Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες εφαρμογές έχεις και πόσα widgets στις αρχικές οθόνες;

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάζεις κάποιον άλλον ελαφρύ launcher. Και πιο ελαφρύς μπορεί να είναι και πιο παραμετροποιήσιμος σίγουρα. Δοκίμασε τον Nova.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πόσες εφαρμογές έχεις και πόσα widgets στις αρχικές οθόνες;

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάζεις κάποιον άλλον ελαφρύ launcher. Και πιο ελαφρύς μπορεί να είναι και πιο παραμετροποιήσιμος σίγουρα. Δοκίμασε τον Nova.

 

Πίστεψέ με δεν είναι πολλά. Αν δω τα σκούρα θα τον περάσω.

Λες όχι για τον GO?

 

Για εξοικονόμηση μπαταρίας, ενεργοποιήστε τη λειτουργία stamina.

Κάνει πολύ καλή δουλειά, αλλά το κινητό ειδοποιεί μόνο για κλήσεις & sms.

Οι λοιπές ενημερώσεις (mail, facebook κλπ) έρχονται μόλις ανοίγεις την οθόνη..

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Ο go ειναι ο πλεον παραμετροποιησιμος. Αλλα ειναι σχετικα βαρης. Αν και με τα χαρσκτηριστικα που εχει η συσκευη δεν θα επρεπε να το συζηταμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καησπέρα!

Καινούργιος στην παρέα σας με παραγγελία σήμερα και παραλαβή τέλη Αυγούστου! Τιμή 240!

Καμία ιδέα για θήκη και screen prot.?????

Link to comment
Share on other sites

H .142 είναι ταϊβανέζικη και θα σου 'λεγα να μην τη βάλεις.

 

θα βγει και για εμας 142 ή ειναι απλα η αντιστοιχη 141 για αυτους?

και εαν την περιμενουμε και εμεις,ξερουμε τι αλλαγες φερνει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher κ τέλος.Ωραίος ο Timescape αλλά...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για μας τους Ευρωπαίους είναι σχεδόν έτοιμη η .145 αλλά, δυστυχώς, πάλι 4.1.2 είναι. Έτσι κι αλλιώς μιά χαρά τρέχει αλλά 4.3 δεν είναι!

 

και τι πειραζει?αν φερνει βελτιωσεις και νεες προσθηκες αρκει..την 4.3 που την ειδα ξενερωσα,δε μαρεσε οπως διαμορφωνεται το μενου. πολυ πιο τραγικο το να βαλεις και βγαλεις συντομευσεις κτλ. τουλαχιστον ετσι μου φανηκε στο s4

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάποιος φίλος, κανενός είδους lag, κατά την εναλλαγή οθονών στο desktop?

Είναι λογικό να σκαλώνει, ένα κινητό με τέτοια χαρακτηριστικά?

Μήπως το UI της Sony είναι λιγάκι βαρύ?

Γενικά δεν θέλω να καρναβαλίσω το κινητό, με τους launchers της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν στο Play.

Μήπως όμως είναι πιο ελαφριοί?

 

Εγω εχω το κινητο περιπου μια εβδομαδα, κανενα lag δεν εχω παρατηρησει. Το scroll ειναι αρκετα smooth τοσο στον launcher, τοσο και στο υπολοιπο λογισμικο. Γενικα δεν θα παρατηρησεις κανενα lag. Εγω δεν διατιθεμαι να βαλω καποιον αλλον launcher, καθως ειμαι πολυ ικανοποιημενος με τον stock και δε θελω να το παραμετροποιησω και πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εχω δει είναι ότι κολλάει η εμφάνιση του πληκτρολογίου πάω σε φόρμα και δεν εμφανίζεται από κάτω το πληκτρολόγιο.... Πολύ εκνευριστικό... Νόμιζα πως ήταν ο dolphing αλλά και με τον στοκ browser τα ίδια κάνει... Το είδε και κανενας άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Είμαι και εγώ κάτοχος του xperia T,το αγόρασα όταν κυκλοφόρησε περίπου πριν τα Χριστούγεννα.Το τηλέφωνο είναι μια χαρά δεν έχω κάποιο πρόβλημα αλλά παρατηρώ ότι έχω κολλήσει στην 9.1.Α.1.140.Το συνδέω στο pc με pc companion τίποτα από αναβάθμιση προσπαθώ με sus τίποτα πάλι.Ξέρω ότι παίζει ρόλο το region και ο λειτουργός δικτύου μου,αλλά στο επίσημο site της sony λέει πιο πρόσφατο διαθέσιμο λογισμικό: 9.1.A.1.141 και ότι έχει κυκλοφορήσει από τις 10/06/13,τι στο καλό δύο μήνες έχουν περάσει ακόμα να μου έρθει εμένα?Είναι κανένας άλλος με την .140 ακόμα?πώς μπορώ να δω το region του κινητού μου?Να επισημάνω πως το τηλέφωνο δεν το έχω κάνει root ούτε ενδιαφέρομαι να το κάνω.Ευχαριστώ προκαταβολικά.........
Link to comment
Share on other sites

Ανά 5-6 απαντήσεις, διαβάζουμε & για 1 πρόβλημα..

Με παρηγορεί το γεγονός ότι το κινητό θα πάρει την 4.3, άρα δεν θα εγκαταλειφθεί,

& υπάρχει κάποια ελπίδα ότι θα ξεπεραστούν τα προβλήματα που εμφανίζονται.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! έχω σοβαρό πρόβλημα με το κινητό...χθες το ειχα στο αυτοκινητο και το χρησιμοποιούσα σαν gps και ξαφνικά έκλεισε και για αλλες 2 3 φορές που το άνοιξα πάλι έκλεινε μόνο του..και από τότε άλλες 3 4 φορές που χρησιμοποιώ internet η βιντεο πχ κάνει ακριβώς το ίδιο..κλείνει και για κάνα τέταρτο το ανοίγω και ξανακλείνει μόνο του...σκέφτομαι να κάνω κάποιο reset στη συσκευή..αναβάθμηση δεν έχει διαθέσιμη απ'ότι λέει...λεχω και εγγύηση βέβαια...κάποια βοήθεια παρακαλώ!! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για το χαμηλό σήμα στο Wi-Fi, έχει βουήξει το σύμπαν.

Έπρεπε ήδη να είχε βγει update, εκτός & αν μιλάμε για πρόβλημα στο hardware.

Όσο για τη μπαταρία, όταν η οθόνη είναι ανοιχτή, δεν προλαβαίνει το μάτι να δει το ποσοστό που κατεβαίνει..

 

Μετάνιωσα & ελαφρώς που πήρα 4G συσκευή.

Όπου & να γυρίσω, βρίσκω το πολύ 1 γραμμή & αυτό όχι πολύ συχνά.

& βρίσκομαι & σε μεγάλη πόλη. Δλδ αλλού τι γίνεται?

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο, σε όσες φόρμες Εγώ εισάγει κωδικούς ονόματα κλπ κανονικά εμφανίστηκε. Όσο για το WiFi εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, ακόμα και σε καφετέρια συνδέθηκε κανονικα Χωρίς καμία αποσύνδεση. Η μπαταρία όντως έχει θέμα. Μέσα σε δύο ώρες με κλειστή την οθόνη, το WiFi Και τα δεδομένα χάνω 4%!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για την καλύτερη προστασία του κινητού από πτώση, προτείνεται σκληρή ή μαλακή τύπου gel θήκη?

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο, σκληρή http://viewitem.eim.ebay.gr/Imak-Thin-Transparent-Crystal-Clear-Hard-Case-Shell-For-Sony-Xperia-SP-M35h-M35i/141020406657/item και μαλακή http://viewitem.eim.ebay.gr/Imak-Soft-Thin-TPU-Cover-Back-Case-for-Sony-Ericsson-M35h-Xperia-SP--LCD-Film/251278046556/item

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! έχω σοβαρό πρόβλημα με το κινητό...χθες το ειχα στο αυτοκινητο και το χρησιμοποιούσα σαν gps και ξαφνικά έκλεισε και για αλλες 2 3 φορές που το άνοιξα πάλι έκλεινε μόνο του..και από τότε άλλες 3 4 φορές που χρησιμοποιώ internet η βιντεο πχ κάνει ακριβώς το ίδιο..κλείνει και για κάνα τέταρτο το ανοίγω και ξανακλείνει μόνο του...σκέφτομαι να κάνω κάποιο reset στη συσκευή..αναβάθμηση δεν έχει διαθέσιμη απ'ότι λέει...λεχω και εγγύηση βέβαια...κάποια βοήθεια παρακαλώ!! ευχαριστω!

 

Κανε επιδιόρθωση λογισμικού αν δεν στρώσει πας για service

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Για την καλύτερη προστασία του κινητού από πτώση, προτείνεται σκληρή ή μαλακή τύπου gel θήκη?

Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο, σκληρή http://viewitem.eim.ebay.gr/Imak-Thin-Transparent-Crystal-Clear-Hard-Case-Shell-For-Sony-Xperia-SP-M35h-M35i/141020406657/item και μαλακή http://viewitem.eim.ebay.gr/Imak-Soft-Thin-TPU-Cover-Back-Case-for-Sony-Ericsson-M35h-Xperia-SP--LCD-Film/251278046556/item

 

Αν & δεν είμαι φίλος των θηκών σιλικόνης

(λόγω του ότι είναι πιο μαλακές

& σκαλώνουν σε τσέπες & τσαντάκια

& είναι μαγνήτης για σκόνη & λοιπά σκουπιδάκια),

μπορώ να πω ότι ερωτεύτηκα τη συγκεκριμένη.

Αν δεν είχα παραγγείλει ήδη, θα την έπαιρνα.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Και ο πρώτος γκαντέμης της παρέας είμαι εγώ! Παρέλαβα την Πέμπτη το κινητό μου και μες στην καλή χαρά άρχισα να το στήνω, όταν η οθόνη άρχισε να εμφανίζει λευκές γραμμές και στίγματα που αναβόσβηναν. Όπως όταν δεν πιάνει καλά η τηλεόραση και κάνει σαν χιονακι. Το κάνει παροδικά και όχι μόνιμα, την Παρασκευή και το Σάββατο ήταν ΟΚ, την Κυριακή το πρωί το ξανάκανε, οπότε το γύρισα στην Birdphone για τις διαδικασίες DOA. Το μόνο μου άγχος είναι μήπως δεν το τεστάρουν σωστά, γιατί το πρόβλημα δεν είναι διαρκές, αλλά εμφανίζεται παροδικά.

Περιμένω νέα τωρα από το service της ARVATO για το αν διαπιστωθεί το πρόβλημα και θα γίνει αντικατάσταση.

Κρίμα...

 

Και μενα μου το εκανε αυτο καναδυο φορες περιοδικα δηλαδη.απο το birdphone πηρα και γω...για λεγε νεα μολις μαθεις!

Αν και φενεται σαν rendering issue.

Link to comment
Share on other sites

Κανε επιδιόρθωση λογισμικού αν δεν στρώσει πας για service

 

πάντως πρέπει να είναι η μπαταρία γιατί όταν το έχω στην πρίζα δεν το κάνει...μήπως να το αφήσω να ξεφορτήσει τελείως και να το φορτήσω μέχρι να γεμίσει?η είναι παλιά μέθοδος αυτή?

Link to comment
Share on other sites

πάντως πρέπει να είναι η μπαταρία γιατί όταν το έχω στην πρίζα δεν το κάνει...μήπως να το αφήσω να ξεφορτήσει τελείως και να το φορτήσω μέχρι να γεμίσει?η είναι παλιά μέθοδος αυτή?

 

Μου θυμίζει πρόβλημα υπερθέρμανσης που είχα σε ένα παλιό λάπτοπ:-Ρ είναι και καλοκαίρι ποτέ δεν ξέρεις. Μπορείς να το δοκιμάσεις άλλα δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει. Καλύτερα να το πας για service.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μολις έκανα root αλλά γιατι δεν μπορω να μετακινήσω τις εφαρμογες μου στην sd card?

Καπου διαβασα για περιορισμούς και περι δεσμευμένης εσωτερικής μνημης... παίζει κάτι τέτοιο???

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μολις έκανα root αλλά γιατι δεν μπορω να μετακινήσω τις εφαρμογες μου στην sd card?

Καπου διαβασα για περιορισμούς και περι δεσμευμένης εσωτερικής μνημης... παίζει κάτι τέτοιο???

 

Για δοκίμασε με το link2sd

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μολις έκανα root αλλά γιατι δεν μπορω να μετακινήσω τις εφαρμογες μου στην sd card?

Καπου διαβασα για περιορισμούς και περι δεσμευμένης εσωτερικής μνημης... παίζει κάτι τέτοιο???

 

Από όσο γνωρίζω, από το Android 4.0 & μετά,

οι εφαρμογές δεν μπορούν να μεταφερθούν στην SD,

όπως συνέβαινε στην 2.3.

 

Τα (ουκ ολίγα) προβλήματα στην οθόνη είναι #2 στα charts..

#1 φυσικά, το WiFi..

Όλα αυτά στο επίσημο forum υποστήριξης για το Xperia SP.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το εκανε αυτο καναδυο φορες περιοδικα δηλαδη.απο το birdphone πηρα και γω...για λεγε νεα μολις μαθεις!

Αν και φενεται σαν rendering issue.

 

Ακόμα περιμένω να το ελέγξουν στην Arvato, τους παίρνω τηλέφωνο κάθε μέρα. Ελπίζω να μην μου πουν κάτι περίεργο, γιατί έχω δηλώσει σαφώς ότι δεν πρόκειται να το δεχτώ πίσω..Και θαγίνεισκηνικό αν η Arvato κάνει το παπί...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...