Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς και απο icloud απλά εχει όριο μεχρι 5gb..ασε μόνο επαφές/ημερολόγια εκει..τα υπόλοιπα καλύτερα στον υπολογιστή.

 

κ αν τα κανω στον υπολογιστη εχει καπου επιλογη μετα απο το update να τα περασω?

κ αποθηκευει εφαρμογες φωτο κτλ μονο του η πρεπει να πατησω κατι πριν πατησω να τα κανει αντιγραφο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κ αν τα κανω στον υπολογιστη εχει καπου επιλογη μετα απο το update να τα περασω?

κ αποθηκευει εφαρμογες φωτο κτλ μονο του η πρεπει να πατησω κατι πριν πατησω να τα κανει αντιγραφο?

 

 

update δεν θα κανεις σε καμια περίπτωση (οταν έρθει η ωρα να αναβαθμίσεις) γιατι έχεις jailbreak. με restore θα αναβαθμίσεις.

οι φωτογραφίες εφοσον ειναι στον υπολογιστή σου, με ενα sync στο itunes τις επαναφερεις εύκολα.

το ιδιο και οι εφαρμογές, αρκεί να εχεις κάνει transfer purchases οπως σου ειχα πει παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

update δεν θα κανεις σε καμια περίπτωση (οταν έρθει η ωρα να αναβαθμίσεις) γιατι έχεις jailbreak. με restore θα αναβαθμίσεις.

οι φωτογραφίες εφοσον ειναι στον υπολογιστή σου, με ενα sync στο itunes τις επαναφερεις εύκολα.

το ιδιο και οι εφαρμογές, αρκεί να εχεις κάνει transfer purchases οπως σου ειχα πει παλαιότερα.

με restore?δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

με restore?δηλαδη?

 

restore απο itunes, μονο ετσι θα αναβαθμίσεις οταν έρθει η στιγμή.

αν κάνεις update μεσα απο το τηλέφωνο, θα κολλήσει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

restore απο itunes, μονο ετσι θα αναβαθμίσεις οταν έρθει η στιγμή.

αν κάνεις update μεσα απο το τηλέφωνο, θα κολλήσει η συσκευή σου.

 

ααα σορυ κολλησα..καταλαβα!!

σε ευχαριστω παρα πολυ κ παλιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι να παρω ενα iphone 5 μεταχειρισμενο κ ηθελα να ρωτησω τι παιζει με την εγγυηση στα ανδροιντ αν ειναι απο χωρα της ευρ.ενωσης ειναι οκ η εγγυηση με το iphone τι γινεται? Αν δεν ειναι απο ελλαδα θα εχω ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι να παρω ενα iphone 5 μεταχειρισμενο κ ηθελα να ρωτησω τι παιζει με την εγγυηση στα ανδροιντ αν ειναι απο χωρα της ευρ.ενωσης ειναι οκ η εγγυηση με το iphone τι γινεται? Αν δεν ειναι απο ελλαδα θα εχω ελληνικα?

 

Αν είναι από χώρα ΕΕ έχεις εγγύηση και ελληνικά κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Είμαι νέα στο Forum, είμαι η Έβελυν και μόλις έκανα εγγραφή για να κάνω μια ερώτηση! Βρήκε ένας γνωστός μου ένα Iphone 5 το οποίο είναι factory unlocked. Δεν ξέρω από που είναι ούτε ποιός το είχε,κάπου από το εξωτερικό είναι. Φυσικά δεν έχει κουτί, φορτιστή, ακουστικά κτλ.

Μου το πουλάει 350€. Η τιμή είναι καλή αλλά αξίζει να το πάρω ή υπάρχει περίπτωση να έχω μπλεξίματα με κλειδώματα στο μέλλον ή να μπορέσει να το βρει;

Και αν είναι οκ, τι πρέπει να κάνω για να είμαι καλυμμένη εγώ;

Καλώς με βρήκατε και ευχαριστώ εκ των πρωταίρων!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Είμαι νέα στο Forum, είμαι η Έβελυν και μόλις έκανα εγγραφή για να κάνω μια ερώτηση! Βρήκε ένας γνωστός μου ένα Iphone 5 το οποίο είναι factory unlocked. Δεν ξέρω από που είναι ούτε ποιός το είχε,κάπου από το εξωτερικό είναι. Φυσικά δεν έχει κουτί, φορτιστή, ακουστικά κτλ.

Μου το πουλάει 350€. Η τιμή είναι καλή αλλά αξίζει να το πάρω ή υπάρχει περίπτωση να έχω μπλεξίματα με κλειδώματα στο μέλλον ή να μπορέσει να το βρει;

Και αν είναι οκ, τι πρέπει να κάνω για να είμαι καλυμμένη εγώ;

Καλώς με βρήκατε και ευχαριστώ εκ των πρωταίρων!

 

:)

 

εαν είναι οντως factory unlocked και ειναι το Α1429 model, δεν υπαρχει κανενα απολύτως πρόβλημα, θα εχεις κανονικά και LTE.

απλά αν ειναι αμερικάνικο, δεν σε καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα.

 

φιλική συμβουλή, εαν ειναι κλεμμένο απέφυγε να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

εαν είναι οντως factory unlocked και ειναι το Α1429 model, δεν υπαρχει κανενα απολύτως πρόβλημα, θα εχεις κανονικά και LTE.

απλά αν ειναι αμερικάνικο, δεν σε καλύπτει η εγγύηση στην Ελλάδα.

 

φιλική συμβουλή, εαν ειναι κλεμμένο απέφυγε να το πάρεις.

 

Και εγώ το σκέφτομαι!:) Απλά, με δελεάζει η τιμή!

Πάντως και να το πάρω πρόβλημα εγώ τουλάχιστον δεν θα έχω κανένα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι!:) Απλά, με δελεάζει η τιμή!

Πάντως και να το πάρω πρόβλημα εγώ τουλάχιστον δεν θα έχω κανένα, έτσι;

 

θα εχεις πρόβλημα μονο εαν η συσκευή ειναι απο εξωτερικό και εχει δηλωθεί το imei της ως barred/stolen συσκευή και κλειδωθεί απ τον παροχο. στην Αμερική για παράδειγμα εαν σου κλέψουν το κινητό μπορει ο παροχος που το αγόρασες να στο κλειδώσει και να μην μπορεί να το χρησιμοποιήσει ο κλέφτης.

 

εδω στην Ελλάδα είμαστε σε τριτοκοσμικό επίπεδο, τετοια υπηρεσία δεν υπάρχει οπότε θεωρητικά δεν θα εχεις πρόβλημα αν το κινητό που θα παραλαβεις ειναι ελληνικό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ελληνικό δυστυχώς, είναι ευρωπαικό μάλλον (αύριο θα γνωρίζω περισσότερα στοιχεία για το από που είναι). Έχοντας το ΙΜΕΙ του πώς μπορώ να δω αν είναι δηλωμένη ως barred/stolen συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ελληνικό δυστυχώς, είναι ευρωπαικό μάλλον (αύριο θα γνωρίζω περισσότερα στοιχεία για το από που είναι). Έχοντας το ΙΜΕΙ του πώς μπορώ να δω αν είναι δηλωμένη ως barred/stolen συσκευή;

 

θα μπεις εδω

http://www.imei.info/

 

θα βάλεις το imei και μετα θα δεις τις πληροφορίες που θα σου βγάλει. μετα θα δεις κατι μπάρες και θα πατήσεις εκει που λέει για έλεγχο αν ειναι κλεμμένη/κλειδωμένη. θα σε χρεώσει 2,5 ευρω περίπου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

μπορει να μου θυμισει καποιος τα βηματα για να περασω μουσικη στο τηλεφωνο?

ειχα βαλει στο παρελθον κ χτες που προσπαθησα ξανα δεν μπορουσα.. :O

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Αύριο φεύγει ένας φίλος για Νέα Υόρκη και θα του δώσω λεφτά για να μου πάρει ένα IpHone 5.

Απ ότι κατάλαβα το μοντέλο που λειτουργεί με το LTE στην Ελλάδα είναι το GSM model A1429 και όχι το GSM model A1428 σωστά ?

 

Άρα θα το ζητήσει από το Apple STore με τον κωδικό του μοντέλου και είμαστε σίγουροι ότι θα του δώσουν το σωστό ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Αύριο φεύγει ένας φίλος για Νέα Υόρκη και θα του δώσω λεφτά για να μου πάρει ένα IpHone 5.

Απ ότι κατάλαβα το μοντέλο που λειτουργεί με το LTE στην Ελλάδα είναι το GSM model A1429 και όχι το GSM model A1428 σωστά ?

 

Άρα θα το ζητήσει από το Apple STore με τον κωδικό του μοντέλου και είμαστε σίγουροι ότι θα του δώσουν το σωστό ?

 

ετσι ακριβώς..και το Α1428 λειτουργεί Ελλάδα αλλά δεν θα έχεις LTE.

συνεπώς Α1429 factory unlocked απο apple store

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβώς..και το Α1428 λειτουργεί Ελλάδα αλλά δεν θα έχεις LTE.

συνεπώς Α1429 factory unlocked απο apple store

 

άψογα :) Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

άψογα :) Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

απλα να τονίσω πως δεν θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα..οπότε να πεις στο φίλο σου να το ανοίξει εκει περα να δει αν λειτουργεί καλά και αν εχει κουσούρι να του το αλλάξουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

απλα να τονίσω πως δεν θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα..οπότε να πεις στο φίλο σου να το ανοίξει εκει περα να δει αν λειτουργεί καλά και αν εχει κουσούρι να του το αλλάξουν εκει.

 

Μην λες ανακρίβειες...η εγγύηση της apple ειναι παγκόσμια...θα έχεις εγγύηση κανονικοτατα απο infoquest

:)
Link to comment
Share on other sites

Μην λες ανακρίβειες...η εγγύηση της apple ειναι παγκόσμια...θα έχεις εγγύηση κανονικοτατα απο infoquest

 

η infoquest αναλαμβάνει μονο κινητά απο χώρες εντος ευρωπαϊκής ενωσης, οχι απο Αμερικη.

παρε τους τηλέφωνο να μάθεις αν δεν το γνωρίζεις να δούμε μετα ποιος λέει ανακρίβειες.

 

και αιτιολογώ:

στην Αμερικη κυκλοφορεί το A1429 CDMA, ενω στην Ευρώπη το A1429 GSM.

εαν σου χαλάσει το cdma που αγόρασες απο Αμερική, δεν υπάρχει σαν κωδικός αντικατάστασης στα ελληνικά μαγαζιά το συγκεκριμένο μοντέλο, ουτε υπάρχει στοκ καθως προορίζονται μονο για την αμερικάνικη αγορά!

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

η infoquest αναλαμβάνει μονο κινητά απο χώρες εντος ευρωπαϊκής ενωσης, οχι απο Αμερικη.

παρε τους τηλέφωνο να μάθεις αν δεν το γνωρίζεις να δούμε μετα ποιος λέει ανακρίβειες.

 

και αιτιολογώ:

στην Αμερικη κυκλοφορεί το A1429 CDMA, ενω στην Ευρώπη το A1429 GSM.

εαν σου χαλάσει το cdma που αγόρασες απο Αμερική, δεν υπάρχει σαν κωδικός αντικατάστασης στα ελληνικά μαγαζιά το συγκεκριμένο μοντέλο, ουτε υπάρχει στοκ καθως προορίζονται μονο για την αμερικάνικη αγορά!

 

Στην Αμερική κυκλοφορεί και το A1429 GSM ... απ ότι βλέπω στο Apple Store

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική κυκλοφορεί και το A1429 GSM ... απ ότι βλέπω στο Apple Store

 

 

μονο A1428 μπορείς να πάρεις απο apple store ξεκλείδωτο και δε θα εχεις LTE εδω. στο ποστ 1035 εκανα λαθος, δεν πουλανε Α1429 τα apple store αλλα μονο η verizon.

 

ορίστε:

http://store.apple.com/us/buy/home/shop_iphone/family/iphone5?product=IPHONE5

 

κάτω απ τις χωρητικότητες το λεει ξεκάθαρα νομιζω.

 

If you buy a SIM-free iPhone, you will need to purchase a GSM-compatible nano-SIM separately. When you travel internationally, you can use a nano-SIM card for iPhone 5 from a local GSM carrier. The unlocked iPhone 5 model is A1428.

 

 

αλλη απορία; οπως βλέπετε σας απαντάω με επιχειρήματα.

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Με τους φόρους θα βγει 535-550 €

Μήπως είναι καλύτερα να το πάρεις από κάποιο αξιόπιστο ευρωπαϊκό Shop ώστε να έχει εγγύηση; θα κοστίσει 60-70 ευρώ παραπάνω αλλά θα είσαι ήσυχος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...