Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα bugs και την μπαταρια συμφωνω απολυτα,για τις εφαρμογες δεν ειχα κανενα προβλημα,αυτες που βρηκα με καλυπτουν απολυτα.

Αν και εγω S3 δεν ξαναγυρναω λογω απαραδεκτης οθονης σε εξωτερικους χωρους η' και iphone που εχει πολυ καλη οθονη μεν αλλα τρελο ακυρο ολα τα υπολοιπα(οικοσυστημα-ντιζαιν και αλλα πραγματα)

Παντως κακος το 920 βγηκε με τετοια θεματα οπου αλλα παιδια εχουν προβλημα και με επανεκκινησεις/παγωματα περα απο την μπαταρια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα bugs και την μπαταρια συμφωνω απολυτα,για τις εφαρμογες δεν ειχα κανενα προβλημα,αυτες που βρηκα με καλυπτουν απολυτα.

Αν και εγω S3 δεν ξαναγυρναω λογω απαραδεκτης οθονης σε εξωτερικους χωρους η' και iphone που εχει πολυ καλη οθονη μεν αλλα τρελο ακυρο ολα τα υπολοιπα(οικοσυστημα-ντιζαιν και αλλα πραγματα)

Παντως κακος το 920 βγηκε με τετοια θεματα οπου αλλα παιδια εχουν προβλημα και με επανεκκινησεις/παγωματα περα απο την μπαταρια.

 

Αυτο ακριβως ειναι το θεμα: οτι οι χρηστες iPhone και S III, με το που ενεργοποιησουν τις συσκευες τους θα παιξουν μια χαρα, εν αντιθεσει με το 920 που εχει θεματα ακομα.:worry:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως ειναι το θεμα: οτι οι χρηστες iPhone και S III, με το που ενεργοποιησουν τις συσκευες τους θα παιξουν μια χαρα, εν αντιθεσει με το 920 που εχει θεματα ακομα.:worry:

 

Να ελπιζω να τα διορθωσουν με το update μεχρι τελη του μηνος που θα βγαλει η Nokia και αφορα την καμερα αλλα και θεματα σταθεροτητας-και αλλες βελτιωσεις

http://www.engadget.com/2012/12/17/lumia-920-camera-fix/

Εννοειται οτι δεν περιμενω μεχρι Φλεβαρη-Μαρτιο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Hard reset δοκιμασες;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Hard reset δοκιμασες;

 

Το εκανα τη δευτερη μερα που το πηρα ετσι απο συνηθεια απο android τοσο καιρο οταν επαιρνα καινουργια συσκευη:p

Δεν εχω βαλει και καποια περιεργη εφαρμογη αλλα συνηθισμενες και γνωστες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο mixtri έγραψε καλα πράγματα για την μπαταρία (και όχι μόνο). Κρίμα που δεν είναι τώρα εδω. Ελπίζω να μην μας αφήσει τώρα.

Υ.Γ. Ίσως γι αυτο βγάζουν συσκευές με το σταγονόμετρο. Για να προλάβουν να διορθώσουν τις ατέλειες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο mixtri έγραψε καλα πράγματα για την μπαταρία (και όχι μόνο). Κρίμα που δεν είναι τώρα εδω. Ελπίζω να μην μας αφήσει τώρα.

Υ.Γ. Ίσως γι αυτο βγάζουν συσκευές με το σταγονόμετρο. Για να προλάβουν να διορθώσουν τις ατέλειες.

 

Δεν διαφωνω σε αυτα που εχει πει ο maxtri στα περισσοτερα δηλαδη,αλλα θεματα που αναφερω πιο πανω εχουν αναφερθει στο εξωτερικο κυριως που εχει μεγαλυτερη βαση καταναλωτων απο εδω Ελλαδα που το εχουν αγορασει.

Ισως το δικο του λογω το οτι ειναι παροχου συσκευης να μην εχει καποιο θεμα σε αντιθεση που το δικο μου ειναι sim-free και unlocked και ειναι αλλη χωρα επισης.

Ισως δεν παιζει ρολο αλλα ισως και να παιζει.δεν το ξερουμε.

Εμενα το προβλημα ειναι καθαρα μπαταριας παντως.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω σε αυτα που εχει πει ο maxtri στα περισσοτερα δηλαδη,αλλα θεματα που αναφερω πιο πανω εχουν αναφερθει στο εξωτερικο κυριως που εχει μεγαλυτερη βαση καταναλωτων απο εδω Ελλαδα που το εχουν αγορασει.

Ισως το δικο του λογω το οτι ειναι παροχου συσκευης να μην εχει καποιο θεμα σε αντιθεση που το δικο μου ειναι sim-free και unlocked και ειναι αλλη χωρα επισης.

Ισως δεν παιζει ρολο αλλα ισως και να παιζει.δεν το ξερουμε.

Εμενα το προβλημα ειναι καθαρα μπαταριας παντως.

 

alex παρε ενα backup και κανε ενα hard reset....ισως στρώσει.... ετσι θα αποκτήσουμε και feedback!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως το δικο μου βγαζει ανετα την ημερα και συνηθως θελει φορτιση στη 1,5....

θα δοκιμασω αποψε να δω ποσο πεφτει η μπαταρια..

με το 3G ανοιχτο το βραδυ και χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη,...

 

00:45 --> η μπαταρια στο 90%

07:10 --> η μπαταρια στο 83%

 

ανοιχτο μονο το 3G...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

00:45 --> η μπαταρια στο 90%

07:10 --> η μπαταρια στο 83%

 

ανοιχτο μονο το 3G...

 

Δεν ειναι και λιγη η απωλεια, σε συγκριση παντα με αλλα κινητα...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι περιμενα μικροτερη πτωση....

ισως να ειχα παρατηρησει και μικροτερη πτωση τις προηγουμενες φορες...δεν ειχα συγκρατησει νουμερα , παντως ποτε δε μου εκανε εντυπωση το ποσο πεφτει η μπαταρια το βραδυ...

θα το ξαναδοκιμασω...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται η μπαταρια.. Επισης ουτε κολληματα, ουτε bugs, τιποτα, το αγαπω! Και εν σχεση με το 8x που ειχα κανα μηνα κι εβγαζε με τα χιλια ζορια τη μια μερα κι οταν λεμε μερα εννοουμε 12ωρο!!!

Να ρωτησω στο λογαριασμο Google σας εχετε βαλει να συγχρονιζει μονο mail η και επαφες και ημερολογιο;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω στο λογαριασμο Google σας εχετε βαλει να συγχρονιζει μονο mail η και επαφες και ημερολογιο;

 

Επαφες, Mail και ημερολογιο σου δινει να επιλεξεις ποια θες.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αφησα χθες στις 10 το βραδυ στο 100% και μολις πριν λιγο το ειδα και ειναι στο 100% σε αναμονη με τα παντα κλειστα.:blink::blink:

Τι να πω δηλαδη,τρελα πραγματα,διοτι το Σαββατο προς Κυριακη ηθελα να πω. στις ιδιες ωρες περιπου μου ειχε πεσει στο 5% απο 60% με μονο το location στο On.

Να δω σημερα πως θα παει.

 

Edit:Απο 1 Φεβρουαριου δεν θα μπορειται να συγχρονιζεται σε νεους λογαριασμους gmail παρα μονο σε email και αυτα με 15λεπτη καθυστερηση

Επαφες και ημερολογιο τα ξεχναται οριστικα.

Τωρα σε περιπτωση που κανουμε hard reset μετα την ημερομηνια αυτη,δεν ξερω τι γινεται αν θα εχουμε τη δυνατοτητα με το που παμε να σεταρουμε εκ νεου τον λογαριασμο μας σε gmail που ηδη εχουμε ενεργοποιησει πριν τις 31 Γεναρη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=352032

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν την παλεύει με το 920 να μου στείλει pm γιατί ακούω πολλά παράπονα αν και πιστεύω ότι θα διορθωθούν όλα.Πάντα έτσι γίνεται οι πρώτες συσκευές έχουν ελαττώματα ποια συσκευή βγήκε τέλεια από την πρώτη στιγμή όλες κάτι είχαν αρχικά
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το αφησα χθες στις 10 το βραδυ στο 100% και μολις πριν λιγο το ειδα και ειναι στο 100% σε αναμονη με τα παντα κλειστα.:blink::blink:

Τι να πω δηλαδη,τρελα πραγματα,διοτι το Σαββατο προς Δευτερα στις ιδιες ωρες περιπου μου ειχε πεσει στο 5% απο 60% με μονο το location στο On.

Να δω σημερα πως θα παει.

 

Edit:Απο 1 Φεβρουαριου δεν θα μπορειται να συγχρονιζεται σε νεους λογαριασμους gmail παρα μονο σε email και αυτα με 15λεπτη καθυστερηση

Επαφες και ημερολογιο τα ξεχναται οριστικα.

Τωρα σε περιπτωση που κανουμε hard reset μετα την ημερομηνια αυτη,δεν ξερω τι γινεται αν θα εχουμε τη δυνατοτητα με το που παμε να σεταρουμε εκ νεου τον λογαριασμο μας σε gmail που ηδη εχουμε ενεργοποιησει πριν τις 31 Γεναρη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=352032

 

alex, θα βάλεις στον λογαριασμό του gmail, Να σου κάνει αυτόματη προώθηση των εισερχομένων στον outlook.com λογαριασμό σου.

 

ετσι ,ουτε γατα ουτε ζημια!!!

Link to comment
Share on other sites

@ megatr0n

Το ξερω οτι σου δινει την επιλογη, ρωταω επειδη σε καποιους που εβαζαν να τα συγχρονιζει ολα απο gmail ειχαν προβληματα μπαταριας, εκανε επ'αοριστον συγχρονισμο κλπ κλπ.. Εγω εχω βαλει μονο mail και ειμαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

@ megatr0n

Το ξερω οτι σου δινει την επιλογη, ρωταω επειδη σε καποιους που εβαζαν να τα συγχρονιζει ολα απο gmail ειχαν προβληματα μπαταριας, εκανε επ'αοριστον συγχρονισμο κλπ κλπ.. Εγω εχω βαλει μονο mail και ειμαι οκ..

 

Eγω εχω 2 gmails, στο ενα μονο email και στο αλλο email & επαφες.

Τα εχω βαλει να συγχρονιζουν καθε 15 λεπτα και ειναι οκ.

Σημερα ειμαι με το 920 και η μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει καλα μεχρι τωρα.

Εχω απενεργοποιησει και το Locations.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω 2 gmails, στο ενα μονο email και στο αλλο email & επαφες.

Τα εχω βαλει να συγχρονιζουν καθε 15 λεπτα και ειναι οκ.

Σημερα ειμαι με το 920 και η μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει καλα μεχρι τωρα.

Εχω απενεργοποιησει και το Locations.

 

γενικα η μπαταρια στρωνει μετα απο 1-2 βδομαδες, αφου κανει τους κυκλουσ φωρτησης της!

 

αλλα καλο θα ειναι να μα πεις πως παει με location,3g on γιατι ειναι υπηρεσιες που οι περισοττεροι χρηστες της εχουν ενεργοποιημενς ολο το 24ωρο

Link to comment
Share on other sites

alex, θα βάλεις στον λογαριασμό του gmail, Να σου κάνει αυτόματη προώθηση των εισερχομένων στον outlook.com λογαριασμό σου.

 

ετσι ,ουτε γατα ουτε ζημια!!!

 

Ετσι εκανα προσωρινα μεχρι να ξεκοψω εντελως απο gmail account καποια στιγμη-κανοντας αλλαγη της ηλεκτονικης μου διευθυνσης στα παντα,να εχω το κεφαλι μου ησυχω και να μην με απασχολουν τα τερτιπια της google.

Παντως η οσον αφορα το 920 σημερα παρακολουθωντας τακτικα το ποσοστο της μπαταριας ειναι σε φυσιολογικα πλαισια,δεν μου κανει κανα αποτομο μακροβουτι.

Αλλα ειμαι επιφυλακτικος ακομα,ελπιζω να λυθουν τα θεματα συντομα,διοτι το κινητο μου αρεσει πολυ και δεν θα ηθελα να μπω στη διαδικασια για αλλη συσκευη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα σημερα το 4G απο κοσμοτε αλλα δεν βλεπω καμια ενδειξη 4G και στο μενου εχει μονο 2G , 3G. To δοκιμασε κανενας αλλος? Ξερουμε πως εμφανίζει το 4G στα WP8?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις εαν η περιοχή σου υποστηρίζει 4G;

 

Ακριβώς αυτό. Επειδή είπαν ότι "έφεραν" το 4G στην Ελλάδα, δε σημαίνει ότι θα μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε. :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξέρεις εαν η περιοχή σου υποστηρίζει 4G;

 

ε προφανως το ελεγξα πριν το βαλω.. ναι συμφωνα με τον χαρτη καλυψης υποστηρίζει. Πηγα και Αθηνα προς το κεντρο που υποστηριζει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...