Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτα ανοίγεις το bluetooth. Μετά πηγαίνεις στο αρχείο που θέλεις να στείλεις (φωτογραφία, τραγούδι κλπ) πατάς παρατεταμένα και επιλέγεις κοινοποίηση μέσω bluetooth. Πόσο πιο απλό??

Για ringtone, ούτως η άλλως κάνεις μια επεξεργασία. Δεν βάζεις το τραγούδι απο την αρχη, έτσι δεν είναι? Συνήθως κόβουμε το ρεφρέν......

Για playlist βάζεις ένα τραγούδι που θελεις να παίζει. Μετά πας στο επόμενο και επιλέγεις προσθήκη στην αναπαραγωγή. Το επαναλαμβάνεις με όσα τραγούδια θέλεις και στο τέλος πατάς αποθήκευση ως playlist.

 

σε ευχαριστω πολυ..το θεμα μου εγινε με το μπλε δοντι οταν αρχισε να κανει κατι εγκαταστασεις κ ξαφνικα στην κοινοποιηση εβγαλε bluetooth πρωτα εβγαζε skydrive k delete μονο...για το ringtone το ειχα βρει οταν το συνδεσα στον υπολογιστη κ το ειδα...τωρα για το player ειναι οντως διαφορετικο ευχαριστω πολυ παντως...εγω προσπαθησα να κανω φακελους μεσα στην μουσικη αλλα θεμα χρονου δεν το καταφερα θα δοκιμασω κ σημερα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΚΑΝΑΑΑ!!!και μου λεει κυριε ειναι λογικο οταν βαζετε 3g να ανεβαινει η θερμοκρασια,αντε τωρα να του εξηγησεις παραπερα χανω το χρονο μου να μιλαω για ενα τετοιο προβλημα απο το τηλεφωνο,βλεπεις δεν ειναι πιξελ ειναι θερμοκρασια που κανεις δεν βαζει οριο επιτρεπτοτητας,ολα ειναι υποκειμενικα γιαυτο πιστευω δεν θα εβρισκα ακρη...

 

φίλε μου εντάξει το κούρασες το θέμα, πούλησε το να ησυχάσεις.

το ότι ανεβάζει θερμοκρασία σε θέματα 3g και τα λοιπά είναι φυσιολογικό σε τέτοιες συσκευές καθώς δεν υπάρχει και η καλύτερη κάλυψη δικτύου. Εδώ ανεβάζει θερμοκρασία και η οποία μετεφέρεται και στην οθόνη του galaxy s2 που έχω σε 3g αλλά όχι και να τηγανίζεις και αυγό, μην τα παραλέμε κιόλας, σε τέτοιες θερμοκράσίες που λες πρέπει να έπερνες το κινητό σε άμορφη μάζα πλαστικού και αλουμινίου.

Τέλος πάντως, κ εγώ κάτοχος του 920 εδώ μια βδομάδα είμαι και έχω παρατηρήσει τις φυσιολογικές θερμοκρασίες με ανεβασμένες λίγο σε 3g κατάσταση καθώς στην περιοχή που μένω η vodafone μας ταλαιπωρεί με τη κάλυψη που έχει (120 χιλ. μακριά από Αθήνα).

Το κινητό είναι πανέμορφο και λειτουργικό, οποιεσδήποτε συγκρίσεις λειτουργικών δεν είναι του παρόντος, ο καθένας αποφασίζει με τις δικες του πραγματικες ανάγκες και αγοράζει. Ναι τα wp8 έχουν πολλές ελείψεις αλλά δεν παύουν να ρολάρουν τρένο και να σου χαρίζουν εξαιρετική εμπειρία χρήσης. Εύχομαι να ξυπνήσει η microsoft και να δώσει στο λαό αυτά που ζητάει ώστε να αποκτήσει το κομμάτι πίτας που της αναλογεί με βάση το ονομά της.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ τι να πω δηλαδή που έχω Lumia 920 ελληνικό αγορασμένο με το που ήρθε πρώτη μέρα ελλάδα 1 απρίλη και ζεσταίνεται με το wifi όταν είναι ανοικτό όχι σε stanbay αλλα σε χρήση η όταν έχω ανοικτή την κάμερα στο 5 λεπτό αρχίζει.

Εδώ παλικάρι γνωστό που έχει Nokia care έχει και αυτός Lumia 920 μου λέει και το δικό μου τα ίδια κάνει όλα έτσι είναι ζεσταίνονται και δεν μιλάμε για άσχετο μιλάμε για ένα από τα ελάχιστα nokia care που γνωρίζουν με το αντικείμενο που ασχολούνται και δεν σου λένε ότι τους κατεβει άρα γιατί να το αλλάξω αφού πρόβλημα η θερμοκρασία δεν μου προκαλεί ούτε στην μπαταρία να αδειάζει γρήγορα 2 μέρες γεμάτες μου κρατα την 3 το βάζω για φόρτιση

 

Φιλικά πάντα panagis_1989 και χωρίς να παρεξηγηθείς σωστό δεν είναι να το δόσης σε άλλον το κινητό έτσι απλά για να το ξεφορτωθείς εσύ θα σου άρεσε να έπαιρνες κινητό από άλλον και να είχε πρόβλημα??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Κινητο που ανεβαζει θερμοκρασια σε τετοιο επιπεδο εχει προβλημα. Εγω σε ολα τα κινητα την μεγαλυτερη θερμοκρασια την ειδα κατα την φορτιση.

Αυτο που λετε μονο ως προβληνα μπορω να το εκλαβω. Στον χρηστη απαντησα μεμονωμενα παραπανω, θα κλεισω λεγοντας πως δεν εχουν ολες οι συσκευες αυτο το προβλημα ειτε μιλαμε για το 920 ειτε για καποιο αλλο κινητο. Στα iPhone λιγο ζεσταονοταν η πλατη οπως και στι s4 που ανεφερε καποιος αλλος παραπανω. Οποτε μην τα βγαζουμε ολα σκαρτα. Ουτε ολα καλα. Οπως εγραψε ο Montoya και ο Alex δεν ειχαν κανενα θεμα οποτε θεωρω και εγω πως επεσε σε (πολυ) προβληματικη συσκευη.

 

ΥΓ δεν περιμενα οτι θα μας εβγαζες το 5800 ως σουπερ κινητο παντως...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με τα περί θερμοκρασίας.. Πριν κάμποσες σελίδες είχα γράψει ότι παιδί απο Nokia Care με 920 που ξέρει καλά το αντικείμενο μου είχε πει ότι υπήρχαν ελλατωματικες παρτίδες που είχαν θέμα υπερθέρμανσης.. Και το αναγνωρίζει η νοκια.. Οπότε Παναγή καλό θα ήταν να μην καις κόσμο επειδή βαριέσαι να κάνεις DOA.. Το δικο μου που δεν έχει πρόβλημα ζεσταίνεται μόνο σε παιχνίδια με wifi-3g ανοιχτο και όχι σε μεγάλο βαθμό. Επίσης καίει φυσιολογικά όταν έχω ανοιχτη την κάμερα για ώρα ή λιώνω σε χρήση το ίντερνετ με 3g.. Με 4g δεν ασχολουμαι.. Αλλα και τα αλλα κινητά που είχα ζεσταινονταν, απλα αντε να ήταν ένα κλικ λιγότερο..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. απο σημερα κατοχος κ γω ενος 920 απο skroutzoμαγαζο.

ερωτηση. η ασυρματη φορτιση δεν επρεπε να ηταν μεσα; ειχε μια ασπρη μπριζα που εβγαινε μια υποδοχη usb.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. απο σημερα κατοχος κ γω ενος 920 απο skroutzoμαγαζο.

ερωτηση. η ασυρματη φορτιση δεν επρεπε να ηταν μεσα; ειχε μια ασπρη μπριζα που εβγαινε μια υποδοχη usb.

 

Όχι φίλε μου, είναι ξεχωριστό αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

και πως βλέπω ποια εκδοση ειναι και απο ποια χώρα ;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλά πήρατε το κινητό χωρίς να δείτε ένα video unboxing; Εγώ είχα δει καμια 20αρια, για να ξέρω τι έχει μέσα το κουτί και πως είναι το χρώμα που θέλω κλπ..

Ασύσματοι φορτιστές υπάρχουν πολλοί όπως αυτοί, αυτός που είναι πλαγιαστός, το "μαξιλαράκι" της fatboy και άλλες μάρκες όπως αυτός!

Προσωπικά μου φαίνεται περιττό αξεσουάρ καθώς είναι λίγο ακριβό ακόμα, καλώδιο στην ουσία υπάρχει, δεν μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό και να φορτίζει ταυτόχρονα (για ευνόητους λόγους) και το να φορτίζει για λίγο και κάθε φορά που σηκώνεις το κινητό να σταματάει δεν είναι και τόσο καλό για την μπαταρία (όπως λένε κάποια έγκυρα σαιτ).

Κάποιοι κάτοχοι πάντως ανέφεραν αρχικά ότι τους έλυσε τα χερια! Αν υπάρχει κάποιος εδώ που να χρησιμοποιεί αρκετό καιρό τέτοιο φορτιστή ας μας πει κατασταλαγμένες εντυπώσεις..

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σέβομαι απόλυτα οτι το κινητό δε σου αρέσει... Καλά έκανες και το έδωσες... Αλλά αν και τα υπόλοιπα ζεσταινονται, τι θα κάνεις;; Θα τα δώσεις;; Όλα τα 920 ζεσταίνονται λέμε... Έστω και ελάχιστα...

 

 

Υ.Γ. Αν και δεν ειμαστε δώ για να κάνουμε φιγούρα...

 

3210 (του Ολυμπιακού, για όσους θυμούνται),

9210i (προπομπός των smartphone, αλλά κουμούτσα)

3660 (απο τα πρώτα με δυνατή κάμερα!)

6600 (μέτριο)

6680 (ίσως το καλύτερο που δούλεψα ποτέ, 600 ευρώ κολαριστά απο τη τράπεζα τα μέτρησα μπροστά στην υπάλληλο, αλλά αξίζανε μέχρι τελευταία δεκάρα)

Ν95 (σίγουρα το καλύτερο απο άποψη ποιότητας)

Ν97

Ν8 (απίστευτη κάμερα!)

Lumia 920..... to be continued αδερφέ.... Ας μη μετρήσω ποσα έδωσα σε λεφτά για όλα αυτά, καθότι είμαι κατά των μεταχειρισμένων κινητών...

 

Το 920 ειναι ένα κινητό-υπολογιστής.. Αν δε ζεσταινόταν αυτό, τότε θα έπρεπε να βράζουμε αυγά σε παγοκύστες...

Link to comment
Share on other sites

Καλά πήρατε το κινητό χωρίς να δείτε ένα video unboxing; Εγώ είχα δει καμια 20αρια, για να ξέρω τι έχει μέσα το κουτί και πως είναι το χρώμα που θέλω κλπ..

Ασύσματοι φορτιστές υπάρχουν πολλοί όπως αυτοί, αυτός που είναι πλαγιαστός, το "μαξιλαράκι" της fatboy και άλλες μάρκες όπως αυτός!

Προσωπικά μου φαίνεται περιττό αξεσουάρ καθώς είναι λίγο ακριβό ακόμα, καλώδιο στην ουσία υπάρχει, δεν μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό και να φορτίζει ταυτόχρονα (για ευνόητους λόγους) και το να φορτίζει για λίγο και κάθε φορά που σηκώνεις το κινητό να σταματάει δεν είναι και τόσο καλό για την μπαταρία (όπως λένε κάποια έγκυρα σαιτ).

Κάποιοι κάτοχοι πάντως ανέφεραν αρχικά ότι τους έλυσε τα χερια! Αν υπάρχει κάποιος εδώ που να χρησιμοποιεί αρκετό καιρό τέτοιο φορτιστή ας μας πει κατασταλαγμένες εντυπώσεις..

 

Έχω τον πλαγιαστό. Μου το έδωσε το παιδί που είχε το κινητό. Ειμαι απο αυτους που το θεωρούσαν δευτερεύουσας σημασίας αλλα στην πράξη με βόλεψε πολυ. Ούτε ψάχνω βύσματα μέσα στα σκοτάδια και το βλεπω σε περίπτωση που έρθει κάποιο νέο συμβάν... Με βόλεψε αρκετά. Αν δεν ερχόταν από σπόντα στα χέρια μου πιθανότατα να μην τον αγόραζα αλλα τελικά με εχει βολέψει αρκετά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα με την θερμοκρασία - έχω αναφέρει πριν μερικές σελίδες ότι όταν είχα το 920 ζεσταινόταν και αυτό, κάποιες φορές έκαιγε. Όταν μιλάτε για το 920 όμως, μην ξεχνάτε και το υλικό. Μετά από το 920 είχα το 925 και ζεσταινόταν πάλι αλλά λίγο, μόνο σε ορισμένες περιπτώσεις (φυσιολογικό δλδ).

(Κάπου είχα διαβάσει ότι στο 920 έχουν χρησιμοποιήσει υλικό το οποίο "βγάζει την ζέστη και δεν τη κρατάει μέσα στο κινητό", δεν ξέρω αν ισχύει).

 

Υ.Γ. στο 1020 χρησιμοποιώντας την κάμερα συνέχεια για περίπου 40-50 λεπτά, δεν μπορούσες να ακουμπήσεις τον φακό μπροστά με τίποτα - θα καιγόταν το δέρμα σου...οπότε εγώ θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό αυτό που συμβαίνει στο κινητό του φίλου παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

για πειτε την αποψη σας για τα διαφορα χρωματα του τηλεφωνου(κυριως για το ασπρο και το κοκκινο οσοι τα εχετε δει απο κοντα γτ στα unboxing video δεν καταλαβαινεις ποτε ενα glossy χρωμα 100%)
Link to comment
Share on other sites

για πειτε την αποψη σας για τα διαφορα χρωματα του τηλεφωνου(κυριως για το ασπρο και το κοκκινο οσοι τα εχετε δει απο κοντα γτ στα unboxing video δεν καταλαβαινεις ποτε ενα glossy χρωμα 100%)

 

Αν δεν παρεις μαύρο τότε πάρε το cyan με κλειστά μάτια. Ειναι και ματ (και τα δυο) που είναι πιο όμορφο.

Γνωμη μου παντα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για πειτε την αποψη σας για τα διαφορα χρωματα του τηλεφωνου(κυριως για το ασπρο και το κοκκινο οσοι τα εχετε δει απο κοντα γτ στα unboxing video δεν καταλαβαινεις ποτε ενα glossy χρωμα 100%)

 

Εγω το εχω σε ασπρο και ειναι σκετος ερωτας!Η στιβαροτητα μαζι με το αναλαφρο του λευκου,ο τελειος συνδυασμος!:D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα από γνωστό σκρουτζομάγαζο σε λευκό χρώμα...προοριζόταν για Δανία αν κατάλαβα καλά. Πανέμορφο, εξαιρετική κατασκευή. Αρκετά βαρύ αν και δεν με ενοχλεί. Το πήρα για δεύτερο κινητό αλλά ενδεχομένως να το κρατήσω για κύριο. Πάντως έπαιξα πάνω από 2 ώρες μαζί του συνεχόμενα ενώ παράλληλα ήταν στην πρίζα και φόρτιζε και ζεστάθηκε ελάχιστα οπότε το κρίνω θετικά ως προς αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

μην τους πιστεύεις, φίλε, είδικά αυτό το σαιτ είναι για τον...

μέχρι τέλος της εβδομάδας αρχίζει να το βγάζει ώς update σε οριζμένες χώρες

 

Παιδιά ξέχασα να σας ρωτήσω, έχει βάλει κάποιος στο 920 την Pro Cam;

έχω μια απορία - ενώ στο 1020 όταν τραβάς σε full resolution με την Pro Cam έχεις δυο φώτο (μια στα 5ΜΡ και μια στα 34ΜΡ), στο 920 έχει μόνο μια φώτο και δεν ξέρω σε πόσα ΜΡ την έχει τραβήξει...:(

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέχασα να σας ρωτήσω, έχει βάλει κάποιος στο 920 την Pro Cam;

έχω μια απορία - ενώ στο 1020 όταν τραβάς σε full resolution με την Pro Cam έχεις δυο φώτο (μια στα 5ΜΡ και μια στα 34ΜΡ), στο 920 έχει μόνο μια φώτο και δεν ξέρω σε πόσα ΜΡ την έχει τραβήξει...:(

 

Απολυτως φυσιολογικο μιας και το 920 διαθετει φακο μεχρι 8,7 mp...Λογικα θα πρεπει να ειναι στα 8mp η αναλυση,απλως λιγο μεγαλυτερη σε mb για καλυτερη ευκρινεια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

τραβηξα σημερα την 1η φωτογραφια ασε σχεδον σκοταδι ΧΩΡΙΣ φλας και βγηκε μαυρη μαυρίλα. πρεπει να κανω κατι στις ρυθμίσεις;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που έκανα τους 5 κύκλους φορτίσεις και αποφόρτισής αρχισα να κάνω διαφορα με το 4g ανοιχτό ! Τα πάτησα.ολα GPS internet Skype τηλεφώνησα και μιλισα για κάνα 10 λεπτό. Και ζεστάθηκε μόνο λίγο στην πλάτη ενώ πριν άναβε τελικά για το δικό μου αυτα που λέγαν για την μπαταρία ισχίαν . Βέβαια ζεστάθηκε πάνω στην μηχανή που το είχα μέσα σε ένα μαύρο τσαντάκι ! Trollαρισμα χαχα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέχασα να σας ρωτήσω, έχει βάλει κάποιος στο 920 την Pro Cam;

έχω μια απορία - ενώ στο 1020 όταν τραβάς σε full resolution με την Pro Cam έχεις δυο φώτο (μια στα 5ΜΡ και μια στα 34ΜΡ), στο 920 έχει μόνο μια φώτο και δεν ξέρω σε πόσα ΜΡ την έχει τραβήξει...:(

 

 

Μια φωτό που έβγαλα πριν λίγο με το Pro Cam έχει τις παρακάτω πληροφορίες:

http://imageshack.us/scaled/thumb/545/hgce.png

 

Βέβαια δεν ξέρω για ποιό λόγο έχει την ανάλυση στα 7mpx και όχι στα 8,7!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό που έβγαλα πριν λίγο με το Pro Cam έχει τις παρακάτω πληροφορίες:

http://imageshack.us/scaled/thumb/545/hgce.png

 

Βέβαια δεν ξέρω για ποιό λόγο έχει την ανάλυση στα 7mpx και όχι στα 8,7!

 

Μήπως είναι τραβηγμένη σε 16:9; Φαντάζομαι θα υπάρχει ρύθμιση να το αλλάξεις σε 4:3.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...