Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγώ ένα μήνα τώρα που το έχω δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό .

μου έχει πέσει κάμποσες φορές, ούτε θήκη ούτε προστατευτικό οθόνης το βάζω στην τσέπη με τα κλείδια και το δευτερο κινητό μου

 

Ε ναι, η οθόνη από ό,τι έχω δει δεν γρατσουνίζεται εύκολα και γενικά το τηλέφωνο αντέχει. Αλλά για τη σκόνη στην μπροστινή κάμερα έχουν αναφερθεί μερικά περιστατικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα
για όσους δυσκολεύονται να αποφασίσουν... ;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλο μηνα και καλη βδομαδα σε ολους

ηθελα να ρωτησω αν μπορω ανα βαλω επαφες και να αποθηκευτουν στο τηλεφωνο χωρις να ανεβουν στο hotmail η gmail απλα να μεινουν στο τηλεφωνο.

και αν ναι πως το κανω ?

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Για σας πήρα σήμερα το κινητό σε λευκό ελληνικό λοιπόν έχω μέσα την εφαρμογή χάρτες nokia στο κατάστημα έχει την εφαρμογή nokia here τι διαφορα έχουν πρέπει να κατεβάσω και αυτή?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και πάλι! Μου ήρθε η ιδέα μήπως μπορώ να εξαργυρώσω επιδότηση κινητού σε κάποιο σκρουτζομάγαζο, όπως τα λετε χαρακτηριστικά. Το έψαξα λοιπόν σήμερα και μου είπαν οτι η wind, συνεργάζεται με την birdphone.γρ όπου εκεί μπορώ να εξαργυρώσω την επιδότηση μου και να πάρω όποιο κινητό θέλω. Το πρόβλημά μου, ειναι οτι δε ξέρω τι συνέπειες θα έχει μια τέτοια κίνηση. Μου ειπε ο φίλος απο τη wind οτι καλύτερα να μην, γιατί θα έχω θέματα με τις αναβαθμίσεις. Το θέμα βεβαια οτι ειναι η διαφορά, ειναι 100 ευρώ τα οποία, δεν ειναι και λίγα. Η επιδότηση μου ειναι όσο κάνει και το κινητό στο σκρουτζομάγαζο. Αν το πάρω όταν με το καλό έρθει στη wind, θα πρέπει να του σκάσω κι άλλα 100 (ίσως και παραπάνω) ευρώ.

 

Το θέμα μου ειναι, τι πρόβλημα θα έχω αν το κινητό είναι παραεισαγωγής. ΤΟ ξαναλέω, οτι μου ειπαν απο το συγκεκριμένο μαγαζί, οτι το κινητό δεν ειναι παραεισαγωγής, αλλά ειναι Ευρωπαϊκής Ένωσης, γιατί παραεισαγωγής, θεωρείται ένα κινητό που ειναι εκτός Ε.Ε. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις;;; Θα τρέχω όπως με το Ν8 μετά απο αναβάθμιση να αγχώνομαι πως θα του ξαναπεράσω Ελληνικά μέσα;;

 

Βοήθεια χριστιανοί!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και πάλι! Μου ήρθε η ιδέα μήπως μπορώ να εξαργυρώσω επιδότηση κινητού σε κάποιο σκρουτζομάγαζο, όπως τα λετε χαρακτηριστικά. Το έψαξα λοιπόν σήμερα και μου είπαν οτι η wind, συνεργάζεται με την birdphone.γρ όπου εκεί μπορώ να εξαργυρώσω την επιδότηση μου και να πάρω όποιο κινητό θέλω. Το πρόβλημά μου, ειναι οτι δε ξέρω τι συνέπειες θα έχει μια τέτοια κίνηση. Μου ειπε ο φίλος απο τη wind οτι καλύτερα να μην, γιατί θα έχω θέματα με τις αναβαθμίσεις. Το θέμα βεβαια οτι ειναι η διαφορά, ειναι 100 ευρώ τα οποία, δεν ειναι και λίγα. Η επιδότηση μου ειναι όσο κάνει και το κινητό στο σκρουτζομάγαζο. Αν το πάρω όταν με το καλό έρθει στη wind, θα πρέπει να του σκάσω κι άλλα 100 (ίσως και παραπάνω) ευρώ.

 

Το θέμα μου ειναι, τι πρόβλημα θα έχω αν το κινητό είναι παραεισαγωγής. ΤΟ ξαναλέω, οτι μου ειπαν απο το συγκεκριμένο μαγαζί, οτι το κινητό δεν ειναι παραεισαγωγής, αλλά ειναι Ευρωπαϊκής Ένωσης, γιατί παραεισαγωγής, θεωρείται ένα κινητό που ειναι εκτός Ε.Ε. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις;;; Θα τρέχω όπως με το Ν8 μετά απο αναβάθμιση να αγχώνομαι πως θα του ξαναπεράσω Ελληνικά μέσα;;

 

Βοήθεια χριστιανοί!!

Φίλε μου, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. ΑΠλά ισχύουν τα εξής: Αν πχ η συσκευή σου προοριζόταν για Γερμανία, θα λαμβάνεις τις αναβαθμίσεις που αντιστοιχούν στη δική σου συσκευή, δηλαδή τη γερμανική. Δεν παίρνουν όλες οι χώρες τις αναβαθμίσεις ταυτόχρονα. Μπορεί να παίρνεις τις αναβαθμίσεις πιο γρήγορα ή πιο αργά από τις ελληνικές συσκευές. Αυτό δεν μπορεί να το ξέρεις από πριν.

Εγγύηση θα έχεις κανονικά, χωρίς κανένα θέμα, αφού πρόκειται για συσκευή που προορίζεται για ΕΕ.

 

Γενικά, δεν θα έχεις κανένα θέμα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΑΠλά ισχύουν τα εξής: Αν πχ η συσκευή σου προοριζόταν για Γερμανία, θα λαμβάνεις τις αναβαθμίσεις που αντιστοιχούν στη δική σου συσκευή, δηλαδή τη γερμανική. Δεν παίρνουν όλες οι χώρες τις αναβαθμίσεις ταυτόχρονα.

 

Τις αναβαθμίσεις που αντιστοιχούν στη γερμανική, εννοείς οτι μπορεί να πάρω αναβαθμίσεις διαφορετικές απο αυτές που θα λάβουν οι υπόλοιπες συσκευές;; Πχ. Ελληνικές;;

Link to comment
Share on other sites

Τις αναβαθμίσεις που αντιστοιχούν στη γερμανική, εννοείς οτι μπορεί να πάρω αναβαθμίσεις διαφορετικές απο αυτές που θα λάβουν οι υπόλοιπες συσκευές;; Πχ. Ελληνικές;;

Ναι. Βασικά, η νόκια μπορεί να κυκλοφορεί κάποια αναβάθμιση για το 920 και να μην τη διαθέτει ταυτόχρονα σε όλες τις συσκευές της σε όλον τον κόσμο. Εσύ θα πάρεις την αναβάθμισή σου, όταν θα είναι η σειρά της γερμανικής (ή της αγγλικής, ή της ρουμάνικης , ανάλογα τη χώρα που προοριζόταν η συσκευή σου). Αυτό από μόνο του δεν λέει τίποτα. Μπορεί να είναι τυχερός και να παίρνεις πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις, μπορεί και όχι. όπως επίσης μπορεί οι αναβαθμίσεις να κυκλοφορούν ταυτόχρονα για όλες τις ευρωπαικές χώρες, οπότε, αδιάφορον...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βασικά, η νόκια μπορεί να κυκλοφορεί κάποια αναβάθμιση για το 920 και να μην τη διαθέτει ταυτόχρονα σε όλες τις συσκευές της σε όλον τον κόσμο. Εσύ θα πάρεις την αναβάθμισή σου, όταν θα είναι η σειρά της γερμανικής (ή της αγγλικής, ή της ρουμάνικης , ανάλογα τη χώρα που προοριζόταν η συσκευή σου). Αυτό από μόνο του δεν λέει τίποτα. Μπορεί να είναι τυχερός και να παίρνεις πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις, μπορεί και όχι. όπως επίσης μπορεί οι αναβαθμίσεις να κυκλοφορούν ταυτόχρονα για όλες τις ευρωπαικές χώρες, οπότε, αδιάφορον...

 

Αυτό που ρωτάω, ειναι, Μπορεί να μην πάρω ΠΟΤΕ εγώ κάποια συγκεκριμένη αναβάθμιση;;;;; Δε με νοιάζει το αν πιο αργά ή νωρίτερα!!! ΜΟυ ειναι γενικά αδιάφορο... Αλλά μπορεί να μη τη πάρω και ΠΟΤΕ;; ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ;;

Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση μπορούμε να την τσεκάρουμε εδώ: http://www.nokia.com/gr-el/support/warranty-checker/?view=detail

Το εβαλε κάποιος φίλος στο θέμα τού 820 και νομίζω πως είναι αρκετά χρήσιμο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμενα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο κινητό έχω τις εφαρμογές nokia χάρτες nokia εξερεύνηση πόλις και nokia μέσα μεταφοράς μου βγάζει στο store ενημέρωση here maps here transit και here city lens να τις κάνω θα είναι ελληνικές εφαρμογές η θα γυρίσουν στα αγγλικά???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μετονομασία εγινε και τίποτα αλλο. Όλοι μας το κάναμε...(νομίζω)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ρωτάω, ειναι, Μπορεί να μην πάρω ΠΟΤΕ εγώ κάποια συγκεκριμένη αναβάθμιση;;;;; Δε με νοιάζει το αν πιο αργά ή νωρίτερα!!! ΜΟυ ειναι γενικά αδιάφορο... Αλλά μπορεί να μη τη πάρω και ΠΟΤΕ;; ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ;;

Αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις από πριν. Μπορεί η η γερμανική συσκευή να πάρει 5 αναβαθμίσεις και η ελληνική καμία. ΠΟιός μπορεί να στο πεί από πρίν?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις από πριν. Μπορεί η η γερμανική συσκευή να πάρει 5 αναβαθμίσεις και η ελληνική καμία. ΠΟιός μπορεί να στο πεί από πρίν?

 

Ναι, αλλά δεν ειναι λίγο "παιδιά και αποπαίδια" κατάσταση.. Αν για παράδειγμα, το παραεισαγωγής που θα πάρω εγώ, ειναι απο Ρουμανία (λέμε τώρα) και η ΝΟΚΙΑ θεωρήσει παρακατιανούς τους Ρουμάνους, ειναι δυνατόν να μη τους στείλει κάποια αναβάθμιση;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτο που λες. Οτι αναβάθμιση βγαινει την παίρνουν όλοι εκτός κι αν λύνει συγκεκριμένα θέματα που δεν αφορούν όλους (πχ κάποιο πρόβλημα με μια συγκεκριμένη εταιρία κινητής, την cosmote ας πούμε).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μετονομασία εγινε και τίποτα αλλο. Όλοι μας το κάναμε...(νομίζω)

 

ευχαριστώ πολύ κάτι ακόμα πατάω το nokia οδήγηση και μου λέει μετάβαση στο store και μετά μου βγάζει σφάλμα 805a0194 ενώ μπαίνω κανονικά στο κατάστημα και κατεβάζω γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όσον αφορά την εγγύηση, με διαβεβαίωσαν απο τη birdphone, οτι παραεισαγωγής θεωρείται το κινητό που ειναι εκτός Ε.Ε. Τα δικά τους κινητά, ειναι λέει εντός Ε.Ε. Οποτε, με την απόδειξη αγοράς, πας στο εξουσιοδοτημένο σερβις της ΝΟΚΙΑ στην Ελλάδα και απο 'κει και πέρα, αν πάθει κάτι το 920, παω σε οποιοδήποτε NOKIA Care.... Φαντάζομαι οτι δε μου λένε παραμυθια!

 

Απλώς το μόνο που με ανησυχεί, ειναι οτι δε θέλω να ξαναπάθω καμια γκέλα όπως με το Ν8, που κατέβασα ένα update και χαθήκαν τα Ελληνικά και με έλουσε κρύος ιδρώτας πως θα τα ξαναπεράσω μέσα... Μόνο αυτό με τρομάζει!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που συνέβαινε στο Ν8 ήταν λόγω Symbian. Στα wp δεν υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Δεν χάνεις τα ελληνικά. Σε καθε περίπτωση, ζήτησε το ΙΜΕΙ της συσκευής για να εξασφαλιστείς απο θέμα εγγύησης.

Υ.Γ. Άσχετο αλλα ούτε στο Ν8 θα έχανες τα ελληνικά αν έκανες το update ΟΤΑ...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Άσχετο αλλα ούτε στο Ν8 θα έχανες τα ελληνικά αν έκανες το update ΟΤΑ...

 

Επιτρέπεται να μου δώσει το ΙΜΕΙ πριν μου το πουλήσει;;

 

Υ.Γ. Όταν λες ΟΤΑ εννοείς οτι έπρεπε να το είχα κάνει χωρίς καλώδιο μέσω υπολογιστή, ε;;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...