Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον αύριο παραλαμβάνει το δικό μου. Παλεψέ το λίγο. Θα χρειαστω οδηγίες......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

3 μερες τωρα εχω το δικο μου,κανενα ιδιαιτερο προβλημα για την ωρα...το χτυπησα σε κοκκινο ετσι για αλλαγη και ειναι ******.η αυτονομια λιγο καλυτερη απ του 8x.η οθονη πολυ καλυτερη και η καμερα παιδια πραγματικα εξαιρετικη.πηρα και ασυρματο φορτιστη,πολυ ωραιος και πρακτικος.

 

Το σκεφτομαι να το παρω και να το τεσταρω στη πραξη μεσα στις επομενες ημερες να δω πως θα παει,προς το παρων κομμενο το bt αυτες τις ημερες και σκετο handfree οπου η μπαταρια ειναι σε πιο νορμαλ επιπεδα.

Δινω μια καθημερινη μαχη με τον εαυτο μου να το κρατησω η' να μην το κρατησω το κινητο:p

Ο χρονος θα δειξει.

 

με bt nokia τα παει λιγο καλυτερα το δικο μου.ειχα το ιδιο σονυ πριν

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα και οι άσεμνες εκφράσεις

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

βγηκε και για εμας που το πηραμε απο expansys.

"There finally seems to be a UK image available, RM-821_CV_GB_VAR_261096, under build 1004. The product code matches my factory unlocked UK 920 (059R75).""

τι κανουμε τωρα? το περναμε? γιατι λεει οτι χανεται η εγγυηση?

 

και απ οτι φαινεται το firmware που εχουμε τωρα εχει κλειδωμενο το 4G στις επιλογες. γι αυτο δεν δουλευει της cosmote.

 

ενω στο international unlocked το γερμανικο image το εχει ενεργοποιημένο.

 

Τα images στο navifirm ειναι ακριβώς τα ίδια με αυτα που θα μου περνούσαν αμα το πήγαινα σε ενα νοκια store? Αυτες τωρα για παραδειγμα που βγαινουν για το Portico ειναι οι τελικες? Η beta?

Edited by Eki_013
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάποια στιγμή μετά τίς εορτές θα το περάσω,απλώς κάποια στιγμή κατέβασε τη μαμά έκδοση να την έχεις για κάθε ενδεχόμενο αποθηκευμένο στον υπολογιστή σου.

Και απο τη στιγμή που το κατεβάσεις μια φορά και καθε φορά που ανοίγεις και τρέχεις το Nokia care θα στο εμφανίζει αυτόματα.

Εναι η ίδια απλή διαδικασία όπως και με το Odin σε Samsung

Πρακτικά δεν χάνεις εγγύηση εφόσον περάσεις τη μαμά έκδοση firmware.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

Τέλειο το κινητό και βρηκα σχεδόν τα πάντα απο θέμα εφαρμογών που έχω σε νούμερο 1 ζήτηση (με κυριότερη την RapDialer). Μένει να τσεκάρω την μπαταρία.

Φτου να μην το ματιάσω.....:)

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το μέγεθος μιας και είναι λίγο μεγάλο για τα γουστα μου. Αυτα που ακουγα για το βάρος του μου προκαλούν γέλιο. Κανένα μα κανένα πρόβλημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο

Τέλειο το κινητό και βρηκα σχεδόν τα πάντα απο θέμα εφαρμογών που έχω σε νούμερο 1 ζήτηση (με κυριότερη την RapDialer). Μένει να τσεκάρω την μπαταρία.

Φτου να μην το ματιάσω.....:)

Το μόνο που με χαλάει λίγο είναι το μέγεθος μιας και είναι λίγο μεγάλο για τα γουστα μου. Αυτα που ακουγα για το βάρος του μου προκαλούν γέλιο. Κανένα μα κανένα πρόβλημα.

 

Με γεια φιλε μου. Δωσε λιγο χρονο στη μπαταρια 2-3 φορτισεις να στρωσει καλα γιατι στην αρχη ειναι λιγο τραγικη.

Οντως απο apps παει καλα. Βγηκε προχτες και το ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.

Το μεγεθος ειναι μια χαρα, και το βαρος δεν προβληματιζει ιδιαιτερα. Το μεγαλο παχος ειναι ενα θεμα ομως, τουλαχιστον σε μενα....

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Βαρος, πάχος δεν με ενοχλούν ΚΑΘΟΛΟΥ.

Πως λέγεται η αντιστοιχη εφαρμογή τού tapatalk και πως βαζω (αν μπορώ) mp3 για ήχους κλήσης και sms?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαρος, πάχος δεν με ενοχλούν ΚΑΘΟΛΟΥ.

Πως λέγεται η αντιστοιχη εφαρμογή τού tapatalk και πως βαζω (αν μπορώ) mp3 για ήχους κλήσης και sms?

 

Για το πρωτο δεν ξερω γιατι ποτέ δεν το χρησιμοποιουσα.

Συνδεεις το κινητο στο pc και το βλεπει σαν mass storage. Ανοιγεις τα περιεχομενα του και εχει ηδη φτιαγμενους φακελς με RINGTONES, MUSIC, PHOTOS κτλ. Πετας στο φακελο με τα rigntones το αρχειακι απο το pc σου. Nομιζω το ringtone δεν πρεπει να υπερβαινει τα 30mb.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Βαρος, πάχος δεν με ενοχλούν ΚΑΘΟΛΟΥ.

Πως λέγεται η αντιστοιχη εφαρμογή τού tapatalk και πως βαζω (αν μπορώ) mp3 για ήχους κλήσης και sms?

Καλοριζικο το 920.

Οπως τα ειπες κανενα απολυτος θεμα με βαρος-παχος κλπ και επειδη προερχεσαι απο κινητο με μικροτερη οθονη,ενα σου λεω μετα απο κινητο ανω των 4.3-4.5 ιντσες δεν γυρνας πισω.

Τοσο απλα,ασε που η οθονη του ειναι πραγματικο κοσμημα

Για mp3 κοιτα εδω

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-ringtones/201810-ringtones-wp8.html

Για το αλλο δεν το θυμαμαι,εχει παντως εφαρμογη αντιστοιχη του tapatalk.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω το μεγάλο άλμα, και από Android να μεταβώ σε windows phone.

Η αλήθεια είναι πως μετά το omnia τα σιχάθηκα τα windows phones και είπα πως δεν θα ξαναπάρω ποτέ.

Τα πράγματα όμως άλλαξαν πάρα πολύ από τότε και το Nokia Lumia 920 είναι το smartphone που πραγματικά με έβαλε σε σκέψεις.

Κατ' αρχήν υπάρχει κάποιο market όπου αγοράζεις - δοκιμάζεις διάφορες εφαρμογές που θα κάνουν την ζωή σου πιο εύκολη σαν αυτή του android; Αν ναι, πόσο περίπου κοστίζουν οι εφαρμογές; Η ελληνική γλώσσα υποστηρίζεται κανονικά υποθέτω από την συσκευή έτσι;

Κάποιος που έχει δουλέψει και με τα δύο λογισμικά βρίσκει κάποια "κατά" στο λειτουργικό της microsoft σε σχέση με το android;

Τέλος πάντων όλα αυτά τα γράφω και τα ρωτάω εδώ cause η συγκεκριμένη συσκευή μαζί με το το 8X με έβαλε στη πρίζα για την αλλαγή αυτή.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μη θυμάσαι το ομνια. Καμια σχέση, μερα με νύχτα. Είχα κι εγώ για λίγους μήνες το diamond 2. Τώρα τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Το 920 είναι φοβερό.

Απο στορ, εγώ έχω βρει πολλές απο τις βασικές και απαρετητες δωρεαν. Είναι σε διαρκή ανοδο και πιστεύω πως σύντομα δεν θα λείπει καμια.

Θα σου πρότεινα να κάνεις το βημα και στο φινάλε, αν δεν σου αρεσει, τι πουλάς. Μικρή η ζημια.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βαρος, πάχος δεν με ενοχλούν ΚΑΘΟΛΟΥ.

Πως λέγεται η αντιστοιχη εφαρμογή τού tapatalk και πως βαζω (αν μπορώ) mp3 για ήχους κλήσης και sms?

 

δοκιμασε το board express

προσωπικα δε με καλυπτει καθολου αλλα δεν υπαρχει και κατι καλυτερο αυτη τη στιγμη....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εβαλα αλλα μου κάνει κάτι κουλά με την σύνδεση.

Στον explorer, όταν παταω απαντηση μου κάνει παράθεση με το τελευταίο ΔΙΚΟ μου μήνυμα! Πως διορθώνεται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πατας απο κατω απο το τελευταιο μηνυμα , εκει που γραφει 'click here to reply"..

παραθεση δεν ξερω πως γινεται...

ειναι προβληματικο παντως...καμια σχεση με tapatalk....:(

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ουφφφφφφ...πολυ προβληματισμος ρε παιδια....

Εχω το Ν8 απο την ημερα που βγηκε και ειμαι χρηστης Nokia απο 1994 (2110)

Περιμενα πως και πως να ερθει η στιγμη θα βγει επιτελους η συσκευη που θα αντικαταστησει το πολυαγαπημενο μου Ν8!

Και ηρθε πιστευω, με την ελευση του 920!!!

Γραφονται τοοοσα πολλα ομως εδω...Αρνητικα και (θετικα βεβαια...)

Απ'τη μια εισαι αποφασισμενος να το τσιμπησεις και απ΄την αλλη λες μηπως να περιμενεις, update καινουργιες παρτιδες κλπ με ολα αυτα που γραφονται...

Τελος παντων, ειναι καθαρα υποκειμενικο για τον καθενα τι θα κανει τελικα!

Αυτο που θελω να προτεινω στους admins εδω, ειναι μηπως ειναι καλο να δημιουργηθεί ενα ξεχωριστο threat, για ατομα σαν κι εμενα, που ειμαστε χροοονια χρηστες symbian και η μεταβιβαση μας στα windows phones θα μας ειναι απιστευτα δυσκολη!

Tips, tricks και γενικα συμβουλες και προτασεις απο ατομα που τα ξερουν πλεον τα windows και θα μας διευκολυνουν απιστευτα...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Απο το 98 στο Symbian και τώρα βρέθηκα με ένα 920 στα χέρια μου. Δεν θα έλεγα ότι δυσκολευτηκα (λίγο οι με τις διαστάσεις ίσως μιας και μου πέφτουν πολλές οι ιντσες για τα γούστα μου)

2 ερωτήσεις για το κινητο: πως το χακαρουμε και πως απενεργοποιουμε το NFC?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις "χακαρουμε";;;

για το NFC , ρυθμισεις-->αγγιγμα+αποστολη --> απενεργοποιηση...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ανάλογο με το Symbian, για να μπορούμε να έγκαταστήσουμε δωρεάν όλες τις εφαρμογές

Πως λειτουργεί το NFC?

 

Άκυρο, το βρηκα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνά τα αυτά γιά να χακαρεις στα WP8.

MS rules.

Έτσι κι αλλιώς αν εξαιρέσουμε τα παιχνίδια οι υπόλοιπες εφαρμογές και δωρεάν είναι και πολύ καλές.

Πάντως μία εβδομάδα τώρα χωρίς χρήση Bt η αυτονομία είναι σε νορμάλ πλαίσια,βολευτικα προσωρινά με σκέτο hands free.

Τώρα γιά όλους όσους θέλουν να μεταβούν απο άλλες πλατφόρμες και εγώ απο android προέρχομαι στα 8ρια μετά απο μια-δύο εβδομάδες θα τα μάθουν τα περισσότερα.

Ούτε πυρηνική φυσική είναι ούτε μετακομίζουμε στην Αυστραλία γιά να ζήσουμε εκεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To αφησα σημερα στην ακρη για 3 λογους:

1)δε βρισκω εφαρμογη που να επεξεργαζεται τις σημειωσεις του gmail και ειναι κατι απαραιτητο για μενα στη δουλεια μου

2)οι φωτο την ημερα ειναι απαραδεκτα θολες και κακης ποιοτητας

3)κλεινει το wifi οταν κλειδωνει η οθονη

 

Θα περιμενω να ερθει το update και επισημα στις δικες μας συσκευες (απο expansys) για να διορθωθουν το 2 και το 3.

Για το 1 θα συνεχισω το ψαξιμο.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα και τα 8ρια ακόμη ζούνε την εφηβεία τούς και υπάρχουν μεταπτώσεις που θα λυθούν στη πορεία όπως το 2 και 3 που ανέφερες.

Εφόσον κάποιος έχει υπομονή και δεν έχει θέμα να συμβιώσει με τα 8ρια μέχρι την ενηλικίωση τούς έχει καλώς αλλιώς τα κουβαδακια και σε άλλη παραλία.

Εγώ έτσι τα βλέπω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2)οι φωτο την ημερα ειναι απαραδεκτα θολες και κακης ποιοτητας

 

Το ίδιο πρόβλημα έχει και το 800. Θολές και με αισχρά χαμηλή ευκρίνεια. Μόλις τις ζουμάρεις λιγο φαίνεται έντονο το πρόβλημα. Καμιά σχέση με Ν8 που είναι 2,5 χρονών τηλέφωνο.

Είναι σαν να πήραν την ίδια κάμερα απο τα 800-900 και της έβαλαν μόνο τον σταθεροποιητή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ζητήσω μια χάρη αν είναι εύκολο να βγάλει κάποιος μια φωτογραφία την ημέρα σε αυτόματη ρυθμίσει και σε full ανάλυση και να την ανεβάσει για να δω πως τραβάει σε εξωτερικό χώρο το ξέρω είναι ταλαιπωρία αλά σας παρακαλώ μπορείτε και με email να την στείλετε αν σας βολεύει andreas443@msn.com

 

ευχαριστώ και καλή χρονιά να έχετε με υγειά και χαρά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Οντως το wp8 έχουν ατέλειες , ελαττώματα , bugs ,ελλείψεις κτλ...

Αλλά ποιο λειτουργικό δεν έχει;;;

Ξεκίνησα κι εγώ λίγο αμυντικά με το 920 , αλλά 3 εβδομάδες μετά και παρά το ότι εξακολουθούν να μου λείπουν εφαρμογές όπως το navigon ή το tapatalk , τα wp8 είναι με διάφορα το πιο όμορφο και ευχάριστο λειτουργικό που έχω δοκιμάσει.

Δεν είμαι ούτε άρρωστος με το κινητό μου , ούτε αποτελεί για μένα εργαλείο δουλειάς. Σε αυτά που θέλω μα κάνω με καλύπτει απόλυτα. Το ίδιο πιστεύω θα καλύπτει και τον μέσο χρήστη

Από τη στιγμή που τόσο η Microsoft όσο και η Nokia δείχνουν να ενδιαφέρονται για τα wp8 (με updates κτλ) δεν έχω λόγο να ανησυχώ...

 

 

Υ.Γ.; Το Nokia beta drive , σας καλύπτει;;

Προχτές , γυρνώντας από Θεσσαλονίκη προς Πάτρα με έβαλε μέσα από το κέντρο της Άρτας , παρ´ολο που είχα επιλέξει τη συντομότερη διαδρομή....εκεί πχ χαλαστηκα άσχημα....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...