Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικη σκεψη. Γιατι βλεπω οτι το paid express on board εχει και καλη βαθμολογια.

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν το δοκίμασα σε αλλο φόρουμ εκτός myphone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να είμαι ειλικρινής δεν το δοκίμασα σε αλλο φόρουμ εκτός myphone.

Καλα, και εγω για το myphone το θελω κατα 90%. Οποτε, σωστα μου απαντησες.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οτι μας λεει το in.gr σημερα, εμεις το συζηταμε εδω και τρεις μερες...:lol:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4390085#post4390085

 

Ξερεις επειδη διαβασα την ειδηση συμφωνα με την MS οτι θα ερθουν τελη Νοεμβριου,και μου εκανε εντυπωσει και ετσι διαβασα και αυτο στο in.gr που ισχυει στην πραγματικοτητα και να μην περιμενουμε τζαμπα μεσα στο μηνα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από τέλη Αυγούστου έχουμε μπριζωθεί και μέχρι τέλη Νοεμβρίου έχουμε πάρει μην πω τι. Έχω μείνει και με την κουμούτσα το αντρόιντ. Κι αυτό το expansys αν είχε το μαύρο...
:X
Link to comment
Share on other sites

εχει παραγγείλει κανενας το λευκο απο το expansys αφοτου εξαντληθηκαν τα πρωτα 100 που ειχε φερει? Το κατόπιν παραγγελίας ποσες μέρες θελει για να στο φερουν? Edited by Eki_013
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα μπορούσαμε να έχουμε τις πρώτες εντυπώσεις από την διάρκεια της μπαταρίας;

Μπορεί να ικανοποίησει τις απαιτήσεις μίας "γεμάτης ημέρας"; Και τελικά στα νέα τηλέφωνα είναι

καλό να αφήνουμε την μπαταρία να ξεφωρτίζει; Tο βάλε-βγάλε στο usb μειώνει τη διάρκεια ζωής της

ή είναι ευεργετικό γι'αυτήν;

 

ευχαριστώ,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το είδα σήμερα απο κοντα σε φίλο που το παρήγγειλε απο uk

Σε glossy λευκό. Δεν το εψαξα πολυ γιατι περιμένω να το στήσει καλα

1)βάρος:όντως πιο βαρύ απο τα συνηθισμένα ΑΛΛΑ σε σύγκριση με το iPhone 4 που έχω μαζι με τη θήκη του , η διάφορα είναι μικρή

2)κατασκευή φανταστική.στιβαρο , δεμένο με καταπληκτικά υλικά.

3)οθόνη με το καλύτερο μαύρο που έχω δει. Τα live tiles υπέροχα. Ίσως κάποια στιγμή να μου έδωσε την εντύπωση ενός μικρού lag στο scrolling.

 

Κάμερα,marketplace κτλ δεν είδα.

Πάντως ο ιδιοκτητης είναι ευχαριστημένος απο τις εφαρμογές που έχει βρει

 

Θα προσπαθήσω να το περιεργαζομαι κάθε μέρα. Στόχος είναι τώρα να δούμε τη συμπεριφορά της μπαταρίας

Αν δεν είχα μια επιδότηση να με περιμένει τον Μάρτιο , θα το έπαιρνα ακόμα και τώρα

 

Υ.Γ.:απορία έχω για το ποσα mb απο το 3g καταναλώνουν τα live tiles.

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το είδα σήμερα απο κοντα σε φίλο που το παρήγγειλε απο uk

Σε glossy λευκό. Δεν το εψαξα πολυ γιατι περιμένω να το στήσει καλα

1)βάρος:όντως πιο βαρύ απο τα συνηθισμένα ΑΛΛΑ σε σύγκριση με το iPhone 4 που έχω μαζι με τη θήκη του , η διάφορα είναι μικρή

2)κατασκευή φανταστική.στιβαρο , δεμένο με καταπληκτικά υλικά.

3)οθόνη με το καλύτερο μαύρο που έχω δει. Τα live tiles υπέροχα. Ίσως κάποια στιγμή να μου έδωσε την εντύπωση ενός μικρού lag στο scrolling.

 

Κάμερα,marketplace κτλ δεν είδα.

Πάντως ο ιδιοκτητης είναι ευχαριστημένος απο τις εφαρμογές που έχει βρει

 

Θα προσπαθήσω να το περιεργαζομαι κάθε μέρα. Στόχος είναι τώρα να δούμε τη συμπεριφορά της μπαταρίας

Αν δεν είχα μια επιδότηση να με περιμένει τον Μάρτιο , θα το έπαιρνα ακόμα και τώρα

 

Υ.Γ.:απορία έχω για το ποσα mb απο το 3g καταναλώνουν τα live tiles.

 

Αναλόγως το ποσο συχνά ανανεώνονται. Αλλα μην φανταστείς κάτι τρομερό.

Γενικά θα έχεις υπόψη σου ότι για WP απαιτείται data plan της τάξεως των 200-500ΜΒ το λιγότερο για σοβαρή λειτουργία.

Χρήστες με κάρτα χωρίς δεδομένα να το ξεχάσουν. Οταν είναι κλειστή η οθόνη χωρις data δεν συγχρονίζει τίποτα γιατί το wifi απενεργοποιείται. Αυτό έχει σαν συνέπεια κάποια αυξημένη καταναλωση δεδομενων σε σχεση με αλλες πλατφόρμες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα στα 8, εχει το data smart

 

http://www.wpcentral.com/more-windows-phone-8-features-come-light

 

Α δεν το ήξερα. νομιζα οτι συνεχίζουν ετσι για οικονομια στην μπαταρια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ κάτω μπορείτε να δείτε τα car kits της που δίνει η Νοκια ως συμβατά με τα μοντέλα Λουμια και πιο συγκεκριμένα τα 820 και 920.

https://skydrive.live.com/redir?resid=42718DD4EF391BAE!261&authkey=!AODs6r0tQVr-b3M

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως το ποσο συχνά ανανεώνονται. Αλλα μην φανταστείς κάτι τρομερό.

Γενικά θα έχεις υπόψη σου ότι για WP απαιτείται data plan της τάξεως των 200-500ΜΒ το λιγότερο για σοβαρή λειτουργία.

Χρήστες με κάρτα χωρίς δεδομένα να το ξεχάσουν. Οταν είναι κλειστή η οθόνη χωρις data δεν συγχρονίζει τίποτα γιατί το wifi απενεργοποιείται. Αυτό έχει σαν συνέπεια κάποια αυξημένη καταναλωση δεδομενων σε σχεση με αλλες πλατφόρμες.

 

Epic fail αυτό με το wifi

:)
Link to comment
Share on other sites

Epic fail αυτό με το wifi

Ναι!!! και να φανταστείς, το έχουν κάνει επίτηδες. Για καλό...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Microsoft changing Windows Phone WiFi behaviour in future update

http://www.wpcentral.com/microsoft-changing-windows-phone-wifi-behaviour-future-update

 

:)

Ναι αλλα, μεχρι να....(και αν)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα, μεχρι να....(και αν)

 

Είναι πολύ καλό όμως μία εταιρία να ακούει τα παράπονα των καταναλωτών και να διορθώνει ατέλειες. Έχουμε τοοοοοσα αντίθετα παραδείγματα.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έδωσε Bluetooth,mass storage,sd card........θα το δώσει και αυτό σίγουρα :)

Βρε θα το δωσει, αλλα αν ειναι να το δωσει του χρονου, να το ξερω να αγορασω τοτε:p

Βασικα, το κλεισιμο του wifi δεν κανει κακο μονο στην καταναλωση data, αλλα και στην μπαταρια τελικα. Το εκαναν για βελτιωση της μπαταριας, αλλα τελικα το αντιθετο συμβαινει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορούν οι ευτυχείς κάτοχοι του τηλεφώνου να μας πουν εντυπώσεις για την μπαταρία?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε θα το δωσει, αλλα αν ειναι να το δωσει του χρονου, να το ξερω να αγορασω τοτε:p

Βασικα, το κλεισιμο του wifi δεν κανει κακο μονο στην καταναλωση data, αλλα και στην μπαταρια τελικα. Το εκαναν για βελτιωση της μπαταριας, αλλα τελικα το αντιθετο συμβαινει.

 

Μα έτσι και αλλιώς του χρόνου θα το πάρουν οι περισσότεροι,δηλαδή σε δυο μήνες :)

 

Μέσα από μια νέα σειρά webinar videos η Nokia απευθυνόμενη στους developers τους εξηγεί τα key features των νέων Lumia smartphones με σκοπό να τους ανοίξει τους ορίζοντες και να καταλάβουν το τι μπορούν να κάνουν με τα κινητά αναπτύσσοντας καινοτόμες εφαρμογές. Τα λέει όμως πολύ απλά και μπορούμε να τα καταλάβουμε και εμείς

 

http://techblog.gr/mobile/nokia-lumia-920-webinar-video-72321/

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που έχω δει και έχω διαβάσει μέχρι τώρα για το 920 δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι το επόμενο κινητό μου. Edited by impreza_sti
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι αμπου νταμπι και το 920 κοστιζει 531 ευρω.... πολυ ψηνομαι, ειναι σχετκα μεγαλο για τα γουστα μου αλλα οχι τοσο μεγαλο οσο νομιζα, το βαρος δε με χαλασε, αυτο που με προβληματιζει ειναι η εγγυηση και τι γινεται σε περιπτωση στραβης, δε φαινεται να ξερουν και πολλα απο θεματα εγγυησης, ενας πωλητης μου ειπε πως σε τχον software προβλημα με καλυπτει παγκοσμια εγγυηση ενος χρονου σε nokia store αλλα σε οτιδηποτε αλλο μαλλον οχι, ξερει κανεις τι παιζει με τις εγγυησεις?

και κατι αλλο, επιδη εδω για καποιο λογο δε μου ανοιγει skroutz εχουν βγει τιμες? ετσι πληροφοριακα

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

στο μόνο που μπορώ να σου απαντήσω είναι ότι εδώ ελλάδα θα έρθει λένε με τον καινούργιο χρόνο και το περιμένουμε απο 680++++.Άποψή μου είναι ότι στα μεγάλα καταστήματα θα αρχίζει από 720...δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι αμπου νταμπι και το 920 κοστιζει 531 ευρω.... πολυ ψηνομαι, ειναι σχετκα μεγαλο για τα γουστα μου αλλα οχι τοσο μεγαλο οσο νομιζα, το βαρος δε με χαλασε, αυτο που με προβληματιζει ειναι η εγγυηση και τι γινεται σε περιπτωση στραβης, δε φαινεται να ξερουν και πολλα απο θεματα εγγυησης, ενας πωλητης μου ειπε πως σε τχον software προβλημα με καλυπτει παγκοσμια εγγυηση ενος χρονου σε nokia store αλλα σε οτιδηποτε αλλο μαλλον οχι, ξερει κανεις τι παιζει με τις εγγυησεις?

και κατι αλλο, επιδη εδω για καποιο λογο δε μου ανοιγει skroutz εχουν βγει τιμες? ετσι πληροφοριακα

 

531 ε;; Πωω...Γενικά σε καλύπτει κανονικά η εγγύηση αν η συσκευή είναι εντός Ε.Ε. Για την περίπτωση του software δεν ξέρω αν είναι ειδική περίπτωση.

Μέχρι στιγμής το έχει ένας στο skroutz, αλλά το έχει 750€!! Θα αργήσει να κυκλοφορίσει Ελλάδα πάντως.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...