Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει αναφορά. Απλά αντι να σου πετάει κάθε φορά το message box έγινε ένα απλό checkbox όταν στέλνεις το μήνυμα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ανοίγω το θέμα αυτό με αφορμή το παρακάτω post που έκανα στο thread του Qtek 2020i:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1149773#post1149773

 

Eπειδή δεν βρήκα κάποιο κατάλληλο σημείο για να ποστάρω την παραπάνω πληροφορία (το My Gadgets ίσως; ), σκέφτομαι μήπως θα έπρεπε να δημιουργηθεί μια υποπεριοχή στο My Devices με πιθανό τίτλο "Bluetooth Headsets", όπου θα μπορούν οι χρήστες να γράφουν πληροφορίες, εντυπώσεις και reviews των bluetooth headsets που κυκλοφορούν ή που θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον.

 

Φιλικά,

Νίκος

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ο τίτλος του θέματος τα λέει όλα!Δεν είναι σωστη δομή αυτή για το forum και μάλιστα τόσο χρήσιμο σε τόσους πολλούς χρήστες!!Απευθύνομαι στους υπεύθυνους διαχειριστές του forum!Δεν είναι δύνατον να ύπαρχει ένας φάκελος για ένα κινητό και μέσα να βάζεται ότι πρόβλημα ή έρωτηση έχει κάποιος για κάποιο συγκεκριμένο μοντελο!Πχ έβαλα 2 topic με απορίες και με καπέλωσαν άλλη οι οποιοί είχαν και αυτοί απορίες με αποτέλεσμα να "παλιώσει" η δικιά μου απορία και να μην την παρακολουθεί κανεις!

Που θέλω να καταλήξω?

1)Οτι θα πρέπει να εξειδικεύσετε και άλλο τους φακέλους σας,δηλαδή να υπάρχουν υποκατηγορίες με Topic και όχι ότι ναναι τα βάζουμε όλα και όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε,γιατι με την παρούσα κατάσταση βοηθατε έλαχιστους το λέω αυτό για να γίνει καλύτερη εξυπηρέτηση των μελών!

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά του θέματος από Τεχν. Προβληματισμούς στο κατάλληλο forum που είναι ο Σχολιασμός.

 

BTW, Nikolas83 θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στους ΟΠΧ, οι οποίοι ρητά αναφέρουν:

 

  • Εφόσον υπάρχουν οποιεσδήποτε ενστάσεις σχετικά με τις ενέργειες που ακολούθησε ένας διαχειριστής του myphone.gr, ώστε να αντιμετωπίσει κάποιο περιστατικό, τότε αυτές θα πρέπει να υποβάλλονται με προσωπικό μήνυμα (PM) προς τον ίδιο το διαχειριστή. Εφόσον το μέλος πιστεύει ότι δεν δικαιώθηκε από το αποτέλεσμα της μεταξύ τους επικοινωνίας, τότε μπορεί να απευθυνθεί σε κάποιον τρίτο διαχειριστή με περισσότερες αρμοδιότητες (π.χ. Super Moderator). Εφόσον και πάλι θεωρεί πως το αποτέλεσμα είναι αρνητικό, τότε μπορεί να απευθυνθεί στον Administrator του myphone.gr, ο οποίος θα προχωρήσει σε διερεύνηση του συγκεκριμένου περιστατικού και εφόσον απαιτείται, θα προβεί στις απαραίτητες ενέργειες.
  • Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να δημοσιεύεται περιεχόμενο (π.χ. μηνύματα, θέματα συζήτησης) το οποίο να καταδικάζει τις ενέργειες και τις τακτικές που ακολούθησε κάποιος διαχειριστής για την αντιμετώπιση οποιουδήποτε περιστατικού. Το μέλος καλείται να ακολουθήσει τις οδηγίες που περιγράφονται στην προηγούμενη παράγραφο του παρόντος.

 

Κατά τ'αλλα, περίμενε να σου απαντήσει ο Admin ή κάποιος Super Mod.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα δεν είναι προσωπικό απευθύνω έκληση για την βοήθεια όλων μας αλλά και την αναπροσαρμοστικότητα του Forum
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνομαι στους υπεύθυνους διαχειριστές του forum

 

απευθύνω έκληση για την βοήθεια όλων μας

 

Εφόσον αποφασίσεις αν απευθύνεσαι σε εμένα ή σε όλους μπορούμε να ξεκινήσουμε το διάλογο. Αν τελικά απευθύνεσαι σε όλους και κάνεις έκκληση για βοήθεια, τότε μπορείς να ξεκινήσεις να υποβάλλεις τις προτάσεις σου. Κατ' αρχήν θα πρέπει ήδη να έχεις καταλάβει ότι έχω αλλάξει τον τίτλο του θέματός σου από «ΑΙΣΧΟΣ» σε κάτι πολύ πιο συγκεκριμένο. Ο πρώτος τίτλος ήταν αφενός εκτός των όρων χρήσης που αποδέχεσαι με την χρήση του site και αφετέρου, αποτελεί προσωπική σου γνώμη για το θέμα που θίγεις. Επίσης, δεν υπάρχουν φάκελοι στο forum. Υπάρχει μια λίστα από Forums και Sub-Forums, τα οποία περιλαμβάνουν Θέματα Συζήτησης (Threads), τα οποία αποτελούνται από Μηνύματα (Posts).

 

Αφού έγιναν οι απαραίτητες διευκρινήσεις, θα ήθελα να μου αναφέρεις σε ποιο σημείο θα επιθυμούσες περισσότερη εξιδείκευση, καθώς και γιατί πιστεύεις ότι το μήνυμά σου δεν πρόλαβε να το διαβάσει κανείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού έγιναν οι απαραίτητες διευκρινήσεις, θα ήθελα να μου αναφέρεις σε ποιο σημείο θα επιθυμούσες περισσότερη εξιδείκευση, καθώς και γιατί πιστεύεις ότι το μήνυμά σου δεν πρόλαβε να το διαβάσει κανείς.

Από ότι είδα, ο Nikolas83 γράφει στο φόρουμ της SE, εκτός ενός μηνύματος που είδα στο φόρουμ της Nokia.

 

Nikolas83, τα μηνύματα σου είναι χθεσινά και σημερινά. Δεν βλέπω τον λόγο που σε κάνει να πιστεύεις ότι "χάθηκαν" και δεν τα βλέπει κανείς.

 

Το φόρουμ της Se μαζί με αυτό της Nokia, είναι τα μεγαλύτερα sections του MyPhone για τα κινητά τηλέφωνα, έχουν μεγάλη κίνηση και λογικό είναι όταν γράφεις ένα μήνυμα στην κεντρική σελίδα του φόρουμ της Se, αν δεν απαντήσει κάποιος μετά από λίγη ώρα, να πάει το δικό σου μήνυμα πιο κάτω όταν ποστάρει άλλος χρήστης μετά από εσένα σε ένα δικό του θέμα.

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είδε κανείς το μήνυμά σου επειδή μπήκε απο πάνω κάποιο άλλο. Πίστεψέ με, οι περισσότεροι διαβάζουν και τα ψιλά γράμματα στο φόρουμ, οπότε αν δεν έχεις πάρει απάντηση στο ερώτημά σου, αυτό γίνεται γιατί ή δεν γνώριζε, από αυτούς που είδαν "μέχρι στιγμής" το μήνυμά σου, την απάντηση σε αυτό ή δεν ήθελε απλά να απαντήσει.

 

Ανθρώπινα είναι και τα 2 και δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό. Από την φύση του το φόρουμ (όχι μόνο το Myphone αλλά όλα), είναι έτσι φτιαγμένο ώστε να κάνουμε την ερώτησή μας και να περιμένουμε την απάντηση κάποια στιγμή. Δεν είναι online live chat όπου η απάντηση μπορεί να έρθει μετά από λίγα δευτερόλεπτα.

 

Υπάρχουν επισημασμένα θέματα για τα βασικότερα μοντέλα που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή και άφθονος χώρος κάτω από αυτά για άλλα κινητά της SE. Το ίδιο λειτουργικός είναι και εκείνος ο χώρος όπως και αυτός των επισημασμένων.

 

Οι προτάσεις σου για την καλύτερη λειτουργία του φόρουμ, είναι πάντα δεκτές προς συζήτηση φυσικά και ο Admin είναι εδώ για να δει τι και πως βολεύει να κάνει σε σχέση με αυτό - αν χρειάζεται κάποια αλλαγή.

 

Προσωπικά σου έγραψα τα παραπάνω γιατί δεν νομίζω ότι το θέμα σου (το σημερινό και το χθεσινό), "έπαψε" να υπάρχει. Απλά δεν έχει απαντήσει κάποιος μέχρι στιγμής. Αν δεν απαντήσει κάποιος αύριο-μεθαύριο, τότε κάνε ένα post πάλι, τονίζοντας ότι είναι ανάγκη π.χ. να πάρεις μια απάντηση το γρηγορότερο γιατί θέλεις να πάρεις το κινητό τώρα, έχοντας όμως κάνει μια "βόλτα" πρώτα μέσω της αναζήτησης του φόρουμ ή ρίχνοντας μια ματιά σε κάποιο επισημασμένο θέμα που μπορεί να υπάρχει για το κινητό που θέλεις και ίσως βρεις τις απαντήσεις μόνος σου και γρηγορότερα :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αναφορά. Απλά αντι να σου πετάει κάθε φορά το message box έγινε ένα απλό checkbox όταν στέλνεις το μήνυμα ;)

Πώς ακριβώς λειτουργεί το checkbox αυτό;

Γενικά δεν έχω καταλάβει τι γίνεται πλέον με τις αναφορές...:(

 

Τροποποίηση:Ευχαριστώ Michelle :) .

Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλεις να ζητήσεις αναφορά το τσεκάρεις και στέλνεις το μήνυμα.

Όταν σου έρθει μήνυμα που ο άλλος έχει ζητήσει αναφορά τότε σου εμφανίζεται το παλιό καλό μήνυμα αλλά όχι όταν πατάς απάντηση αλλά όταν μπεις στο μήνυμα για να το διαβάσεις.

Για να δεις ποιός έχει διαβάσει το μήνυμα που του έστειλες κλπ δεν έχει αλλάξει τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης Nikolas83, σκέψου τι χάος θα επικρατούσε αν υπήρχε ένα thread (και όχι "φάκελος" ;)) για κάθε πρόβλημα. Η SE έχει τόσα μοντέλα, αν για κάθε πρόβλημα ανοίγαμε καινούριο θέμα θα επικρατούσε απόλυτο χάος και καμία απολύτως οργάνωση (η οποία τόσο σου αρέσει όπως ισχυρίζεσαι ;)). Μην σκέφτεσαι μόνο τι θα έκανε πιο εύκολη τη δική σου ζωή αλλά σκέψου συλλογικά.

 

Aν η παρέμβαση μου είναι άκυρη, απλά αγνοήστε την :)

 

[offtopic]florinaperis γιατί στην υπογραφή σου το τμήμα της Λέσβου που περιέχει τη Μυτιλήνη είναι κόκκινο? :confused: [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]florinaperis γιατί στην υπογραφή σου το τμήμα της Λέσβου που περιέχει τη Μυτιλήνη είναι κόκκινο? :confused: [/offtopic]

Το τονίζω :) Δεν είναι για κάτι κακό π.χ. Αντιθέτως. ;)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα στην ευκολία που προσφέρει η παρακολούθηση ενός θέματος μέσω e-mail και στην τέρψη που προκαλεί ένα καθαρό inbox. Ειδικά αν παρακολουθείς δημοφιλή θέματα μπορείς να γεμίσεις μερικές δεκάδες ειδοποιήσεις μέσα σε λίγες μέρες....

 

Επιπλέον, προσωπικα κάνω έαν γρήγορο πέρασμα από το forum καθα φορά που συνδέομαι ούτως ή άλλως και εκμεταυλεύομαι τις ειδοποίησεις, κυρίως όσο παραμένω online.

 

Αναρωτιέμαι λοιπόν, αν θα υπήρχε δυνατότητα να λαμβάνουμε ειδοποήσεις μέσω Msn ή messangers γενικά, προκειμένου και να αντιλαμβανόμαστε νέες απαντήσεις και pms όσο είμαστε online, αλλα και να μη μας στοιχίζει σε τάξη στο inbox μας.

 

Δεν έχω ιδέα αν και πώς θα μπορούσε να υλοποιηθεί κάτι τέτοιο. Απλά το ρίχνω στο τραπέζι για την περίπτωση που θα διευκόλυνε κι άλλους και που φυσικά κάτι τετοιο είναι εφικτό.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;; Να πηγαίνουν κατευθείαν σε junk mail; Αν εννοείς αυτό, δε με εξυπηρετεί. Θέλω να μου ερχεται τουλάχιστον ειδοποίηση για νέο mail από forum στο msn.
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Στα δημοφιλή θέματα ίσως θα πρέπει να εξετάσετε την λύση της ημερίσιας ειδοποίησης, για να μην πήζει το mailbox σας.

 

Άλλη ιδέα είναι να παρακολουθείτε ένα θέμα αλλά χωρίς email ειδοποίηση. Έτσι ένα πέρασμα από τον πίνακα ελέγχου σας θα σας ενημερώνει που υπάρχουν νέες απαντήσεις ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αν και πώς θα μπορούσε να υλοποιηθεί κάτι τέτοιο. Απλά το ρίχνω στο τραπέζι για την περίπτωση που θα διευκόλυνε κι άλλους και που φυσικά κάτι τετοιο είναι εφικτό.

Απ' όσο γνωρίζω, κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό. Και αν πάλι είναι οι γνώσεις μου σταματούν κάπου εκεί. Ωστόσο, όπως πρότεινε και ο rigasnic, για να αποφύγεις το χάος στο mailbox σου καλύτερα να καταφύγεις στην παρακολούθηση διαφόρων μηνυμάτων με ημερήσιες / εβδομαδιαίες ή και καθόλου ειδοποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν όντως πολύ βολικό κάτι τέτοιο, αλλά όπως είπε ο MsK μάλλον είναι αδύνατο... :(

Και ακόμα κι αν είναι υλοποιήσιμο, για να το χρησιμοποιήσεις κατα πάσα πιθανότητα θα πρέπει να έχεις public το msn status σου, πράγμα που σημαίνει οτι όσοι έχεις μπλοκάρει θα έχουν τρόπο να καταλάβουν οτι τους μπλόκαρες. Όχι και τόσο βολικό ε? ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουμε login,(οπως παλια μας εμφανιζε τα νεα θεματα που δημιουργουντο με την απουσια μας, εδω και καμια δεκαρια μερες ,ξερει κανεις να μου πει? τι να κανω για να τα βλεπω..

Ευχαριστω και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους σας

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

To my phone εδω και 2 εβδομαδες περιπου εχει αναβαθμιστει σε vBulletin Version 3.5.2.

Σου προτεινω λοιπον

1. Hard Refresh της σελίδας. Shift+F5 στα Windows ή Shift και κλικ στο εικονίδιο ανανέωσης της σελίδας στο Firefox / Internet Explorer ή σε όποιον άλλον browser χρησιμοποιείται.

 

2. Διαγραφή Cookies! Τα μπισκότα άλλαξαν με την αναβάθμιση και περιέχουν διαφορετικού είδους πληροφορίες.

 

3. Διαγραφή Cache.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1145297#post1145297

 

Χρονια Πολλα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε nervus

 

Πες μου πως τα κανεις ,γιατι εγω οτι εκανα απο αυτα που μου εγραψες, δεν αλαξε τιποτα στον firefox 1.5

Ευχαριστω και παλι

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Μπορεί κάποιος να εξηγήσει με ποιο τρόπο δημιουργούμε θέματα που περιέχουν δημοσκόπηση?

Tsekareis to koutaki pou fainetai sthn photo pou episynaptw.

http://img523.imageshack.us/img523/1042/untitled18st.th.jpg

 

Patas "Ypovolh thematos" kai meta sou vgazeis selida pou vazeis erwthsh kai apanthseis dhmoskophshs.

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χρόνια πολλά!! :):)

Έχω ανεβάσει κάποιες εικόνες στη gallery μου και θέλω να τις βάλω σε έναν φάκελο που δημιούργησα, αλλά δεν κατάφερα να βρω το πως!:(

Πρέπει να τις ξανανεβάσω στον φάκελο?

Αν είναι έτσι, είναι λίγο δύσχρηστο:O

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...