Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτρέπεται να μου δώσει το ΙΜΕΙ πριν μου το πουλήσει;;

 

Υ.Γ. Όταν λες ΟΤΑ εννοείς οτι έπρεπε να το είχα κάνει χωρίς καλώδιο μέσω υπολογιστή, ε;;

 

Σαφώς επιτρέπεται. Δεν είναι κανένα επτασφράγιστο μυστικό....:)

Υ.Γ. Ναι, αυτο εννοώ. Μέσω WiFi

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις και τα εκτός Ελλάδας κινητά:

 

Λογικό δεν είναι να πάρει αναβάθμιση πρώτα της Γερμανίας, της Αγγλίας, της Γαλλίας κλπ και μετά της Ψωροκώσταινας; Από αυτήν την άποψη, είναι ένα θετικό του να το πάρεις από έξω - αν δεν κάνω λάθος.

 

Επίσης, από όσο έχω καταλάβει - διορθώστε με και πάλι αν είμαι λάθος- υπάρχουν μερικές εφαρμογές που δεν κυκλοφορούν παντού, αλλά βγαίνουν για ορισμένες χώρες. Πάλι εδώ, εγώ π.χ. που θα το έχω από Αγγλία θα μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή που έχει βγει για UK αλλά όχι για Ελλάδα..;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν ειναι λίγο "παιδιά και αποπαίδια" κατάσταση.. Αν για παράδειγμα, το παραεισαγωγής που θα πάρω εγώ, ειναι απο Ρουμανία (λέμε τώρα) και η ΝΟΚΙΑ θεωρήσει παρακατιανούς τους Ρουμάνους, ειναι δυνατόν να μη τους στείλει κάποια αναβάθμιση;;

Καταρχήν, όπως σου απάντησαν ήδη, στα wp, οι αναβαθμίσεις δίνονται σε όλους ταυτόχρονα (αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για αυτό, τεσπα) από την άλλη, παιδιά και αποπαίδια με την έννοια που το λες , δεν υπάρχουν. Μου έχει τύχει να έχω γαλλική συσκευη (άλλη, όχι το 920) και να παίρνει πρώτα αναβάθμιση η παρακατιανή Ελλαδίτσα και μετά εγώ. Ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα πάρει πρώτος αναβάθμιση. Αλλά το πιθανότερο είναι να πάρουν όλοι ταυτόχρονα. Επίσης, αυτό με τα ελληνικά, να ρωτήσεις στο birdphone. Από όσο ξέρω είναι εξυπηρετικοί και αξιόπιστο μαγαζί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος για την εφαρμογή nokia οδήγηση δεν μπορώ να την κατεβάσω μου βγάζει σφάλμα??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αναβαθμίσεις και τα εκτός Ελλάδας κινητά:

 

Λογικό δεν είναι να πάρει αναβάθμιση πρώτα της Γερμανίας, της Αγγλίας, της Γαλλίας κλπ και μετά της Ψωροκώσταινας; Από αυτήν την άποψη, είναι ένα θετικό του να το πάρεις από έξω - αν δεν κάνω λάθος.

 

Επίσης, από όσο έχω καταλάβει - διορθώστε με και πάλι αν είμαι λάθος- υπάρχουν μερικές εφαρμογές που δεν κυκλοφορούν παντού, αλλά βγαίνουν για ορισμένες χώρες. Πάλι εδώ, εγώ π.χ. που θα το έχω από Αγγλία θα μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή που έχει βγει για UK αλλά όχι για Ελλάδα..;

 

Για το πρώτο παίζει να'ναι πιο γρήγορες οι αναβαθμίσεις σε συσκευές απο το εξωτερικό. ειδικά γερμανικές.

Αυτό για τις εφαρμογές δεν στέκει. Κάποιες βγαίνουν όντως για κάποιες αγορές, αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την συσκευή. Αλλάζεις από τις ρυθμίσεις την περιοχή και βλέπεις ότι σ' ενδιαφέρει.

 

μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος για την εφαρμογή nokia οδήγηση δεν μπορώ να την κατεβάσω μου βγάζει σφάλμα??

 

Λογικό μου φαίνεται το σφάλμα. Απ' ότι βλέπω την έχουν αποσύρει προσωρινά την εφαρμογή από το κατάστημα. Ίσως επειδή ήταν beta και ανεβάζουν την πλήρη, λέω εγώ τώρα.

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

. Πάλι εδώ, εγώ π.χ. που θα το έχω από Αγγλία θα μπορώ να κατεβάσω μια εφαρμογή που έχει βγει για UK αλλά όχι για Ελλάδα..;

Εννοειται,αν και προτιμοτερο να ορισεις στο region οχι Eλλαδα,αλλα πχ Αγγλια που το εχω εγω για να σου εμφανιζονται ολο το πληθος των εφαρμογων η' Αμερικη εξισου διαθεσιμες.

μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος για την εφαρμογή nokia οδήγηση δεν μπορώ να την κατεβάσω μου βγάζει σφάλμα??

 

Καποιες φορες το store ειτε κολλαει,ειτε δεν συνδεεται λογο server για αυτο δοκιμασε καποια αλλη φορα να την κατεβασεις,δεν γινεται καποια στιγμη θα σου κατεβει κανονικα.

Δοκιμασε το βραδυ η' αυριο λογικα δεν θα εχεις προβλημα.

Κατεβασε και την φωνητικη καθοδηγηση στα ελληνικα εξισου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

την ελληνική καθοδήγηση από που την κατεβάζω? μονο χάρτες κατέβασα για φωνή δεν το βρήκα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

την ελληνική καθοδήγηση από που την κατεβάζω? μονο χάρτες κατέβασα για φωνή δεν το βρήκα

 

Φωνή κατεβάζεις μέσα από τις ρυθμίσεις του here (nokia) drive.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το πόσο γρήγορα θα έρθει μια αναβάθμιση ή τι εφαρμογές θα σου έρθουν ως διαθέσιμες, εξαρτάται απο το τι region έχεις στο κινητό;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το πόσο γρήγορα θα έρθει μια αναβάθμιση ή τι εφαρμογές θα σου έρθουν ως διαθέσιμες, εξαρτάται απο το τι region έχεις στο κινητό;;;;

 

Η περιοχή που έχεις βάλει έχει σχέση μόνο με το τι εφαρμογές θα έχεις διαθέσιμες. Το πόσο γρήγορα θα πάρεις μια αναβάθμιση εξαρτάται από το ποιας χώρας firmware έχεις περασμένο στο κινητό. Ελπίζω κάποια στιγμή να γίναι ενιαίο αυτό για όλες τις χώρες.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι έφτιαξα κάτι mp3 με εξώφυλλα μπαίνω στην μουσική και βλέπω τα τραγούδια με τα εξώφυλλα παίζουν κανονικά και δείχνει και τα εξώφυλλα όταν κλίδόνω το κινητό όμως μου εμφανίζει τα κουμπιά play stop αλλα χωρίς το εξώφυλλο γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων, αλλά όπου να 'ναι θα το πάρω το κινητό στα χέρια μου και αμφιβάλω αν θα καταφέρω να κοιμηθω μέχρι να μου 'ρθει! :p:p:p:p

 

Ερώτηση: Ξέρετε αν τρέχει το Whatsapp στο 920..?;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι η επιλογη στη οθονη κλειδωματος να εμφανιζει η οχι τον καλλιτεχνη.

 

το έχω ρυθμίσει να εμφανίζεται αλλα όταν παίξει κάποιο mp3 αντί να δείχνει το εξώφυλλο δείχνει ένα γκρι φόντο στην lockscreen τι μπορεί να φταίει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δειχνει ειναι η εικονα του καλλιτεχνη η οποια στην προκειμενη δεν υπαρχει. Οταν εισαι στον player δειχνει μια μικρη τετραγωνη εικονα που ειναι το εξωφυλλο του συγκεκριμενου αλμπουμ και ως φοντο πισω μια εικονα του καλλιτεχνη (ισως τα λεω κι αντιστροφα -ισως)

Στην οθονη κλειδωματος λοιπον αυτο που δειχνει ειναι η "μεγαλη εικονα" η εικονα που εχει για τον καλλιτεχνη οχι για το αλμπουμ του κι οταν δεν υπαρχει ειναι απλως γκρι.

Σαφως ειναι βλαμμενο και μπερδεμενο το ολο θεμα.

Δοκιμασε αν θες την εφαρμογη MPAtool απο το μαρκετ εχει την επιλογη να κατεβασεις εξωφυλλα η αν δε μπορει να τα αντιστοιχισει να τα επιλεξεις χειροκινητα..

 

PS Αν δεν βγαλουν κανα update για τα WP8 μας συντομα, εστω να κυκλοφορησει ευρεως το 1308 που εχει ηδη η ΑΤ&Τ θα τους σπασω το κεφαλι! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων, αλλά όπου να 'ναι θα το πάρω το κινητό στα χέρια μου και αμφιβάλω αν θα καταφέρω να κοιμηθω μέχρι να μου 'ρθει! :p:p:p:p

 

Ερώτηση: Ξέρετε αν τρέχει το Whatsapp στο 920..?;

 

αν λες για την εφαρμογή my what's up όχι δεν έχει βγει ακόμα για το 920 υπάρχει η εφαρμογή cosmote που έχει μέσα και το my what's up αλλα δεν έχει καμια σχέση

Edited by flipo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων, αλλά όπου να 'ναι θα το πάρω το κινητό στα χέρια μου και αμφιβάλω αν θα καταφέρω να κοιμηθω μέχρι να μου 'ρθει! :p:p:p:p

 

Ερώτηση: Ξέρετε αν τρέχει το Whatsapp στο 920..?;

 

Εχμ.. Κοιτα λεξη που διαλεξες! Σερνεται θα ελεγα αλλα αν εννοεις αν θα το εχεις ναι θα το εχεις!

:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

αν λες για την εφαρμογή my what's up όχι δεν έχει βγει ακόμα για το 920

 

Εννοώ την εφαρμογή με τα "δωρεάν" μηνύματα... Whatsapp το βλέπω παντού γραμμένο.. Άλλο ειναι αυτό που λες εσύ;;

 

Εχμ.. Κοιτα λεξη που διαλεξες! Σερνεται θα ελεγα αλλα αν εννοεις αν θα το εχεις ναι θα το εχεις!

 

Το οποίο κατεβαίνει απο κάποιο Marketplace..??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων, αλλά όπου να 'ναι θα το πάρω το κινητό στα χέρια μου και αμφιβάλω αν θα καταφέρω να κοιμηθω μέχρι να μου 'ρθει! :p:p:p:p

 

Ερώτηση: Ξέρετε αν τρέχει το Whatsapp στο 920..?;

Καλημέρα σε όλους .

Ναι φίλε μου δουλεύει κανονικά το (whatsapp) στο 920 .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δειχνει ειναι η εικονα του καλλιτεχνη η οποια στην προκειμενη δεν υπαρχει. Οταν εισαι στον player δειχνει μια μικρη τετραγωνη εικονα που ειναι το εξωφυλλο του συγκεκριμενου αλμπουμ και ως φοντο πισω μια εικονα του καλλιτεχνη (ισως τα λεω κι αντιστροφα -ισως)

Στην οθονη κλειδωματος λοιπον αυτο που δειχνει ειναι η "μεγαλη εικονα" η εικονα που εχει για τον καλλιτεχνη οχι για το αλμπουμ του κι οταν δεν υπαρχει ειναι απλως γκρι.

Σαφως ειναι βλαμμενο και μπερδεμενο το ολο θεμα.

Δοκιμασε αν θες την εφαρμογη MPAtool απο το μαρκετ εχει την επιλογη να κατεβασεις εξωφυλλα η αν δε μπορει να τα αντιστοιχισει να τα επιλεξεις χειροκινητα..

 

Αυτο οντως πολυ σπαστικο με το γκρι μονοτονο χρωμα στο lock screen οταν δεν υπαρχει φωτο του καλλιτεχνη η' του αλμπουμ:ninja:

Δηλαδη με αυτην την εφαρμογη μπορεις να συνοδεψεις το καθε κομματι μουσικης με το εξωφυλλο του,ετσι ωστε να φυγει η γκριζα εικονα?

Το δοκιμασε και το φτιαχνει κανονικα?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω κάτι έχω βάλει στο κινητό έναν λογαριασμό @hotmail και έναν λογαριασμό nokia τον οποιο είχα φτιάξει παλιά που είχα συμβίαν και είναι @msn.com

πέρασα λογαριασμό facebook twitter skype και ένωσα επαφές μεταξύ τους πως μπορώ τώρα να κάνω συγχρονισμό όλα αυτά τις επαφές δηλαδή έτσι ώστε να έρθουν και στα windows 8 στον υπολογιστή που και εκεί έχω τον ίδιο λογαριασμό @hotmail.com????

και για ώρα ανάγκης άμα κάνω επαναφορά να μπορέσω να τα επαναφέρω στο κινητό να μην τα φτιάχνω παλαιοί από την αρχή

 

@yianniCrete είσαι τελείως με το πρόγραμμα MPAtool μια χαρά έφτιαξα τα mp3 μου και δεν δείχνει πλέον το γκρι φόντο σε ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

 

μήπως το εχει δει κάποιος, σε κάποιο μαγαζί στο κέντρο ή βόρεια σε λευκο???

 

ειμαι ετοιμος για παραγγελία, απλα θελω να το τσεκάρω πρωτα σαν χρωμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω το λευκό το αγαπώ - αν και δε θα με χάλαγε να είναι ματ εδώ που τα λέμε.. (πρέπει να το σκουπίζεις κι απο μπρος κι απο πίσω για να φεύγουν οι δαχτυλιές και να δείχνει nice and shiny).

 

@ alextrela Ναι δουλεύει καλά σχετικά αν και δεν έχω ασχοληθεί πολύ αλλα για να το λέει κι ο Αντρέας που με ευχαριστεί.. Απλα έχει μια βλακεια: μετά στα κομμάτια σου προσθέτει πολλά "MPA dummy" τα οποία μπορείς όμως να διαγράψεις χειροκίνητα.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

έτσι έτσι μια χαρά δουλεύει έφτιαξα 55 τραγούδια τώρα τελειωσα χωρίς κανένα πρόβλημα και όντως σου προσθέτει στην μουσική κάτι MPA dummy αλλα τα σβήνεις μετά και όλα μια χαρά

σε αυτό που ρώτησα με τον συγχρονισμό γνωρίζετε κάτι???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...