Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ''the bigger the better'' για το σερφαρισμα ,αλλα αυτο ειναι ενα μικρο ποσοστο της χρησης ενος κινητου.

Αν ειναι για να παρεις τηλεφωνο να πρεπει να βάλεις και τα 2 χέρια δεν κανουμε δουλεια-πώς θα παίρνουμε τηλ οταν οδηγούμε? :lol::D

 

Κυρίως ομως αν δεν μπαινει ευκολα στην τσέπη του παντελονιου αλλα πρέπει να το βάζεις αλλού ,τοτε ειναι πρόβλημα.

Αν το βάλεις στην τσέπη μπορεις να καθησεις?

 

γενικα επειδη τη λυπομουν την ματ επιφανεια να τριβεται στο παντελονι δεν το βαζω τσεπη, συν οτι με ενοχλει.. τσεπη εβαζα το arc S που ηταν πιο λεπτο και μικρο. παρολα αυτα οταν οδηγω γραφω σμσ με swype με ενα χερι ανετα (αλλα δεν το κανω συνεχεια και δεν συνιστω να γραφετε ενω οδηγειτε..παρολα αυτα γινεται ευκολα). και παιρνω τηλεφωνα ανετα.

Δε νομιζω να σε δυσκολεψει, εκτος αν εχεις κοντα δαχτυλα, τι να πω!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Τ έχει την ίδια τιμή πια με το S. ;) Βέβαια το S είναι 32GB to T 16GB.

 

Το Τ ομως νομιζω εχει πια αρκετα καλυτερη καμερα απο το S μετα την αναβαθμιση σε Jb..To S εχει αρκετο ψηφιακο κόκκο στις φωτο αν τις μεγενθυνεις ενω το Τ οχι.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλά στην κάμερα κόλλησάτε;Ο επεξεργαστής που στο Τ είναι 2 χρόνια και μια γενιά μπροστά,η μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία,η ομορφότερη σχεδίαση,το μικρότερο σαρ αλλά και δυνατότητα εξωτερικής μνήμης νομίζω αρκούν...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η Άννα εννοούσε ότι το νεώτερο μοντέλο έπεσε στα επίπεδα του πολύ παλαιότερου. Απλώς ότι η τιμή του παλιού είναι με 32 αντί 16γβ.
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά του καθουμένου, την ώρα που είμαι στην κάμερα πηγαίνει στην home screen...Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Με τη θήκη Ok. Θα την φέρουν την άλλη εβδομάδα. Η touchscreen συνέχεια είναι μες'τις δαχτυλιές... Εσείς έχετε βάλει ζελατίνα; Και αν ναι, ποια;

Edited by Koucos
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά του καθουμένου, την ώρα που είμαι στην κάμερα πηγαίνει στην home screen...Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Κι εμενα το κανει ειδικα αμα εχω μπει στην εφαρμογη πατωντας το κουμπι της καμερας και οταν ζοριστει να εστιασει(κοντρα φως κλπ)...Οχι τοσο οταν μπαινω πατωντας το εικονιδιο.Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει..Οποιος εχει καμμια ιδεα ας πει

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλά στην κάμερα κόλλησάτε;Ο επεξεργαστής που στο Τ είναι 2 χρόνια και μια γενιά μπροστά,η μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία,η ομορφότερη σχεδίαση,το μικρότερο σαρ αλλά και δυνατότητα εξωτερικής μνήμης νομίζω αρκούν...

Ναι αλλά την οθονάρα του S δεν την έχει κανένα.. Είχα και το S και το T και στο λέω εγγυημένα;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την οθονάρα του S δεν την έχει κανένα.. Είχα και το S και το T και στο λέω εγγυημένα;)

 

ενταξει, αυτο δεν ειναι κριτηριο..δηλαδη τοοοοοοοοοοοοση διαφορα και τοσο σημαντικη ειναι αυτη η οθονη που θα στερηθεις το πιο ωραιο σχεδιο,επεξεργαστη, μεγεθος και γενικα κατι πιο νεο, για να κερδισεις τι?? ειχα το Ρ που ηταν στα χναρια του S στην οθονη, οκ κινητο ειναι ομως, δε σωθηκα απο την οθοναρα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, αυτο δεν ειναι κριτηριο..δηλαδη τοοοοοοοοοοοοση διαφορα και τοσο σημαντικη ειναι αυτη η οθονη που θα στερηθεις το πιο ωραιο σχεδιο,επεξεργαστη, μεγεθος και γενικα κατι πιο νεο, για να κερδισεις τι?? ειχα το Ρ που ηταν στα χναρια του S στην οθονη, οκ κινητο ειναι ομως, δε σωθηκα απο την οθοναρα..

Όχι απλώς το λέω. Καλά το σχέδιο αυτό είναι πιο πολύ αντικειμενικό.. Τέλος πάντων το T κατά γενική ομολογία είναι καλύτερο μόνο και μόνο λόγω του επεξεργαστή;)

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου στην αρχή μου φάνηκε λίγο μάπα... Σήμερα ανακάλυψα ότι μόλις το βάλεις πάνω σε μια επιφάνεια ο ήχος γίνεται εκπληκτικός!:)
Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου στην αρχή μου φάνηκε λίγο μάπα... Σήμερα ανακάλυψα ότι μόλις το βάλεις πάνω σε μια επιφάνεια ο ήχος γίνεται εκπληκτικός!:)

Στο walkman έχει αν θυμάμαι καλά την επιλογή Clearphase η Clearaudio. Ενεργοποίησε το θα δεις πολύ καλύτερο ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα του ήχου στην αρχή μου φάνηκε λίγο μάπα... Σήμερα ανακάλυψα ότι μόλις το βάλεις πάνω σε μια επιφάνεια ο ήχος γίνεται εκπληκτικός!:)

 

επειδη το ηχειο ειναι απο πισω.. και ειναι λογικο, ο ηχος ανακλαται και ειδικα σε ξυλινες επιφανειες ακουγεται ακομα πιο δυνατα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο walkman έχει αν θυμάμαι καλά την επιλογή Clearphase η Clearaudio. Ενεργοποίησε το θα δεις πολύ καλύτερο ήχο.

 

Από την πρώτη μέρα ενεργοποιημένο το έχω.:D

 

Παιδιά ισχύει αυτό που λένε ότι με την ταχεία φόρτιση (χειρίζομαι το κινητό και το φορτίζω ταυτοχρόνως) μειώνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας; Πιο παλιά πάλι λέγαν κάτι για διπλασιασμό της ακτινοβολίας και και και...

Koucos.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Καποιος φιλος σε προηγουμενη σελιδα ρωτησε αν πηρε καποιος την 9.1.α.1.140.Σημερα που το εκανα αναβαθμιση απο παγωτο την πηρα εγω αλλα δεν ξερω τι διαφορες εχει σε σχεση με την 489 καθως δεν την ειχα βαλει.Παντως παει καλα καθολου λαγκ.Ροοτ να δω πως θα κανω γτ δεν ξερω ακομα αν λειτουργει η v26..

 

UPDATE:δεν λειτουργει η v26 για ροοτ...

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επικοινώνησα χθες με το εν λόγω κατάστημα για την αγορά του κινητού και στις ερωτήσεις μου για το αν το κινητό είναι branded ή παραεισαγωγής πήρα την απάντηση πως το κινητό είναι unbranded αλλά Ευρωπαϊκής εισαγωγής και καλύπτεται από 2 χρόνια εγγύηση.

 

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι πως είναι παραεισαγωγής το θέμα είναι πως δεν γνωρίζω αν αυτό συνοδεύεται απο κάποια μειονεκτήματα. Το έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα από εκεί να μου με διαφωτίσει; Σκέφτομαι για το άσπρο!

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

Κατσε, γιατι αναφερετε στο U?

 

Πρέπει να έχουν κάνει λάθος, εγώ το παράγγειλα πάντως και αύριο θα επικοινωνήσω για λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το έφερε η συζήτηση, τι παίζει με τα χρώματα ρε παιδιά ; Στο skroutz βρίσκεις μόνο άσπρο και ασημί σε χαμηλές τιμές.. μόνο άμα ανεβάσεις το ποσό βρίσεις σε μαύρο.. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Απλά το άσπρο είναι άσχημο και το βάζουν φτηνά για κράχτη...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Καποιος φιλος σε προηγουμενη σελιδα ρωτησε αν πηρε καποιος την 9.1.α.1.140.Σημερα που το εκανα αναβαθμιση απο παγωτο την πηρα εγω αλλα δεν ξερω τι διαφορες εχει σε σχεση με την 489 καθως δεν την ειχα βαλει.Παντως παει καλα καθολου λαγκ.Ροοτ να δω πως θα κανω γτ δεν ξερω ακομα αν λειτουργει η v26..

 

UPDATE:δεν λειτουργει η v26 για ροοτ...

 

Ελληνικη η συσκευη σου?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη νομίζω τιμολόγηση εν Ελλάδι από τον Κωτσόβολο:

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/117545-sony-xperia-sp

 

παλι καλα! Οποτε στα σκρουτζομαγαζα θα ειναι ακομα πιο φτηνο (θελω να ελπιζω!)

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη νομίζω τιμολόγηση εν Ελλάδι από τον Κωτσόβολο:

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/117545-sony-xperia-sp

 

Τα σκρουτζομάγαζα πόσο θα το φέρουν άραγε?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...