Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα wi-fi έχει λυθεί σε πολλούς για το xperia sp . Πλέον είναι κομπλέ

το πρόβλημα με το wi-fi έχει λυθεί μόνο αν γίνεις root; εχω ακούσει ότι χάνεται η εγγύηση(ισχυει;;;) κ δεν θέλω κανονικά να το διακινδυνεύσω. αν πας σε κάποιο service της sony μπορούν να κάνουν τις ρυθμίσεις στο ConnectivityThresholdDBM;

 

QUOTE=LordBill;5043448]Καλησπέρα στο forum. Απο σήμερα είμαι άλλος ένας ιδιοκτήτης του sp. Πόσες ώρες πρέπει να το αφήσω για την πρώτη φόρτιση?Απο ότι είδα θέλει και micro sim card , θα πάω απλώς στη wind για να κόψουν την κανονική ή θα μου δώσουν καινοιύγια sim? Ξέρει κανείς το κόστος?

καλό είναι να μην την κόψεις, γιατί μπορεί να χάσεις την εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος.

 

λόγω δουλειάς χρειάζεται να σκανάρω πολλές φορές έγγραφα εκτός γραφείου (που έχω scanner). είδα ότι υπάρχουν εφαρμογές που αν βγάλεις φωτογραφία το έγγραφο μπορείς να τις μετατρέψεις σε pdf. κατέβασα το camscanner,αλλά τα αποτελέσματα ήταν πραγματικά απογοητευτικά. ξέρετε κανένα καλό;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To sp είναι πολύ νεότερο μοντέλο και καλύτερο από το s3 . Το s3 έχει πολλά κολλήματα στις εφαρμογές του

 

Έχω δει το S3 από κοντά και μπορώ να πω επιεικώς ότι είναι τεράστιο. Πέρα από αυτό, πορσωπικά δεν θα έπαιρνα ποτέ κινητό που δεν είναι φετινό γιατί δεν θα έχει δυνατό hardware. Αν δεις benchmarks, καμία σχέση το SP με το S3, το πατάει κάτω με άνεση.

 

Σας Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Το παρήγγειλα σήμερα από σκρουτζ, αύριο θα το έχω στα χέρια μου :)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Πώς βρίσκουμε από ποια χώρα προέλευσης είναι το κινητο?

 

Κοίτα στο κουτί.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχει προαναφερθεί σε μήνυμα κατόχου sp ότι παρήγγειλε μέσω ebay αυτές:

[url="http://www.ebay.com/itm/181150487517?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649"]http://www.ebay.com/itm/181150487517?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649[/url]

του βγήκαν καλές?και πόσο χρόνο περίμενε μέχρι την παραλαβή?

αν ξέρει κάποιος από Ελλάδα εξίσου οικονομικές και καλές ας στείλει κάποια ιδέα.

 

έχει μήπως κανείς πάρει αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ήρθε στα χέρια μου! Να σας ρωτήσω στην πρώτη φόρτιση μόλις πάει 100% το βγάζουμε ή το αφήνουμε κιάλο;
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ήρθε στα χέρια μου! Να σας ρωτήσω στην πρώτη φόρτιση μόλις πάει 100% το βγάζουμε ή το αφήνουμε κιάλο;

 

Καλορίζικο.. Παίξε μαζί του μέχρι να πάει 15% περίπου και κλείστο να το φορτίσεις κλειστό μέχρι 100%. Και αυτό κάντο 4-5 φορές στην αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.. Παίξε μαζί του μέχρι να πάει 15% περίπου και κλείστο να το φορτίσεις κλειστό μέχρι 100%. Και αυτό κάντο 4-5 φορές στην αρχή.

 

Ευχαριστώ.! Εντάξει αυτό θα κάνω

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, έχω μια χαζή απορία, την πρώτη φόρτιση του sp την έκανα με το τηλέφωνο ανοικτό. Απο την sony μου είπανε οτι το κινητό θεωρείται φορτισμένο ακόμα και με 85% της μπαταρίας ( και ανάβει πράσινο φώς). Θέλω τις επόμενες φορτίσεις να τις κάνω με κλειστό το τηλέφωνο, πως όμως θα είμαι σίγουρος οτι είμαι στο 100%? Όταν η συσκευή είναι κλειστή έχει ποσοστιαία ένδειξη φόρτισης? Υπάρχει περίπτωση να έκανα ζημιά στο κινητό επειδή το φόρτισα πρώτη φορά όταν ήταν ανοικτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, έχω μια χαζή απορία, την πρώτη φόρτιση του sp την έκανα με το τηλέφωνο ανοικτό. Απο την sony μου είπανε οτι το κινητό θεωρείται φορτισμένο ακόμα και με 85% της μπαταρίας ( και ανάβει πράσινο φώς). Θέλω τις επόμενες φορτίσεις να τις κάνω με κλειστό το τηλέφωνο, πως όμως θα είμαι σίγουρος οτι είμαι στο 100%? Όταν η συσκευή είναι κλειστή έχει ποσοστιαία ένδειξη φόρτισης? Υπάρχει περίπτωση να έκανα ζημιά στο κινητό επειδή το φόρτισα πρώτη φορά όταν ήταν ανοικτό?

 

Μην αγχωνεσαι.. Δ γινεται ετσι ζημια στην μπαταρια..

Κλειστο δειχνει μια μπαταρια με εναν κεραυνο και αυτη η μπαταρια οταν παει 100% ειναι γεματη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις ποσο κανει το καπακι της μπαταριας πισω; Γεμισε γρατζουνιες και θελω να το αλλαξω. Αξιζει να παρω απο ebay τιποτα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις ποσο κανει το καπακι της μπαταριας πισω; Γεμισε γρατζουνιες και θελω να το αλλαξω. Αξιζει να παρω απο ebay τιποτα;

 

 

φίλτατε υπάρχει στα ελληνικά μαγαζιά μαύρο από 5.33euro και λευκό 7.90e όμως στο ebay που κοίταξα δεν βρήκα φθηνότερο. τι χρώμα ψάχνεις??

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τυχει να ακούτε μουσική (οχι ραδιόφωνο) κ αν μπείτε στο ιντερνετ σε οποιαδήποτε σελίδα να σταμάταει να παίζει (τις περισσότερες φορες) η μουσική;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο. ΕΙναι γνησια;
ετσι λενε

 

[url="http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=xperia+sp"]http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=xperia+sp[/url]

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τυχει να ακούτε μουσική (οχι ραδιόφωνο) κ αν μπείτε στο ιντερνετ σε οποιαδήποτε σελίδα να σταμάταει να παίζει (τις περισσότερες φορες) η μουσική;

 

Συνήθως γίνεται λόγω έλλειψης RAM. Μήπως είχες ανοιχτά αρκετά tabs και αποτέλεσμα να κλείσει η μουσική για εξοικονόμηση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα. Χθες που παρέλαβα το SP το ανοιξα , και μου έβγαλε πως υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση η 12.0.Α.2.254 . Την εγκατέστηκα χθες με το SEUS , το έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Σήμερα το κινητό κολλάει ξαφνικά και κάνει reboot , και όταν είναι ανοιχτό εξαφανίζεται και ξαναεμφανίζεται η status bar. πιστεύω πως είναι θέμα software αλλα τί μπορεί να φταίει? έχω απογοητευτεί μιας και είναι η δεύτερη μέρα που το έχω και μου τα κάνει αυτά..
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ριχτου αλλο ενα φλας με σεους και αν δεν στρωσει το πας πισω doa
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ριχτου αλλο ενα φλας με σεους και αν δεν στρωσει το πας πισω doa

 

Το αγόρασα απο σκρουτζομάγαζο.. μου έδωσε 2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας βέβαια.. Δηλαδή αυτό μπορεί να είναι και θέμα hardware?

 

Edit: το έκανα ξανά φλασάρισμα , προς το παρών δουλεύει καλά! άντε να δούμε :/

 

Edit no2: Πάλι ξανάρχισε να εξαφανίζεται η στάτους Μπαρ.. τώρα έκλεισε και ξανανοίγει μόνο του.. τι να κάνω τώρα?

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Χωρις εφαρμογες μεσα;;

Αυτο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι μπορει να φταιει η καρτα μνημης. Ειναι παλια; Δοκιμασε χωρις αυτην. Και αν στα κανει παλι και εισαι αθηνα, πας στο σκρουτζομαγαζο που το πηρες και του το πετας στα μουτρα για να σου δωσει αλλο.. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρις εφαρμογες μεσα;;

Αυτο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι μπορει να φταιει η καρτα μνημης. Ειναι παλια; Δοκιμασε χωρις αυτην. Και αν στα κανει παλι και εισαι αθηνα, πας στο σκρουτζομαγαζο που το πηρες και του το πετας στα μουτρα για να σου δωσει αλλο.. :p

 

Δεν έχω βάλει και τίποτα μόνο instagram. και χωρίς αυτό πάλι τα ίδια έκανε! Τώρα θα βγάλω την κάρτα μνήμης να δω! Δεν είμαι αθήνα, είμαι λαμία αυτό είναι το πρόβλημα :P

 

edit: πως να το χειριστώ? την δευτέρα θα τους πάρω τηλέφωνο να τους πω τι κάνει το κινητό.. θα τους το στείλω και θα μου στείλουν άλλο ; ή πρέπει πρώτα να πληρώσω για έλεγχο?

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις τιποτα. Μονο τα εξοδα αποστολης.

παιρνεις στο κατστημα, τους λες την κατασταση και αυτοι σου λενε ποια θα ειναι η διαδικασια. Φοβαμαι οτι δεν θα στο αντικαταστησουν και οτι θα στο στειλουν στο σερβις.

Οπου στο σερβις της σονυ το πιθανοτερο ειναι να κανουν κλασσικα μια αναβαθμιση με seus (ο, τι εχεις κανει και συ δηλαδη) οποτε τσαμπα η ταλαιπωρια.

Οπως και να χει πρωτα μιλας με το καταστημα και απαιτεις αντικατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρωνεις τιποτα. Μονο τα εξοδα αποστολης.

παιρνεις στο κατστημα, τους λες την κατασταση και αυτοι σου λενε ποια θα ειναι η διαδικασια. Φοβαμαι οτι δεν θα στο αντικαταστησουν και οτι θα στο στειλουν στο σερβις.

Οπου στο σερβις της σονυ το πιθανοτερο ειναι να κανουν κλασσικα μια αναβαθμιση με seus (ο, τι εχεις κανει και συ δηλαδη) οποτε τσαμπα η ταλαιπωρια.

Οπως και να χει πρωτα μιλας με το καταστημα και απαιτεις αντικατασταση.

 

Μα δεν έχει θέμα το software , έβαλα και την παλιά ενημέρωση (την φλασαρα με Flash tool) και πάλι τα ίδια. Οπότε μάλλον είναι ελλατωματική η συσκευή. και όλο αυτό θα τραβήξει καιρό δηλαδή? :(

 

 

Edit: λέτε να βάλω μια καστομ ρομ πρώτα μήπως δουλέψει? χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader μόνο ροοτ ώστε να μπορώ να το επαναφέρω!

Edited by eu8umhc
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει θέμα το software , έβαλα και την παλιά ενημέρωση (την φλασαρα με Flash tool) και πάλι τα ίδια. Οπότε μάλλον είναι ελλατωματική η συσκευή. και όλο αυτό θα τραβήξει καιρό δηλαδή? :(

 

Το ξέρω.. Αλλά δυστυχώς το service της Σονυ είναι από τα χειρότερα. Πρέπει να πιέσεις πολύ για να κάνουν σοβαρή δουλειά. Συνήθως το παίρνουν, το φλασάρουν και στο επιστρέφουν πίσω. Γιαυτό αν μιλήσεις με το σερβις πες τους ότι την έχεις κάνει τη διαδικασία!

Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω φίλε μου. Πάρε τηλέφωνο Δευτέρα πρωί πρωί στο κατάστημα και πες τους ότι δικαιούσαι DOA οπότε και αντικατάσταση συσκευής. Όλα καλά θα πάνε.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...