Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απ το τηλέφωνο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εμένα το viber (επειδή ακούω πολλούς να διαμαρτύρονται) λειτουργεί άψογα και χωρίς καθυστέρηση. Επίσης όταν με παίρνουν τηλέφωνο στο viber, χτυπάει κανονικά πλέον σαν κλήση και όχι σαν ειδοποίηση όπως στα wp7.8.

Αυτό που με απασχολεί (και ξέρω ότι θα με βρίσετε κάποιοι :D ) είναι ότι φιλαράκι μου αγόρασε το samsung salaxy S4 mini πριν 2 μέρες, και μου ζητάει να αλλάξουμε συσκευές. Και μου χει δημιουργήσει ένα μικρό δίλλημα... γιατί και εκείνο ωραίο και καλό φαίνεται.

Λέτε να το μετανοιώσω αν προχωρήσω σε ανταλλαγή με το 920?

 

Από τη μία είμαι ευχαριστημένος με το 920 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι και power user (δεν μπορώ root και βλακείες, το έκανα παλιά και βαρέθηκα)

Αλλά από την άλλη βλέπω και την αργοπορία της MS και που όλοι τα κράζουν εδώ μέσα τα WP και όσο να ναι λίγο επηρεάζεσαι...

 

Δες πρώτα πως θα είναι με το amber όποτε βγει και μετά το ξανασκέφτεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πάνω κάτω επειδή ξέρουμε τις προσθήκες φαντάζομαι πως θα είναι, εμένα και έτσι με ικανοποιεί απλά όταν σε βάζει στη πρίζα κάποιος και για κάτι διαφορετικό απ αυτό που έχεις σε βάζει σε πειρασμό. Γι αυτό έθεσα και εδώ τον προβληματισμό μου γιατί ξέρω ότι θα με πείσουν να μην αλλάξω το 920 με το s4 mini. ε?? Λογικά πάντα... ;)

Δεκτή κάθε άποψη.

έχω και καιρό να χρησιμοποιήσω android, άλλοι πάλι άφησαν το s3 για το 920... έχω μέχρι την Κυριακή να το σκεφτώ μετά φεύγει, γι αυτό.

Το αστείο είναι ότι όλοι τα θάβουν τα WP8 αλλά παρόλα αυτά όποιος έχει δει το 920 μου (άσπρο) γουρλώνει τα μάτια... όπως το φιλαράκι μου!

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

πάνω κάτω επειδή ξέρουμε τις προσθήκες φαντάζομαι πως θα είναι, εμένα και έτσι με ικανοποιεί απλά όταν σε βάζει στη πρίζα κάποιος και για κάτι διαφορετικό απ αυτό που έχεις σε βάζει σε πειρασμό. Γι αυτό έθεσα και εδώ τον προβληματισμό μου γιατί ξέρω ότι θα με πείσουν να μην αλλάξω το 920 με το s4 mini. ε?? Λογικά πάντα... ;)

Δεκτή κάθε άποψη.

έχω και καιρό να χρησιμοποιήσω android, άλλοι πάλι άφησαν το s3 για το 920... έχω μέχρι την Κυριακή να το σκεφτώ μετά φεύγει, γι αυτό.

Το αστείο είναι ότι όλοι τα θάβουν τα WP8 αλλά παρόλα αυτά όποιος έχει δει το 920 μου (άσπρο) γουρλώνει τα μάτια... όπως το φιλαράκι μου!

 

Φίλε μου αφού έχεις μπει στην διαδικασία να σκέφτεσαι την ανταλλαγή προχώρα. Άλλωστε και το φιλαράκι σου (αν είναι ο κολλητός σου) αξίζει μια καλύτερη συσκευή από αυτή που έχει. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε το κινητό, μετά πάτησε το power on μαζί με το volume down, όταν δονήσει άφησε το power button και κράτα μόνο το volume down μέχρι να εμφανιστεί το θαυμαστικό. όταν δεις το θαυμαστικό άφησε το volume down και πάτησε volume up, μετά volume down, μετά power και μετά volume down. με αυτόν τον τρόπο κάνεις το hard reset και πρέπει να ενεργοποιηθεί κανονικά το κινητό.

αυτο δεν ειναι hard reset ειναι find the comb...αρε Microsoft

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Θα δωσεις το 920 για το "απλο" s4 mini;

Και ενω σου αρεσουν τα wp8;

Δεν νομιζω οτι αξιζει παρα μονο αν θελεις να αλλαξεις os

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

μακαρι φιλε μου..

το γνωριζεις αυτο ή απλα υποθετεις??

 

Φίλε, έτσι στην τύχη το έρηξα, αλλά έτσι όπως φαίνεται αύριο θα πεις κανείς πως το ήξερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απ το τηλέφωνο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εμένα το viber (επειδή ακούω πολλούς να διαμαρτύρονται) λειτουργεί άψογα και χωρίς καθυστέρηση. Επίσης όταν με παίρνουν τηλέφωνο στο viber, χτυπάει κανονικά πλέον σαν κλήση και όχι σαν ειδοποίηση όπως στα wp7.8.

Αυτό που με απασχολεί (και ξέρω ότι θα με βρίσετε κάποιοι :D ) είναι ότι φιλαράκι μου αγόρασε το samsung salaxy S4 mini πριν 2 μέρες, και μου ζητάει να αλλάξουμε συσκευές. Και μου χει δημιουργήσει ένα μικρό δίλλημα... γιατί και εκείνο ωραίο και καλό φαίνεται.

Λέτε να το μετανοιώσω αν προχωρήσω σε ανταλλαγή με το 920?

 

Από τη μία είμαι ευχαριστημένος με το 920 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι και power user (δεν μπορώ root και βλακείες, το έκανα παλιά και βαρέθηκα)

Αλλά από την άλλη βλέπω και την αργοπορία της MS και που όλοι τα κράζουν εδώ μέσα τα WP και όσο να ναι λίγο επηρεάζεσαι...

 

Φίλε, έχεις στα χέρια σου το 920. Τι αλλο θες για να αποφασίσεις. Σου αρεσει-> το κρατάς. Δεν σου αρεσει-> το δίνεις. Τι πάει να πει σε επηρεάζει το κράξιμο? Οι άλλοι θα σου πουν αν είναι καλό αυτό που κρατάς? Και γιατί δεν σε επηρεάζουν όσα λένε για την πλαστικουρα της Sammy και τα lag του android???

Αλλα όπως είπε και ο φίλος πριν, αφού μπήκες στη διαδικασία να το σκέφτεσαι, να το δώσεις. Δεν σε κέρδισε ολοκληρωτικά....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, έτσι στην τύχη το έρηξα, αλλά έτσι όπως φαίνεται αύριο θα πεις κανείς πως το ήξερα ;)

 

Όχι και τελείως στην τύχη! ;) Ήδη από αύριο αρχίζει η διάθεση του amber για τα 920 της Telstra!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε να είναι διαθέσιμο το update!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απ το τηλέφωνο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εμένα το viber (επειδή ακούω πολλούς να διαμαρτύρονται) λειτουργεί άψογα και χωρίς καθυστέρηση. Επίσης όταν με παίρνουν τηλέφωνο στο viber, χτυπάει κανονικά πλέον σαν κλήση και όχι σαν ειδοποίηση όπως στα wp7.8.

Αυτό που με απασχολεί (και ξέρω ότι θα με βρίσετε κάποιοι :D ) είναι ότι φιλαράκι μου αγόρασε το samsung salaxy S4 mini πριν 2 μέρες, και μου ζητάει να αλλάξουμε συσκευές. Και μου χει δημιουργήσει ένα μικρό δίλλημα... γιατί και εκείνο ωραίο και καλό φαίνεται.

Λέτε να το μετανοιώσω αν προχωρήσω σε ανταλλαγή με το 920?

 

Από τη μία είμαι ευχαριστημένος με το 920 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι και power user (δεν μπορώ root και βλακείες, το έκανα παλιά και βαρέθηκα)

Αλλά από την άλλη βλέπω και την αργοπορία της MS και που όλοι τα κράζουν εδώ μέσα τα WP και όσο να ναι λίγο επηρεάζεσαι...

 

Αφου σου αρεσει το τηλεφωνο, κρατα το μην ακους κανεναν. Μονο για τον παρακατω λογο δωστο :lol: :lol:

 

Άλλωστε και το φιλαράκι σου (αν είναι ο κολλητός σου) αξίζει μια καλύτερη συσκευή από αυτή που έχει. :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι διαθεσιμότητες!

 

Γαλλικά, Ολλανδικά, Νορβηγικά,Πορτογαλλικά,Ισπανικά,Σουηδικά και το αγγλικό της voda είναι διαθέσιμα! Όχι από ολους τους παρόχους όμως και όχι όλα τα Country variant!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι διαθεσιμότητες!

 

Γαλλικά, Ολλανδικά, Νορβηγικά,Πορτογαλλικά,Ισπανικά,Σουηδικά και το αγγλικό της voda είναι διαθέσιμα! Όχι από ολους τους παρόχους όμως και όχι όλα τα Country variant!

 

Να σαι καλα...Εμεις με Ιταλικο ακομα τιποτα....Περιμενουμε εγκριση...

UPDATE

το Nokia Pro Cam ειναι διαθεσιμο δωρεαν για κατεβασμα και απο το Ελληνικο store,αλλα δεν τρεχει μεχρι να αναβαθμιστουμε σε Amber...Κατεβαστε το και περιμενουμε....

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κάτοχος 920 και εγώ σε κόκκινο αγορασμένο από πουλιphone χώρα προέλευσης σουηδεία έμαθα από εσάς τα νέα και κάνω αυτην την στιγμή εγκατάσταση.δεν μου έβγαλε μυνήματα στο shop απλά έκανα αναζήτηση για ενημερώσεις και το βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

και νομίζω ότι κόλλησε το κινητό για πρώτη φορά!κάτω απο κατάσταση ενημέρωσης γράφει <προετοιμασία για εγκατάσταση 100% εδώ και 5 λεπτά...α οκ ξεκόλησε!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κάτοχος 920 και εγώ σε κόκκινο αγορασμένο από πουλιphone χώρα προέλευσης σουηδεία έμαθα από εσάς τα νέα και κάνω αυτην την στιγμή εγκατάσταση.δεν μου έβγαλε μυνήματα στο shop απλά έκανα αναζήτηση για ενημερώσεις και το βρήκα.

 

Ωραίος! Δεν σε ενημερώνει στο market για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού παρά μόνο για τις εφαρμογές!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω κινητό από την Cosmote αλλα κάρτα SIM της Wind, τι γίνεται με την αναβάθμιση:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Δεν σε ενημερώνει στο market για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού παρά μόνο για τις εφαρμογές!

δεν είμαι και πολύ της τεχνολογίας ευχαριστώ πολύ πάντως.το κινητό το έχω ένα μήνα αρέσει τρελά και για εμένα ότι θέλω σε ένα κινητό το έχει!τελείωσα την εγκατάσταση επιτυχώς!

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι και πολύ της τεχνολογίας ευχαριστώ πολύ πάντως.το κινητό το έχω ένα μήνα αρέσει τρελά και για εμένα ότι θέλω σε ένα κινητό το έχει!τελείωσα την εγκατάσταση επιτυχώς!

 

Δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση και το Pro Cam από το market! Έχει βελτιώσει κατά πολύ τις ημερήσιες φωτογραφίες του 920!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος απ το τηλέφωνο. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εμένα το viber (επειδή ακούω πολλούς να διαμαρτύρονται) λειτουργεί άψογα και χωρίς καθυστέρηση. Επίσης όταν με παίρνουν τηλέφωνο στο viber, χτυπάει κανονικά πλέον σαν κλήση και όχι σαν ειδοποίηση όπως στα wp7.8.

Αυτό που με απασχολεί (και ξέρω ότι θα με βρίσετε κάποιοι :D ) είναι ότι φιλαράκι μου αγόρασε το samsung salaxy S4 mini πριν 2 μέρες, και μου ζητάει να αλλάξουμε συσκευές. Και μου χει δημιουργήσει ένα μικρό δίλλημα... γιατί και εκείνο ωραίο και καλό φαίνεται.

Λέτε να το μετανοιώσω αν προχωρήσω σε ανταλλαγή με το 920?

 

Από τη μία είμαι ευχαριστημένος με το 920 και δεν μπορώ να πω ότι είμαι και power user (δεν μπορώ root και βλακείες, το έκανα παλιά και βαρέθηκα)

Αλλά από την άλλη βλέπω και την αργοπορία της MS και που όλοι τα κράζουν εδώ μέσα τα WP και όσο να ναι λίγο επηρεάζεσαι...

 

Οταν λες το viber χτυπάει κανονικά σαν κλήση τι εννοείς?Δεν σου βγαζει την ειδοποίηση μονο απο πανω?Χτυπάει στον με που έχεις για τις κανονικές κλήσεις?

Link to comment
Share on other sites

και πληροφορίες στην φωτογραφία που τραβάς!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...