Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα δεις καμμια διαφορα

 

Οντως δεν είδα απλα τώρα δεν γίνονται γρατσουνιες στην οθόνη.

 

Καλησπέρα παιδιά. Ένας φίλος έχει το Xperia T και εδώ και κάποιες μέρες, ξαφνικά, όταν τον καλούν και χτυπάει το κινητό ακούγεται πολύ χαμηλά ο ήχος κλήσης, παρόλο που η ένταση είναι στο τέρμα. Αντίθετα όταν ακούει μουσική απ το ηχείο ακούγεται κανονικά. Έχει αντιμετωπίσει κανείς τίποτα παρόμοιο;

 

Και εγω το εχω παρατηρήσει. Πολλές φορές οταν το εχω στην τσέπη και χτυπάει δεν το ακούω. Στην αρχή πίστευα πως απλα λόγω φασαριας δεν το ακούω. Το δοκίμασα όμως σε απόλυτη ησυχία και είδα οτι ο ήχος ηταν όντως πολυ χαμηλός και θέλει επανεκκινηση για να συνέλθει.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα και το δικό μου κινητό. Εξαιρετικό κινητό! Η οθόνη του είναι πάρα πολύ καλή(δεν λέω εξαιρετική). Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το Wi-fi. το κινητό πάει σφαίρα. Δεν φαίνεται να είναι καθόλου βαρύ(όπως ανέφεραν κάποια ξένα σαιτ). Η κάμερα του είναι σχετικά καλή προς μέτρια, περίμενα κάπως καλύτερα αποτελέσματα. Γενικά το κινητό άξιζε τα χρήματα του.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο clean master και βλέπω ότι έχω περίπου τη μισή ram κατειλημενη. Είναι από το λειτουργικό?
Link to comment
Share on other sites

δεν θα δεις καμμια διαφορα

 

το εβγαλα εγω πριν τρεις μηνες, και ολα ειναι καλυτερα δεν φαινονται γραμμες ουτε θαμπαδες ουτε τοσο πολυ δακτυλιες,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσφατα αγορασα τ xperia T και το προβλημα μου ειναι οτι το xperia T δε μπορει να βρει το rouyter μου,Τι πρεπει να κανω?H συνδεση μου ειναι conn-x
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε τώρα λίγο καιρό, το αλουμίνιο γύρω γύρω είναι οκ ? Αυτοί που το έχουν σε λευκό είχατε καμιά γραντζουνιά ? πώς φαίνεται πάνω στο αλουμίνιο ? Επίσης θα ήθελα να μάθω αν ξεφυλίζει.
Link to comment
Share on other sites

Και ο πρώτος γκαντέμης της παρέας είμαι εγώ! Παρέλαβα την Πέμπτη το κινητό μου και μες στην καλή χαρά άρχισα να το στήνω, όταν η οθόνη άρχισε να εμφανίζει λευκές γραμμές και στίγματα που αναβόσβηναν. Όπως όταν δεν πιάνει καλά η τηλεόραση και κάνει σαν χιονακι. Το κάνει παροδικά και όχι μόνιμα, την Παρασκευή και το Σάββατο ήταν ΟΚ, την Κυριακή το πρωί το ξανάκανε, οπότε το γύρισα στην Birdphone για τις διαδικασίες DOA. Το μόνο μου άγχος είναι μήπως δεν το τεστάρουν σωστά, γιατί το πρόβλημα δεν είναι διαρκές, αλλά εμφανίζεται παροδικά.

Περιμένω νέα τωρα από το service της ARVATO για το αν διαπιστωθεί το πρόβλημα και θα γίνει αντικατάσταση.

Κρίμα...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το έχετε τώρα λίγο καιρό, το αλουμίνιο γύρω γύρω είναι οκ ? Αυτοί που το έχουν σε λευκό είχατε καμιά γραντζουνιά ? πώς φαίνεται πάνω στο αλουμίνιο ? Επίσης θα ήθελα να μάθω αν ξεφυλίζει.

 

Το πήρα για την γυναίκα μου το λευκό και την πρώτη μέρα μου έπεσε. Σημάδι δεν έκανε αλλά έφυγε σε δύο σημεία το ασημί χρώμα και φαίνεται μαύρο από κάτω. Γρατζουνιά άλλη δεν έκανε αλλά το έχει σε θήκη πουγγί.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά.λέω να πάρω το Τ για την γυναίκα μου γιατί είναι λίγο κολλημένη με τα Sony αλλά και γιατί είναι τρελό vfm αυτήν τη στιγμή.Από skroutz ποιο μαγαζί προτείνεται?Μη πάρω κανένα μη Ευρωπαϊκό και τραβιεμαι τζάμπα.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά.λέω να πάρω το Τ για την γυναίκα μου γιατί είναι λίγο κολλημένη με τα Sony αλλά και γιατί είναι τρελό vfm αυτήν τη στιγμή.Από skroutz ποιο μαγαζί προτείνεται?Μη πάρω κανένα μη Ευρωπαϊκό και τραβιεμαι τζάμπα.

 

Εγώ απο το kinitomania το πήρα, γερμανικό ειναι και κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά.λέω να πάρω το Τ για την γυναίκα μου γιατί είναι λίγο κολλημένη με τα Sony αλλά και γιατί είναι τρελό vfm αυτήν τη στιγμή.Από skroutz ποιο μαγαζί προτείνεται?Μη πάρω κανένα μη Ευρωπαϊκό και τραβιεμαι τζάμπα.

 

εγω απο το birdphone εχω παει πανω απο 4-5 και ειμαι ευχαριστημενος. απο εκει και περα, ο,τι σε βολευει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά, ο άνθρωπος δε ρωτάει από που το πήρατε στο παρελθόν...ρωτάει από που να το πάρει τώρα!

 

δεν καταλαβαινω προς τι τα νευρα! εγω προτεινα ενα μαγαζι που σιγουρα το φερνει απλα ξεμενει γιατι εχει κινηση, και εχει και καλυτερες τιμες αποτι βλεπω..και επισης δεν το βλεπω το Τ να υπαρχει

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Κανείς δε έχει κάνει root ακόμη? Να μην επιχειρήσω....

Link to comment
Share on other sites

Προχωρά άφοβα και κανε το από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2335992

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσφατα αγορασα τ xperia T και το προβλημα μου ειναι οτι το xperia T δε μπορει να βρει το rouyter μου,Τι πρεπει να κανω?H συνδεση μου ειναι conn-x

Άλλαξε κανάλι στο router

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν ξέρεις να αλλάζεις..

Εγώ είχα ένα Siemens router και το πάθαινε συνέχεια, Και έβαλα της wind το ZTE και παίζει άριστα.. Δεν το κάνει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται παιδιά.λέω να πάρω το Τ για την γυναίκα μου γιατί είναι λίγο κολλημένη με τα Sony αλλά και γιατί είναι τρελό vfm αυτήν τη στιγμή.Από skroutz ποιο μαγαζί προτείνεται?Μη πάρω κανένα μη Ευρωπαϊκό και τραβιεμαι τζάμπα.

Εγώ το πήρα από kinitomania. Το κινητό είναι άψογο. Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν με τον φορτιστή ο οποίος από την πρώτη φόρτιση και μετά δεν δουλεύει. Βγάζει κάποιο σφάλμα λες κάτι κάτι δεν κάνει καλή επαφή. Δεν το έψαξα πολύ γιατί έχω φορτιστή από το προηγούμενο κινητό μου και φορτίζει κανονικά. Κατά τα άλλα το μαγαζί είναι πολύ καλό. Έχω πάρει άλλα 2 κινητά από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα ευτυχώς δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Όσο για το αλουμίνιο εμένα δεν χει πάθει τίποτα. Αν και μοιάζει καλής ποιότητος αλουμίνιο. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η έλλειψη ολεοφοβικης επίστρωσης και η οθόνη λερωνεται εξαιρετικά εύκολα! Ήδη παρήγγειλα ζελατινες οθόνης!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα ευτυχώς δεν έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Όσο για το αλουμίνιο εμένα δεν χει πάθει τίποτα. Αν και μοιάζει καλής ποιότητος αλουμίνιο. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η έλλειψη ολεοφοβικης επίστρωσης και η οθόνη λερωνεται εξαιρετικά εύκολα! Ήδη παρήγγειλα ζελατινες οθόνης!!

 

Στα περισσότερα smartphones της Sony νομίζω παρατηρείται το πρόβλημα με την οθόνη.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Και στο x8 που είχα παρατηρούσα το ίδιο πρόβλημα. Στο κινητό έχω παρατηρήσει ότι πέφτει εύκολη η πατάρια. Δηλαδή σε ένα βράδυ με κλειστά τα πάντα ακόμα και το δίκτυο χάνω περίπου στο 15%!! Μήπως έχει θέμα το κινητό; Στην διαχείριση ενέργειας λέει σύστημα Android χρήση 40%.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς έχει ρυθμίσει η κάμερα του ώστε να μπορώ να τραβήξω πολλές συνεχόμενες λήψεις μαζί;; Ή έστω καμία εφαρμογή που το κάνει αυτό;;

 

Fast burst camera.να τικαρεις υψηλες αναλυσεις για καλυτερη ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

Θα το ποσταρω και εκει να δω τι γινεται.Επισης χθες περασα και .145 στοκ αλλα παλι το ιδιο θεμα.Αλλα επειδη μου φαινοταν οτι ρουφαγε λιγο πιο γρηγορα την μπαταρια γυρισα σε .142, εκανα ροοτ και μετα περασα τον κερνελ της .145(ειναι 2 μηνες νεοτερος) και η αυτονομια επανηλθε.

 

καλημερα

μια ερώτηση εχω μια μερα το Τ και εχει 141 πάνω αλλά με την μπαταρια εχω ενα θέμα βέβαια πρώτη φόρτιση θα στρώση λιγο αλλα αν εβαζα την 142 ειναι καλύτερη σε θέμα μπαταρίας?και αυτο με την αλλαγή του ποσοστού μπαταρίας στα καλα καθούμενα??>κατα τα αλλα το Τ ειναι εξαιρετικό με ωραια οθονη και καλη διαχείριση μνήμης..να πω οτι το s4 που ειχα ποτε δεν δουλεύει με 400 ελευθερα ραμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος φίλος, κανενός είδους lag, κατά την εναλλαγή οθονών στο desktop?

Είναι λογικό να σκαλώνει, ένα κινητό με τέτοια χαρακτηριστικά?

Μήπως το UI της Sony είναι λιγάκι βαρύ?

Γενικά δεν θέλω να καρναβαλίσω το κινητό, με τους launchers της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν στο Play.

Μήπως όμως είναι πιο ελαφριοί?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...