Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως είναι τραβηγμένη σε 16:9; Φαντάζομαι θα υπάρχει ρύθμιση να το αλλάξεις σε 4:3.

 

Ναι ήταν στις ρυθμίσεις 16:9! Το δοκίμασα με 4:3 και δείχνει 8mp τώρα!

 

 

Επίσης με το Pro Cam μπορείς να ζουμάρεις κατα τη διάρκεια που τραβάς βίντεο. Θυμάμαι είχε ρωτήσει ένας συμφορουμίτης αλλά τότε δεν είχαμε ακόμα pro cam και μπορούσες μόνο να ζουμάρεις πρίν αρχίσει η εγγραφή βίντεο!

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

μην τους πιστεύεις, φίλε, είδικά αυτό το σαιτ είναι για τον...

μέχρι τέλος της εβδομάδας αρχίζει να το βγάζει ώς update σε οριζμένες χώρες

 

μακαρι φιλε μου..

το γνωριζεις αυτο ή απλα υποθετεις??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μακαρι φιλε μου..

το γνωριζεις αυτο ή απλα υποθετεις??

 

Αν σκεφτείς ότι είχε το 720 μόλις ανακοινώθηκε και το 1020 ΠΡΙΝ ανακοινωθεί, στα χέρια του ο φίλος, πιστεύω ότι δεν το υποθέτει απλά! ;)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

τραβηξα σημερα την 1η φωτογραφια ασε σχεδον σκοταδι ΧΩΡΙΣ φλας και βγηκε μαυρη μαυρίλα. πρεπει να κανω κατι στις ρυθμίσεις;

 

στην ερώτηση μου κανεις;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

στην ερώτηση μου κανεις;

 

προφανως αμα πας να βγαλεις φωτο μεσα σε ενα ολοσκοτεινο δωματιο δεν θα βγει τιποτα...

για βγες ομως εξω στο δρομο οταν θα εχει βραδιασει και τραβα φωτο με και χωρις φλας και θα δεις την διαφορα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

στην ερώτηση μου κανεις;

 

Δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις νυχτερινή λήψη και τράβα άλλη μία!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις στις ρυθμίσεις νυχτερινή λήψη και τράβα άλλη μία!

 

Ακριβώς αυτο...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σταματησε και εμενα τα προβληματα με την αυξηση θερμοκρασιας οποτε παει αυτο(μαλλον θελει καποιους κυκλους πρωτα) ΑΛΛΑ μετα απο την παρασκευη για πρωτη φορα εβαλα στο τηλεφωνο το ασπρο φοντο και εχω ενα καμμενο πιξελ πανω δεξια!!!....παω στη νοκια και μου λενε να μου αλλαξουν οθονη δωρεαν αλλα εχω doa απο birdphone μεχρι την παρασκευη!

 

ΣΟΣ ΕΡΩΤΗΣΗ

-Θα μου αντικαταστησουν την συσκευη με αλλη?γτ αν ειναι να αλλαξουν οθονη καλυτερα να το ακνω εδω στη νοκια παρα να μπλεκω με το να στελνω το κινητο και να μου το ξαναστελνουν

-Σε περιπτωση που μου κανουν αντικατασταση βλεπω οτι το lumia 920 δεν υπαρχει πλεον στο καταστημα τους οποτε τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σταματησε και εμενα τα προβληματα με την αυξηση θερμοκρασιας οποτε παει αυτο(μαλλον θελει καποιους κυκλους πρωτα) ΑΛΛΑ μετα απο την παρασκευη για πρωτη φορα εβαλα στο τηλεφωνο το ασπρο φοντο και εχω ενα καμμενο πιξελ πανω δεξια!!!....παω στη νοκια και μου λενε να μου αλλαξουν οθονη δωρεαν αλλα εχω doa απο birdphone μεχρι την παρασκευη!

 

ΣΟΣ ΕΡΩΤΗΣΗ

-Θα μου αντικαταστησουν την συσκευη με αλλη?γτ αν ειναι να αλλαξουν οθονη καλυτερα να το ακνω εδω στη νοκια παρα να μπλεκω με το να στελνω το κινητο και να μου το ξαναστελνουν

-Σε περιπτωση που μου κανουν αντικατασταση βλεπω οτι το lumia 920 δεν υπαρχει πλεον στο καταστημα τους οποτε τι γινεται?

 

Δευτερος γυρος αλλα με αλλο προβλημα! :p

Φιλε μου σου εχουμε απαντησει πολλακις για την εγγυηση και για το DOA. Αφου σου κανουν δωρεαν αλλαγη και δεν εχεις αλλα θεματα ζητα απο το bird phone DOA και αν δεν δεχτουν αλλαξε την μπαταρια και απολαυσε την συσκευη σου. Μην αναλωνεσαι με τα προβληματα γιατι μονο αγχος προκαλλουν.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι δεν καταλαβα την απαντηση σου,τελοσπαντων

νομιζω οτι εννοει να πας για DOA στο πουλιphone και αν δεν δεχτουν , κανεις την αλλαγη της μπαταριας (οθονης) εκει στην Νοκια Πατρας...

αντε και αλλο κακο να μη σε βρει....(με ολιγο χιουμορ το λεω)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι δεν καταλαβα την απαντηση σου,τελοσπαντων

 

Δεν το έδωσες τελικά;

Στο (νέο) θέμα σου θα σου πρότεινα αντικατάσταση χωρίς δεύτερη κουβέντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έδωσες τελικά;

Στο (νέο) θέμα σου θα σου πρότεινα αντικατάσταση χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

Συγνωμη για το ποστ, η αυτοματη διορθωση εκανε το θαυμα της!

Με καταλαβαν οι συμφορουμιτες και χαιρομαι για αυτο :)

Οπως εγραψαν πιο πανω και ειδικα ο μοντογια αυτο να κανεις.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αν είδες pixels καμένο η κολλημένο δεν είναι μόνο ένα γιατί σε αυτές τής οθόνες το ένα pixel είναι μικρότερο απο την μύτη τής καρφίτσας εκτός αν κοίταξες την οθόνη με φακό. Αν θες την γνώμη μου αλαξε το Τηλ επιτόπου. Για την θερμοκρασία τα λέγαμε για την οθόνη όμως αν έχεις επιλογή αλλαγής με 1000 .
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και πριν ακομα και αντικατασταση να δεχτουν να μου κανουν δεν ξερω ποτε θα γινει μιας και το τηλεφωνο δεν βλεπω πια να υπαρχει στην ιστοσελιδα τους(πρεπει να τελειωσε στο στοκ τους,τι κανουν τοτε;παραγγελνουν αλλο και περιμενω;.)αντικατασταση οθονης ακομα και δωρεαν δεν θελω να κανω Edited by panagis_1989
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα κάτοχος 920 απο σήμερα το πρωί(ασπρο) unbranded απο Δανία. Παρέλαβα την συσκευασία σφραγισμένη κανονικά με την ταινία ασφαλειας της όλα οκ!!! Η συσκευή καταπληκτική αν και την χρησιμοποιώ λίγες ώρες τα συμπερασματα μ είναι απόλυτα θετικά αν και ο χρόνος θα δήξει! Υπερθέρμανση. Δεν παρατήρησα ούτε με WiFi ανοικτό ούτε με 3g. Όταν πήγα στην οικονομία μπαταρίας μου έλεγε τελευταία φορτηση πριν 346 μέρες λέτε να είναι απο τις πρώτες παρτίδες;; επίσης ακομα ένα θετικό είναι ότι στης ρυθμίσεις κινητής έχει 2g 3g 4g απο την αρχη χωρίς να κάνω κάτι φαντάζομαι για 4g θέλει επικοινωνία με τον παροχο;; Αυτα τα πολλά για αρχη απο εμένα!!:P

 

 

Υ.Γ το καμπυλοτο τελειωμα της οθόνης είναι όλα τα λεφτά!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και πριν ακομα και αντικατασταση να δεχτουν να μου κανουν δεν ξερω ποτε θα γινει μιας και το τηλεφωνο δεν βλεπω πια να υπαρχει στην ιστοσελιδα τους(πρεπει να τελειωσε στο στοκ τους,τι κανουν τοτε;παραγγελνουν αλλο και περιμενω;.)αντικατασταση οθονης ακομα και δωρεαν δεν θελω να κανω

 

Και να έχει τελειώσει θα πάρεις τα λεφτά σου πίσω οπότε δεν έχεις πρόβλημα . Όσο για τα pixels κάνε ένα ρισετ μπας και είναι κολλημένα και γλιτώσεις την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα καλύτερα ακυρώνεται απο την τράπεζα και σου έρχεται χαρτί . Μην αγχώνεσαι! Εδώ το έχω κάνει με κινέζικο μαγαζί.

 

Υ.Γ Όταν πάρεις το καινούριο κατευθείαν διάβασμα απο παπα γιατί σε γκαντεμιάσαν . Πλάκα κάνω .

Edited by drakonman
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για το τηλέφωνο μιας και πριν κάποιους μηνες το ειχα και εγω στα χερια μου για δύο βδομάδες (τόσο το αντεξα). Σαν κατασκευή είναι οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου ποιότητα κλησης καταπληκτική οπως και καμερα και κάπου εδω σταματούν τα θετικά...για κάποιον που χρησιμοποιεί την συσκευή για να παίρνει τηλέφωνα και να τον παίρνουν είναι ιδανικό αντε και για κάποιον που θέλει να έχει καλές φωτογραφίες απο το κινητό του για όποιον ομως το χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο δεν....αναφερωμαι στις τραγικες ελλειψεις τόσο του λειτουργικου οσο και του μαρκετ ακόμα και οι εφαρμογές που μπορείς να βρεις εκει εχουν προβλήματα οπως ειδοποιήσεις που ποτε δεν έρχονται κτλπ με λιγα λογια νομιζω οτι ο προσδιορισμος smartphone σε τηλέφωνα με Windows λειτουργικό είναι τουλάχιστον άκυρος . Θέλει δουλειά ακόμα το λειτουργικό και ακυρώνει τη συσκευή κριμα...
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για το τηλέφωνο μιας και πριν κάποιους μηνες το ειχα και εγω στα χερια μου για δύο βδομάδες (τόσο το αντεξα). Σαν κατασκευή είναι οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου ποιότητα κλησης καταπληκτική οπως και καμερα και κάπου εδω σταματούν τα θετικά...για κάποιον που χρησιμοποιεί την συσκευή για να παίρνει τηλέφωνα και να τον παίρνουν είναι ιδανικό αντε και για κάποιον που θέλει να έχει καλές φωτογραφίες απο το κινητό του για όποιον ομως το χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο δεν....αναφερωμαι στις τραγικες ελλειψεις τόσο του λειτουργικου οσο και του μαρκετ ακόμα και οι εφαρμογές που μπορείς να βρεις εκει εχουν προβλήματα οπως ειδοποιήσεις που ποτε δεν έρχονται κτλπ με λιγα λογια νομιζω οτι ο προσδιορισμος smartphone σε τηλέφωνα με Windows λειτουργικό είναι τουλάχιστον άκυρος . Θέλει δουλειά ακόμα το λειτουργικό και ακυρώνει τη συσκευή κριμα...

 

Συμφωνω απολυτα αλλα με εχει τρελανει το design του.Το εχω ερωτευθει το τηλεφωνο γι αυτο το θελω παρα τις απειρες ελλειψες...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου για το τηλέφωνο μιας και πριν κάποιους μηνες το ειχα και εγω στα χερια μου για δύο βδομάδες (τόσο το αντεξα). Σαν κατασκευή είναι οτι καλύτερο εχω πιάσει στα χερια μου ποιότητα κλησης καταπληκτική οπως και καμερα και κάπου εδω σταματούν τα θετικά...για κάποιον που χρησιμοποιεί την συσκευή για να παίρνει τηλέφωνα και να τον παίρνουν είναι ιδανικό αντε και για κάποιον που θέλει να έχει καλές φωτογραφίες απο το κινητό του για όποιον ομως το χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο δεν....αναφερωμαι στις τραγικες ελλειψεις τόσο του λειτουργικου οσο και του μαρκετ ακόμα και οι εφαρμογές που μπορείς να βρεις εκει εχουν προβλήματα οπως ειδοποιήσεις που ποτε δεν έρχονται κτλπ με λιγα λογια νομιζω οτι ο προσδιορισμος smartphone σε τηλέφωνα με Windows λειτουργικό είναι τουλάχιστον άκυρος . Θέλει δουλειά ακόμα το λειτουργικό και ακυρώνει τη συσκευή κριμα...

 

Ναι έχεις δίκιο αλλα εδώ ξεκινά το αλλα όταν εμφανίστηκε το iPhone αρχές. Δεν έλεγε κανένας ποπο ούτε δύο βδομάδες το άντεξα και αυτο είχε τραγικότατες ελλείψεις ( ούτε αναφορά στα μηνύματα δεν είχε την αγόραζες) , και μην ακούσω ότι ήταν μοναδικό γιατι είχαμε 2 μεγάλες πλατφόρμες τότε windows mobile και τα sybi της νοκια με πληθώρα εφαρμογών και ξεκλείδωτα τα Bluetooth . Αλλά όχι το iPhone ήταν καλύτερο! Να έχεις τα ίδια μέτρα και σταθμά σε μια καινούρια πλατφόρμα οπός πρέπει να βρείς τα λάθη της και να ανακοινώνεις όχι απλά να λες δεν είναι smartphone!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα κάτοχος 920 απο σήμερα το πρωί(ασπρο) unbranded απο Δανία. Παρέλαβα την συσκευασία σφραγισμένη κανονικά με την ταινία ασφαλειας της όλα οκ!!! Η συσκευή καταπληκτική αν και την χρησιμοποιώ λίγες ώρες τα συμπερασματα μ είναι απόλυτα θετικά αν και ο χρόνος θα δήξει! Υπερθέρμανση. Δεν παρατήρησα ούτε με WiFi ανοικτό ούτε με 3g. Όταν πήγα στην οικονομία μπαταρίας μου έλεγε τελευταία φορτηση πριν 346 μέρες λέτε να είναι απο τις πρώτες παρτίδες;; επίσης ακομα ένα θετικό είναι ότι στης ρυθμίσεις κινητής έχει 2g 3g 4g απο την αρχη χωρίς να κάνω κάτι φαντάζομαι για 4g θέλει επικοινωνία με τον παροχο;; Αυτα τα πολλά για αρχη απο εμένα!!:P

 

 

Υ.Γ το καμπυλοτο τελειωμα της οθόνης είναι όλα τα λεφτά!!!

 

Με υγεία να το χαρείς.

Μα καλα, όλα για Δανία προοριζόταν? Οποιος εχει αγοράσει τελευταία, η συσκευή ειναι δανέζικη....:)

Για το 4g πρέπει να επικοινωνήσεις με τον παροχο

Υ.Γ. Που να έβλεπες το καμπυλωτό τελείωμα του Ν9....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...