Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά Διαξιφισμοί είναι. Ας έχει μέσα οτιδήποτε σχετικά με τα τεχνολογικά gadgets για να τελειώνουμε. Όχι φυσικά Διαξιφισμό για το ποια πόλη είναι καλύτερη Πάτρα ή Αθήνα... αλλά ΜΟΝΟ για τεχνολογικά gadgets.

 

Να μαζευτούν όλα εκεί και να τελειώνουμε. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ετσι ομως,αν ειναι ολα εκει,δεν θα χασουμε τ'αυγα και τα πασχαλια?Οχι μονο εμεις οι χρηστες αλλα και ο rigasnic.Θα μου πεις...υπαρχει η αναζητηση...Aλλα και παλι το βλεπω καπως κουραστικο να ψαχνεις για ενα θεμα που σε ενδοιαφερει μεσα σε ΤΟΣΑ...Γιατι θα αυξηθουν υπερβολικα οι διαξιφισμοι..Σωστα? :)
Link to comment
Share on other sites

Κατα την περιηγηση μου στο Adslgr.com διαπυστωσα με μεγαλη ομολογουμενως εκπληξη οτι αυτο ειναι ακριβως ιδιο με το δικο μας του MsK.Ακομα και ο τιτλος...Θα μπορουσε καποιος να εξηγησει τι συμβαινει???? :blink: :worry: .Πουθενα στο προαναφερθεν αρθρο δεν αναφερεται οτι ως πηγη χρησιμοποιηθηκε το myphone.gr... :blink: .

 

Υ.Γ:Ζητω συγνωμη απο τους συντελεστες του adslgr.com που πιθανον μπαινουν και σε αυτο το φορουμ αλλα αυτο ειναι κατι το αξιοπροσεκτο.. :o

Link to comment
Share on other sites

Επετρεψε μου να ξεκινησω λεγοντας ποσο μονοπλευρα βλεπεις το ζητημα! Και γιατι δηλαδη να εκλεψε το adslgr την ειδηση απο το myphone, και να μην συναιβει το αντιθετο???

 

Η μηπως πιστευεις πως το myphone εχει δημοσιογραφικο team που τρεχει να περνει ειδησεις-δηλωσεις ?!?!?!

 

Αυτες οι ειδησεις συνηθως αναπαραγονται απο δημοσιογραφικα site η ειναι press releases... σπανια θα δει κανεις ειδησεις αποκλειστικοτητας απο τετοιας κατηγοριας site (hobbies).

 

Οποτε ειναι ολοφανερο πως αυτη την ειδηση και τα 2 site την πηραν απο καπου αλλου...

 

update: http://www.ote.gr/oteweb/filesup/30_8_2004.pdf

για λογους αντικειμενικοτητας και αποκαταστασης της εικονας του adslgr :whistle:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Alphaleader είναι.

Μιλάμε για 2 fοrum, όχι για ειδησεογραφικά sites.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση τύπου ειναι ρε παιδιά. Όλη η Ελλάδα παίρνει τέτοιες... και τις δημοσιεύει όπως είναι ο σκοπός τους. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα...

 

;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 1 Σεπ. 2004 , 10:38)

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Alphaleader είναι.

Μιλάμε για 2 fοrum, όχι για ειδησεογραφικά sites.

 

 

... ?

 

θα σταματήσω να γράφω reviews... το ίδιο και εσύ Mythozz...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ξέφυγε είναι αλήθεια! Όχι μόνο Reviews, θα σταματήσουμε και τα νέα και τα Gadgets... Αφού είμαστε μόνο forum άλλωστε... :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για το HTTP_USER_AGENT του νεότερου Mozilla ; Elteo, αν έχεις τη δυνατότητα κάνε μια επίσκεψη στην ιστοσελίδα http://www.arachna.com/edu/tutorials/mini/ssi/browser_detection.html#YOUR και ανέφερέ μου τι ακριβώς αναφέρει στο...

"You are using HTTP_USER_AGENT = [εδώ] "

 

Thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK ( 2 Σεπ. 2004 , 19:11)

 

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για το HTTP_USER_AGENT του νεότερου Mozilla ; Elteo, αν έχεις τη δυνατότητα κάνε μια επίσκεψη στην ιστοσελίδα http://www.arachna.com/edu/tutorials/mini/ssi/browser_detection.html#YOUR και ανέφερέ μου τι ακριβώς αναφέρει στο...

"You are using HTTP_USER_AGENT = [εδώ] "

 

Thanks!

 

 

=Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.2) Gecko/20040803

 

:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040803 Firefox/0.8

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

και εμένα στο γραφείο...:)

HTTP_USER_AGENT = Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επαναφέρω ένα θέμα που νομίζω είχε συζητηθεί και στο παρελθόν, αλλά νομίζω οτι αξίζει να το επανεξετάσουμε.

 

Αναφέρομαι στους διαξιφισμούς μεταξύ κινητών που δεν έχουν κυκλοφορήσει και τους οποίους θεωρώ εντελώς άχρηστους τις περισσότερες φορές.

 

Δεν μπορούμε να κρίνουμε ένα κινητό αν δεν το χειριστούμε, έστω και λίγο, ή έστω να το έχει χειριστεί κάποιος στο εξωτερικό ώστε να υπάρχει μια άποψη. Να γνωρίσουμε πιθανά bugs κτλ.

 

Μόνο από τα specs πιστεύω οτι δεν μπορούμε να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη ωστε να συγκρίνουμε κινητά. Mπορώ να αναφέρω πολλά παραδείγματα κινητών, τα οποία στην αρχή ενθουσίασαν και μετά την έλευσή τους πάτωσαν.

 

P.S. Αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο θέμα, γιατί οι διαξιφισμοί έχουν πολλά προβλήματα σαν forum.

Link to comment
Share on other sites

και στο σπίτι...:)

You are using HTTP_USER_AGENT = Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MsK (25 Αύγ. 2004 , 12:58)

 

Γεια,

 

Είμαι ο webmaster. Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι σε διακοπές σε αντίθεση με την εποχή που έλυνα τα προβλήματα του Firefox και βρισκόμουν στην Αθήνα. Για να διορθώσω το πρόβλημα θα πρέπει να κατεβάσω το Mozilla και να κάνω κάποια πειράματα (όπως συνέβη τότε και με το Firefox). Επειδή όμως αυτό είναι αδύνατον πριν επιστρέψω στην Αθήνα, αφού από εδώ στη Μήλο μόνο για να δημοσιεύω κάποιο άρθρο εισβάλω στον κόσμο του Διαδικτόυ και μάλιστα με σύνδεση GPRS, θα πρέπει να περιμένεις τουλάχιστον άλλες 224 ώρες. Λυπάμαι πολύ γι αυτήν την εξέλιξη.

 

Φιλικά,

ο webmaster

 

υ.γ. δηλ. αν σου απαντούσα στο email και σου έλεγα βάλε IE μέχρι να το διορθώσω θα ήταν καλύτερα ? :)

 

 

224 ώρες διακοπές?? όχι παίζουμε....

 

όταν μεγαλώσω θέλω να γίνω και εγώ webmaster....τέρμα το γιατριλικι....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ευχαριστήσω ΘΕΡΜΑ τον Μάνο για την ανταπόκριση που είχα στο πρόβλημά μου και να ζητήσω κ πάλι συγνώμη για το ύφος του πρώτου ποστ.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνει όταν δεν παίρνει κάποιος απάντηση πώς σκέφτεται και ενεργεί...

 

Να 'σαι καλά webmaster... :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα!Θελω να κατεβασω καποια προγραμματα και παρολο που συνδεομαι κανονικα μου βγαζει το antileech μηνυμα με το κατεβατο...

 

Χρησιμοποιω το firewall Zone Alarm Pro!

Τι ρυθμισεις θα πρεπει να κανω ωστε να μπορω να κατεβασω τα αρχεια?

 

Ευχαριστω!

  • Nokia 7250
  • Sony Ericsson P900
  • Τωρα το Sony Ericsson P910i ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με zone alarm pro δεν χρειάστηκε να άλλαξω κάτι στις ρυθμίσεις... κατεβάζω κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω βρε Αντωνη...οσες φορες και να προσπαθησα δεν με αφηνει!

 

Στο tab Firewall εγω τα εχω και τα 2 στο High...θα δοκιμασω μηπως δουλευει στο Medium ή στο Low...

 

Παντως παιδες....βοηθειααααααααααααα!!!!!!!!!!!

  • Nokia 7250
  • Sony Ericsson P900
  • Τωρα το Sony Ericsson P910i ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ελειπα ενα χρονο και απο το σπιτι μου(στρατος :happy: ) και βλεπω οτι εχουν γινει πολλα ποστς τα οποια δεν εκανα καθως ημουν μεσα σχεδον σε ολη την θητεια μου ειχα κανει format πριν φυγω και ετσι λογικα πρεπει να ειχε χαθει ο κωδικος τι πρεπει να κανω απο δω και στο εξης διοτι βλεπω οτι εγιναν ποστς σχεδον παντου τι μπορει να γινει τωρα ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...