Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας , κάτοχος Sony Xperia T περισσότερο απο δυο χρόνια, ικανοποιημένος από κάθε άποψη από την ανταπόκριση του κινητού στη χρήση που κάνω, έχω πρόβλημα με το πλήκτρο έντασης (κολλημένο μόνιμα πια, με το κινητό μόνιμα σε safe mode, χωρις τη δυνατότητα εκτέλεσης λειτουργιών τρίτων, ότι και να δοκίμασα δεν...) και θελω αν κάποιος γνωρίζει κάποιο αξιόπιστο service που να μπορεί να μου αλλάξει άμεσα το πλήκτρο έντασης, τον διακόπτη on/off με το πλακέ καλώδιο στην περιοχη Κορυδαλλού, Νίκαιας, Κερατσινίου κλπ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχθες 10/11/2014 απο την ARVATO SERVICE μου εγινε αντικατασταση το κινητο Sony Xperia Τ και ειμαι πληρως ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση τους... :lol:

 

Για πόσο καιρό θα είσαι ευχαριστημένος δεν ξερω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πήρα ένα Xperia T ενός φίλου, το οποίο δεν ανοίγει καθόλου με το power button (όταν το πατάω ούτε ανάλαβει το κόκκινο led..)

Στον υπολογιστή όταν το συνδέω προσπαθεί να το αναγνωρίσει αλλα δεν..

Όταν το βάζω να φορτίσει ανάβει το κόκκινο led και μένει αναμένο. Δοκίμασα power button+κουμπί έντασης κάτω/πάνω πατημένο αλλα τίποτα..

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό το πρόβλημα ? Είναι πρόβλημα συσκευής ?

Μπορούμε να το σώσουμε ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχε συμβεί αφού έμεινε από μπαταρία και δεν φόρτιζε, αλλά επειδή έγινε μέσα στην πρώτη εβδομάδα μετά την αγορά, μου αλλάξανε συσκευή.

Επίσης συνέβη ξανά μετά από πέρασμα λειτουργικού που δεν ολοκληρώθηκε λόγο ξαφνικής αποσύνδεσης από τον υπολογιστή, πάλι δεν έκαν3ε τίποτα και άναβε μόνο το κόκκινο Led, αλλά μετά από διαρκή πάτημα «Power Button + ένταση κάτω ή επάνω (δεν θυμάμαι)» επανήλθε και μπόρεσα να περάσω το λειτουργικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Xperia T ενός φίλου, το οποίο δεν ανοίγει καθόλου με το power button (όταν το πατάω ούτε ανάλαβει το κόκκινο led..)

Στον υπολογιστή όταν το συνδέω προσπαθεί να το αναγνωρίσει αλλα δεν..

Όταν το βάζω να φορτίσει ανάβει το κόκκινο led και μένει αναμένο. Δοκίμασα power button+κουμπί έντασης κάτω/πάνω πατημένο αλλα τίποτα..

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό το πρόβλημα ? Είναι πρόβλημα συσκευής ?

Μπορούμε να το σώσουμε ?

 

δοκιμασες να το αφησεις μιση ωρα στη φορτιση χωρις να το πειραξεις? αν οχι, αστο τουλαχιστον 10 λεπτα και μετα δοκιμασε να το αναψεις. Δεν εχει ιχνος μπαταριας...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα ολο το βραδυ με πατημενο το power button και τιποτα και με το πανω/κατω της εντασης πατημενα για 10 λεπτα, παλι τιποτα δυστηχως..

Με αλλαγη μπαταριας λενε να διωρθωθει ?

Δεν εχει και reset button η μπαταρια που εχουν μερικα xperia απο οτι ειδα..

Το εστειλε για επισκευη και του ειπαν ειναι πλακετα (100€+)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα ολο το βραδυ με πατημενο το power button και τιποτα και με το πανω/κατω της εντασης πατημενα για 10 λεπτα, παλι τιποτα δυστηχως..

Με αλλαγη μπαταριας λενε να διωρθωθει ?

Δεν εχει και reset button η μπαταρια που εχουν μερικα xperia απο οτι ειδα..

Το εστειλε για επισκευη και του ειπαν ειναι πλακετα (100€+)

 

Τα xperia t δεν αξίζει να τα φτιάχνεις! Επισκευάζεις την μια βλάβη (αν το φτιάξουν) και βγάζει άλλη(ες)! Αυτό το μοντέλο έπρεπε με το που βγήκε να αποσυρθεί! Δεν αξίζει να δωσετε τοσα λεφτά για πλακετα οταν, με τόσα η και λίγα παραπάνω παίρνεις απο κίνα τηλέφωνο που μαμαει...!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Το αφησα ολο το βραδυ με πατημενο το power button και τιποτα και με το πανω/κατω της εντασης πατημενα για 10 λεπτα, παλι τιποτα δυστηχως..

Με αλλαγη μπαταριας λενε να διωρθωθει ?

Δεν εχει και reset button η μπαταρια που εχουν μερικα xperia απο οτι ειδα..

Το εστειλε για επισκευη και του ειπαν ειναι πλακετα (100€+)

 

δεν αξιζει για 100 ευρω, και ας ειναι λιγα σε σχεση με την αγορα ενος αλλου πιο νεου, προτιμοτερο να δωσεις 200 και να παρεις κατι καλο ή κινεζικο καλο κτλ. ή μεταχειρισμενο, παντως στο Τ 100 ευρω μην ριξεις! Εγω θα εψαχνα κανενα με σπασμενη οθονη πχ που να τοδινει καποιος για ανταλλακτικα..ή ebay αν ηθελα να το φτιαξω...και θα επαιζα με τα σωθηκα του κινητου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτο καταλαβα και εγω με αυτα τα xperia

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για το off-topic αλλά αν κάποιος έχει ένα Xperia T προς πώληση στα 100 ευρώ ας μου στείλει ΠΜ μιας και δεν μπορώ να μπω στις αγγελίες του forum.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν εχεις κανει ρουτ το κινητο, πως μπορει να φυγει? με pc companion πχ και καθαρη εγκατασταση αρκει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά,προχθές άνοιξα το καπάκι της μπαταρίας από το Xperia T μου γιατί άλλαξα μπαταρία και το έκλεισα κανονικά μαζί με την βιδούλα.Όμως για κάποιο λόγο,τρίζει λίγο όταν το κρατάω...κοίταξα και manuals στο YouTube κτλ μήπως έκανα κάποιο λάθος στην συναρμολόγηση αλλά τίποτα.Σκέφτομαι να αλλάξω καπάκι αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό... :(
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έτριζε από μόνο του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν ειχε αρθριτικά! Είχε θέμα στα ζωτικά όργανα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει η lollipop για το xperia T?

 

Επίσημα ούτε kitkat δεν έχει πάρει!

Link to comment
Share on other sites

Εδω σε πολλους σερνοταν και με την 4.3. Η Sony χαλασε το ονομα της με κατι τετοια τηλεφωνα

 

για να ξερουμε τι λεμε, απο το S3 που ηταν ο αμεσος ανταγωνιστης ηταν πολυ καλυτερο, τοσο σε ταχυτητα οσο και σε καμερα. Ειδικα στο θεμα ταχυτητας και lag Ομως, με την 4.3 το S3 ψοφησε..

Αντιστοιχως ειχε μετρια οθονη και πολλοι ειχαν προβληματα σταθεροτητας. Εγω απο τα 2 Τ που ειχα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος για την εποχη τους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εδω με 150 περνεις sp η με 180 βρησκεις και Xperia z τι να φτιαξεις το Τ δεν αξιζει
Link to comment
Share on other sites

για να ξερουμε τι λεμε, απο το S3 που ηταν ο αμεσος ανταγωνιστης ηταν πολυ καλυτερο, τοσο σε ταχυτητα οσο και σε καμερα. Ειδικα στο θεμα ταχυτητας και lag Ομως, με την 4.3 το S3 ψοφησε..

Αντιστοιχως ειχε μετρια οθονη και πολλοι ειχαν προβληματα σταθεροτητας. Εγω απο τα 2 Τ που ειχα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος για την εποχη τους.

 

Το οτι το S3 δεν ηταν καλυτερο, δεν δικαιολογει και τα χαλια που ειχε το Τ και απο θεμα lag (φταιει και η Sony με το Timescape) και απο θεμα προβληματων που εβγαζε στους χρηστες. Και δεν ειμαστε μεμονωμενες περιπτωσεις, στους περισσοτερους εβγαλε ζημια. Το S3 ναι μεν ειχε θεματακια αλλα απο θεμα hardware νομιζω δεν ειχε καποιο σοβαρο προβλημα. Επισης το S3 αν δεν κανω λαθος ηταν στις συσκευες που ηταν απευθειας η εγκατασταση του CM που πιθανως να ελυνε τα προβληματα του software

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα προβλημάτων hardware - software το t δεν συγκρίνεται με κανένα! Είναι ότι χειρότερο είχα ποτέ σε κινητό (και έχω αλλάξει πααααρα πολλά)!
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δε θελουν να αποχωρηστουν ακομα αυτη τη συσκευη(οπως εγω περιμενοντας την ιδανικη 64bit) και θελουν να την αναζωογονησουν βγηκε Cyanogen 12 βασισμενη στο Lollipop.Παρολο που ειναι σε αλφα σταδιο ειναι τρομερα σταθερη και λειτουργικη.Δεν υπαρχει κατι που να μη δουλευει.Την περασα χθες και το κινητο εχει ανασανει για τα καλα.Πολυ smooth εμπειρια.Σας συνιστω να τη δοκιμασετε.
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δε θελουν να αποχωρηστουν ακομα αυτη τη συσκευη(οπως εγω περιμενοντας την ιδανικη 64bit) και θελουν να την αναζωογονησουν βγηκε Cyanogen 12 βασισμενη στο Lollipop.Παρολο που ειναι σε αλφα σταδιο ειναι τρομερα σταθερη και λειτουργικη.Δεν υπαρχει κατι που να μη δουλευει.Την περασα χθες και το κινητο εχει ανασανει για τα καλα.Πολυ smooth εμπειρια.Σας συνιστω να τη δοκιμασετε.

Μήπως δοκίμασες αν δουλεύει σωστά και το mhl; Θυμάμαι σε παλαιότερες εκδόσεις δεν δούλευε σωστά και για αυτό δεν το είχα βάλει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...