Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα περίεργα με το SP μου και το SP της φίλης συνεχίζονται στα sms.

 

Πρίν τρεις εβδομάδες περίπου που ήμουν Κρήτη της είχα στείλει ένα μύνημα 5 γραμμών. Δεν το πηρέ ποτέ.

Την προηγούμενη βδομάδα της στέλνω ένα sms 4 γραμμών.

 

Αυτό που έλαβε ήταν οι τρεις πρώτες γραμμές του μυνήματος που της είχα στείλει όταν ήμουν Κρήτη και τις 2 τελευταίες γραμμές του μηνύματος που έστειλα την προηγούμενη βδομάδα! Προσωπικά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Δεν νομίζω ότι φταίει το κινητό. Πιο πολύ σε θέμα δικτύου μου κάνει παρά σε συσκευή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα περίεργα με το SP μου και το SP της φίλης συνεχίζονται στα sms.

 

Πρίν τρεις εβδομάδες περίπου που ήμουν Κρήτη της είχα στείλει ένα μύνημα 5 γραμμών. Δεν το πηρέ ποτέ.

Την προηγούμενη βδομάδα της στέλνω ένα sms 4 γραμμών.

 

Αυτό που έλαβε ήταν οι τρεις πρώτες γραμμές του μυνήματος που της είχα στείλει όταν ήμουν Κρήτη και τις 2 τελευταίες γραμμές του μηνύματος που έστειλα την προηγούμενη βδομάδα! Προσωπικά έχω σηκώσει τα χέρια ψηλά γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Δεν νομίζω ότι φταίει το κινητό. Πιο πολύ σε θέμα δικτύου μου κάνει παρά σε συσκευή.

 

Καλημέρα. Δεν δοκιμάζεις να βάλεις εσύ ή η φίλη σου sim από άλλη εταιρία (πχ. prepaid) και να δεις τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαστε σε λαθος νημα, εχει επιλογες: Ζ1compact.. που εμενα πλεον μου φαινεται μεγαλο (καθως εχω και το Μ και δε μπορω τα μεγαλα πλεον καθολου).

Σκεψου οτι το Τ που το εχω δωσει στη μανα μου, το βλεπω πλεον σαν μεγαλο, και ας το ειχα συνηθισει..

αυτη η ευκολια να το εχω στην τσεπη ή να το πιανω και να μην μου κινδυνευει να φυγει απο τα χερια επειδη απλα ειναι πολυ μεγαλο με το μικρο Ζ1 με εχει κανει φανατικο των μικρων πλεον.

Οποτε μην βιαστεις, σκεψου το..

Οσο για το Τ, με την 4.3 βαρυνε πολυ και η διαφορα που θα δεις με τα νεα κινητα ειναι πααααρα πολυ μεγαλη, ειδικα αν πας στα πιο καινουρια.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Θα τα δώ και απο κοντά και θα αποφασίσω .Παραλληλα σταματάω και το οφτοπικ εδώ. :rolleyes:

 

Νίκο οντως βάρυνε και σκέφτομαι μήπως το γυρίσω σε 4.1 ..Φοβάμαι οτι η 4.3 στοιχίζει και σε μπαταρία λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αν τον κλειδώσεις να μην το δουν. Δοκίμασε επανεγκατάσταση λογισμικού με seus και αν δεν φτιάξει δοκίμασε με σέρβις.

 

Τελικά αφού κλείδωσα τον bootloader το πήγα στην Αρβάτο (ή κάπως έτσι λέγεται) και άλλαξαν μπαταρία. Ακόμα δεν το χρησιμοποίησα αλλά ελπίζω να μην έχει πρόβλημα

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας . Θα τα δώ και απο κοντά και θα αποφασίσω .Παραλληλα σταματάω και το οφτοπικ εδώ. :rolleyes:

 

Νίκο οντως βάρυνε και σκέφτομαι μήπως το γυρίσω σε 4.1 ..Φοβάμαι οτι η 4.3 στοιχίζει και σε μπαταρία λιγάκι.

 

το ειχα σκεφτει και εγω αλλα η 4.3 ειναι βελτιωμενη, οποτε εφοσον δεν κανει σκληρη χρηση η μανα μου το αφησα..

ομως αν θες να το φορτωσεις πολυ θεωρω οτι αξιζει να πας σε 4.1 και ας χασεις τα εφε της καμερας (πχ δεν περιμενα να παρει timeshift και δουλευει καλα) και ολες τις αλλες βελτιωσεις που πηρε στο μενου, αν ηταν σε 4.2.2 με ταχυτητες 4.1 σιγουρα θα ηταν η ιδανικη ρομ για το Τ, αλλα η 4.3 το γερναει πολυ (ισως και επιτηδες για ανανεωση).

Για μενα αν το κρατησεις για 2ο αστο με 4.3..

Και για αγορα νεου δες Ζ1, η διαφορα με το Ζ στην τιμη ειναι μικρη αν δεν τα αλλαζεις συχνα και αξιζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδια ελεγα να το γυρισω στην 4.1,αλλα η 4.3 εχει πολυ καλυτερο wi-fi και αλλα επιπλεον feutures...(ισως η 4.3 .199,μου φανηκε πιο ελαφρυα απο την .205 που εχω τωρα,το εχει προσεξει κανεις η ιδεα μου ηταν?)

τελοςπαντων πλεον σκεφτομαι να το δωσω στην συζυγο,και να παρω το HTC ONE M7(πιστευω να μην με ξενερωσει το μεγεθος)που μαζι με το xperia t τις θεωρω απο τις πιο ομορφες συσκευες ακομη και σημερα

Link to comment
Share on other sites

Download the last version of Towelroot from HERE (click on λ symbol to get it)

 

Copy tr.apk into internal memory of your phone and install it with a File Manager

 

Open Towelroot and tap on "make it ra1n"

 

Now simply install SuperSU by Chainfire from Play Store

 

Open SuperSU. It will ask to update the SU binary: tap on "Continue", then on "Normal"

 

Reboot

 

Done! :D

 

You can uninstall Towelroot app, if you want or need

 

Root για T TL V TX που φορανε 4.3!

 

Direct root on any 4.3 firmware, so you DON'T need to downgrade anymore!

 

Φίλε είσαι θεός. Unroot κάνεις μέσω super user;

 

 

 

Τελικά αφού κλείδωσα τον bootloader το πήγα στην Αρβάτο (ή κάπως έτσι λέγεται) και άλλαξαν μπαταρία. Ακόμα δεν το χρησιμοποίησα αλλά ελπίζω να μην έχει πρόβλημα

 

Μια χαρά, τη γλίτωσες.Ενημέρωσε αν τελικά διορθώθηκε το πρόβλημά σου. Αν δεν κάνω λάθος σου έκλεινε ξαφνικά;

 

 

και εγω παιδια ελεγα να το γυρισω στην 4.1,αλλα η 4.3 εχει πολυ καλυτερο wi-fi και αλλα επιπλεον feutures...(ισως η 4.3 .199,μου φανηκε πιο ελαφρυα απο την .205 που εχω τωρα,το εχει προσεξει κανεις η ιδεα μου ηταν?)

τελοςπαντων πλεον σκεφτομαι να το δωσω στην συζυγο,και να παρω το HTC ONE M7(πιστευω να μην με ξενερωσει το μεγεθος)που μαζι με το xperia t τις θεωρω απο τις πιο ομορφες συσκευες ακομη και σημερα

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι θεός. Unroot κάνεις μέσω super user;

 

Αυτο δεν το γνωριζω!

Link to comment
Share on other sites

Towelroot ειναι εγγυηση και εγω στο tablet samsung note 10.1 το ιδιο χρησιμοποιησα...

 

Το κινητο της γυναικας μου συνεχιζει να με εκπλησει:

 

Παλια ειχα το θεμα που αν ειχες 40% πχ μπαταρια και εκανες επανεκινηση πηγαινε 70% κτλ.

 

Μετα απο την αντικατασταση συσκευης που μου εκαναν στην αρβατο 1-2 φορες εχει συμβει το εξης:

Κλεινοντας το βραδυ το κινητο τελειως το πρωι οταν το αναβε εγραφε μπαταρια καμμια 30αρια % λιγοτερο...Τα αρχιζεις τα χαπια η οχι?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας το κάνει πάντα φίλε μου οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα κάτι τέτοιο. Θέλω να πω ότι μπορεί να μην εμφανιστεί και ποτέ το πρόβλημα. Οι sim πάντως και των δυο μας είναι ολοκαίνουριες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ίδιο δίκτυο; Δοκιμάσατε συνδυασμούς με άλλες συσκευές;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο δίκτυο έχουμε. Δεν έχω αλλάξει συσκευή. Και μιλάω σε πρώτο πρόσωπο γιατί όπως καταλαβαίνεις από την φίλη δεν περιμένω κάτι τέτοιο. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει γιατί το κάνει ώστε να προκαλέσω να ξανά συμβεί.

 

Θα αρχίσω να χρησιμοποιώ το iPhone μου φαίνεται και θα αρχίσουμε να έχουμε αυτοκτονίες εδώ μέσα!!! :lol: :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Towelroot ειναι εγγυηση και εγω στο tablet samsung note 10.1 το ιδιο χρησιμοποιησα...

 

Το κινητο της γυναικας μου συνεχιζει να με εκπλησει:

 

Παλια ειχα το θεμα που αν ειχες 40% πχ μπαταρια και εκανες επανεκινηση πηγαινε 70% κτλ.

 

Μετα απο την αντικατασταση συσκευης που μου εκαναν στην αρβατο 1-2 φορες εχει συμβει το εξης:

Κλεινοντας το βραδυ το κινητο τελειως το πρωι οταν το αναβε εγραφε μπαταρια καμμια 30αρια % λιγοτερο...Τα αρχιζεις τα χαπια η οχι?

 

με τι λογισμικό είσαι πάνω; να φανταστώ με το τελευταίο;

 

μου είχε κάνει κι εμένα κάποιες φορές κάτι τρελά με τα ποσοστά της μπαταρία αλλά με την 4.1 μόνο . Ποτέ με την 4.3 η οποία ναι με βάρυνε το κινητό αλλά διόρθωσε αρκετό πράγμα..

 

Για πχ με την 4.1 εβγαζα το κινητο στο 100% και έμενε 100% για μισή μερα..

μετα αρχισε να πέφτε κανονικά και έκλεινε ξαφνικά στο 30%.

Το είχε κάνει 4-5 φορές ωστόσο .. οχι παραπάνω.

 

Τώρα με το drain που σου κάνει την ώρα που το έχεις κλειστό δεν έχω εμπειρία.. μιας και δεν τον κλείνω ποτε το κινητό.

Δεν θα έπρεπε σίγουρα να πέφτει πάνω απο 3-4% οσο το έχεις κλειστό.

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε δεν χάνεις τίποτα. Αλλά μετά να πας να συντονίσεις αλλού... :p Edited by al3x1k0

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη συμβατη η ενα τροπο ηχογραφησης της συνομιλιας ξερετε μαγκιες???δοκιμασα αρκετες απο το μαρκετ αλλα δεν βγηκε ακρη η φωνη του αλλου ακουγονταν σαν τον ευλογιτο στην λαμψη!!!θελω μια να ορισω ενα κουμπι και να ξεκιναει

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου το Xperia t αλλα έχει ενα θέμα... Το μεγάφωνο βγάζει κάποιους ήχους παράδειγμα τον ηχο της μεγοστης έντασης αλλα δεν παίζει κανενα άλλο ήχο.... Δν ξέρω γτ... Στο sony diagnostics ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης αλλα γενικα δεν... Επίσης δεν παίζει καθόλου το ακουστικό όπως επίσης και to jack των ακουστικών δεν δουλεύει....

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσες επανεκκινησεις που μου εκανε και παρολο που απο τοσες rom που του περασα με μια τα πηγαινε καλα για κανα μηνα, αποφασισε το κινητακι να με αφησει...

Εσβηνε απο μονο του πριν καν φορτωση..., η φορτωνε και εσβηνε ξαφνικα.:mad:

Μονο κατα την φορτωση δουλευε σωστα. Οποτε και το πηγα στην arvato και περιμενω δευτερα-τριτη να δω τι θα μου πουν...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον στο θέμα γράφονται μόνο παράπονα. Όταν έλεγα εγώ ότι η συσκευή είναι προβληματική δεν με άκουγε κανένας.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον στο θέμα γράφονται μόνο παράπονα. Όταν έλεγα εγώ ότι η συσκευή είναι προβληματική δεν με άκουγε κανένας.

 

Οταν το πρωτοειχα (πριν κλαπεί) με λογισμικό vodafone (9.1.a.0.489 - 4.1.2) δεν ειχα απολυτος κανενα θεμα μα κανενα... πλην του wifi λόγο εμβέλειας... το τωρινό t που έχω μου εχει βγάλει την πίστη! Δεχ εχει δουλέψει σωστα ουτε μια ωρα! Ας εχω ελπίδα μετα το σέρβις να παει ρολόι αλλιώς θα πάρει σουτ...

 

Και ναι φιλε μου συμφωνώ 10000% οτι το εν λογο μοντελο ειναι για πεταμα!:mad:

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Xperia dialer mods Πρέπει να είσαι root και να έχεις εγκαταστήσει το xposed framework και το βρίσκεις εκεί μέσα. Μια φορά που το δοκίμασα, λειτούργησε άψογα (σε Z1c, αλλά λέει ότι δουλεύει σε όλα τα Xperia)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Xperia dialer mods Πρέπει να είσαι root και να έχεις εγκαταστήσει το xposed framework και το βρίσκεις εκεί μέσα. Μια φορά που το δοκίμασα, λειτούργησε άψογα (σε Z1c, αλλά λέει ότι δουλεύει σε όλα τα Xperia)

 

ρε αδερφε για αυτο ειπα μια εφαρμογη απο το μαρκετ γιατι δεν ειμαι ροοτ και ηθελα μια απλη λυση απο μαρκετ δεν νομιζω να μην εχει και να ειναι τοσο συνθετο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τα updates της Sony είναι για πέταμα!κάθε φορά λύνουν ένα πρόβλημα και εμφανίζουν αλλά δέκα! Εδώ παίρνει το e1 4.4 και το t το έχουν ξεχασμένο,ούτε καν updates να λύσουν διάφορα bugs!προσωπικά Sony δεν ξαναπαίρνω...
Link to comment
Share on other sites

Τα updates της Sony είναι για πέταμα!κάθε φορά λύνουν ένα πρόβλημα και εμφανίζουν αλλά δέκα! Εδώ παίρνει το e1 4.4 και το t το έχουν ξεχασμένο,ούτε καν updates να λύσουν διάφορα bugs!προσωπικά Sony δεν ξαναπαίρνω...

 

Με τετοια μαπα... updates που βγαζει η sony και 4.4 να περναμε παλι προβληματα θα ειχαμε σιγουρα! Μετα σου λενε κοβετε η εγγυηση διοτι ξεκλειδωσες τον bootloader εκανες root κ.α! Φτιαξε το ρημαδι σου να δουλευει σωστα, ωστε να μην χρειαζομαστε απλα και μονο για να δουλευει, να καταφευγουμε σε πειραγματα... Αφου δεν καταλαβαινουν τα αυτονητα, τοτε και εμεις θα κανουμε αυτο που πρεπει..., ωστε να εχουμε ενα πραγματικα σωστο κινητο!:)

Link to comment
Share on other sites

Το βάλα προς πώληση στο insomnia 130e νομίζω είναι καλή τιμή μιας και το έχω ολοκαίνουργιο.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά για το Ζ1 compact γιατι θέλω μικρότερο κινητό και το όνειρο του LIME κινητου θα γίνει πραγματικότητα. !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...