Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόλις το πήρα και εγώ πανέμορφο :) μια ερώτηση έβαλα τι κάρτα κοσμοτέ whatsapp αλλα δεν μου ενεργοποιεί το 3g ξέρει κανένας γιατί? ενώ στο προηγούμενο τηλέφωνο έμπαινα μια χαρά :(
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η αναβάθμιση για Αγγλία την κατεβάζω τώρα.

 

Επιτέλους! Την κατεβάζω κι εγώ τώρα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα και εγώ πανέμορφο :) μια ερώτηση έβαλα τι κάρτα κοσμοτέ whatsapp αλλα δεν μου ενεργοποιεί το 3g ξέρει κανένας γιατί? ενώ στο προηγούμενο τηλέφωνο έμπαινα μια χαρά :(

 

Θα τα βαλεις χειροκινητα

Κοιτα εδω

http://androidhellas.com/forum/index.php?/topic/289-%CF%81%CF%85%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-apn-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8C%CF%87%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-cosmotevodafonewind/

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

Η αλλιως επικοινωνισε με cosmote.

Δοκιμασε και εδω

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T58/section/ServiceInstr

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

μου τα βγάζει ως εξής apn........ ονομα χρηστη......... κωδικος προσβασης ...... διακομιστησ μεσολαβησης (URL) ...... θυρα διακομιστη μεσολαβησης ........... και τελος τυπος ip

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη διαδικασία ολοκλήρωσης κι εγω. Άντε να δούμε τι θα δούμε.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχουν καποιες αλλες ρυθμισεις για το 3g γιατι με αυτα που γραφετε ποιο πανω δεν βγαζω ακρη
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως υπαρχουν καποιες αλλες ρυθμισεις για το 3g γιατι με αυτα που γραφετε ποιο πανω δεν βγαζω ακρη

 

Ειχα και γω το ιδιο προβλημα και λυθηκε απο εδω....

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/access-point/ce3895c7-01d0-4daf-a4c3-25c10463942d

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και γω το ιδιο προβλημα και λυθηκε απο εδω....

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/access-point/ce3895c7-01d0-4daf-a4c3-25c10463942d

 

Σε ευχαριστω θα το κοιταξω σε λιγο μηπως βγαλω ακρη..

 

Edit: Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου εγινε δουλεια τελικα :)

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Έπιασα προχτές στο Media Markt το 820, το οποιο έχει κι αυτό windows 8 αν τα ξέρω σωστά... Εσείς που έχετε το 920, για πείτε μου.. Ειναι το ίδιο βαρετό το μενού του;; Αυτή μαυρίλα και τα τετράγωνα πλακάκια;; Ειναι το ίδιο;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Έπιασα προχτές στο Media Markt το 820, το οποιο έχει κι αυτό windows 8 αν τα ξέρω σωστά... Εσείς που έχετε το 920, για πείτε μου.. Ειναι το ίδιο βαρετό το μενού του;; Αυτή μαυρίλα και τα τετράγωνα πλακάκια;; Ειναι το ίδιο;;

Όλα τα κινητά που "φοράνε" windows phone έχουν την ίδια εμφάνιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Έπιασα προχτές στο Media Markt το 820, το οποιο έχει κι αυτό windows 8 αν τα ξέρω σωστά... Εσείς που έχετε το 920, για πείτε μου.. Ειναι το ίδιο βαρετό το μενού του;; Αυτή μαυρίλα και τα τετράγωνα πλακάκια;; Ειναι το ίδιο;;

 

Προτιμάς τα πολύχρωμα τετραγωνάκια τύπου Luna park;

Κατά την γνώμη μου, μόνο ταραχή προκαλούν και κάποια στιγμή τα βαριέσαι.

Αν ήμουν μαθητής θα μου άρεσαν πάντως.Τώρα όχι πιά.

Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του!

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στις εφαρμογές μου μπήκανε κάτι κουτάκια με αλφαβητική σειρά μάλλον πρόκεται για συντόμευσης ξέρει κανεις πως τα βγάζουμε? :(
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι βγαίνουν...

Εμφανίζονται όταν ο αριθμός των εφαρμογών ξεπεράσει κάποιο όριο..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ανάμεσα στις εφαρμογές μου μπήκανε κάτι κουτάκια με αλφαβητική σειρά μάλλον πρόκεται για συντόμευσης ξέρει κανεις πως τα βγάζουμε? :(

 

δεν βγαινουν και αν αρχισεις και έχεις πολλές εφαρμογές είναι και χρήσιμα γιατι αν πατήσεις πάνω σου εμφανίζει ένα αλφαβητικό ευρετήριο όπως είναι στις επαφές οπότε πατάς πάνω στο γραμμα που θες και βρίσκεις την εφαρμογή πιο γρήγορα ;)

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογές που έχω είναι πολύ λίγες τουλάχιστον θα μπορούσε να μπει μονο το γράμμα (Α) και πατώντας να εμφάνιζε το αλφαβητικό ευρετήριο.ενώ τώρα ανάμεσα σε κάθε εφαρμογή υπάρχει και ένα κουτάκι :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, ισως ειναι χαζη η ερωτηση αλλα θα ρωτησω..:p Απο αυτους που εχουν αν εχουν το 920 σε ΚΟΚΚΙΝΟ η ΚΙΤΡΙΝΟ ποιο χρωμα ειναι καλυτερο? με την εννοια αν υπαρχουν τπτ χτυπηματα και τετοια να φαινονται λιγοτερο..... με εχει τρελανει στο ματι το κιτρινο παντως και ισως το τσιμπησω συντομα.....

 

και αν ειχατε να διαλεξετε αναμεσα σε 920 + 808 για καμερα phone ποιο θα λεγατε καλυτερο??

 

Αν και εχω νοτε 2 με βλεπω για το 920 χαχαχα δε παω καλα παντως....η μανια με τη καμερα φταιει προφανως...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αν κλεισει το κινητο απο μπαταρια και το συνδεσεις με usb στον υπολογιστη δεν ξανανοιγει μετα? Πρεπει να συνδεθει σε πριζα?

(Δε μπορω να το δοκιμασω τωρα επειδη ειμαι στη δουλεια, γι αυτο αναρωτιεμαι)

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν απανταω σε χαζές ερωτήσεις (χα χα χα) πρέπει να ξέρεις πως τα χρωματα που αναφέρεις (μαζί και το λευκό) είναι το γυαλιστερό πλαστικό ενώ το ΚΟΡΥΦΑΙΟ μαύρο είναι ματ......

Όσο για την κάμερα, δες κάποιες φωτογραφίες στο σχετικό θέμα για να κρίνεις. Το 808 νομίζω πως υπερέχει στις φωτογραφίες. Δεν ξέρω όμως για το βίντεο όπου το 920 ίσως να έχει ένα προβάδισμα (διορθώστε με αν κάνω λάθος).

 

Αν κλεισει το κινητο απο μπαταρια και το συνδεσεις με usb στον υπολογιστη δεν ξανανοιγει μετα? Πρεπει να συνδεθει σε πριζα?

(Δε μπορω να το δοκιμασω τωρα επειδη ειμαι στη δουλεια, γι αυτο αναρωτιεμαι)

 

Αν εννοείς να ανοιξει αυτόματα, δεν το έχω δοκιμάσει. Μπορείς όμως να το συνδέσεις με το pc και μετά να το ανοίξεις χειροκίνητα (σε περίπτωση που δεν το κάνει αυτοματα).....

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς να ανοιξει αυτόματα, δεν το έχω δοκιμάσει. Μπορείς όμως να το συνδέσεις με το pc και μετά να το ανοίξεις χειροκίνητα (σε περίπτωση που δεν το κάνει αυτοματα).....

 

Ολα τα windowsphones και κλειστα να ειναι οταν τα βαλεις για φορτιση ενεργοποιουνται.

Και γι αυτο το λογο μου εκανε εντυπωση που συνδεοντας το στο pc δεν ενεργοποιηθηκε (και ουτε πατωντας το κουμπι)

Αλλα πριν ενα λεπτο τελικα ανοιξε απο μονο του. Το ειχα αφησει καποια ωρα βεβαια συνδεδεμενο στο pc...

 

Παιδια να ρωτησω, ισως ειναι χαζη η ερωτηση αλλα θα ρωτησω..:p Απο αυτους που εχουν αν εχουν το 920 σε ΚΟΚΚΙΝΟ η ΚΙΤΡΙΝΟ ποιο χρωμα ειναι καλυτερο? με την εννοια αν υπαρχουν τπτ χτυπηματα και τετοια να φαινονται λιγοτερο..... με εχει τρελανει στο ματι το κιτρινο παντως και ισως το τσιμπησω συντομα.....

 

και αν ειχατε να διαλεξετε αναμεσα σε 920 + 808 για καμερα phone ποιο θα λεγατε καλυτερο??

 

Αν και εχω νοτε 2 με βλεπω για το 920 χαχαχα δε παω καλα παντως....η μανια με τη καμερα φταιει προφανως...:D:D

 

Φιλε μου και εγω το νοτε ιι εχω και πηρα και το 920...στον τομεα της καμερας που αναφερεις δε νομιζω οτι ειναι κ πολυ καλυτερο δυστυχως.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Φιλε μου και εγω το νοτε ιι εχω και πηρα και το 920...στον τομεα της καμερας που αναφερεις δε νομιζω οτι ειναι κ πολυ καλυτερο δυστυχως.

 

Μπορείς να ανεβάσεις δυο ίδιες (ίδιο θέμα εννοώ) φωτογραφίες για να συγκρίνουμε? Απο περίεργος ρωτάω.

Στο θέμα της φόρτισης, όταν σβήνει απο μπαταρία, μετά χρειάζεται λίγα δευτερόλεπτα για να ανοίξει. Επειδή η φόρτιση απο το pc είναι πιο αργή, προφανώς γι αυτο άργησε να ανοίξει...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις δυο ίδιες (ίδιο θέμα εννοώ) φωτογραφίες για να συγκρίνουμε? Απο περίεργος ρωτάω.

Στο θέμα της φόρτισης, όταν σβήνει απο μπαταρία, μετά χρειάζεται λίγα δευτερόλεπτα για να ανοίξει. Επειδή η φόρτιση απο το pc είναι πιο αργή, προφανώς γι αυτο άργησε να ανοίξει...

 

Ναι αν προλαβω θα βγαλω και θα τις ανεβασω.

Δεν ηταν ομως καποια δευτερολεπτα...ηταν κανα μισαωρο!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν προλαβω θα βγαλω και θα τις ανεβασω.

Δεν ηταν ομως καποια δευτερολεπτα...ηταν κανα μισαωρο!

 

Στην πριζα θελει 2-3 λεπτα για να ανοιξει,αλλα προφανος απο τη θυρα usb θελει περισσοτερο χρονο διοτι βγαζει λιγοτερα volt η' amber η'οπως λεγονται τελος παντων:p

Και αναμεσα σε usb 2 και usb 3 εχει διαφορα προς το καλυτερο στο usb 3.

Χρονο παντως δεν εχω μετρησει συσδεδεμενο με pc αλλα στην πριζα απο εντελως αδεια θελει 2-3 λεπτα για να ξυπνησει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλά έβαλες (νομίζω). Δεν χρειάζονται 2-3 λεπτά (πάλι νομίζω).....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το πηρα πισω σημερα απο το NOKIA care και ολα ειναι ΟΚ....:)

δουλευει αψογα και απ΄οτι φαινεται μου περασαν και την portico (το wi-fi μενει μονιμα ανοιχτο πια)

 

ενω ειχα μπει σε σκεψεις να το πουλησω και να παω προς HTC One....μαλλον μενω εδω που ειμαι...:):):):):)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...