Jump to content

Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε Βαγγελη τα ειπες ολα μεσα σε μια προταση, συμφωνω 100%

Οποιος δεν εχει ασχοληθει με ταμπλετακια windows 8 καλυτερα να μην εκφερει αποψη, γιατι βλεπω πολλους που τα θαβουν και τα χουν τελειωμενα πριν ακομα μπουν στην αγορα μαζικα.

Και για μενα πλεον ο ορος ταμπλετα- οταν φυσικα θες να ασχοληθεις κ πιο σοβαρα- ειναι συνδεδεμενος με windows.

 

Κοιταξε, μιλωντας για Windows 8 RT tablets, ναι, εκει συμφωνω πως ειναι χωρις λογο υπαρξης (σε αυτη την περιπτωση προτιμω Ipad ξεκαθαρα - τα android tablets, μετα και την τελευταια και καλυτερη υλοποιηση τους με το Ν10 που περασε απο τα χερια μου τιθενται εκτος). Τα RT δεν επρεπε καν να κυκλοφορησουν, αρκουσαν τα atom tablets για να καλυψουν το low budget segment και να εχουν σοβαρη αυτονομια (εστω κι αν θα ειναι παντα λιγο ακριβοτερα απο τον φθηνο android ανταγωνισμο - εδω ομως μιλαμε για πληρη υπολογιστη).

Ομως, στην περιπτωση των full windows tablets (sweet spot με τους clovertrail για αυτονομια - φορητοτητα ή τα πιο δυνατα μηχανακια με ivy που θα ερθουν τους επομενους μηνες, ακομα και σαν desktop replacements (με καλυτερο εκφραστη το asus transformer book) ειναι διαφορετικα τα πραγματα.

Οταν εχω full office με το εξαιρετικο onenote 2013 (ενα τυχαιο παραδειγμα φερνω) και μπορω να κραταω τις σημειωσεις μου με τον εξαιρετικο Wacom digitizer, δε μπορει να με "συγκινησει" πλεον ενα αλλο tablet. Σημερα ασχολουμαι ολη μερα με το να στησω το μηχανημα οπως θελω και απο το πρωι μεχρι τωρα δεν εχει χρειαστει να φορτισω...

 

@Starback

Σεταρε το office 2013 σε touch mode (υπαρχει το σχετικο button στο ribbon), που κανει τα παντα πιο ευκολα με χρηση με το χερι η τη γραφιδα.

Σαφως για εισαγωγη περιεχομενου χρειαζεται το keyboard, οπως σε καθε σχετικο συστημα, εκτος κι αν προκειται να κρατησεις σημειωσεις που το s-pen κανει αψογα τη δουλεια του...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρονια Πολλα παιδια.

Βασικα απο εδω και περα θα βλεπουμε ολα και καλυτερες υλοποιησεις σε αυτο το form factor,και με αυτα που λετε μου ανοιγεται και εμενα η ορεξη να τσιμπησω ενα στις 11.6 διοτι τα 10ρια μου φαινονται μικρουλια για windows tablet ασε που τα καλα μοντελα πχ Lenovo η Dell θα κοστιζουν οσο τα 11.6 χωρις ομως πληκτρολογιο αρα δεν ειναι πολυ συμφερουσα αγορα-αν και ειχα σαν πρωτη σκεψη να παρω ενα 10αρι να το χρησιμοποιω ως tablet κυριως- επομενος οταν βγει και το αντιστοιχο απο Asus θα το σκεφτω αν και η αληθεια ειναι οτι ειμαι διστακτικος σε αγορα Atom μιας και η αυτονομια ειναι το λιγοτερο που με ενδιαφερει και βασικα τοσα χρονια με windows προιον εχουμε συνηθισει στο μικροβιο με μπολικες μνημες/επεξεργαστες και ταχυτατους ssd καθε φορα που καναμε αναβαθμιση σε σταθερο η'αγορα νεου λαπτοπ και ετσι καπως με αυτο το σκεπτικο τοσο χρονια που ασχολουμαστε με υπολογιστες με φρεναρει :D

Θα δουμε.:p

Παντως η γραφιδα ειναι πραγματικο εργαλειο σε εργασιες με office και ενα σημαντικο κινητρο για αγορα tablet pc.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα παιδια.

Βασικα απο εδω και περα θα βλεπουμε ολα και καλυτερες υλοποιησεις σε αυτο το form factor,και με αυτα που λετε μου ανοιγεται και εμενα η ορεξη να τσιμπησω ενα στις 11.6 διοτι τα 10ρια μου φαινονται μικρουλια για windows tablet ασε που τα καλα μοντελα πχ Lenovo η Dell θα κοστιζουν οσο τα 11.6 χωρις ομως πληκτρολογιο αρα δεν ειναι πολυ συμφερουσα αγορα-αν και ειχα σαν πρωτη σκεψη να παρω ενα 10αρι να το χρησιμοποιω ως tablet κυριως- επομενος οταν βγει και το αντιστοιχο απο Asus θα το σκεφτω αν και η αληθεια ειναι οτι ειμαι διστακτικος σε αγορα Atom μιας και η αυτονομια ειναι το λιγοτερο που με ενδιαφερει και βασικα τοσα χρονια με windows προιον εχουμε συνηθισει στο μικροβιο με μπολικες μνημες/επεξεργαστες και ταχυτατους ssd καθε φορα που καναμε αναβαθμιση σε σταθερο η'αγορα νεου λαπτοπ και ετσι καπως με αυτο το σκεπτικο τοσο χρονια που ασχολουμαστε με υπολογιστες με φρεναρει :D

Θα δουμε.:p

Παντως η γραφιδα ειναι πραγματικο εργαλειο σε εργασιες με office και ενα σημαντικο κινητρο για αγορα tablet pc.

Αλεξ κι εγω με αυτο το σκεπτικο αγοραζα παντα υπολογιστη, αλλα σταθμιζοντας τις αναγκες μου διαπιστωσα οτι τις ζορικες εφαρμογες τις δουλευω αποκλειστικα στο γραφειο κι ο υπολογιστης στο σπιτι εμενε για χαλαρες δουλειες. Ετσι αυτη τη φορα σταθμισα προσεκτικα τις αναγκες μου κι εβαλα σε πρωτη προτεραιοτητα την αυτονομια και καλουδια οπως το s-pen, που δινουν μεγαλη χρηστικη αξια για την οργανωση της καθημερινοτητας μου. Ετσι ενδεχεται να περιμενω ως το αλλο φθινοπωρο για Haswell για δυνατο μηχανημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από εμένα! Μετά από μια εβδομάδα πλήρους χρήσης με το ATIV στο γραφείο μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Καταρχήν, και μάλλον οφείλεται σε κάποιο update, έχει να μου κάνει freeze πάνω από 10 ημέρες. Με κάλυψε πλήρως σαν "desktop" σύστημα στο γραφείο με εξωτερικό ethernet, monitor, keyboard, mouse, hdd, και μπορώ άνετα να συγχωρέσω τα μικρά lags όποτε το "φορτώνω" για χάρη της αυτονομίας του που είναι παροιμιώδης! Επίσης πιστέυω ότι όπως ειπώθηκε και πιο πάνω καλομάθαμε με τους i3/5/7 να τα κάνουν όλα στο φτερό και χάσαμε την ικανότητα να περιμένουμ 3-4" να ανοίξει ένα παράθυρο. Προφανώς αν οι haswell φέρουν απόδοση core i και αυτονομία 6-7 ωρών (και αν φυσικά έχω τα λεφτά) θα τους προτιμήσω. Αλλά ως τότε είναι μαγικό με το που σχολάω να το αποσυνδέω από τα περιφερειακά και να πέρνω μαζί μου απλά ένα tablet! Επίσης από εβδομάδα σκέφτομαι να αγοράσω και έναν δεύτερο φορτιστή για να τον έχω μόνιμα σπίτι, και σε αναμονή πληκτρολογίου και stand όταν και αν έρθει. Τελικά μάλλον όντως η Samsung δεν πίστευε ότι θα τα πάει τόσο καλά στις πωλήσεις το μηχανάκι και πιάστηκε στον ύπνο με τα αξεσουάρ!
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον όντως η Samsung δεν πίστευε ότι θα τα πάει τόσο καλά στις πωλήσεις το μηχανάκι και πιάστηκε στον ύπνο με τα αξεσουάρ!

 

Ετσι ειχε γινει και με αλλα προϊοντα της.

Οπως π.χ. με το Note 1, που δεν πιστευε καθολου οτι θα εχει σοβαρη εμπορικη πορεια και το πρωτο διμηνο δεν υπηρχε τιποτα στην αγορα, αναφορικα με αξεσουαρ.

Βεβαια εδω ειναι πιο niche αγορα και οι πωλησεις φυσικα και δε θα ειναι επιπεδου note, αλλα και παλι ειναι τοσο χρηστικο και "πολυμορφικο" αυτο το μικρο, που θα παει πολυ καλα...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι η αγορα αυτη μολις τωρα αρχιζει να κανει τα πρωτα της βηματα και στην ουσια η Samsung ειναι ο μοναδικος κατασκευαστης που τα πλασαρε στην αγορα σε σχετικα συντομο χρονικο διαστημα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Οπως και να εχει τα tablet pc με windows 8 ειναι το μελλον της αγορας των tablet γενικοτερα εχοντας ξεκαθαρα βασικα συγκριτικα πλεονεκτηματα σε σχεση με τον ανταγωνισμο και μεσα στο 13 οπου θα βγουν πολλα περισσοτερα μοντελα απο ολους τους OEM κατασκευαστες θα δουμε και καλυτερες τιμες.

Εν αναμονη λοιπον και για τους Haswell και τη νεα γενια Atom που θα υποστηριζει ακομα πιο αναβαθμισμενα χαρακτηριστικα,αλλα εως τοτε τα παρων μοντελα θα καλυψουν ανετα απο μια light χρηση εως και τον πιο απαιτητικο χρηστη με τους ivy bridge cpu tablet pc.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει βρει κανένας τρόπο να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας όταν φορτίζει και είναι κλειστό? ή δεν γίνεται ή είμαι βαθιά νυχτωμένος.

στο δικό μου γενικά δεν αντιμετωπίζω θέμα με παγώματα, μόνο στον chrome όπως έχουμε ξαναπεί, θέλω κάποια στιγμή να του κάνω καθαρή εγκατάσταση αλλά που να βρώ χρόνο..

πάντως γενικά πρέπει να προσέχουμε με τα update της microsoft γιατί ένα απο αυτά μου δημιούργησε κανονικό πρόβλημα στο desktop της δουλειάς και αναγκάστηκα σε επαναφορά (ας είναι καλά το chost).

Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει βρει κανένας τρόπο να φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας όταν φορτίζει και είναι κλειστό? ή δεν γίνεται ή είμαι βαθιά νυχτωμένος.

στο δικό μου γενικά δεν αντιμετωπίζω θέμα με παγώματα, μόνο στον chrome όπως έχουμε ξαναπεί, θέλω κάποια στιγμή να του κάνω καθαρή εγκατάσταση αλλά που να βρώ χρόνο..

πάντως γενικά πρέπει να προσέχουμε με τα update της microsoft γιατί ένα απο αυτά μου δημιούργησε κανονικό πρόβλημα στο desktop της δουλειάς και αναγκάστηκα σε επαναφορά (ας είναι καλά το chost).

 

Δεν νομιζω να γινεται αυτο,το μονο που μπορεις να δεις ειναι η αλλαγη στο χρωμα στο led indicator που οταν φορτισει εντελως γινεται πρασινο.

Αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια ετσι:lol:

Στις ρυθμισεις των Windows update επελεξε την τριτη επιλογη,δηλαδη να σε ενημερωνει ποτε υπαρχουν διαθεσιμα αμεσα update για κατεβασμα,αλλα εσυ να επιλεγεις ποτε και αν θα τα εγκαταστησεις τοτε.

Εγω ετσι κανω στα pc μου παντα,αφηνω να περασουν καποιες ημερες και μετα τα εγκαθιστω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται αυτο,το μονο που μπορεις να δεις ειναι η αλλαγη στο χρωμα στο led indicator που οταν φορτισει εντελως γινεται πρασινο.

Αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια ετσι:lol:

Στις ρυθμισεις των Windows update επελεξε την τριτη επιλογη,δηλαδη να σε ενημερωνει ποτε υπαρχουν διαθεσιμα αμεσα update για κατεβασμα,αλλα εσυ να επιλεγεις ποτε και αν θα τα εγκαταστησεις τοτε.

Εγω ετσι κανω στα pc μου παντα,αφηνω να περασουν καποιες ημερες και μετα τα εγκαθιστω.

 

Να προσθέσω στο φίλο Αργύρη ότι δυστυχώς δεν υπάρχει ένδειξη για τη φόρτιση..δε μπορείς να τη δεις πάρα μόνο αν αποσυνδέσεις στιγμιαία το φορτιστή, οπότε και θα εμφανιστεί για λίγο το ποσοστό φόρτισης. Το Led δυστυχώς δε μπορεί να χρησιμοποιηθει για το σκοπό αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω στο φίλο Αργύρη ότι δυστυχώς δεν υπάρχει ένδειξη για τη φόρτιση..δε μπορείς να τη δεις πάρα μόνο αν αποσυνδέσεις στιγμιαία το φορτιστή, οπότε και θα εμφανιστεί για λίγο το ποσοστό φόρτισης. Το Led δυστυχώς δε μπορεί να χρησιμοποιηθει για το σκοπό αυτό...

 

ας ελπίσουμε Βαγγέλη να βγει καμιά εφαρμογούλα που να χρησιμοποιεί το led γι' αυτό τον σκοπό όπως στο android :)

Μόνο 3 είμαστε τελικά σ'αυτό το forum? (+ τον μαστερ Άλεξ), άντε να γινόμαστε πολλοί σιγά σιγά:p

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη εγώ είχα δεν είχα την έκανα την αλλαγή. Ήθελα full hd όπως είχα γράψει κι έδωσα το ativ για την Pro 3g έκδοση. Θα είμαι στο γειτονικό νήμα μόλις παραλάβω, αλλά θα τα λέμε γιατί τα μηχανάκια μοιράζονται πολλά κοινά...
Link to comment
Share on other sites

Αργύρη εγώ είχα δεν είχα την έκανα την αλλαγή. Ήθελα full hd όπως είχα γράψει κι έδωσα το ativ για την Pro 3g έκδοση. Θα είμαι στο γειτονικό νήμα μόλις παραλάβω, αλλά θα τα λέμε γιατί τα μηχανάκια μοιράζονται πολλά κοινά...

 

Έλα φίλε Βαγγέλη, τα ξεπέταξες όλα:lol:, πότε πρόλαβες? το πούλησες το απλό?

έχεις παραγγείλει από σαμσουγκ το pro? και από τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε Βαγγέλη, τα ξεπέταξες όλα:lol:, πότε πρόλαβες? το πούλησες το απλό?

έχεις παραγγείλει από σαμσουγκ το pro? και από τιμή?

 

Άστα η... δύναμη της συνήθειας . Το απλό επιστραφηκε στο κατάστημα αγοράς του και βάζω τη διαφορά για να πάρω ένα all in one μηχάνημα (άλλωστε σκότωσα και το Zenbook κι έχω μείνει χωρίς υπολογιστή σπιτι). . Για Να δούμε τι θα δούμε... Παρηγγειλα το ativ pro 3g πακέτο με το keyboard και την άλλη εβδομάδα θα το έχω, πρώτα ο Θεός. Θα κάνω μια αναλυτική παρουσίαση για το site που αρθρογραφεί καλός μου φίλος...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Χρονια!

Το νεοτερο που εμαθα λιγο πριν την αλλαγη του χρονου ειναι πως -εκτος απροοπτου- τη δευτερη εβδομαδα του τρεχοντος μηνος θα παραλαβει η Samsung τα πληκτρολογια. Το ξερω οτι τα περιμενετε με ανυπομονησια (οπως κι εγω οταν το ειχα στην κατοχη μου), κι επειδη το εχω στην κατοχη μου πλεον (λογω του pro) μπορω να πω πως αξιζει τον κοπο...

Και κάτι ακόμα. Παρατηρώ στο pro ότι πατώντας το windows button ενώ η συσκευη είναι κλειστή και φορτίζει ότι πλέον εμφανίζεται η ένδειξη του ποσοστού μπαταρίας. Υποψιάζομαι ότι είναι κάποια αναβάθμιση από αυτές που έκανα μόλις το ανοιξα, οπότε για δοκιμάστε το αντίστοιχο και στο δικό σας. Λογικα θα ισχύει το ίδιο κι εκεί...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Καλορίζικο Βαγγέλη το τούμπανο το τάμπλετ, σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς.

Σε ευχαριστούμε για την πληροφορία για τα πληκτρολόγια, ήμουν έτοιμος να πάρω τηλέφωνο και να ρίξω τιποτα γ@μίδι@.

Όσον αφορά για το windows button στην κλειστή φόρτιση εμένα δεν κάνει τίποτα, έχω κάνει και όλα τα update και τίποτα δεν άλλαξε, κακώς, έπρεπε να υπήρχε σαν λειτουργία, πρέπει τώρα να μαντεύουμε που βρίσκεται η φόρτιση ή να το ανοίγουμε κάθε λίγο και λιγάκι...αν και δεν αργεί να φορτίσει γενικώς.

 

Ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω από χθές είναι όταν πέφτει σε αναμονή με σβηστή οθόνη, αν το αφήσω πάνω από μισή ώρα μετά δεν επανέρχεται με τίποτα, νεκρώνει τελείως και για να ανάψει με το power button πρέπει να περιμένω πάνω από λεπτό. Αυτό δεν το έκανε μέχρι τώρα και υποθέτω κανένα update της υπεύθυνης θα είναι.

Πρέπει να υπάρχει θέμα με το hibernate γιατί διάβασα ότι το έχουν κ άλλοι στο Αμέρικα και συμβαίνει και στην pro έκδοση. Απενεργοποίησα το hibernate και θα το δοκιμάσω σήμερα να δω αν άλλαξε κάτι.

Ξέρει κανένας μετά από πόση ώρα πέφτει σε hibernation? Μπορεί να αλλαχτεί κάπου αυτό? Στις ρυθμίσεις οθόνης έχει μόνο για μείωση φωτεινότητας και αναστολή λειτουργίας .

Στην τελική θα του τραβήξω ένα φορμάτ για να δω αν αλλάξει κάτι.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Με γειά και από εμένα για το εργαλείο Βαγγέλη και καλοδούλευτο! Αργύρη εμένα δεν μου κάνει κάτι τέτοιο και η αλήθεια είναι ότι από τότε που έκανα όλα τα updates και ξήλωσα σχεδόν όλα τα προγράμματα της Samsung εκτός από το update, έχω ησυχάσει. Ούτε freezes έχω, ούτε κολλήματα με τον IE και το πληκτρολόγιο και δουλεύει και το login με φωτογραφία που παλιά μου έβγαζε την ψυχή. Σχετικά με το θέμα του hibernation, διάβασα ότι επειδή τα Atom έχουν σαν λειτουργία το connected standby, δεν μας δίνουν σχεδόν καμία δυνατότητα να αλλάξουμε power options κτλ. Να φανταστείς εγώ θέλω να το κλειδώνω στην δουλειά όταν φεύγω λίγο από το γραφείο και αυτό αμέσως πέφτει σε sleep, χωρίς να έχω βρει καμία επιλογή να το αλλάξω...

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Πραγματικα, αυτες οι συσκευες (αρχικα το ativ και τωρα το προ) ειναι ο,τι πιο ευχαριστο εχω χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Ειχα πολυ καιρο να ενθουσιαστω με ενα γκατζετ, και τα 2 Samsung το καταφεραν.

@argiris

Αργυρη και εγω στο ativ ακομα και μετα τις αναβαθμισεις 1 στις 3 φορες που προσπαθουσα να το επαναφερω απο πολυωρο hibernate απλα δεν ξυπναγε. Επρεπε να κανω soft reset.

Με το προ δεν εχω τετοια θεματα. Θεωρω οτι θα λυθουν ολα με software updates - η σαμμυ φαινεται να ανταποκρινεται καλα σε αυτο το κομματι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Πραγματικα, αυτες οι συσκευες (αρχικα το ativ και τωρα το προ) ειναι ο,τι πιο ευχαριστο εχω χρησιμοποιησει τα τελευταια χρονια. Ειχα πολυ καιρο να ενθουσιαστω με ενα γκατζετ, και τα 2 Samsung το καταφεραν.

@argiris

Αργυρη και εγω στο ativ ακομα και μετα τις αναβαθμισεις 1 στις 3 φορες που προσπαθουσα να το επαναφερω απο πολυωρο hibernate απλα δεν ξυπναγε. Επρεπε να κανω soft reset.

Με το προ δεν εχω τετοια θεματα. Θεωρω οτι θα λυθουν ολα με software updates - η σαμμυ φαινεται να ανταποκρινεται καλα σε αυτο το κομματι.

 

Βαγγέλη απενεργοποιώντας το hibernate με μια απλη εντολή απο cmd δεν εχω κανενα πρόβλημα πλεον, το ταμπλετακι δεν πεφτει σε hibernation και μετα απο αρκερη ωρα ανοιγει ακαριαία κανονικα στην οθόνη κλειδώματος αλλα οχι με το windows button, μονο με το power. προς το παρόν το κραταω έτσι μεχρι να δοθεί λυση

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη απενεργοποιώντας το hibernate με μια απλη εντολή απο cmd δεν εχω κανενα πρόβλημα πλεον, το ταμπλετακι δεν πεφτει σε hibernation και μετα απο αρκερη ωρα ανοιγει ακαριαία κανονικα στην οθόνη κλειδώματος αλλα οχι με το windows button, μονο με το power. προς το παρόν το κραταω έτσι μεχρι να δοθεί λυση

 

Ναι καλα εκανες. Κι εγω ετσι το ειχα λυσει - αλλωστε ειχα δει οτι δεν κταναλωνε παρα ελαχιστη μπαταρια οποτε εισαι μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε εδω πληροφοριες σχετικα με τον διαδοχο του Clovair Trail απο την Intel στους 2nd generation tablet pc με Atom cpu απο τα τελη του 13 με αρχες του 14.

Επειδη τρωγοντας σου ανοιγει και η ορεξη:p

Και βλεπω πολλες βελτιωσεις σε πολλα επιπεδα.

1.Υποστηριξη υψηλοτερων αναλυσεων οθονης

2.Υποστηριξη usb.3.0

3.SSD Sata 3 support

4.Αρχιτεκτονικη 64 bit

5.Παραπανω υποστηριξη σε RAM και οχι το μεγιστο 2gb οπως με τους παρον Atom και DDR3 και οχι 2 οπως τωρα.

Και βελτιωσεις σε επιδοσεις και αυτονομια.

http://liliputing.com/2013/01/next-gen-intel-atom-chips-to-offer-2x-the-speed-3x-the-graphics-performance.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ολα βαινουν καλως Βαγγελη ευτυχως, πηρα τηλ στα public απο οπου το αγορασα, ακομα το περιμενουν το κερατο μου, ελεος με τους αχρηστους.

προτεινομενες εφαρμογες του metro που μπορουμε να δουμε; γιατι δεν υπαρχει χρονος για ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

ολα βαινουν καλως Βαγγελη ευτυχως, πηρα τηλ στα public απο οπου το αγορασα, ακομα το περιμενουν το κερατο μου, ελεος με τους αχρηστους.

προτεινομενες εφαρμογες του metro που μπορουμε να δουμε; γιατι δεν υπαρχει χρονος για ψαξιμο

 

Δεν εχω ασχοληθει καν με μετρο εφαρμογες Αργυρη, δε με ενδιαφερουν κιολας να σου πω.

Για τα πληκτρολογια ειναι απαραδεκτοι - επρεπε να το παρω απο εξωτερικο για να γινει δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

ολα βαινουν καλως Βαγγελη ευτυχως, πηρα τηλ στα public απο οπου το αγορασα, ακομα το περιμενουν το κερατο μου, ελεος με τους αχρηστους.

προτεινομενες εφαρμογες του metro που μπορουμε να δουμε; γιατι δεν υπαρχει χρονος για ψαξιμο

 

Για δες εδω καποιες.

http://www.theverge.com/2012/12/25/3791922/best-apps-new-windows-pc

http://www.pcworld.com/article/2022929/17-best-apps-to-download-for-your-new-windows-8-tablet.html

http://www.techradar.com/news/software/operating-systems/25-best-windows-8-apps-available-today-1075175

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και από εμένα.

Είμαι στην διαδικασία αγοράς ενός win8 tablet το οποίο θα με διευκολύνει στην δουλειά μου...

Σκέφτομαι το acer w510 το οποίο έχει τον ίδιο επεξεργαστή atom με το ativ. Η απορία μου είναι εσείς που τον έχετε δουλέψει αυτόν τον επεξεργαστή είστε ευχαριστημένοι? σας καλύπτει? Το θέλω πιο πολύ για εισαγωγή δεδομένων σε ιστοσελίδες και απλή επεξεργασία εικόνων από photoshop και άλλα προγράμματα adobe. Η άλλη εναλλακτική είναι το w700 της acer αλλά μετά γίνεται πιο ογκώδες και δεν ξέρω άμα θα με βολέψει για συνεχείς μεταφορές και για δουλείες στον δρόμο που θέλουν άμεσα την χρήση pc...

Ευχαριστώ και περιμένω την γνώμη σας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...