Jump to content

Acer Liquid Gallant Duo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΠΟΤΕ δεν προχωραω σε αγορα,θα περιμενω λιγο για το alkatel 997 μηπως με καλυψει αυτο.:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα Ελληνικά είναι μόνο στο μενού των ρυθμίσεων , η γλώσσα υποστηρίζεται από τις εφαρμογές ....
Link to comment
Share on other sites

ΟΠΟΤΕ δεν προχωραω σε αγορα,θα περιμενω λιγο για το alkatel 997 μηπως με καλυψει αυτο.:(

 

Καλησπέρα σου φίλε μου.

Κοίτα λίγο εδώ τα τεχνικά χαρακτηριστικά του alcatel 997d και πρόσεξε ότι η οθόνη του έχει χαμηλότερη ανάλυση καθώς και ότι δεν έχει GPU. Το μόνο + είναι ότι έχει dual-core CPU αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό γιατί το ACER δεν κολλάει πουθενά. Οπότε πρόσεξε λίγο που θα δώσεις λεφτά. Τουλάχιστον να αγοράσεις hardware και όχι μενού ελληνικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου φίλε μου.

Κοίτα λίγο εδώ τα τεχνικά χαρακτηριστικά του alcatel 997d και πρόσεξε ότι η οθόνη του έχει χαμηλότερη ανάλυση καθώς και ότι δεν έχει GPU. Το μόνο + είναι ότι έχει dual-core CPU αλλά δεν μου λέει κάτι αυτό γιατί το ACER δεν κολλάει πουθενά. Οπότε πρόσεξε λίγο που θα δώσεις λεφτά. Τουλάχιστον να αγοράσεις hardware και όχι μενού ελληνικό. ;)

 

Εχεις πολυ δικιο, αλλα για την γλωσσα θα διαφωνησω για πηγαινε σε εναν Γαλλο η ΑΓΓΛΟ Η ΤΟΥΡΚΟ ΚΛΠ να πουλησεις κινητο χωρις να διαθετει την μητρικη τους γλωσσα,αυτες τις πρωτοτυπιες μονο εμεις τις εχουμε,στο κατω κατω αυτοι χανουν αγορα μη υποστηριζοντας την γλωσσα,και μην ξεχναμε οτι πααααααρα πολυ κοσμος δεν γνωριζει αγγλικα και δεν πιστευω να υποχρεουντε κιολας.Ευχαριστω για την αποψη σου.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γραφει ελληνικα μυνηματα με 160 χαρακτηρες ;

 

Ναι αν γράψεις το μήνυμα με κεφάλαια, με μικρά 70 αν θυμάμαι καλά

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανέβηκε το hands-on video.

 

Όντως ελληνικά δεν έχει, αλλά αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα για μένα. Ίσως δούμε στο μέλλον κάποιο update σχετικό ή κάποια custom Rom. Για μένα το κύριο πρόβλημα ήταν η οθόνη :(

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα και έκανα το vol - να λειτουργεί όπως το power γιατί μου την έσπαγε να πρέπει να πατήσω το κουμπί στο πίσω μέρος.

 

Το πρόβλημα ήταν ότι όταν το είχα κάτω στο τραπέζι έπρεπε να το σηκώσω για να το ανοίξω. Τώρα καθάρισα.

 

Θα γράψω αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται...

 

φίλε πως το καταφερες αυτό?

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και επιδει καποιοι θα ψαχνοντε σας παραθετω ενα λινκ για αγορα μπαταριας, θηκης polycarbonate και μαλακης σιλικονης....

Εγω πηρα απο εκει 1 μπαταρια και την θηκη polycarbonate ειναι απολυτος συμβατα με το τηλεφωνο μας (μην αρχισεται τις ερωτησεις) πληρωσα με paypoll και η παραδωση εγινε 26 μερες μετα......

http://www.lugbuy.com/tags/acer%20ak330

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και επιδει καποιοι θα ψαχνοντε σας παραθετω ενα λινκ για αγορα μπαταριας, θηκης polycarbonate και μαλακης σιλικονης....

Εγω πηρα απο εκει 1 μπαταρια και την θηκη polycarbonate ειναι απολυτος συμβατα με το τηλεφωνο μας (μην αρχισεται τις ερωτησεις) πληρωσα με paypoll και η παραδωση εγινε 26 μερες μετα......

http://www.lugbuy.com/tags/acer%20ak330

 

μπράβο ρε φίλε κ εψαχνα μανιωδως να βρω κάποια θήκη:D

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας.. Έχω κι εγώ το Acer Liquid Gallant Duo (το έχω κάνει rooted) από αρχές Σεπτέμβρη και μέχρι πριν μια βδομάδα όλα δούλευαν μια χαρά, μέχρι που άλλαξα το build.prop αρχείο του που περιέχει όλες τις πληροφορίες του κινητού ώστε να φαίνεται σας Galaxy Nexus για να υποστηρίζει κάποια παιχνίδια μη συμβατά με αυτό. Πριν το αλλάξω, είχα κάνει backup το αρχικό αρχείο buil.prop, αλλά καταλάθος το διάγραψα τελείως από το κινητό. Μετά από μια μέρα, και αφού τα είχα κάνει όλα αυτά, το κινητό μου έχει ένα glitch θα έλεγα με τον ήχο: Κάθε περίπου 30-50 δευτερόλεπτα (π.χ. αν ακούω ένα τραγούδι ή παίζω ένα παιχνίδι) ακούγεται κάτι σαν ρομποτικός ήχος για μερικά δεύτερα που σπάει εντελώς τα νεύρα.. Μήπως ξέρετε τίποτα; Έχω ανεβάσει ένα βίντεο εδώ, όπου σε κάποια σημεία ακούγεται ο εν λόγω ήχος.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, τι ειναι αυτο το root που λετε και ξανα λετε συνεχεια, γιατι δεν εχω καταλαβει...:wacko:

 

για τσεκαρε εδώ

Link to comment
Share on other sites

διευκρινίσθηκε τελικά τι γίνετε χωρίς εκτροπή με ταυτόχρονη κλίση που γίνεται στο 2 αριθμό SIM ;

καλεί κανονικά η λέει απασχολημένο.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

διευκρινίσθηκε τελικά τι γίνετε χωρίς εκτροπή με ταυτόχρονη κλίση που γίνεται στο 2 αριθμό SIM ;

καλεί κανονικά η λέει απασχολημένο.

 

Ενω μιλας στην σιμ 1 αν σε καλεσουν στη σιμ 2 τοτε βγαινει σε αυτον που σε καλει στη σιμ 2 οτι ειναι απενεργοποιημενη (dual sim standby)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα χρήματα του είναι από τις πιο τίμιες προτάσεις

 

Ναι ετσι ειναι....ειναι φανταστικο....και τρεχει απιστευτα καλα...χθεσ επιασα στα χερια μου το παλιο μου galaxy s i9000 και εχουν τεραστεια διαφορα...οπως και με το καινουριο xperia j που δοκιμασα χθες....

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος μετα απο 1,5 μηνες χρησης........Μα ουτε 1 κολλημα!!!!!!!!!!!!!και μηλαμε οτι το σκιζω......το μονο προβλημμα ετσι για να ειμαι αντικειμενικος που του αναγνωριζω ειναι οτι ενω εχει πολυ καλη κατασκευη τα σημεια με ασημι χρωμα αν χτυπηθουν εστω και λιγο αρχιζει σιγα σιγα και φευγει το χρωμα.....δυστυχος........αλλα τι να λεμε εδω ολοκληρο iphone 5 και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.....οποτε απο την πρωτη μερα θηκη σιλικονης (εχουν κυκλοφοριση η polycarbonate για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου κολαγε αρκετά και έκανα συχνές επανεκκίνησεις. Του έκανα hard reset και διορθώθηκε κάπως, μάλλον έπεσα σε προβληματική συσκευή κατά τις αλλα το κινητό για τα λεφτά του είναι πολύ καλό
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

οποτε απο την πρωτη μερα θηκη σιλικονης (εχουν κυκλοφοριση η polycarbonate για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο.....

 

 

Ένα link είναι εύκολο ;;

Link to comment
Share on other sites

Ένα link είναι εύκολο ;;

 

10 θεματα (οχι σελ.) πιο πανω στο 259.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Από μόνο του όχι. Πρέπει να κατεβάσεις ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχουν αρκετά στο play store
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρω δεύτερη μπαταρία για το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Στο ebay δε βρήκα κάτι. Ευχαριστώ

 

 

10 σχολια πριν...υπαρχει λινκ για θηκη,μπαταρια κτλ δοκιμασμενα απο μενα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

το είδα όμως ξέχασα να διευκρινίσω πως εγώ έχω το Ε350 και δεν ξέρω αν θα κάνει και στο δικό μου μοντέλο, στο model name ο κωδικός είναι ο ίδιος όμως στο τέλος η δικιά μου μπαταρία γράφει C8-002 ενώ αυτή στο site γράφει C8-000 Παίζει ρόλο αυτη η διαφορά; Edited by Dimis72
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid Gallant Duo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...