Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και 'γω με το companion τη πέρασα, δεν είχα κάποιο θέμα...

 

εγω ρε μαγκιες εβαλα τωρα το companion pc και τσεκαρα αν εχει ενημερωση και λεει οχι κανω κατι λαθος???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω ρε μαγκιες εβαλα τωρα το companion pc και τσεκαρα αν εχει ενημερωση και λεει οχι κανω κατι λαθος???

 

Δεν ερχεται σε ολους ταυτοχρονα ενα update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ερχεται σε ολους ταυτοχρονα ενα update.

 

ναι δεν διαφωνω αλλα επειδη δεν ξερω ειναι το ιδιο αν το κανεις με απο την συσκευη σαν ενημερωση η με το προγραμμα αυτο ερχεται νωριτερα γιατι τοτε ειναι δωρο αδωρο να περιμενω με συνδεδεμενο το κινιτο στο λαπτοπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας για αλλη μια φορα!! Σχεδιαζα να παρω κινητο 400 ευρω αλλα τελικα λογω μια ατυχιας το budget μου φτανει στα 200 εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με το xperia sp

 

Κολλαει εννοω οταν εισαι στο μενου και σκρολαρεις αλλα και μεσα στισ εφαρμογ, η καμερα καλη; κακη ; αργη; γρηγορη ; τα παιχνιδια τα παιζει ανετα ?? Το led ειναι δυνατο ? Αναβαθμισει σε κιτ κατ θα παρει ???το user eperience ειναι ιδιο με το moto g που εχει ενας γνωστος μου

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παντως μετα το update εμενα τουλαχιστον μου εχει πολλα καλα που πριν δεν τα ειχε.Λαγκ στο πληκτρολογιο δεν υπαρχει πια,ανοιξε κλεισε εφαρμογες γινετε αρκετα πιο γρηγορα αποτι πριν.Επισης δεν ξερω αλλα η απεγκατασταση εφαρμογων ενω πριν αργουσε τουλαχιστον 6-7 δευτερα τωρα γινετε αμεσα.Εκει που σκεφτομουν να το πουλησω τωρα αλλαξα γνωμη :D:D:D
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα αναφέρει εδώ για την .201

το ενημέρωσα με την pre-rooted έκδοση της .205. Link

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους με την .205 έγινε ξανά κινητό. Το έβαλα χθες μέσω pcCompanion, χωρίς να χάσω τίποτα και νομίζω ότι πήρα άλλο τηλέφωνο. Θέλω να δω πως τα πάει και με την μπαταρία, αλλά θεωρώ ότι έστω και καθυστερημένα η Sony έκανε μια καλή αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

αντε γιατι εγω το εχω ουτε βδομαδα και ημουνα ετοιμος να το πουλισω οπως ειναι με τις ζελατινες.........βεβαια ακομα δεν εχω παρει το upadate αλλα απο τι διαβαζω απο εσας η διορθοσεις ειναι μεγαλες.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Οντως έχει βελτιωθεί αρκετά. Το ui δεν κολλάει πλέον, οι εφαρμογές ανοίγουν γρήγορα και όταν η RAM φτάνει στα όρια της δεν κολλάει το κινητό όπως με τις προηγούμενες εκδόσεις. Έλεγα να το πουλήσω κι εγώ να πω την αλήθεια αλλά τώρα δεν... Το κινητό αποδίδει επιτέλους όπως πρέπει.

Άντε μακάρι τον άλλο μήνα να πάρουμε και 4.4 να απογειωθεί ακόμα περισσότερο και να έχουμε και λίγο καλύτερη διαχείρηση RAM.

Link to comment
Share on other sites

Για κινητο οτι πρεπει ειναι η ταχυτητα πιστευω κατα την αποψη μου.Και μακαρι να μην βγαλουν την 4.4 γτ αν δεν κανω λαθος σε ολες τις συσκευες εχει ανεβει η καταναλωση της μπαταριας κατα πολυ.Τωρα πια δεν μετανιωνω που εδωσα την Ζετα μου για το sp, μαλλον το αντιθετο :p:p:p
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα αναφέρει εδώ για την .201

το ενημέρωσα με την pre-rooted έκδοση της .205. Link

 

 

Έχω ξεκλειδωτο boot loader και την .205 φορεμένη.

Αν χρησιμοποιήσω το flash tool μπορω να εγκαταστήσω την pre rooted Rom που έφτιαξες ετσι απλα χωρις καποια αλλη ενέργεια;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλειδωτο boot loader και την .205 φορεμένη.

Αν χρησιμοποιήσω το flash tool μπορω να εγκαταστήσω την pre rooted Rom που έφτιαξες ετσι απλα χωρις καποια αλλη ενέργεια;

 

Πρέπει να εγκατασταθεί μέσω Recovery κι όχι μέσω flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

 

Σήμερα βγήκε η αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 12.1.Α.1.205 η οποία λύνει κάποια bugs της προηγούμενης. Συγκεκριμένα:

-Λύθηκε το screen flickering bug που είχαν οι προηγούμενες εκδόσεις (σε εμένα δεν υπήρξε ποτέ, αλλά στο xda λένε οι χρήστες ότι πλέον έχει διορθωθεί).

-Η Mobile Bravia Engine 2 πλέον λειτουργεί κανονικά και στην εφαρμογή του album.

-Τα leds πλέον είναι σβηστά κατά τη διάρκεια κλήσεων όταν το κινητό είναι στο αυτί (ο proximity sensor ενεργοποιείται όταν έρχεται κάποιο εμπόδιο στα 2 εκατοστά).

-Υπάρχουν αναφορές στο xda για καλύτερη διαχείριση RAM και λιγότερα κρούσματα υπερθέρμανσης, αυτό όμως θα φανεί στην πορεία.

 

Όση ώρα την δοκίμαζα στο κινητό μου δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα, είναι πολύ γρήγορη και πλέον δεν υπάρχουν bugs κατά τη γνώμη μου. Το android 4.3 όπως θα έπρεπε να είναι από την αρχή!

 

Δημιούργησα ένα ftf αρχείο με το οποίο μπορείτε να φλασάρετε τη rom μέσω του flashtool, η rom είναι Ελληνική generic. Πατήστε το παρακάτω link να κατεβάσετε το αρχείο από το google drive στο οποίο το έχω ανεβάσει! :up:

 

https://drive.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit?usp=sharing

 

Αν ειμαι root στην 4.1 βαζοντας την θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαι root στην 4.1 βαζοντας την θα εχω προβλημα?

 

Ο μόνος τρόπος να την περάσεις είναι μέσω του flashtool, θα χάσεις το root. Στην ουσία πρόκειται για καθαρή εγκατάσταση μαμίσιου λογισμικού, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγκατάσταση επίσημου λογισμικού με ανεπίσημο τρόπο! ;)

 

παιδια εμενα δε μου εχει ερθει ακομα η αναβαθμηση.ειναι λογικο η πρεπει να μπω στο sony companion?

 

OTA έρχεται μετά από κάποιες μέρες. Σύνδεσέ το σε υπολογιστή και από το PC companion θα σου πει αν ήρθε η ενημέρωση για το κινητό σου ή όχι. Μπορείς όμως κάλλιστα να την εγκαταστήσεις μέσω flashtool χρησιμοποιώντας το ftf που ανέβασα εδώ: https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να την περάσεις είναι μέσω του flashtool, θα χάσεις το root. Στην ουσία πρόκειται για καθαρή εγκατάσταση μαμίσιου λογισμικού, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγκατάσταση επίσημου λογισμικού με ανεπίσημο τρόπο! ;)

 

 

 

OTA έρχεται μετά από κάποιες μέρες. Σύνδεσέ το σε υπολογιστή και από το PC companion θα σου πει αν ήρθε η ενημέρωση για το κινητό σου ή όχι. Μπορείς όμως κάλλιστα να την εγκαταστήσεις μέσω flashtool χρησιμοποιώντας το ftf που ανέβασα εδώ: https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit

 

και πως γινεται αυτο ρε μεγαλε???θα γινει σωστα οπως η ΟΤΑ η θα εχουμε κανενα θεμα??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και πως γινεται αυτο ρε μεγαλε???θα γινει σωστα οπως η ΟΤΑ η θα εχουμε κανενα θεμα??

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα εγώ προσωπικά ότι μία OTA αναβάθμιση γίνεται "σωστά" όπως λες, διότι είναι "βρώμικη" αναβάθμιση! Μία σωστή αναβάθμιση θεωρώ αυτήν που θα γίνει μαζί με "format" του κινητού, δηλαδή εγκατάσταση του λογισμικού από την αρχή χάνοντας δεδομένα - όπως και σε ένα pc. Αυτό μπορεί να γίνει με 3 τρόπους, 2 επίσημους από τη Sony και ένα ανεπίσημο πιο εξειδικευμένο. Οι δύο επίσιμοι είναι πρώτον μεσω του PC companion με την επιλογή "Επιδιόρθωση τηλεφώνου", και δεύτερον μέσω του Sony Update Service (SUS) επιλέγοντας να μην διατηρηθούν τα αρχεία του χρήστη.

Ο ανεπίσημος τρόπος είναι αυτός του Flashtool ( http://www.flashtool.net/index.php ), ο οποίος προϋποθέτει να έχεις το αρχείο της rom του κινητού σου σε μορφή ftf στον υπολογιστή σου, δεν κατεβαίνει αυτόματα συνδέοντας το κινητό. Η διαδικασία φλασαρίσματος είναι ιδιαίτερα απλή, πατάς το εικονίδιο με τον κεραυνό πάνω αριστερά στο πρόγραμμα και επιλέγεις Flashmode. Στη συνέχεια επιλέγεις το σωστό ftf αρχείο και αφήνεις τικαρισμένα τα τρία wipes (appslog, cache, data) και πατάς Flash. Μόλις σου ζητήσει να συνδέσεις το κινητό, επειδή οι οδηγίες που δίνει είναι για το X10, κρατάς πατημένο το πλήκτρο μείωσης έντασης και ταυτόχρονα συνδέεις το usb (ανάβει πράσινο led και μετά από λίγο σβήνει). Ξεκινάει το φλασάρισμα και μόλις τελειώσει αποσυνδέεις το κινητό και πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο για να ανοίξει. Τέλος.

Όποια μέθοδο αναβάθμισης και αν ακολουθήσεις, φρόντισε το κινητό να είναι φορτισμένο πάνω από 60% για να αποφύγεις τυχόν δυσάρεστες εκπλήξεις.

 

ΥΓ: Αν είσαι ολίγον νουμπάς (χωρίς παρεξήγηση, δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά) με τα κινητά και το μόνο που θέλεις να κάνεις είναι να αναβαθμίσεις το κινητό σου, τότε σου προτείνω να ανατρέξεις στην επιλογή του PCC ή του SUS. Στην περίπτωση που δεν έχει έρθει για σένα η αναβάθμιση, σαφώς μπορείς να την κάνεις με το flashtool. Απλά θα πατήσεις δυο-τρία κλικ παραπάνω, και θέλει λίγο αυξημένη προσοχή! :)

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν θα έλεγα εγώ προσωπικά ότι μία OTA αναβάθμιση γίνεται "σωστά" όπως λες, διότι είναι "βρώμικη" αναβάθμιση! Μία σωστή αναβάθμιση θεωρώ αυτήν που θα γίνει μαζί με "format" του κινητού, δηλαδή εγκατάσταση του λογισμικού από την αρχή χάνοντας δεδομένα - όπως και σε ένα pc. Αυτό μπορεί να γίνει με 3 τρόπους, 2 επίσημους από τη Sony και ένα ανεπίσημο πιο εξειδικευμένο. Οι δύο επίσιμοι είναι πρώτον μεσω του PC companion με την επιλογή "Επιδιόρθωση τηλεφώνου", και δεύτερον μέσω του Sony Update Service (SUS) επιλέγοντας να μην διατηρηθούν τα αρχεία του χρήστη.

Ο ανεπίσημος τρόπος είναι αυτός του Flashtool ( http://www.flashtool.net/index.php ), ο οποίος προϋποθέτει να έχεις το αρχείο της rom του κινητού σου σε μορφή ftf στον υπολογιστή σου, δεν κατεβαίνει αυτόματα συνδέοντας το κινητό. Η διαδικασία φλασαρίσματος είναι ιδιαίτερα απλή, πατάς το εικονίδιο με τον κεραυνό πάνω αριστερά στο πρόγραμμα και επιλέγεις Flashmode. Στη συνέχεια επιλέγεις το σωστό ftf αρχείο και αφήνεις τικαρισμένα τα τρία wipes (appslog, cache, data) και πατάς Flash. Μόλις σου ζητήσει να συνδέσεις το κινητό, επειδή οι οδηγίες που δίνει είναι για το X10, κρατάς πατημένο το πλήκτρο μείωσης έντασης και ταυτόχρονα συνδέεις το usb (ανάβει πράσινο led και μετά από λίγο σβήνει). Ξεκινάει το φλασάρισμα και μόλις τελειώσει αποσυνδέεις το κινητό και πατάς παρατεταμένα το πλήκτρο για να ανοίξει. Τέλος.

Όποια μέθοδο αναβάθμισης και αν ακολουθήσεις, φρόντισε το κινητό να είναι φορτισμένο πάνω από 60% για να αποφύγεις τυχόν δυσάρεστες εκπλήξεις.

 

ΥΓ: Αν είσαι ολίγον νουμπάς (χωρίς παρεξήγηση, δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά) με τα κινητά και το μόνο που θέλεις να κάνεις είναι να αναβαθμίσεις το κινητό σου, τότε σου προτείνω να ανατρέξεις στην επιλογή του PCC ή του SUS. Στην περίπτωση που δεν έχει έρθει για σένα η αναβάθμιση, σαφώς μπορείς να την κάνεις με το flashtool. Απλά θα πατήσεις δυο-τρία κλικ παραπάνω, και θέλει λίγο αυξημένη προσοχή! :)

 

αδερφε μπραβο για την αναλυση και σε ευχαριστω και γω και οι υπολοιποι ειναι αναλυτικοτατη........οχι δεν ειμαι νουμπας απλα ειχα htc τοσο καιρο με ρομ και s-off και αυτα της sony τωρα τα μαθαινω απλα σε ρωταω για να την παρω γρηγορα την αναβαθμιση γιατι με τα κολληματα του εχουν σπασει τα νευρα.....λοιπον 2 πραγματα αν με το flashtool παρω το update χανω δεδομενα ρυθμισεις και αρχεια????γιατι με το pcc τα παιδια λενε οχι.και δευτερον το λινκ για να το κατεβασω δεν κατεβαζει τιποτα.....και κατι ακομα λεει πως πρεπει να εχω ξεκλειδωτω to bootloader λογικα εγω δεν το εχω μιας και την πηρα πριν μια βδομαδα την συσκευη αρα δεν μπορω να το κανω σωστα?

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μπραβο για την αναλυση και σε ευχαριστω και γω και οι υπολοιποι ειναι αναλυτικοτατη........οχι δεν ειμαι νουμπας απλα ειχα htc τοσο καιρο με ρομ και s-off και αυτα της sony τωρα τα μαθαινω απλα σε ρωταω για να την παρω γρηγορα την αναβαθμιση γιατι με τα κολληματα του εχουν σπασει τα νευρα.....λοιπον 2 πραγματα αν με το flashtool παρω το update χανω δεδομενα ρυθμισεις και αρχεια????γιατι με το pcc τα παιδια λενε οχι.και δευτερον το λινκ για να το κατεβασω δεν κατεβαζει τιποτα.....και κατι ακομα λεει πως πρεπει να εχω ξεκλειδωτω to bootloader λογικα εγω δεν το εχω μιας και την πηρα πριν μια βδομαδα την συσκευη αρα δεν μπορω να το κανω σωστα?

 

http://uploaded.net/file/9wbz0tvy το κατεβάζεις από εδώ, πατάς το free download περιμένεις 30 δευτερόλεπτα, μετά πληκτρολογείς κάτι που σου δείχνει σε μια εικόνα και ξετσεκάρεις το download manager. Θα κατέβει σε περίπου 40 λεπτά..

 

Αυτό για τον bootloader: πού λέει κάτι τέτοιο?? Δεν χρειάζεται να κάνεις unlock, δεν συνιστάται κι όλας. Αν θέλεις κάποια στιγμή να κάνεις unlock τον bootloader, πρέπει να το ψάξεις πάρα πολύ καλά, να είσαι σίγουρος για αυτό, να ξέρεις τι μπορείς να κάνεις με ξεκλείδωτο bootloader. Αλλιώς μην μπείς σε διαδικασίες περί unlock καθώς διαγράφονται κάποια DRM keys, τα οποία αν δεν πάρεις backup χάνεις οριστικά την εγγύηση του κινητού.

 

Με το flashtool, ναι χάνεις αρχεία και ρυθμίσεις. Το περιγράφω και στο προηγούμενό μου μήνυμα. Με τη χρήση του κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση λογισμικού. Τα PCC και SUS σου δίνουν επιλογή είτε απλής αναβάθμισης με διατήρηση αρχείων και ρυθμίσεων, είτε επιδιόρθωσης λογισμικού διαγράφοντας αρχεία και ρυθμίσεις και εγκατάσταση του λογισμικού από την αρχή - αυτό δηλαδή που κάνεις και με το flashtool.

 

Υπενθυμίζω ότι τα PCC και SUS κατεβάζουν αυτόματα το λογισμικό του κινητού, για να φλασάρεις μέσω του flashtool πρέπει να έχεις το ftf αρχείο της rom το οποίο θα το βρεις εδώ: https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

http://uploaded.net/file/9wbz0tvy το κατεβάζεις από εδώ, πατάς το free download περιμένεις 30 δευτερόλεπτα, μετά πληκτρολογείς κάτι που σου δείχνει σε μια εικόνα και ξετσεκάρεις το download manager. Θα κατέβει σε περίπου 40 λεπτά..

 

Αυτό για τον bootloader: πού λέει κάτι τέτοιο?? Δεν χρειάζεται να κάνεις unlock, δεν συνιστάται κι όλας. Αν θέλεις κάποια στιγμή να κάνεις unlock τον bootloader, πρέπει να το ψάξεις πάρα πολύ καλά, να είσαι σίγουρος για αυτό, να ξέρεις τι μπορείς να κάνεις με ξεκλείδωτο bootloader. Αλλιώς μην μπείς σε διαδικασίες περί unlock καθώς διαγράφονται κάποια DRM keys, τα οποία αν δεν πάρεις backup χάνεις οριστικά την εγγύηση του κινητού.

 

Με το flashtool, ναι χάνεις αρχεία και ρυθμίσεις. Το περιγράφω και στο προηγούμενό μου μήνυμα. Με τη χρήση του κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση λογισμικού. Τα PCC και SUS σου δίνουν επιλογή είτε απλής αναβάθμισης με διατήρηση αρχείων και ρυθμίσεων, είτε επιδιόρθωσης λογισμικού διαγράφοντας αρχεία και ρυθμίσεις και εγκατάσταση του λογισμικού από την αρχή - αυτό δηλαδή που κάνεις και με το flashtool.

 

Υπενθυμίζω ότι τα PCC και SUS κατεβάζουν αυτόματα το λογισμικό του κινητού, για να φλασάρεις μέσω του flashtool πρέπει να έχεις το ftf αρχείο της rom το οποίο θα το βρεις εδώ: https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit

 

νταξει τα κατεβασα ολα θα το κανω και οτι γινει.......μια τελευταια ερωτηση αν εχω back up με την εφαρμογη που δινει η ρομ στην καρτα μου μετα μπορω να κανω επαναφορα ????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...