Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορείς να μου γράψεις που θα βρώ αναλυτικές πληροφορίες. :O

Thanks

 

Δεν έχω το Τ για να σου πω ακριβώς, αλλά στο XDA θα βρεις αυτό που θες.

 

Επίσης, σε ενοχλεί πολύ το ότι το δείχνει στο splash screen?

 

Προσωπικά θα σου έλεγα, άστο, αν είναι μόνο για αυτό δεν αξίζει ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον εγκατεστησα τον νεο launcher.Ολα καλα!!!

Αυτο που μου εκανε εντυπωση,ειναι οτι μια ωρα σχεδον,που τον εχω,η διαθεσιμη ram δεν εχει πεσει κατω απο τα 240mb,οσο το σκαλιζω,και 280-290mb,με το που το αφηνω!!!

Ενα μηνα τωρα(που το εχω),δεν ειχα δει ποτε πανω απο 210(σπανια),ημουν παντα στα 170-190 διαθεσιμα!!!!

Βεβαια ειναι λιγο νωρις για να βγαλω συμπερασματα,αλλα εντυπωσιαστηκα με την καθετη ανοδο:D

Να ειναι τοσο ελαφρυς?

Το εχει δει κανενας αλλος κατι τετοιο?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?q2p9gptkcls7qw2

 

για οποιον θελει να τον δοκιμασει.

 

Μπορει να μπει σε οποιοδήποτε κινηο με android?

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?q2p9gptkcls7qw2

 

για οποιον θελει να τον δοκιμασει.

 

Ωραίος ευχαριστούμε!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγκατεστησα τον νεο launcher.Ολα καλα!!!

Αυτο που μου εκανε εντυπωση,ειναι οτι μια ωρα σχεδον,που τον εχω,η διαθεσιμη ram δεν εχει πεσει κατω απο τα 240mb,οσο το σκαλιζω,και 280-290mb,με το που το αφηνω!!!

Ενα μηνα τωρα(που το εχω),δεν ειχα δει ποτε πανω απο 210(σπανια),ημουν παντα στα 170-190 διαθεσιμα!!!!

Βεβαια ειναι λιγο νωρις για να βγαλω συμπερασματα,αλλα εντυπωσιαστηκα με την καθετη ανοδο:D

Να ειναι τοσο ελαφρυς?

Το εχει δει κανενας αλλος κατι τετοιο?

 

Καλησπερα!!

Μετα απο μια ημερα ταλαιπωριας(του Τ),στανταρ εχω καλυτερη διαχειριση της ram:),δεν εχει πεσει ποτε κατω απο τα 230mb!!

Βεβαια δεν το εχω παραφορτωσει,αλλα και πριν τον launcher,το ιδιο σεταρισμα ειχα οποτε...:)

Μαλλον κανανε καλη δουλεια!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μετα απο μια ημερα ταλαιπωριας(του Τ),στανταρ εχω καλυτερη διαχειριση της ram:),δεν εχει πεσει ποτε κατω απο τα 230mb!!

Βεβαια δεν το εχω παραφορτωσει,αλλα και πριν τον launcher,το ιδιο σεταρισμα ειχα οποτε...:)

Μαλλον κανανε καλη δουλεια!!!

 

 

Καλημέρα.Τι κάνει ακριβώς αυτός ο launcher? Δοκίμασα να τον κατεβάσω και μου λέει οτί είναι συνδρομητική υπηρεσία με 3 sms την ημέρα.

Edited by michanikos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Τι κάνει ακριβώς αυτός ο launcher? Δοκίμασα να τον κατεβάσω και μου λέει οτί είναι συνδρομητική υπηρεσία με 3 sms την ημέρα.

 

Καλημερα! ειναι πολυ ωραιος καθως μπορεις να αφαιρεις ή να προσθετεις οθονες..και εχω παρατηρησει καλυτερο σκρολινγκ..δε λαγκαρει οταν περναει απο μια φορτωμενη οθονη οπως πριν..

οσο για τη ραμ δεν ειδα μεγαλες διαφορες, με την ιδια χρηση με πριν ισως βλεπω 50ΜΒ περισσοτερα ελευθερα.. αλλα και παλι κατω απο 200..

 

Ασχετο, χρησιμοποιησα το κινητο μονο σαν κινητο, δηλαδη χωρις να το λιωσω ιντερνετ, με 2 ωρες runkeeper..και ο,τι τηλεφωνα χρειζονταν, συν whatsapp viber.. λιγο Instagram και λιγο fb.. (ειδικα το τελευταιο δεν το ελιωσα..)

Η μπαταρια μπηκε ανετα στην 3η ημερα....

http://img94.imageshack.us/img94/6549/screenshot2013011311492.png

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο επειδη εχειs πολυ καιρο το κινητο θα ηθελα τη γνωμη σου για τα παρακατω.1)τι γινεται με τισ καρτεs μνημηs υπαρχει καποιο προβλημα ?2)τι αποδοση εχει το κινητο στον τομεα τηs μουσικηs αναπαραγωγηs με ακουστικα?3)υπαρχει καποιο προβλημα με το panel και την ανταποκριση τηs αφηs?4)τρεχει ομαλα το λειτουργικο? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

φιλε νικο επειδη εχειs πολυ καιρο το κινητο θα ηθελα τη γνωμη σου για τα παρακατω.1)τι γινεται με τισ καρτεs μνημηs υπαρχει καποιο προβλημα ?2)τι αποδοση εχει το κινητο στον τομεα τηs μουσικηs αναπαραγωγηs με ακουστικα?3)υπαρχει καποιο προβλημα με το panel και την ανταποκριση τηs αφηs?4)τρεχει ομαλα το λειτουργικο? ευχαριστω!

 

Καλημερα! Κοιτα, με τις καρτες μνημης ισως ειχα ενα θεμα στην αρχη, αλλα δεν ξερω τελικα αν εφταιγαν αυτες..

οταν το πηρα, εβαλα μεσα μια 8αρα που ειχα κλασσης 6 και δουλευε τελεια στα προηγουμενα κινητα, εριξα και μερικα αρχεια και το κινητο οταν το εκλεινα,αυτο επανεκινουσε. Δηλαδη εκλεινε και ανοιγε καπακι..συνεχεια, 10 φορες το εκανα ,10 φορες ανοιγε (εννοω 10 φορες μες τη μερα οχι μολις ανοιγε στο καπακι, τοτε εκλεινε.. αλλα ηταν βλακεια αυτο).

μου δωσανε αλλο κινητο και το ξανα εκανε. ετσι πηρα νεα καρτα μνημης. δεν το εκανε μεχρι που εβαλα μεσα κατι φωτο απο αι φον και το εκανε ξανα. Κατεληξα οτι αυτες δημιουγουσαν καποιο θεματακι, δεν ξερω τι αλλα θελω να ελπιζω οτι δεν εφταιγαν οι παλιες καρτες μου. Δεν ξανα ασχοληθηκα, απο τοτε δουλευει αψογα (και αφου τις φωτο τις εσβησα)

 

Απο εκει και περα, στη μουσικη δεν ειναι τερας εντασης.. Δηλαδη το arc S και το Ν8 ειναι πιο δυνατα.. αλλα οκ με καλυπτει η ενταση του γιατι προτιμω τα αυτια μου να μην παθουν ζημια..η ποιοτητα μαρεσει πολυ..

Για την αφη εχω να πω τα καλυτερα, δε νομιζω οτι εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλο κινητο, οποιοδηποτε..

Ομοιως και το λειτουργικο.. Γενικα το κινητο ειναι αψογο και εαν μαθεις λιγο την καμερα εχεις και καλα αποτελεσματα.. Δεν ειναι κορυφη αλλα εχει καλη φωτο και βιντεο με μερικα θεματακια στην εστιαση καθως οταν δει αλλο αντικειμενο πιο κοντα τη χανει στιγμιαια.. ισως απο υπερευαισθησια..

Κατα ταλλα στα λεφτα που ειναι τωρα ισως ειναι ιδανικο.. τα 600 δεν τα αξιζε αλλα δε θα επαιρνα και κατι αλλο εκτος απο το 920 αν ειχε ραδιο και κανα swype για γραφη...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Νικο!αν το βρω γυρω στα 450ευρω θα το χτυπησω.

 

τοσο κανει,και μαλιστα ελληνικο..

http://www.skroutz.gr/s/2504972/Sony-Xperia-T.html

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εννοειs φιλε το xperia neo v?γιατι το προτεινειs ειναι καλυτερο απο το τ σε μουσικη αναπαραγωγη?

 

αυτο εδω εννοει:

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_v-4958.php

αλλα αν δεν ερθει ελλαδα δεν ξερω αν θαχεις εγγυηση..

Διαφορα απο το Τ περα απο την ανθεκτικοτητα δεν ξερω αν εχει..εκτος απο το 4G που για μενα ειναι αχρειαστο για κανα 2 χρονια ακομα..

οποτε εσυ διαλεγεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

α καταλαβα το v!ενα κινητο που το περιμεναμε αλλα τελικα δεν εμφανιστηκε ...ωραια χαρακτηριστικα μοιαζει με το s με πλεονεκτημα τιs καρτεs μνημηs.koita Niko η εγγυηση για μενα ειναι σημαντικοs παραγονταs με αυτα που διαβαζω και στο forum για διαφορα προβληματα σε πολλα κινητα.βασικα εχω το νοκια n900 εδω και 3χρονια και προβληματιζομε αν πρεπει να το αλλαξω.νομιζω ομωs οτι το ανδροιδ και η αναγκη ενοs πιο συχρονου κινητου ειναι πλεον επιτακτικη.η μουσικη αποδοση ομωs του ν900 ειναι πολυ καλη και δεν θελω να παρω ενα κινητο πολυ κατωτερο σε αυτον τον τομεα.
Link to comment
Share on other sites

για να πω και εγω την γνωμη μου εχω το Τ περιπου 45 μερες.εγω ειμαι γενικα ευχαριστημενος δεν ειχα κανενα θεμα με καρτες μνημης και γενικα ειμαι ευχαριστημενος και με της φωτο,αν και ειχα Ν8 οποτε ηταν ψυλα ο πηχης (Ν8 παντος δεν ειναι σιγουρα).το κινιτο ειναι γρηγορο με καλο σερφαρισμα(καμια σχεση με το τραγικο σε αυτο το θεμα Ν8)τωρα για το θεμα της μουσικης νομιζω η ποιοτητα ειναι πολυ καλη αλλα σε σχεση με το ν900 δεν ξερω αν σε ενδιαφερει τοσο καλα ειναι να πας καπου να δοκιμασεις.
Link to comment
Share on other sites

για να πω και εγω την γνωμη μου εχω το Τ περιπου 45 μερες.εγω ειμαι γενικα ευχαριστημενος δεν ειχα κανενα θεμα με καρτες μνημης και γενικα ειμαι ευχαριστημενος και με της φωτο,αν και ειχα Ν8 οποτε ηταν ψυλα ο πηχης (Ν8 παντος δεν ειναι σιγουρα).το κινιτο ειναι γρηγορο με καλο σερφαρισμα(καμια σχεση με το τραγικο σε αυτο το θεμα Ν8)τωρα για το θεμα της μουσικης νομιζω η ποιοτητα ειναι πολυ καλη αλλα σε σχεση με το ν900 δεν ξερω αν σε ενδιαφερει τοσο καλα ειναι να πας καπου να δοκιμασεις.

 

χαχα, και εγω απο Ν8 ερχομαι και το κινητο αυτο δεν μπορω να το αποχωριστω! μονο αν παω σε 808 για 2ο..

ετσι οπως τα λες ειναι και νομιζω ο φιλος θα το ευχαριστηθει πολυ το Τ..εγω πραγματικα αν δεν ειχα επιδοτηση θα ειχα ξενερωσει να δωσω 600 ευρω και να πεσει τοσο πολυ ομως στα 450 ειναι μια τιμη που του αξιζει. και κανει τα παντα..

για τη μουσικη, αν θελει ο φιλος να το δοκιμασει με καμια καρτα μνημης και τον βολευει καποια περιοχη, ισως να μπορουμε.. πχ αν θελει να ερθει καλλιθεα δεν εχω προβλημα να βαλουμε μεσα καρτα μνημης και να το ακουσει..

Βεβαια εδω θελω να μου λυσετε την απορια, γιατι υπαρχει ασυμβατοτητα ακουστικων???

Δηλαδη, εχω ακουστικα απο νοκια και δεν παιζουν στο Τ, και οσα εχω απο το Τ και το Ρ δεν επαιζαν στο νοκια..

ειναι 3pin πως το λενε ολα και αυτο που προσεξα ειναι οτι η μια ακιδα ειναι ελαχιστα πιο μεγαλη απο την αλλη.. δικαιολογειται ασυμβατοτητα ομως? ειναι σα να εχεις ενα φλασακι και να μην παιζει στο usb σου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

οχι, ειναι ιδια (αυτα εχει το arc S), αν ειναι 4 αυτα που λες, 4 ειναι και το νοκια! δεν βλεπω καμια διαφορα απολυτως περα απο το οτι ειναι λιιιιγο πιο μακρυ το νοκια, ή πιο κοντο το σονυ!

α! αυτη τη διαφορα υπηρχε ακομα και με τα παλια σονυ που εχω. Δηλαδη απο τη σειρα NXT και μετα παρατηρω την ασυμβατοτα,

τα ακουστικα του arc S δεν παιζαν στο Ρ και Τ ουτε το αντιστροφο...οποτε ισως καποιος που εχει δικα του να πρεπει να τα τσεκαρει πριν το παρει..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οχι, ειναι ιδια, αν ειναι 4 αυτα που λες, 4 ειναι και το νοκια! δεν βλεπω καμια διαφορα απολυτως περα απο το οτι ειναι λιιιιγο πιο μακρυ το νοκια, ή πιο κοντο το σονυ!

α! αυτη τη διαφορα υπηρχε ακομα και με τα παλια σονυ που εχω. Δηλαδη απο τη σειρα NXT και μετα παρατηρω την ασυμβατοτα,

τα ακουστικα του arc S δεν παιζαν στο Ρ και Τ ουτε το αντιστροφο...οποτε ισως καποιος που εχει δικα του να πρεπει να τα τσεκαρει πριν το παρει..

ουαου τα nokia το εχουν ποιο μακρυ :lol::lol: το καρφι, κατι εμαθα και σημερα :) Πλακα κανω :)

Ναι υπαρχει ενα ''θεμα'' με τα ακουστικα που εχουν τα sony. Οποιος θελει να αγορασει καποια ποιο καλα πρεπει να το ψαξει γιατι υπαρχει ασυμβατοτητα. Δεν ειμαι του ''ηχου'' ουτε με τα ακουστικα στα αυτια και δεν ξερω να μπω σε λεπτομεριες :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ουαου τα nokia το εχουν ποιο μακρυ :lol::lol: το καρφι, κατι εμαθα και σημερα :) Πλακα κανω :)

Ναι υπαρχει ενα ''θεμα'' με τα ακουστικα που εχουν τα sony. Οποιος θελει να αγορασει καποια ποιο καλα πρεπει να το ψαξει γιατι υπαρχει ασυμβατοτητα. Δεν ειμαι του ''ηχου'' ουτε με τα ακουστικα στα αυτια και δεν ξερω να μπω σε λεπτομεριες :)

 

Ουτε εγω τοσο αν και ακουω πανω στο ποδηλατο καμια φορα, ομως τα θελω για handsfree οταν οδηγω! και σκεφτομαι οτι αν παθουν κατι αυτα, αλλα 10 ζευγαρια καλα που εχω δεν παιζουν! μεγαλη ανοησια αυτο απο τη σονυ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...