το πρόβλημα σου.. Βέβαια αυτο θα πάρει λίγο καιρό αλλά ειναι δοκιμασμένη μέθοδος για να ανακαλύψεις αν φταίει κάποια εφαρμογή για το θέμα που έχεις! Τελος το κάνεις setup as new χωρίς JB και τα προβλήματα σου λύνονται μια και για πάντα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους είμαι νέος στο φόρουμ και ξεκινώ με πρόβλημα .

 

Αντιμετωπίζω εδώ και ημέρες πρόβλημα με το νέο μου 5αρι.

Το πρόβλημα ξεκίνησε ως εξής,την τρίτη το βράδυ φόρτισα το κινητό μου κανονικά έκανε πλήρης φόρτιση 100%,την τετάρτη πάλι το βράδυ πήγα να το ξανά φορτίσω γιατί από την πολύωρη ενασχόληση τελείωσε η μπαταριά και μου έμεινε 1% με το που βάζω τον φορτιστή στο κινητό δεν φόρτιζε καθόλου σαν να μην διάβαζε τον φορτιστή δεν πρόλαβα να κάνω και πολλά γιατί το κινητό τελείωσε εντελώς η μπαταριά και δεν μου άφησε πολλές επιλογές .

Τώρα το βάζω στην πρίζα τίποτα ,το συνδέω στο pc πάλι τίποτα ,τι μπορεί να φταίει διαβάζοντας στο internet αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζουν πολύ.

Έχω αλλάξει καλώδιο αγόρασα ένα νέο oem τσάμπα το πείρα άλλαξα και usb ,έκανα και hard rest τίποτα μιας και δεν το πιάνει γιατί δεν υπάρχει ρεύμα στην μπαταριά λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Οχιιι καμια!!!

εχω περασει..

killbackground

kuaidial

ncsettings

sms timestamps

winterboard..

αυτα!!

δεν ξερω αν φταιει καμια εφαρμογη απο το το app store..:O

 

 

εχω vodafone..η vodafone γενικα δεν εχει κ το καλυτερο σημα..

στο σπιτι μου δεν εχω καθολου..

εχει μια συσκευη λοιπον η vodafone που λεγεται vodafone φουλ σημα την συνδεεις με το ρουτερ του ιντερνετ κανεις μια διαδικασια στο site της vodafone παιρνοντας καπου τους αριθμους που θελεις να εχουν σημα στο χωρο που εχεις την συσκευη κ δουλευει..

απλα πρεπει να ειναι ανοιχτο το 3g για να δουλεψει..:rolleyes:

Ασχετο..μηπως γνωριζουμε καμια εφαρμογη που να αποριπτει συγκεκριμενους αριθμους?

 

Δεν ξερω καμμια απο αυτες τις εφαρμογες αλλα δεν θα ηταν παραξενο να τρωνε μπαταρια. Αφαιρεσε μια καθε μερα και δες πως παει η μπαταρια.

 

Αν δεν ειχα στο σπιτι μου σημα θα αλλαζα παροχεα ή σπιτι. Τωρα να βαζεις ριπιτερς και ουσιαστικα να πληρωνεις την βοντα για ανυπαρκτη υπηρεσια δεν το βλεπω λογικο.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Οχιιι καμια!!!

εχω περασει..

killbackground

kuaidial

ncsettings

sms timestamps

winterboard..

αυτα!!

 

Ασχετο..μηπως γνωριζουμε καμια εφαρμογη που να αποριπτει συγκεκριμενους αριθμους?

 

το sms timestamps σβηστο, υπάρχει σαν επιλογή στο kuaidial..δεν χρειάζεται να εχεις και δεύτερο tweak που κάνει την ιδια δουλειά.

πήγαινε ρυθμισεις-kuaidial-sms-show all timestamps βάλτο στο on.

παρομοίως και για να μπλοκάρεις αριθμούς.

ρυθμισεις-kuaidial-blacklist-enable και βαλε οσους επιθυμείς στην blacklist. με το block strangers μπλοκάρεις την απόκρυψη.

 

οσο για την μπαταρία..φόρτισε το πριν κοιμηθείς το βράδυ. κλείσε ολες τις εφαρμογές,data 3G και βαλτο σε airplane mode

το πρωι που θα ξυπνήσεις έλεγξε ποσο έπεσε..αν ειναι κάτω απο 95% η μπαταρία δεν ειναι φυσιολογικό με ολα κλειστά.

Link to comment
Share on other sites

το sms timestamps σβηστο, υπάρχει σαν επιλογή στο kuaidial..δεν χρειάζεται να εχεις και δεύτερο tweak που κάνει την ιδια δουλειά.

πήγαινε ρυθμισεις-kuaidial-sms-show all timestamps βάλτο στο on.

παρομοίως και για να μπλοκάρεις αριθμούς.

ρυθμισεις-kuaidial-blacklist-enable και βαλε οσους επιθυμείς στην blacklist. με το block strangers μπλοκάρεις την απόκρυψη.

 

οσο για την μπαταρία..φόρτισε το πριν κοιμηθείς το βράδυ. κλείσε ολες τις εφαρμογές,data 3G και βαλτο σε airplane mode

το πρωι που θα ξυπνήσεις έλεγξε ποσο έπεσε..αν ειναι κάτω απο 95% η μπαταρία δεν ειναι φυσιολογικό με ολα κλειστά.

 

:D θα ακολουθησω για αλλη μια φορα τις οδηγιες σου!!!:cool::p

ελπιζω να δω τι επιτελους φταιει!!

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για την βοηθεια κ ευχαριστω κ ΟΛΑ τα παιδια για τις απαντησεις!!!

κατι ασχετο οταν το συνδεω στο itunes εχει καπου επιλογη αυτοματη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας αν το βαλω να κανει το αντιγραφω στο icloud αν καποια στιγμη κανω update θα μπορω απο εκει να επαναφερω εφαρμογες φωτογραφιες επαφες κτλ η καμια σχεση??

Link to comment
Share on other sites

:D θα ακολουθησω για αλλη μια φορα τις οδηγιες σου!!!:cool::p

ελπιζω να δω τι επιτελους φταιει!!

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα για την βοηθεια κ ευχαριστω κ ΟΛΑ τα παιδια για τις απαντησεις!!!

κατι ασχετο οταν το συνδεω στο itunes εχει καπου επιλογη αυτοματη δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας αν το βαλω να κανει το αντιγραφω στο icloud αν καποια στιγμη κανω update θα μπορω απο εκει να επαναφερω εφαρμογες φωτογραφιες επαφες κτλ η καμια σχεση??

 

μπορείς και απο icloud απλά εχει όριο μεχρι 5gb..ασε μόνο επαφές/ημερολόγια εκει..τα υπόλοιπα καλύτερα στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...