Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και πιάσατε κουβέντα για φορτιστές...

υπάρχει πρόβλημα να χρησιμοποιήσω στο αυτοκίνητο έναν παλιό φορτιστή από Android με το νέο καλώδιο USB ή θα το κάψουμε ?????

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικά μου κάνανε επί τόπου αντικατάσταση του φορτιστή που όντως μετά από μια φόρτιση τα έφτυσε...αν είναι δυνατόν..!! και από συζήτηση που έκανα με τον τεχνικό ,καθότι και φίλος, μου είπε ότι του φέραν πολλά μαύρα iphone με τις γνωστές γρατζουνιες και ξεφλουδίσματα στα πλαϊνά και ο ίδιος δεν το περίμενε..!!!

Εγώ προσωπικά μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πολύ καλό γρήγορο και έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής(αν μου παρουσιάσει ξεφλουδίσματα κτλπ θα απογοητευτώ) αλλά είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με τα android σε ότι αφορά ΜΟΝΟ το λειτουργικό κομμάτι καθώς είχα motorola razr ics..!!

Link to comment
Share on other sites

είναι μέρα με την νύχτα σε σχέση με τα android σε ότι αφορά ΜΟΝΟ το λειτουργικό κομμάτι καθώς είχα motorola razr ics..!!

 

Με το κινητό που είχες τι περίμενες,για να είχες one x,xperia t η galaxy s3 και μιλούσαμε

 

Το πήρε ανάποδα από τον Κολόμβο:p

Σήμερα τα είδα στα mediamark. Εννοείται πολύ όμορφο, και το πίσω μέρος είναι ξεχωριστό, αλλά το λευκό είχε σημαδάκια στο αλουμίνιο στην πάνω πλευρά, κοντά στην οθόνη.

Το μαύρο πάλι ήταν άψογο.

 

Και τα 2 χρώματα είναι πολύ ευπαθείς στο θέμα γρατζουνιές,τσεκαρισμενο:p

Edited by sakiss

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απλα στο ασπρο το γυρω γυρω δεν ειναι βαμμενο οπως στο μαυρο και δεν υπαρχει φοβος να ξεφλουδισει
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βρηκα χρονο να βαλω το μπακαπ στο 5 και τους κωδικους και να το δουλεψω λιγο και εχω να πω το εξης: Ειναι απιστευτα γρηγορο, αστραπή. Εχω για 3 μηνες απεριοριστο 3G και θα το λιωσω. Το iOS θελει ανανεωση ομως.

 

Δυστυχως εχω το μωβ στα φωτο...

Take five..
Link to comment
Share on other sites

το ios σιγουρα θελει ανανεωση αλλα ελπιζω να ανανεωθει προς το καλυτερο και να μεινει το ιδιο ελαφρυ και να μην χρειαζεται το iphone να γινει 4πυρηνο για να τρεξει σωστα το ios.

 

το μωβ που λες στις φωτο ειναι στον ηλιο ή σε ολες?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι.....Εχω το htc one s και το galaxy s3....το htc θα το δωσω για το iphone 5...εκανα καλη επιλογη..? Θελω να.ξερω τα κατα κ τα υπερ για το 5'....Ευχαριστω..!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι.....Εχω το htc one s και το galaxy s3....το htc θα το δωσω για το iphone 5...εκανα καλη επιλογη..? Θελω να.ξερω τα κατα κ τα υπερ για το 5'....Ευχαριστω..!!!!!

 

Υπάρχει σχετική ενότητα για να απευθυνθείς και να διαβάσεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343560

 

Μπορείς να διαβάσεις και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336261

 

Αν τα παραπάνω δεν σε καλύψουν μπορείς να ξεκινήσεις δική σου ενότητα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική ενότητα για να απευθυνθείς και να διαβάσεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343560

 

Μπορείς να διαβάσεις και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336261

 

Αν τα παραπάνω δεν σε καλύψουν μπορείς να ξεκινήσεις δική σου ενότητα :)

 

Ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

σαν νέος χρήστης στο iphone σας μεταφέρω θετικά σχόλια μετά τη χρήση 3 σχεδόν εβδομάδων. Γρήγορο και πολύ σταθερό, χωρίς κολλήματα. Ετσι ξεπέρασα την προκατάλειψη που είχα στο παρελθόν...

 

Μελανό σημείο το σύνολο της εφαρμογής email με ελλέιψεις και προβλήματα που δεν δικαολογούνται από μοντέρνα συσκευή.

1) Λαμβάνω email στο κινητό και κολλάει το email στο PC..... θεωρώντας πως το δίκτυο είναι κατειλλημένο.

2) ξεσυνδέω το κινητό από το WIFI και συνδέομαι με 3G. Προσπαθώ να στείλω mail από το κινητό και μου λέει πως το δίκτυο χρησιμοποιείται από αλλού.

3) Εεεε να μην μπορείς να κάνεις "επιλογή όλων" και να τσεκάρεις τα μηνύματά σου όλα ως αναγνωσμένα !!!

 

Οι ρυθμίσεις μου είναι σε Οτενετ και λογαριασμό POP και σύμφωνα με το site που έχει τις νέες ρυθμίσεις από Αυγουστο 2012

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή να απευθυνθώ σε κάποιο άλλο thread ?

Επίσης έχει κανείς κάποια άλλη εφαρμογή email που να έχει ελεγχόμενο περιορισμό σε όγκο κατά τη λήψη email, όπως το Κ-9 mail για Android (ειδικά στο κομμάτι mail μου έλλειψε...)

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κι εγω κάτοχος ενός λευκού iPhone 5 στα 32GB. Αυτή τη στιγμή τελείωσε το restore απο το iCloud και συνεχίζει το downloading εφαρμογών και λοιπών.

 

Η συσκευή δεν έχει το παραμικρό ψεγαδι, δεν έχει τη παραμικρή γραντζουνια και κανένα σημάδι όπως είχαν αναφέρει διάφορα sites.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κι εγω κάτοχος ενός λευκού iPhone 5 στα 32GB. Αυτή τη στιγμή τελείωσε το restore απο το iCloud και συνεχίζει το downloading εφαρμογών και λοιπών.

 

Η συσκευή δεν έχει το παραμικρό ψεγαδι, δεν έχει τη παραμικρή γραντζουνια και κανένα σημάδι όπως είχαν αναφέρει διάφορα sites.

Με γεια φιλε μου!

Να το χαρεις!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα είμαι κι εγω κάτοχος ενός λευκού iPhone 5 στα 32GB. Αυτή τη στιγμή τελείωσε το restore απο το iCloud και συνεχίζει το downloading εφαρμογών και λοιπών.

 

Η συσκευή δεν έχει το παραμικρό ψεγαδι, δεν έχει τη παραμικρή γραντζουνια και κανένα σημάδι όπως είχαν αναφέρει διάφορα sites.

 

Kαι εγω λευκο 32αρι. Ειναι ουσιαστικα τελειο εξωτερικα εκτος απο μια ακιδα κοντα στο σιμ τρέι. Αλλα μου φαινεται αρκετα μαλακο το αλουμινιο και θελει θηκη.

 

Τι ταχυτητες εχετε στο 3G στην Ελλαδα με iPhone 5?

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω λευκο 32αρι. Ειναι ουσιαστικα τελειο εξωτερικα εκτος απο μια ακιδα κοντα στο σιμ τρέι. Αλλα μου φαινεται αρκετα μαλακο το αλουμινιο και θελει θηκη.

 

αυτο το θελει θηκη δεν μου αρεσε. κριμα ειναι να το βαλουμε σε θηκη αλλα αν ειναι οπως λες θα ειναι και αναγκαστικο.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

αυτο το θελει θηκη δεν μου αρεσε. κριμα ειναι να το βαλουμε σε θηκη αλλα αν ειναι οπως λες θα ειναι και αναγκαστικο.

 

Το προηγούμενο μοντέλο ήταν ok στο θέμα να μην βάλει θήκη,το καινούριο όμως είναι απαράδεκτο σαν κατασκευή,κι εννοώ,πολύ ευαίσθητο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια φιλε μου!

Να το χαρεις!

 

Σε ευχαριστώ πολυ, μέχρι τωρα όλα καλά. Παει σφαίρα.

 

Kαι εγω λευκο 32αρι. Ειναι ουσιαστικα τελειο εξωτερικα εκτος απο μια ακιδα κοντα στο σιμ τρέι. Αλλα μου φαινεται αρκετα μαλακο το αλουμινιο και θελει θηκη.

 

Τι ταχυτητες εχετε στο 3G στην Ελλαδα με iPhone 5?

 

Κοίταξε, όλα τα κινητά θέλουν τη θήκη τους και ιδιαίτερα το iPhone. Το 5αρι και το 4αρι την αναζητούν αλλα έχω βολευτει με τη Sena. Θα ανεβασω photos κάποια στιγμή της συσκευής με τη σχετική θήκη.

 

αυτο το θελει θηκη δεν μου αρεσε. κριμα ειναι να το βαλουμε σε θηκη αλλα αν ειναι οπως λες θα ειναι και αναγκαστικο.

 

Θα δεις μια χαρά λύση που έχω βρει σύντομα με photo. Προστασία όταν δεν το χρησιμοποιείς και iPhone απόλαυση γυμνό στα χέρια σου.

 

Το προηγούμενο μοντέλο ήταν ok στο θέμα να μην βάλει θήκη,το καινούριο όμως είναι απαράδεκτο σαν κατασκευή,κι εννοώ,πολύ ευαίσθητο

 

Απαράδεκτο δεν θα το έλεγα, αλλα για να το κανείς όμορφο και εξαιρετικό σαν κόσμημα ειναι φυσικό αποτέλεσμα. Το λευκο πάντως ειναι σας έργο τέχνης. Πρώτη φορά που επέλεξα λευκο iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο δεν θα το έλεγα, αλλα για να το κανείς όμορφο και εξαιρετικό σαν κόσμημα ειναι φυσικό αποτέλεσμα. Το λευκο πάντως ειναι σας έργο τέχνης. Πρώτη φορά που επέλεξα λευκο iPhone.

Είναι, είναι. Υπερπολυτελές !!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Nα δουμε την θηκη και το κοστος. Αυτην την στιγμη το εχω με την ζελατινα του που ηρθε και ψαχνω θηκη. Καλο σαν κοσμημα αλλα ακριβα μας πηγε και αν παμε και για δερματινη θηκη...
Take five..
Link to comment
Share on other sites

γιατι ποσο σου κραταει??

παντως εγω εχω δει μια διαφορα σε σχεση με το 4s που ειχα(καλυτερα).:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

6 emails = push

WiFi/3G/Mobile data = 24/7 on

iCloud = sync all except Safari

Brightness = auto @ 20%

Συν τα κλασικά social apps(Facebook,twitter etc).

Ελάχιστο browsing.

 

Αυτονομία 1 ημέρα.

 

Με την ίδια χρήση την προηγούμενη εβδομάδα είχα περίπου 2 ημέρες αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αψογο το 5αρι μεχρι στιγμης! Το μονο κακο, αλλα εχει να κανει με το θεμα iCloud, ειναι πως το restore αφαιρεσε το VLC και αλλα δυο app. Ηταν η πρωτη φορα που εκανα restore απο iCloud, οποτε το απογευμα θα ξανακανω setup και restore απο iTunes για να τα εγκαταστησει.

 

Τωρα στο ζουμι! Το κινητο πεταει, ειναι εξαιρετικα γρηγορο και στη ποιοτητα κατασκευης δεν το αγγιζει κανενα αλλο κινητο. Το βαρος του ειναι πολυ χαμηλοτερο και δεν δινει καθολου την αισθηση οτι χανει σε ποιοτητα. Καθε αλλο μαλιστα, επιτελους ενα ελαφρυ κινητο σε αυτο το μεγεθος και με αυτες τις ικανοτητες. Τα περι μακροστενου σχηματος και τηλεκοντρολ ειναι ολα παραμυθια. Στο χερι μου ειτε το 4αρι, ειτε το 5αρι... δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα.

 

Απο θεμα ποιοτητας, μπορω να πω οτι το κινητο εχει το αλουμινιο που βλεπουμε στα iMac και MacBook Air για παραδειγμα, με την πινελια του κρυσταλου. Μη περιμενετε να παρετε μια συσκευη που δεν θελει προσοχη στη χρηση της για να μη γραντζουνιστει. Ολα τα iPhone αυτο το θεμα ειχαν απο την αρχη του πρωτου εως και του τελευταιου.

 

Εγω με λιγα λογια, μετα απο οσα ειχα διαβασει για τα ελαττωματα του iPhone 5 και πλεον μιλωντας ως χρηστης του κινητου αυτου, μπορω να πω οτι ολα αυτα που διαβαζαμε ηταν απλα υπερβολες. Πραγματι η υπερβολη στο ζενιθ της. Η συσκευη ειναι απολαυση και αναφερομαι παντα στο λευκο. Για το μαυρο εχω τις επιφυλαξεις μου, οτι πραγματι μπορει να υπαρχει θεμα με τα ξεφλουδισματα. Ο χρονος θα δειξει.

 

Αυτα τα λιγα και για οτι αλλο θελετε ή αν εχετε καποια σχετικη απορια, ειμαι στη διαθεση σας.

Edited by energetic
Ορθογραφικό λάθος

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το μωβ στα φωτο οταν μπροστα υπαρχει καποια φωτεινη πηγη. Το εχεις παρατηρησει; Συμφωνω με τα αλλα. Δεν βλεπω καποιο προβλημα με το 5.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για μενα το 5αρι για μιση ωρα που το επεξεργάστηκα είναι μια αποτυχία.

Το 4αρι ειχε ιδανικό (μεσαιο για την εποχή) μέγεθος (το ειχα για ενα χρονο ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος).

Το πλάτος της οθόνης του 5 με δυσαρεστεί (παρεμεινε το ιδιο).

Η ποιοτητα κατασκευής δεν συγκρίνεται με το 4 (για μενα καλυτερο το 4αρι).

Ειναι πιο λεπτο και ελαφρυ (το καταλαβαινεις αμεσως εαν ειχες 4αρι).

Τα 750 ευρώ για αυτο το κινητο ειναι κλοπή (για μενα) το ανωτερο 500 ευρω επρεπε να εχει.

Περι ορέξεως.......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...