Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλα νεα:

http://www.wpcentral.com/exclusive-look-nokia-double-tap-awake-clock-lumia-920

 

Η ΝΟΚΙΑ κανει τα παντα για να πετυχουν τα Lumia και το αποδυκνυει εμπρακτα. Δυο feature που προσωπικα τα θεωρω top και λειπανε απο τα Lumia. Φανταζομαι οτι εκτος απο το 920 που φαινεται σε αυτο το βιντεο, θα τα δουμε τουλαχιστον και στο 820 και ισως και στα οικονομικοτερα μοντελα. Αυτα τα 2 μαζι με το FM Radio που πλεον ειναι θεμα χρονου να το δωσει η MSFT, για εμενα προσωπικα το λειτουργικο γινεται σχεδον πληρες (παντα για τις δικες μου αναγκες).

 

Με πρόλαβες :p

Επιτέλους βάλανε και ρολόι

Κυκλοφόρησε και η 1314 έκδοση που διορθώνει τα προβλήματα συνδεσημότητας της 1308.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το ρολοι πιο πιθανο το βλεπω για το 820 που εχει amoled!

στην lcd του 920 θα καει φουλ μπαταρια καθως θα ειναι σαν να εχει μονιμα ανοιχτη την οθονη!

φανταστειτε αυτο υπηρχε στο Ν9 με την amoled αλλα οχι στο N950 που ειχε lcd αλλα κατα τ'αλλα ηταν σχεδον ιδιο κινητο (+πληκτρολογιο)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Το καλο ειναι οτι μαλλον θα μπορεις να το απενεργοποιησεις..

Καλα 920 ειναι στο βιντεο?! Πως φαινεται τοσο πιο λεπτο απο το δικο μου;

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σκέτο ρολόι θα δείχνει? Ημερομηνία και αναπάντητες???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

για το ρολοι πιο πιθανο το βλεπω για το 820 που εχει amoled!

στην lcd του 920 θα καει φουλ μπαταρια καθως θα ειναι σαν να εχει μονιμα ανοιχτη την οθονη!

φανταστειτε αυτο υπηρχε στο Ν9 με την amoled αλλα οχι στο N950 που ειχε lcd αλλα κατα τ'αλλα ηταν σχεδον ιδιο κινητο (+πληκτρολογιο)

 

Αυτό με ψιλοπροβληματίζει και μένα. Ελπίζω να είναι πολύ μικρή η κατανάλωση.

 

Σκέτο ρολόι θα δείχνει? Ημερομηνία και αναπάντητες???

 

Οι μόνες πληροφορίες που υπάρχουν μέχρι στιγμής, είναι ότι βλέπεις στο βίντεο.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα:

http://www.wpcentral.com/exclusive-look-nokia-double-tap-awake-clock-lumia-920

 

Η ΝΟΚΙΑ κανει τα παντα για να πετυχουν τα Lumia και το αποδυκνυει εμπρακτα. Δυο feature που προσωπικα τα θεωρω top και λειπανε απο τα Lumia. Φανταζομαι οτι εκτος απο το 920 που φαινεται σε αυτο το βιντεο, θα τα δουμε τουλαχιστον και στο 820 και ισως και στα οικονομικοτερα μοντελα. Αυτα τα 2 μαζι με το FM Radio που πλεον ειναι θεμα χρονου να το δωσει η MSFT, για εμενα προσωπικα το λειτουργικο γινεται σχεδον πληρες (παντα για τις δικες μου αναγκες).

 

Πολυ καλά νέα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο: ποιό χρώμα σας φαίνεται καλύτερο? (εκτός απο το κίτρινο, sorry γι' αυτούς που το έχουν αλλά δεν θα έπαιρνα ποτέ κίτρινο κινητό). Εχω δεί άπειρα βίντεο στο άσπρο χρώμα που τείνω να καταλήξω (έχω χρόνο ακόμα μέχρι να πέσει λίγο ακόμα η τιμούλα) αλλά φοβάμαι ότι επειδή δεν θέλω να πάρω θήκη ότι τυχόν χτυπήματα θα φαίνονται πιο πολύ στο άσπρο. Απ' την άλλη η αντίθεση του άσπρου χρώματος με τα μαύρα πλαϊνά πλήκτρα φαίνεται όμορφη!

 

Για μένα τα πιο ωραία είναι το κυανό και το γκρι ( το γκρι το έχω ), ματ και τα δύο. Από τα άλλα τα γυαλιστερά θα έλεγα το άσπρο.

 

Σχετικά με τα άλλα: το double tap μου φαίνεται πάρα πολύ καλό. Σχετικά με το ρολόι, θα προτιμούσα να δείχνει χαμένες κλήσεις και μηνύματα χωρίς να ξεκλειδώσεις, παρά την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αποκλειστεί αυτο. Ίσως να δείχνει και τα χαμένα συμβάντα. Για την ώρα παραμένει μια μεγάλη παράλειψη....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα πιο ωραία είναι το κυανό και το γκρι ( το γκρι το έχω ), ματ και τα δύο. Από τα άλλα τα γυαλιστερά θα έλεγα το άσπρο.

 

 

Ποια είναι ματ και ποια όχι;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αποκλειστεί αυτο. Ίσως να δείχνει και τα χαμένα συμβάντα. Για την ώρα παραμένει μια μεγάλη παράλειψη....

 

Μακάρι.

 

Να ρωτήσω κάτι: το βράδυ η φωτεινότητα της οθόνης πέφτει αυτόματα; Έτσι μού φαίνεται.. Δεν είναι λόγω μπαταρίας, γίνεται και για πάνω από 50%. Μήπως έχει να κάνει με το φως; Γιατί γύρω στο σούρουπο που βγήκα έξω η οθόνη φώτιζε κανονικά πολύ, κι αμέσως που μπήκα μέσα κάπως σκοτείνιασε. Δεν νομίζω να είναι η ιδέα μου..

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο, γκρι, cyan είναι ματ

 

Αχααα...Μ αρέσει το κόκκινο βασικά αλλά περισσότερο σε ματ. Εστω..

Είχα δει κάποιον που ανέφερε ότι το κόκκινο δεν είναι "καθαρό" αλλά ότι πορτοκαλίζει ελαφρώς. Ισχύει;

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.

 

Να ρωτήσω κάτι: το βράδυ η φωτεινότητα της οθόνης πέφτει αυτόματα; Έτσι μού φαίνεται.. Δεν είναι λόγω μπαταρίας, γίνεται και για πάνω από 50%. Μήπως έχει να κάνει με το φως; Γιατί γύρω στο σούρουπο που βγήκα έξω η οθόνη φώτιζε κανονικά πολύ, κι αμέσως που μπήκα μέσα κάπως σκοτείνιασε. Δεν νομίζω να είναι η ιδέα μου..

 

στις ρυθμίσεις φωτεινότητα αυτόματη προσαρμογή θα το έχεις ενεργοποιημένο γι αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι.

 

Να ρωτήσω κάτι: το βράδυ η φωτεινότητα της οθόνης πέφτει αυτόματα; Έτσι μού φαίνεται.. Δεν είναι λόγω μπαταρίας, γίνεται και για πάνω από 50%. Μήπως έχει να κάνει με το φως; Γιατί γύρω στο σούρουπο που βγήκα έξω η οθόνη φώτιζε κανονικά πολύ, κι αμέσως που μπήκα μέσα κάπως σκοτείνιασε. Δεν νομίζω να είναι η ιδέα μου..

 

Αν το έχεις στην αυτόματη φωτεινότητα έτσι είναι ανάλογα με το φως προσαρμόζεται και η φωτεινότητα τις οθόνης

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αχααα...Μ αρέσει το κόκκινο βασικά αλλά περισσότερο σε ματ. Εστω..

Είχα δει κάποιον που ανέφερε ότι το κόκκινο δεν είναι "καθαρό" αλλά ότι πορτοκαλίζει ελαφρώς. Ισχύει;

 

Ναι, έτσι λένε αρκετοί που το έχουν δει κι από κοντά.

 

Αυτό ήταν παιδιά, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το ρολόι και τη κατανάλωση που λένε τα παιδιά πιο πάνω να πω ότι όντως σε amoled πετυχαίνεις το απόλυτο αποτέλεσμα αλλά και σε lcd καλά πάει και παράδειγμα είναι το Nokia 701 που είχα και δε με προβλημάτισε πότε σε αυτό το θέμα.

Πολύ καλά νέα ειδικά το double tap αλλά εμένα μου λείπει και θα μου λείπει 1 άλλο πολύ βασικό.

Η δυνατότητα να κλείνεις την οθόνη πατώντας απλά 1 πλακάκι.

Για αυτό έχουμε κανένα νεο?

Αν έχουμε πάω να ξαναπάρω το 920 ( ίσως και το 820 για αλλαγή) αμέσως :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αποκλειστεί αυτο. Ίσως να δείχνει και τα χαμένα συμβάντα. Για την ώρα παραμένει μια μεγάλη παράλειψη....

 

Καλημερα στο βιντεο που δειχνει το douple-tap ο τυπος εχει ενα unread message αν δειτε οταν ανοιγει η οθονη αλλα μετα που κλεινει και δειχνει την ωρα δεν δειχνει το unread message !!!!:(

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα μου πειτε τελικα, στις φωτογραφιες στους φακελλους του skydrive σας βγαζει preview thumbnail? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα μου πειτε τελικα, στις φωτογραφιες στους φακελλους του skydrive σας βγαζει preview thumbnail? :confused:

 

Εμενα απο τους 8 φακελλους που εχω στο skydrive μονο σε εναν μου βγαζει....και μαλιστα θελω να το κλεισω και δεν ξερω πως.....στους υπολοιπους απλα γκρι με το ονομα του φακελλου.....

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις μου ήρθε μετά την μετατροπή από Αγγλικό σε Cosmote 1308. Κρίσιμη ερώτηση: Στο Marketplace, πώς βλέπουμε ποιές εφαρμογές ειχα αγοράσει/εγκαταστήσει πριν, ώστε να μη ξεχάσω να περάσω κάποια (τουλάχιστον από όσες έχω πληρώσει); Μόνο μη μου πείτε ότι παω ψάχνοντας και όσες θυμάμαι εγκαθιστώ! Δεν υπάρχει επιλογή να μου τις επαναφέρει αυτόματα με συγχρονισμό με το cloud (όπως στο Android);
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μόλις μου ήρθε μετά την μετατροπή από Αγγλικό σε Cosmote 1308. Κρίσιμη ερώτηση: Στο Marketplace, πώς βλέπουμε ποιές εφαρμογές ειχα αγοράσει/εγκαταστήσει πριν, ώστε να μη ξεχάσω να περάσω κάποια (τουλάχιστον από όσες έχω πληρώσει); Μόνο μη μου πείτε ότι παω ψάχνοντας και όσες θυμάμαι εγκαθιστώ! Δεν υπάρχει επιλογή να μου τις επαναφέρει αυτόματα με συγχρονισμό με το cloud (όπως στο Android);

 

Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή αντιγράφου ασφαλείας.Αν το έχεις ενεργοποιήσει ή το έχεις χρησιμοποιήσει τότε στο cloud υπάρχουν οι εφαρμογές, sms και όλες οι ρυθμίσεις mail wifi κλπ.

Αλλά και στο ιστορικό αγορών από το market μπορείς να βρείς ποιές έχεις βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή αντιγράφου ασφαλείας.Αν το έχεις ενεργοποιήσει ή το έχεις χρησιμοποιήσει τότε στο cloud υπάρχουν οι εφαρμογές, sms και όλες οι ρυθμίσεις mail wifi κλπ.

Αλλά και στο ιστορικό αγορών από το market μπορείς να βρείς ποιές έχεις βάλει.

Σε ευχαριστώ, αλλά δε βρίσκω το ιστορικό αγορών στο κινητό μου. Που εἰναι; Από το cloud, πώς επαναφέρω μόνο τις εφαρμογές;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...