Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η 4.4 δεν είναι η kit Kat;

Την έχει πάρει οποιοδήποτε android κινητό αυτή τη στιγμή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν νομίζω να φταίει το ρουτερ, γιατί με nokia δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

ο αριθμός της έκδοσης που έχει είναι 12.0.Α.2.254. Πως θα ξέρω αν είναι κινητό από την παρτίδα με πρόβλημα στο wi-fi; πριν μια βδομάδα το πήρα (μετά από αντικατάσταση - doa - γιατί η οθόνη είχε πρόβλημα) αν είναι όντως τέτοιο κινητό τι συμβουλεύετε να κάνω;

Δυστυχώς δεν ξέρω ποιες παρτίδες είχαν πρόβλημα ή πως μπορείς να τις αναγνωρίσεις. Αν όμως είναι η περίπτωσή σου τότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά γιατί δεν θεωρείται ελαττωματική η συσκευή οπότε δεν θα γίνει κάποια αντικατάσταση.

Παιδιά η 4.4 δεν είναι η kit Kat;

Την έχει πάρει οποιοδήποτε android κινητό αυτή τη στιγμή;

Σωστό. Προς το παρόν κανένα αλλά τις επόμενες μέρες τα Nexus.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο που δεν καταλαβαίνω, δεν ανάβει το φωτάκι στις αναπάντητες κλίσεις και μηνύματα. Καμιά ιδέα κανείς ;
Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2013/11/01/sony-promises-news-on-android-4-34-4-plans-next-week/

 

Άντε να δούμε αν θα ανακοινωθεί κάτι για το δικό μας...

 

απο που προκυπτει οτι το Ζ θα την παρει?

ασχετως αν πιστευω πως θα την παρει, εδω που φαινεται?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περίεργο λόγο που δεν καταλαβαίνω, δεν ανάβει το φωτάκι στις αναπάντητες κλίσεις και μηνύματα. Καμιά ιδέα κανείς ;

 

Όταν βγάλεις το stamina mode θα καταλάβεις :)

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

απο που προκυπτει οτι το Ζ θα την παρει?

ασχετως αν πιστευω πως θα την παρει, εδω που φαινεται?

 

Απο πουθενα. :p

Παντως βγηκε η πρωτη AOSP κιτκατ για το Ζ και λενε οτι ειναι πολυ σταθερη αν και σε πρωιμο επιπεδο.

Για να δουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με Power off + Volume Up κρατημένα για λίγο κάνει reset.

 

Ποιος είναι;

 

Δεν τον διαβάζουμε τον moderator, δεν τον διαβάζουμε!!!:p:p:D:lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον διαβάζουμε τον moderator, δεν τον διαβάζουμε!!!:p:p:D:lol:

 

δεν κάνει απολύτως τίποτα ο συνδυασμός αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αν το κρατήσεις παρατεταμένα; Τότε μόνο hard reset μέσω της οπής.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απορία.

Κοιτούσα σήμερα το Τ στο Πλαίσιο.

Ενώ γράφει για 16GB εσωτερικής μνήμης, όταν το περιεργάστηκα, στο μενού έλεγε για εσωτερική μνήμη 1,8GB και το υπόλοιπο ως μνήμη τηλεφώνου.

Το E Dual που έχω την ίδια μνήμη έχει εσωτερικά.

 

Τι παίζει με τη μνήμη; Σκεφτόμουν να το έπαιρνα επειδή φαντάστηκα θα χωράει πολύ περισσότερες εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ουπς όντως δεν κάνει και ήμουν έτοιμος βασιζόμενος από τα άλλα τα xperia μου, να δοκίμαζα αυτόν τον συνδυασμό αν υπήρχε ανάγκη!
Link to comment
Share on other sites

Απορία.

Κοιτούσα σήμερα το Τ στο Πλαίσιο.

Ενώ γράφει για 16GB εσωτερικής μνήμης, όταν το περιεργάστηκα, στο μενού έλεγε για εσωτερική μνήμη 1,8GB και το υπόλοιπο ως μνήμη τηλεφώνου.

Το E Dual που έχω την ίδια μνήμη έχει εσωτερικά.

 

Τι παίζει με τη μνήμη; Σκεφτόμουν να το έπαιρνα επειδή φαντάστηκα θα χωράει πολύ περισσότερες εφαρμογές.

 

δεν πηγες πιο κατω ?

λεει 1,8 που ειναι χωρος για εφαρμογες..και απο κατω 11 περιπου που ειναι ελευθερος χωρος...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν κάνει τίποτα.. Άρα μόνο hard reset.. Ρε παιδιά κάτι ακόμα.. Τόσο καιρό χρησιμοποιώ σονυ και ακόμα δεν μπορεσα να βρω πως στο καλό μπαίνει ολόκληρη η εικόνα ως ταπετσαρία.. Πάντα μου ζητάει να την κόψω και την κόβει ως ένα συγκεκριμένο σημείο.. Έτσι βγαίνει όπως να'ναι.. Η δεν γίνεται αλλιώς;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

1,8 που ειναι χωρος για εφαρμογες

Οι εφαρμογές αποθηκεύονται εξ'ολοκλήρου στο partition των 1.8 gb? Δηλαδή πχ αν έχω ένα game των 35mb που μετά θέλει άλλα 2giga για το install δεν αποθηκεύονται στο partition των 11? :blink:

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αποθηκεύονται εξ'ολοκλήρου στο partition των 1.8 gb? Δηλαδή πχ αν έχω ένα game των 35mb που μετά θέλει άλλα 2giga για το install δεν αποθηκεύονται στο partition των 11? :blink:

 

μπορεις.

Βασικα, απο τα 12GB περιπου που σου δινει ελευθερα, τα 2 ειναι για εφαρμογες και τα υπολοιπα για αποθηκη. αλλα στα υπολοιπα μπορεις να μεταφερεις οποια εφαρμογη θες!με βαση αυτο που βλεπω τωρα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγος ο χώρος των 1,8GB για τις εφαρμογές.

Σίγουρα θα χωράνε και στις υπόλοιπο χώρο;

Γιατί τότε τόση μνήμη είναι άχρηστη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγος ο χώρος των 1,8GB για τις εφαρμογές.

Σίγουρα θα χωράνε και στις υπόλοιπο χώρο;

Γιατί τότε τόση μνήμη είναι άχρηστη...

 

Από τη στιγμή που μου έχει επιλογή να τις μεταφέρω στα πολλά Gb γιατί να μην γίνεται? Απλά αντί να σου έχει 300mb μια rom για εφαρμογές όπως παλιά και τις υπόλοιπες στην Sd, τώρα σου κρατάει τα 2 μόνο για εφαρμογές και τα υπόλοιπα 10-11 για ότι θες.. Αλλά και εφαρμογές!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν κάνει τίποτα.. Άρα μόνο hard reset.. Ρε παιδιά κάτι ακόμα.. Τόσο καιρό χρησιμοποιώ σονυ και ακόμα δεν μπορεσα να βρω πως στο καλό μπαίνει ολόκληρη η εικόνα ως ταπετσαρία.. Πάντα μου ζητάει να την κόψω και την κόβει ως ένα συγκεκριμένο σημείο.. Έτσι βγαίνει όπως να'ναι.. Η δεν γίνεται αλλιώς;

Αν είναι ιδανικές οι διαστάσεις της εικόνας θα μπορεί να επιλεχθεί ολόκληρη. Αλλιώς κοπιδάκι! :lol:

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ιδανικές οι διαστάσεις της εικόνας θα μπορεί να επιλεχθεί ολόκληρη. Αλλιώς κοπιδάκι! :lol:

 

Ή βαζεις αλλη εφαρμογη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ, έχω μια απορία, βρήκα στο public το LG Optimus L9 II με specs cpu Dual core Krait 1.4 ghz και gpu adreno 305 στην τιμή των 249 E. Φαίνεται το καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Αξίζουν τα 50Ε παραπάνω η ελφρά ταχύτερη cpu και η καλύτερη gpu του SP? Η χρήση που το θέλω είναι για φωτογραφίες, internet browsing και moderate gaming θα δώ κάποια διαφορά σε πραγματικές συνθήκες ? Απο τις φωτογραφίες που είδα το SP είναι μέτριο. Εφόσον λύθηκε και το θέμα του wifi φαίνεται να είναι αρκετά δυνατή συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Γιατί να δώσεις 50 ευρώ παραπάνω αφού μπορείς να πάρεις και το SΡ στην τιμή των 249 ευρώ;

http://www.skroutz.gr/s/3053134/Sony-Xperia-SP.html?keyphrase=xperia+sp

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...