Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 2 χρονιά με το ZTE Blade (δουλεύει ακόμα αν και με σπασμένη οθόνη :rolleyes:) πήρα χθες το SP.

 

1η παρατήρηση είναι το αρκετά χαμηλότερο σε απόδοση Wifi απο το Βlade, σε δωμάτιο που έπιανε το Blade χωρίς θέμα το SP είχε μια μπάρα με πολύ ζόρι!!!

2η έχω βάλει 2 διαφορετικές MicroSD και δεν τις κάνει Mount με τίποτα!!!! και δεν έχω βγάλει άκρη με το πως μπορώ να δω την κάρτα; έβαλα και το ASTRO αλλά και πάλι τίποτα, έχετε καμιά πρόταση;

 

Καμιά πρόταση για θήκη;

1) Έχε υπόψη σου ότι έχει να κάνει με τον θόρυβο από γειτονικά δίκτυα. Αν δεν τα έχεις και τα δύο κινητά δίπλα-δίπλα να τα συγκρίνεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Μπορεί ξαφνικά να άνοιξε κάποιο καινούριο ασύρματο στο ίδιο κανάλι και να κάνει παρεμβολές.

2) Η mSD βρίσκεται στο ./sdcard1 ή ./storage/sdcard1 ή ./ext_card (κι όμως είναι και τα 3 τα ίδια!) Πήγαινε Ρυθμίσεις>Αποθηκευτικός Χώρος και δες αν σου εμφανίζει την κάρτα Αν όχι βαλε την σε ενα pc και κάνε την format ή delete Partition.

3) ebay και πάλι ebay. Αγόρασα θήκη λουκούμι μαζί με ζελατίνα προστασίας και stylus στο ίδιο πακέτο και μαζί με τα μεταφορικά από Αγγλία μου ήρθε 8€ και σε μια εβδομάδα.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Έχε υπόψη σου ότι έχει να κάνει με τον θόρυβο από γειτονικά δίκτυα. Αν δεν τα έχεις και τα δύο κινητά δίπλα-δίπλα να τα συγκρίνεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Μπορεί ξαφνικά να άνοιξε κάποιο καινούριο ασύρματο στο ίδιο κανάλι και να κάνει παρεμβολές.

2) Η mSD βρίσκεται στο ./sdcard1 ή ./storage/sdcard1 ή ./ext_card (κι όμως είναι και τα 3 τα ίδια!) Πήγαινε Ρυθμίσεις>Αποθηκευτικός Χώρος και δες αν σου εμφανίζει την κάρτα Αν όχι βαλε την σε ενα pc και κάνε την format ή delete Partition.

3) ebay και πάλι ebay. Αγόρασα θήκη λουκούμι μαζί με ζελατίνα προστασίας και stylus στο ίδιο πακέτο και μαζί με τα μεταφορικά από Αγγλία μου ήρθε 8€ και σε μια εβδομάδα.

 

1. δεν παίζει αυτό γιατί έχω και το παλιό κινητό και παίζει μια χαρα το wifi...

2. τα εχω κανει ολα αυτα.. παω για αλλαγή τωρα στο μαγαζί... μάλλον μου έτυχε το ελαττωματικό , δοκιμασα 4 διαφορτικες και δεν παιζει καμια στο ΧP, στο PC & στο Blade παιζουν!

3. για δωσε λινκ για αυτο εχεις τωρα!

Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχάριστα νέα :

"We also mentioned that a few of our products would be jumping software version – so, we can confirm that Xperia T, Xperia TX and Xperia V* will be upgraded to Android Jelly Bean 4.3… also from next month."

http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/on-jelly-bean-4-3-kit-kat-4-4/

(Νομίζω δεν το είδα να το αναφέρει κάποιος)

 

Η τελευταια που θα παρει θα ειναι η 4.3 ,μετα μονο οι ναυαρχιδες θα πανε σε 4.4

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια που θα παρει θα ειναι η 4.3 ,μετα μονο οι ναυαρχιδες θα πανε σε 4.4

 

Ξέρεις κάτι και το λες???

Εγώ κρατάω μια πισινή...

 

εδω στα Γιαννενα,το service δεν το φτιαχνει...

κριμα γιατι το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση...εγγυηση δεν πιστευω να παιζει σε αυτη την περιπτωση και δεν ξερω τι να κανω...(απορω γιατι δεν το ανοιγουν να το καθαρισουν?μηπως να το στειλω στο e-shop να δω τι θα πουνε?)

το προβλημα ειναι οτι ειμαι ψειρας και δεν μπορω να το βλεπω ετσι...

Στην απελπισια μου σκεφτομαι να ξαναγορασω το ιδιο ή να παω σε htc one mini ή να περιμενω το z1 mini(ειναι τα μοναδικα που μου αρεσουν εκτος απο το Τ οπτικα αλλα και σε μεγεθος)

την τυχη μου...

 

Εγώ θα σου έλεγα να το δώσεις για ανταλλακτικά έστω και 80 ευρώ, αφού λειτουργεί και καινούριο με τα 80 θα σου βγει κάτω από 170....

Και αν περιμένεις λίγο θα πάει 230, δηλαδή θα σου βγει 150).

Αν και στη θέση σου ίσως έβλεπα Ζ ή S4 mini..για ανανέωση.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

1) Έχε υπόψη σου ότι έχει να κάνει με τον θόρυβο από γειτονικά δίκτυα. Αν δεν τα έχεις και τα δύο κινητά δίπλα-δίπλα να τα συγκρίνεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Μπορεί ξαφνικά να άνοιξε κάποιο καινούριο ασύρματο στο ίδιο κανάλι και να κάνει παρεμβολές.

2) Η mSD βρίσκεται στο ./sdcard1 ή ./storage/sdcard1 ή ./ext_card (κι όμως είναι και τα 3 τα ίδια!) Πήγαινε Ρυθμίσεις>Αποθηκευτικός Χώρος και δες αν σου εμφανίζει την κάρτα Αν όχι βαλε την σε ενα pc και κάνε την format ή delete Partition.

3) ebay και πάλι ebay. Αγόρασα θήκη λουκούμι μαζί με ζελατίνα προστασίας και stylus στο ίδιο πακέτο και μαζί με τα μεταφορικά από Αγγλία μου ήρθε 8€ και σε μια εβδομάδα.

 

Όλα μαζί 8 ευρώ; Και έξοδα μεταφοράς και όλα; Μωρέ μπράβο.. Θα ψαχτω κι εγώ από eBay

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

ebay και πάλι ebay. Αγόρασα θήκη λουκούμι μαζί με ζελατίνα προστασίας και stylus στο ίδιο πακέτο και μαζί με τα μεταφορικά από Αγγλία μου ήρθε 8€ και σε μια εβδομάδα.

 

Mην τα πετας ετσι αυτα φιλε μου χωρις λινκ! Δωσε μας και μας να μαθαινουμε.:lol: Εγω εχω βρει ενα μαγαζακι στο e-bay, e-cell λεγεται και εχει θηκες με απειρα σχεδια, μονο 5-6 ευρω και χωρις μεταφορικα. Μηπως λεμε το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να αλλάζει η ταπετσαρία μόνη της σε αυτή του θέματος; Μου το κάνει σε άσχετα αλλά σχετικά συχνά διαστήματα..
Link to comment
Share on other sites

1. δεν παίζει αυτό γιατί έχω και το παλιό κινητό και παίζει μια χαρα το wifi...

2. τα εχω κανει ολα αυτα.. παω για αλλαγή τωρα στο μαγαζί... μάλλον μου έτυχε το ελαττωματικό , δοκιμασα 4 διαφορτικες και δεν παιζει καμια στο ΧP, στο PC & στο Blade παιζουν!

3. για δωσε λινκ για αυτο εχεις τωρα!

Όλα μαζί 8 ευρώ; Και έξοδα μεταφοράς και όλα; Μωρέ μπράβο.. Θα ψαχτω κι εγώ από eBay

Mην τα πετας ετσι αυτα φιλε μου χωρις λινκ! Δωσε μας και μας να μαθαινουμε.:lol: Εγω εχω βρει ενα μαγαζακι στο e-bay, e-cell λεγεται και εχει θηκες με απειρα σχεδια, μονο 5-6 ευρω και χωρις μεταφορικα. Μηπως λεμε το ιδιο?

Εδώ είναι παίδες! Ευχαριστηθείτε το:

http://www.ebay.com/itm/331032180765

 

BTW, πάνω που έλεγα ότι η SONY είναι σοβαρή, είδα χθες μια ανακοίνωση που έλεγε ότι τελικά η λίστα με τη σειρά Ζ που θα πάρει την KitKat 4.4 είναι η ΤΕΛΙΚΗ. Ξέρει κανείς κατά πόσο ισχύει αυτό; Αν είναι όντως τότε παίρνω πίσω αυτό που είπα για τη σοβαρότητα της Sony.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μας καλύτερη από το Xperia Z...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή μας καλύτερη από το Xperia Z...

 

Επειδή έχω και τις 2 (εγώ το Z και η γυναίκα μου το SP) το μόνο που μπορώ να πω είναι απλά ..υπερβολές.

Καταλαβαίνω το "αν δεν παινέσω το σπίτι" κτλ κτλ αλλά μην το ξεφτιλίζουμε κιόλας το θέμα :) Είναι και τα 2 πολύ καλά κινητά με τα + και τα κατά τους με το Ζ να κερδίζει (φυσιολογικό είναι.. αφου δεν κυκλοφόρησαν σαν ίδιας κατηγορίας κινητά) σε σημεία (οθόνη, κάμερα, αδιαβροχο κτλ κτλ). Σε θέματα ταχύτητας όντως διαφορές δεν θα δεις ενώ είναι φυσιολογικό κάποιους να τους βολεύει το μέγεθος, το shutter key για την κάμερα κτλ. Το SP για τα λεφτά του είναι απίστευτο κινητό που βάζει όντως κάτω αρκετά 4πύρινα και είναι vfm εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και τις 2 (εγώ το Z και η γυναίκα μου το SP) το μόνο που μπορώ να πω είναι απλά ..υπερβολές.

Καταλαβαίνω το "αν δεν παινέσω το σπίτι" κτλ κτλ αλλά μην το ξεφτιλίζουμε κιόλας το θέμα :) Είναι και τα 2 πολύ καλά κινητά με τα + και τα κατά τους με το Ζ να κερδίζει (φυσιολογικό είναι.. αφου δεν κυκλοφόρησαν σαν ίδιας κατηγορίας κινητά) σε σημεία (οθόνη, κάμερα, αδιαβροχο κτλ κτλ). Σε θέματα ταχύτητας όντως διαφορές δεν θα δεις ενώ είναι φυσιολογικό κάποιους να τους βολεύει το μέγεθος, το shutter key για την κάμερα κτλ. Το SP για τα λεφτά του είναι απίστευτο κινητό που βάζει όντως κάτω αρκετά 4πύρινα και είναι vfm εντελώς...

 

 

Να Και οι αποδείξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Mην τα πετας ετσι αυτα φιλε μου χωρις λινκ! Δωσε μας και μας να μαθαινουμε.:lol: Εγω εχω βρει ενα μαγαζακι στο e-bay, e-cell λεγεται και εχει θηκες με απειρα σχεδια, μονο 5-6 ευρω και χωρις μεταφορικα. Μηπως λεμε το ιδιο?

 

Συμφωνώ και επαυξάνω για το ecell, μεγάλη ποικιλία δωρεάν μεταφορικά και στέλνει απο Αγγλία που σημαίνει μια βδομάδα για αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξάνω για το ecell, μεγάλη ποικιλία δωρεάν μεταφορικά και στέλνει απο Αγγλία που σημαίνει μια βδομάδα για αποστολή.

 

Φίλε μου, έχεις αγοράσει απο εκεί? Είναι καλή η ποιότητα των θηκών?

 

BTW, πάνω που έλεγα ότι η SONY είναι σοβαρή, είδα χθες μια ανακοίνωση που έλεγε ότι τελικά η λίστα με τη σειρά Ζ που θα πάρει την KitKat 4.4 είναι η ΤΕΛΙΚΗ. Ξέρει κανείς κατά πόσο ισχύει αυτό; Αν είναι όντως τότε παίρνω πίσω αυτό που είπα για τη σοβαρότητα της Sony.

 

Έχεις κάποιο λινκ που να επιβεβαιώνει αυτό που λες? Ελπίζω να μην ισχύει..:confused:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, έχεις αγοράσει απο εκεί? Είναι καλή η ποιότητα των θηκών?

 

Ναι έχω πάρει οχι για το xperia ομως αλλα για το nexus και για ενα galaxy.

Οι συγκεκριμενες που εχω ειναι κυρίως για καλοπισμο, ειναι ultra slim δεν παρέχουν καμιά τρομερή προστασία. Ενα τρίμηνο που τις εχω πάντως δεν εχω παρατηρήσει ουτε ξεφτισματα ουτε αποχρωματισμους.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ που να επιβεβαιώνει αυτό που λες? Ελπίζω να μην ισχύει..:confused:

Δεν θυμάμαι σε ποιο site το πέτυχα, ήταν λινκ από κάποιο θέμα στο facebook. Κι εγώ ελπίζω να μην ισχύει και απ'ότι βλέπω με μια γρήγορη αναζήτηση μάλλον λάθος διάβασα ή λάθος γράφανε. Ο καιρός θα δείξει...

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Είπαν Δεκεμβρίο...αλλά να υπολογίζεται Γενάρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους sp.Σήμερα έκανα την παραγγελια μου επιτέλους μιας και είναι αρκετά χαμηλή η τιμή.

Διάβασα σε ξένο forum ότι υπάρχει θέμα με τον φορτιστή του κινητού, αργεί να φορτίσει,ισχύει κάτι τέτοιο?

Ποιος φορτιστής έρχεται μαζί με το κινητό?

Διάβασα πως δεν υποστηρίζει fast charging, ισχύει?

Και ποίες είναι οι διαφορες εκδοσεων c5302 c5303 και c5306?

Link to comment
Share on other sites

Να Και οι αποδείξεις

 

Α.. αυτές ήταν οι αποδείξεις? ένα benchmark που σου είπε για το device σου... ε τι μπορώ να απαντήσω σε τέτοια ατράνταχτα επιχειρήματα... άλλωστε είναι γνωστό για το πόσο αντικειμενικά είναι τα benchmarks και ότι το "καλύτερο" σε ένα κινητό πάντα σημαίνει πρωτιά στα benchmark και τίποτε άλλο.. ποιος νοιάζεται για οθόνες για ποιότητες για κάμερες και αδιάβροχες αηδίες .. το benchmark να βγάζει μεγάλο αριθμό και όλα τα άλλα βερεσέ :)

Είπαμε έχω και τα 2, τα γουστάρω και τα θεωρώ φοβερά κινητά και τα 2 οπότε πάσο, ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα για το κινητό σου.. το θες καλύτερο και απ το z1? κανένα πρόβλημα ;)

 

Καλησπέρα σε όλους τους κατόχους sp.Σήμερα έκανα την παραγγελια μου επιτέλους μιας και είναι αρκετά χαμηλή η τιμή.

Διάβασα σε ξένο forum ότι υπάρχει θέμα με τον φορτιστή του κινητού, αργεί να φορτίσει,ισχύει κάτι τέτοιο?

Ποιος φορτιστής έρχεται μαζί με το κινητό?

Διάβασα πως δεν υποστηρίζει fast charging, ισχύει?

Και ποίες είναι οι διαφορες εκδοσεων c5302 c5303 και c5306?

 

Αυτό που παρατήρησα απ όσο θυμάμαι όταν πήρα το SP στην γυναίκα μου είναι πως ενώ έχουν την ίδια μπαταρία στην ουσία με το Ζ πάνω κάτω, ο φορτιστής του SP είναι λίγο διαφορετικός και βγάζει αρκετά λιγότερα Ampere (ήταν 850ma του SP και 1500 του Z καθώς στο Z είναι quick charger ο EP880... του sp πρέπει.. δεν θυμάμαι σίγουρα.. να είναι ο EP800). Δεν ξέρω τον λόγο που ενώ έχουν σχεδόν ίδια μπαταρία στο ένα έχουν βάλει quick charger 1500ma και στο άλλο απλό 850ma (φυσικά δεν σημαίνει ότι το Z φορτίζει στον μισό χρόνο... σε καμιά περίπτωση). Πιθανόν να ισχύει αυτό που λες περί fast charging για το οποίο δεν γνωρίζω κάτι. Δεν δοκίμασα ποτέ να φορτίσω το sp με τον 1500άρι καθώς ο καθένας μας έχει τον δικό του φορτιστή οπότε δεν χρειάστηκε.

 

ΥΓ. Έψαξα για sp σε συνδιασμό με τον EP880 και η μόνη αναφορά που βρήκα είναι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2319813

πράγμα που αν ισχύει τότε σημαίνει πως όντως δεν υποστηρίζει fast charge και είτε του βάλεις τον 850ρι είτε τον 1500ρι στον ίδιο χρόνο θα φορτίσει.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Έψαξα για sp σε συνδιασμό με τον EP880 και η μόνη αναφορά που βρήκα είναι εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2319813

πράγμα που αν ισχύει τότε σημαίνει πως όντως δεν υποστηρίζει fast charge και είτε του βάλεις τον 850ρι είτε τον 1500ρι στον ίδιο χρόνο θα φορτίσει.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, οσον αφορα την ερώτηση μου για τις εκδόσεις οι διαφορες είναι στην συχνότητα τους, και οτι το c5302 δεν είναι 4g lte

[url="http://www.boeboer.com/sony-xperia-sp-user-guide-specs-manual-5303-c5306/"]http://www.boeboer.com/sony-xperia-sp-user-guide-specs-manual-5303-c5306/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, οσον αφορα την ερώτηση μου για τις εκδόσεις οι διαφορες είναι στην συχνότητα τους, και οτι το c5302 δεν είναι 4g lte

[url="http://www.boeboer.com/sony-xperia-sp-user-guide-specs-manual-5303-c5306/"]http://www.boeboer.com/sony-xperia-sp-user-guide-specs-manual-5303-c5306/[/url]

 

Το c5302 δεν υποστηριζει 4G ενω το c5303 υποστηριζει. Οσο για το c5306 αν θυμαμαι καλα απ'οτι ειχα διαβασει και χωρις να ειμαι σιγουρος ειναι για την Αμερικη που εχουν διαφορετικο τυπο δικτυου αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω κάτι ακουστικά σονυ που τα χρησιμοποιούσα στο neo v, τα συνδέω και μου βγάζει ότι δεν τα υποστηρίζει.. Τι ακουστικά να αγοράσω εφόσον υπάρχουν κάποια που δεν τα υποστηρίζει;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες βγηκα με κατι φιλους σε ενα club κ ετυχε ν τραβηξω με ενα φιλο μ κατι φωτο,εγω με το xperia t και εκεινος με το lumia 920 οι δικες μ ηταν χαλια,λες και τραβουσε ενα κινητο της πλακας..σε συνθηκες μερας με φως εκει μπορω ν πω οτι τραβαει ικανοποιητικα αλλα κ παλι θεωρω οτι υστερει απεναντι στο Lumia..δεν ξερω αν αυτο ειναι μειονεκτημα του κινητου η πρεπει ν χρησιμοποιω συγκεκριμενεσ ρυθμισεις καμεερας(πειτε μου ποιες)...επειδη ειχα και το xperia s μ φαινετε οτι αυτο ηταν πιο καλο στο θεμα καμερας...ακουω τις αποψεις-συμβουλες σας...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..... Είμαι φοβερός...απεχτος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες βγηκα με κατι φιλους σε ενα club κ ετυχε ν τραβηξω με ενα φιλο μ κατι φωτο,εγω με το xperia t και εκεινος με το lumia 920 οι δικες μ ηταν χαλια,λες και τραβουσε ενα κινητο της πλακας..σε συνθηκες μερας με φως εκει μπορω ν πω οτι τραβαει ικανοποιητικα αλλα κ παλι θεωρω οτι υστερει απεναντι στο Lumia..δεν ξερω αν αυτο ειναι μειονεκτημα του κινητου η πρεπει ν χρησιμοποιω συγκεκριμενεσ ρυθμισεις καμεερας(πειτε μου ποιες)...επειδη ειχα και το xperia s μ φαινετε οτι αυτο ηταν πιο καλο στο θεμα καμερας...ακουω τις αποψεις-συμβουλες σας...ευχαριστω...

 

Κοιτα, απο το Ν8 που ειχα μπορω να πω οτι τα nokia εχουν τρομερους φακους. και ολα ειναι θεμα φακου, η καθαροτητα κτλ.

απο εκει και περα το Τ ειναι πολυ καλο αρκει να μην βαζεις φλας. εκτος αν θες φωτογραφια κοντινη, το φλας εμενα μου χαλαει το αποτελεσμα γενικως γιατι σκοτεινιαζει την εικονα.

παρολα αυτα πες μου τι ρυθμιση ειχες οταν τραβηξες βιντεο, απο πανω που εχει το μενου το πηγες "ληψη βιντεο"? ή το αφησες στο αυτοματο?

και μετα, τι σου εκανε?θολο βιντεο? ή κακης ποιοτητας? πχ εκανες ζουμ και πιξελιαζε..

δηλαδη, πες μας ακριβως τη διαφορα να καταλαβουμε τι μπορει να φταιει..αν δεν ειναι απλα ετσι το φυσικο του αποτελεσμα.

 

Τελος να πω οτι και εγω θα ειχα παει σε lumia, πχ 1020, αν τα wp δεν ειχαν 5 ελλειψεις που με χαλανε, καθαρα για αυτο το λογο, υπερεχουν στη φωτογραφια-βιντεο κατα πολυ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...