Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χμμμ, το πρωτο το βρηκα [[/system/build.prop]] το αλλο που βρισκετε ,στην αναζητηση δεν εβγαλε τιποτα

 

αυτο ανοιγεις σας txt και θα βρεις και το αλλο

καλυτερα να το κανεις απο flastool να μην χαλασεις τπτ αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εν τω μεταξύ η τιμή του Ζ πέφτει και πλησιάζει του SP.

 

431 VS. 479 !

 

Δεν ξέρω πόσοι σκέφτονται ακόμα το SP κι όχι το καλύτερο σε όλα (σχεδόν) Ζ.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ η τιμή του Ζ πέφτει και πλησιάζει του SP.

 

431 VS. 479 !

 

Δεν ξέρω πόσοι σκέφτονται ακόμα το SP κι όχι το καλύτερο σε όλα (σχεδόν) Ζ.

 

Τωρα ομως συγκρινεις σκρουτζομαγαζο με αλυσιδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ομως συγκρινεις σκρουτζομαγαζο με αλυσιδα.

Που την είδες την αλυσίδα? Πολύ βιάζεσαι.

 

http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=271

 

Και ο ίδιος έχει το Ζ 490.

http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&keyword=xperia+z&category_id=0&product_id=219

Edited by Logi
Προσέθεσα και την τιμή του Ζ!
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ η τιμή του Ζ πέφτει και πλησιάζει του SP.

 

431 VS. 479 !

 

Δεν ξέρω πόσοι σκέφτονται ακόμα το SP κι όχι το καλύτερο σε όλα (σχεδόν) Ζ.

 

Καλύτερό το z σίγουρα,όχι όμως στο μέγεθος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα και απο εμενα. μεσα στην βδομαδα θα ειμαι κατοχος του κινητου σας ( το πρωτο μου anroid πρωην κατοχος windows 7 phone) μια πρωτη ερωτηση ασπρο η γκρι για χρωμα? (το μαυρο δεν το εχει πλεον η wind) πρωτες φορτισεις τα κλασικα να υποθεσω? και κατι ακομα τις επαφες μου απο την παλια καρτα που ειναι κανονικη σιμ στην καινουργια που θα ειναι μικροσιμ αν δεν κανω λαθος, πως τις περναω? ευχαριστω προκαταβολικα. Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Που την είδες την αλυσίδα? Πολύ βιάζεσαι.

 

http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=271

 

Και ο ίδιος έχει το Ζ 490.

http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&keyword=xperia+z&category_id=0&product_id=219

 

Πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα διαμορφωθουν οι τιμες αναλογα και το sp θα πεσει πολυ πιο γρηγορα απο το Ζ. Οποτε αν καποιος θελει το sp καλυτερα να περιμενει λιγο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα στην παρεα και απο εμενα. μεσα στην βδομαδα θα ειμαι κατοχος του κινητου σας ( το πρωτο μου anroid πρωην κατοχος windows 7 phone) μια πρωτη ερωτηση ασπρο η γκρι για χρωμα? (το μαυρο δεν το εχει πλεον η wind) πρωτες φορτισεις τα κλασικα να υποθεσω? και κατι ακομα τις επαφες μου απο την παλια καρτα που ειναι κανονικη σιμ στην καινουργια που θα ειναι μικροσιμ αν δεν κανω λαθος, πως τις περναω? ευχαριστω προκαταβολικα.

........το γκρι για μενα ,τη σιμ μπορεις να την κοψεις αν θελεις για να μπει στο Τ ,αν παρεις καινουργια μπορεις να στειλης τις επαφες και με bt απο το παλιο τηλ. [[[windows 7 phone????!!!!χμμμ.]]

 

αυτο ανοιγεις σας txt και θα βρεις και το αλλο

καλυτερα να το κανεις απο flastool να μην χαλασεις τπτ αλλο

...δυστηχως δεν υπαρχει κατι τετοιο ,ουτε την εφαρμογη μπορω να τρεξω ,λες με το ρουτ να χαθηκε τιποτα?? Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

........το γκρι για μενα ,τη σιμ μπορεις να την κοψεις αν θελεις για να μπει στο Τ ,αν παρεις καινουργια μπορεις να στειλης τις επαφες και με bt απο το παλιο τηλ. [[[windows 7 phone????!!!!χμμμ.]]

 

ναι ενταξει με τα windows 7-8 κανενα προβλημα αλλα το χω 3 χρονια τωρα και ειπα να δοκιμασω κατι αλλο σαφως περισσοτερο παραμετροποιησιμο. :p καινουργια θα παρω γιατι αλλαζω εταιρεια κινητης με επιδοτηση. windows 7 kai bt ποτε δεν τα πηγαιναν καλα..:D

Link to comment
Share on other sites

...δυστηχως δεν υπαρχει κατι τετοιο ,ουτε την εφαρμογη μπορω να τρεξω ,λες με το ρουτ να χαθηκε τιποτα??

 

Το flashtool το τρεχεις απο το pc.Οσο για το txt που ειπε ο φιλος απο πανω,εφοσον εισαι ροοτ θα πρεπει να εχεις και καποιον file explorer για να μπορεις να βλεπεις και να επεξεργαζεσαι αρχεια συστηματος.Βαλε Root Explorer(νομιζω επι πληρωμη) αλλιως δωρεαν τον Yaffs Explorer.Και μολις πατησεις παρατεταμενα πανω στο αρχειο θα σου βγαλει επιλογη να το ανοιξεις σαν αρχειο κειμενου.Τοτε θα βρεις το αλλο και θα αλλαξεις την τιμη του.Προσοχη και παλι στα δικαιωματα του αρχειου.Εμενα δυστηχως ο yaffs δε με αφηνε να το κανω edit μεσα στο κινητο παρολο που αλλαζα τα δικαιωματα και ετσι το περασα στο pc,εκανα edit και μετα παλι πισω στο κινητο με τα αρχικα δικαιωματα που οριζει το συστημα.

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Το flashtool το τρεχεις απο το pc.Οσο για το txt που ειπε ο φιλος απο πανω,εφοσον εισαι ροοτ θα πρεπει να εχεις και καποιον file explorer για να μπορεις να βλεπεις και να επεξεργαζεσαι αρχεια συστηματος.Βαλε Root Explorer(νομιζω επι πληρωμη) αλλιως δωρεαν τον Yaffs Explorer.Και μολις πατησεις παρατεταμενα πανω στο αρχειο θα σου βγαλει επιλογη να το ανοιξεις σαν αρχειο κειμενου.Τοτε θα βρεις το αλλο και θα αλλαξεις την τιμη του.Προσοχη και παλι στα δικαιωματα του αρχειου.Εμενα δυστηχως ο yaffs δε με αφηνε να το κανω edit μεσα στο κινητο παρολο που αλλαζα τα δικαιωματα και ετσι το περασα στο pc,εκανα edit και μετα παλι πισω στο κινητο με τα αρχικα δικαιωματα που οριζει το συστημα.

Στον υπολογιστη με ποιο προγραμμα το αλλαξες; εχεις win;

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστη με ποιο προγραμμα το αλλαξες; εχεις win;

 

Δε χρειαζεται καποιο προγραμμα το ανοιγεις με το κλασικο σημειωματαριο.Το αρχειο το περασα στο pc με dropbox.

Link to comment
Share on other sites

Το flashtool το τρεχεις απο το pc.Οσο για το txt που ειπε ο φιλος απο πανω,εφοσον εισαι ροοτ θα πρεπει να εχεις και καποιον file explorer για να μπορεις να βλεπεις και να επεξεργαζεσαι αρχεια συστηματος.Βαλε Root Explorer(νομιζω επι πληρωμη) αλλιως δωρεαν τον Yaffs Explorer.Και μολις πατησεις παρατεταμενα πανω στο αρχειο θα σου βγαλει επιλογη να το ανοιξεις σαν αρχειο κειμενου.Τοτε θα βρεις το αλλο και θα αλλαξεις την τιμη του.Προσοχη και παλι στα δικαιωματα του αρχειου.Εμενα δυστηχως ο yaffs δε με αφηνε να το κανω edit μεσα στο κινητο παρολο που αλλαζα τα δικαιωματα και ετσι το περασα στο pc,εκανα edit και μετα παλι πισω στο κινητο με τα αρχικα δικαιωματα που οριζει το συστημα.
....το ανοιξα το αρχειο σαν τεχτ ενοω δεν εχει αυτη την επιλογη πουθενα [[ro.nfc.icon.enable=false]]
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται καποιο προγραμμα το ανοιγεις με το κλασικο σημειωματαριο.Το αρχειο το περασα στο pc με dropbox.

Του άλλαξες κατάληξη σε txt απο prop

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα διαμορφωθουν οι τιμες αναλογα και το sp θα πεσει πολυ πιο γρηγορα απο το Ζ. Οποτε αν καποιος θελει το sp καλυτερα να περιμενει λιγο

Δεν ξέρω. Θα δούμε. Τώρα πάντως η διαφορά είναι στο 50ρικο, και δεν συζητάμε ποιο είναι (και πόσο) το καλύτερο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει έρθει το τηλέφωνο σε κάποιο κατάστημα να το δούμε? ή μονο με παραγγελία μέχρι στιγμής?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαφορά τιμής με το xperia z είναι μόνο 40 ευρώ . Εγώ αν διέθετα αυτά τα λεφτά δεν θα σκεφτόμουν καν πιο κινητό να πάρω. το xperia z είναι επίσης και αδιάβροχο και είναι από τα καλύτερα κινητά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή .
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι σε λιγο καιρο θα διαμορφωθουν οι τιμες αναλογα και το sp θα πεσει πολυ πιο γρηγορα απο το Ζ. Οποτε αν καποιος θελει το sp καλυτερα να περιμενει λιγο

Το λίγο που λες είναι πολύ! Σχεδόν με το που θα βγεί θα πέσει η τιμή του για να μπορεί να σταθεί απέναντι στο Ζ. Διαφορετικά μόνο εγώ και κανά δυο ακόμα θα το πάρουν!

 

Χρόνια σου πολλά κι από δω!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα οτι με απενεργοποιημενη την bravia engine τα χρωματα στην οθονη ειναι πιο φυσικα...(η bravia προσθετει πολυ πιο"θερμα" χρωματα)

εσεις το εχετε παρατηρησει?

Link to comment
Share on other sites

Το λίγο που λες είναι πολύ! Σχεδόν με το που θα βγεί θα πέσει η τιμή του για να μπορεί να σταθεί απέναντι στο Ζ. Διαφορετικά μόνο εγώ και κανά δυο ακόμα θα το πάρουν!

 

Χρόνια σου πολλά κι από δω!

Εσύ ξέρεις ποιο σόνι θα πάρεις όταν βγει. To Xperia ZXR! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το xperia zxr δεν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα . Έτσι όποιος θέλει κάτι πολύ δυνατό από κινητό θα πάει στο xperia z στα 479 ευρώ

Λαθος. κυκλοφορει σε ολη την ευρωπη, στα βαλκανια και στης χωρες της βαλτικης http://www.myphone.gr/forum/member.php?u=660 :lol::)

 

Edit: Γιωργο μην με ''παρεις'' με της πετρες με το λογοπαιγνιο για το nickname σου.....

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

zxr (kawasaki), sp (ducati), πολλοι μηχανοβιοι θα πεφτουν απο google search σε αυτο το thread και θα κοιτανε απορημενοι :lol:

 

Στα του κινητου τωρα, μου εκανε εντυπωση που διαβασα σε διαφορα reviews οτι η καμερα δεν ειναι και τοσο καλη. Παντα ειχα την εντυπωση οτι η sony ειναι αρκετα καλη με στις κινητοκαμερες, υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα software και να διορθωθει με κανενα update? :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...