Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πηρα πισω σημερα απο το NOKIA care και ολα ειναι ΟΚ....:)

δουλευει αψογα και απ΄οτι φαινεται μου περασαν και την portico (το wi-fi μενει μονιμα ανοιχτο πια)

 

ενω ειχα μπει σε σκεψεις να το πουλησω και να παω προς HTC One....μαλλον μενω εδω που ειμαι...:):):):):)

 

Πολυ καλα νεα τοτε αφου το πηρες σχετικα συντομα:)

Λογικο να σου περασουν και την Portico και τωρα ποιος σε πιανει:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλως σας (ξανα)βρηκα..

 

επειδη με το restore εχασα τα παντα..

υπαρχει τροπος να δω ποιες εφαρμογες ειχα αγορασει πριν σβησω τα παντα;;;

 

 

 

 

thanx

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

καλως σας (ξανα)βρηκα..

 

επειδη με το restore εχασα τα παντα..

υπαρχει τροπος να δω ποιες εφαρμογες ειχα αγορασει πριν σβησω τα παντα;;;

 

thanx

Εφοσον δεν τα θυμασαι να τα βρεις μεσω store.μπορεις απο τα αντιστοιχα email που ελαβες με καθε αγορα οποιαδηποτε εφαρμογης.

Εκτος αν τα εσβησες τα συγκεκριμενα email,αρα μονο απο το store στις paid εφαρμογες να κανεις αναζητηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο με τα email αλλα μερικα τα εχω σβησει και με το ιστορικο του paypal δε βγαζω ακρη...

 

ηλπιζα να υπηρχε κατι σαν το app store αλλα προφανως δεεεεεεεεεεεν....

 

thanx και καλημερα...:)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω δυο φωτογραφιες οπως μου ζητησε ενας φιλος. Η μια ειναι τραβηγμενη απο το lumia 920 και η άλλη απο το note II.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω δυο φωτογραφιες οπως μου ζητησε ενας φιλος. Η μια ειναι τραβηγμενη απο το lumia 920 και η άλλη απο το note II.

 

του nokia πολυ καλυτερη για μενα

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζω δυο φωτογραφιες οπως μου ζητησε ενας φιλος. Η μια ειναι τραβηγμενη απο το lumia 920 και η άλλη απο το note II.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα προκατάληψης (μιας και λατρεύω τα νοκια) αλλά του 920 μου φαίνεται ΠΟΛΥ καλύτερη. Του note είναι σαν ξεθωριασμένη. Μόνο την μανόλια (το δέντρο) έβγαλε ικανοποιητικά. Του lumia βέβαια μου κάνει λίγο σκούρα..... Πήρες το update????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να κόψω κάτι mp3 για να τους βάλω σαν ήχο κλήσης μόλις πάρω το κινητό μπορείτε να μου πείτε μέχρι ποσα δευτερόλεπτα δέχεται?η πλέον στα wp8 είναι απεριόριστα?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, 30"

 

30 αποκλείεται να είναι γιατί στα wp7.5 ήταν 39 απλά ρώτησα αν το αλλάξανε στα wp8 γιατί κάπου το διάβασα ότι δεν έχει περιορισμό στον χρόνο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

το τσέκαρα. Είναι 30"......

 

Για ρίξε μια ματια εδώ φιλε μου και εδω

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο.

Δικιμασα το music tube κι έκανα ηχο κλήσης ολόκληρο τραγούδι.....

Τα 30" ισχύουν για το ringtone maker το οποίο ηχογραφεί και μετατρέπει σε ringtone την ηχογράφηση.

Τυχαία, το ringtone που είχα δημιουργήσει στο pc είναι 27" οπότε δε κοίταξα για παραπάνω.....

Πάντως, με το music tube δημιουργείς ringtone (και ολόκληρο τραγούδι αν θες) χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις pc (κάτι το οποίο με ενοχλούσε ελαφρώς).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προτιμάς τα πολύχρωμα τετραγωνάκια τύπου Luna park;

Κατά την γνώμη μου, μόνο ταραχή προκαλούν και κάποια στιγμή τα βαριέσαι.

Αν ήμουν μαθητής θα μου άρεσαν πάντως.Τώρα όχι πιά.

Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του!

 

Νιώθω οτι πρέπει να απολογηθώ που δε μου άρεσε το μενού και θα το ήθελα διαφορετικό.. Συγνώμη φιλε... Δε θα το ξανακάνω.. Ελπίζω να με συγχωρέσεις...

Edited by Memorex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. alextrela, νομίζω ότι πρέπει να σου αναγνωρίσω το κόλλημά σου με το cyan χρώμα. :P Το είχα δει παλαιότερα σε ένα Lumia 800 και πριν κανα 2 μέρες είδα ένα hands - on βίντεο του 620. Δεν πρέπει να υπάρχει καλύτερος συνδυασμός χρώματος συσκευής/λειτουργικού..

 

P.S.: Sorry για το offtopic..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

του nokia πολυ καλυτερη για μενα

Βασικά, 1) δεν μπορεί να γίνει σύγκριση έτσι. Θα έπρεπε να υπάρχει και μια φωτο από slr, ώστε να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης.

2) Καμία από τις 2 δεν φαίνεται καλή. Του νόκια είναι πολύ σκοτεινή και χάνονται λεπτομέρειες, του σάμσουγκ είναι πολύ φωτεινή και οριακά δεν καίγεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, 1) δεν μπορεί να γίνει σύγκριση έτσι. Θα έπρεπε να υπάρχει και μια φωτο από slr, ώστε να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης.

2) Καμία από τις 2 δεν φαίνεται καλή. Του νόκια είναι πολύ σκοτεινή και χάνονται λεπτομέρειες, του σάμσουγκ είναι πολύ φωτεινή και οριακά δεν καίγεται.

 

Δεν είναι αντιπροσωπευτικές φωτογραφίες. Εγώ δεν χρειάζομαι SLR για να συγκρίνω. Ξέρω τα στάνταρ των σημερινών smartphones οπότε μπορώ να καταλάβω.

Απλά χρειάζονται σωστές φωτογραφίες οι οποίες θα πρέπει να είναι τραβηγμένες με τις συσκευές σταθερές υπό την ίδια γωνία και την ίδια χρονική στιγμή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μπορούμε να βάλουμε κάποιον δικό μας ήχο στα sms και αν ναι με ποιον τρόπο? :)

 

Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι τέτοιο μόνο στους ήχους κλήσης και στο ξυπνητήρι είδα ότι μπορείς να βάλεις δικούς σου ήχους κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. alextrela, νομίζω ότι πρέπει να σου αναγνωρίσω το κόλλημά σου με το cyan χρώμα. :P Το είχα δει παλαιότερα σε ένα Lumia 800 και πριν κανα 2 μέρες είδα ένα hands - on βίντεο του 620. Δεν πρέπει να υπάρχει καλύτερος συνδυασμός χρώματος συσκευής/λειτουργικού..

 

P.S.: Sorry για το offtopic..

 

Το οποιο βεβαια δεν θα το δουμε ποτε εδω στην Ευρωπη με τις ευλογιες της Nokia που μας αντιμετωπωπιζει ως καταναλωτες Β' κατηγοριας.

Αλλα εχει ο καιρος γυρισματα διοτι δεν θα ανεχτω κατι τετοιο στο μελλον απο τη Nokia και καθε Nokia.:ninja:

Εβαλα βεβαια την cyan original θηκη του αλλα ΔΕΝ ειναι το ιδιο πραγμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατοχους ...

 

Έχετε δοκιμάσει να διορθωσετε της φωτο με αυτο?

 

http://www.wpcentral.com/creative-studios-nokia-fine-tuning-your-lumia-windows-phone-pictures

 

Αν ναι, αξιζει?

 

Edit :

απο τα σχόλια, αντιγραφω ...

Creative Studio is okay. You can also lighten up your photo's by using "fix" in the the Crop, rotate, auto-fix edit app.*However the best photo enhancement app for WP8 is Photo Shader. Well worth the $0.99. *

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Για τους κατοχους ...

 

Έχετε δοκιμάσει να διορθωσετε της φωτο με αυτο?

 

http://www.wpcentral.com/creative-studios-nokia-fine-tuning-your-lumia-windows-phone-pictures

 

Αν ναι, αξιζει?

 

Edit :

απο τα σχόλια, αντιγραφω ...

Creative Studio is okay. You can also lighten up your photo's by using "fix" in the the Crop, rotate, auto-fix edit app.*However the best photo enhancement app for WP8 is Photo Shader. Well worth the $0.99. *

 

 

 

Αν και δεν εχω παραπονο απο της φωτο το creative studio το χρησημοποιω και τα αποτελεσματα ειναι οντος πιο ομορφα για τα δικα μου γουστα. Εχει ετοιμα φιλτρα με την προεπισκοπηση και διαλεγεις αυτο που θελεις σε χρονο dt.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο βεβαια δεν θα το δουμε ποτε εδω στην Ευρωπη με τις ευλογιες της Nokia που μας αντιμετωπωπιζει ως καταναλωτες Β' κατηγοριας.

Αλλα εχει ο καιρος γυρισματα διοτι δεν θα ανεχτω κατι τετοιο στο μελλον απο τη Nokia και καθε Nokia.:ninja:

Εβαλα βεβαια την cyan original θηκη του αλλα ΔΕΝ ειναι το ιδιο πραγμα.

 

Ας είναι καλά οι παραεισαγωγές. Όλο και κάποια συσκευή θα φέρουν από Αμερική. :shifty:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή creative studio είναι προεγκατεστημένη στο κινητό η πρέπει να την κατεβάσουμε?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...