Jump to content

Acer Liquid Gallant Duo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εστάλη σήμερα το μεσημέρι !

 

ποτε χρεωθηκες στην καρτα?

ηρθε στην ωρα του συμφωνα με τις μερες που σου χαν πει?

Εμενα μου απαντησαν χθες σε εμαιλ μετα απο ερωτηση που τους εκανα οτι απο τις προμηθειες τους έχουν ενημερώσει ότι είναι σε μεταφορά το προιόν κι ελπιζουν να μπούνε στην αποθήκη σημερα.

στην κατασταση παραγγελιασ λεει σε 2 μερεσ ,παντωσ ειναι ακομα μεσα στα χρονοδιαγραμμα που μου χαν πει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά διαβάζω εδώ http://www.modaco.com/topic/358202-rooted-still-cannot-get-apps-on-external-sd-card-help/ ότι δεν μπορεί να αποθηκευτεί τίποτε από εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.Λογικό βέβαια με τον τρόπο που το έχει κάνει η google στην ics.Αλλά άλλο να έχεις μια συσκευή με 16gb εσωτερική μνήμη (που θα είναι περίπου τα 11gb free για τα δεδομένα των εφαρμογών που σε παλιότερες εκδόσεις android,πηγαίνανε στην κάρτα μνήμης) και άλλο να έχεις 1,6gb free.Δοκίμασε κανείς να βάλει π.χ. igo primo και να δει αν μπορεί να έχει τα αρχεία σε κάρτα μνήμης ή κάποιο μεγάλο παιχνίδι της gameloft; π.χ. το asphalt 7 θέλει πάνω από 1gb μνήμη. Τα 1,6gb που δίνει η εσωτερική μνήμη ειναι λίγα,αν θέλει κάποιος να βάλει παιχνίδια της gameloft και 2-3 λογισμικά πλοήγησης.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

το igo83 my way παιζει κανονικοτατα απο την εξωτερικη καρτα μνημης....

Τωρα οτι αφορα την συσκευη....μετα απο 2 εβδομαδες χρησης με 2 καρτες κτλ...εγω προσωπικα ειμαι καταενθουσιασμενος.....κ ας προερχομαι απ το galaxy s....

Αυτο που μου λειπει κ δεν ξερω ποτε θα ειναι διαθεσιμα ειναι θηκη σιλικονης, εξτρα μπαταρια κ φορτιστης επιτραπεζιος....

Αν βρω κ αυτα τοτε θα ειμαι πληρης....τωρα το οτι το μενου ειναι στα Αγγλικα δεν με νοιζει κ καθολου...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.Με τα softkeys τι γίνεται στο igomyway? Σου κρύβουν εικόνα απο το πρόγραμμα? Αν δοκιμάσεις και το primo γράψε αν παίζει και με τα σκιν dimka/gjak
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά στην αγορά του μετά την απώλεια του μετά την απώλεια desire s και το μόνο πρόβλημα μου είναι το αγγλικό μενού. Θα το ξεπεράσω με λίγη δυσκολία. Είδα στο site της acer κάποια αρχεία διαθέσιμα για το κινητό και ρωτάω μήπως ξέρει κανείς τι είναι;
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κ γω τα ειδα αλλα δεν ξερω τι ειναι ....Το μενου στα Αγγλικα ειναι παιχνιδακι....

Παντως κ εγω παρατηρησα οτι ειναι dual stantby kai oxi active....Οτι αφορα τα κουμπια του igo ναι τα κρυβη κατα 50% αλλα χωρις προβλημα εφοσον πατιουνται απο το υπολοιπο 50% που φαινεται....Το primo δεν το εχω.....Υπαρχει μια επιλογη μεσα στο developers options που λεει κατι για Χ1....στο μενου κ στα πριγραματα...αυτο δεινει ενα εφε καθηστερησεις στο κινητο...αν το βαλεις στο οff το κινητακη μετα παει σφαιρα ...κακο θα ηταν αν καποιος γνωριζει κ γιατις υπολοιπες ρυθμησεις αυτου του μενου να τις αναφερει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς εάν το μενου μπορεί να είναι στα Ελληνικά;

Και μια δευτερη ερώτηση: πρόκειται να βγει η JB για το κινητό αυτο; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ελληνικά δυστυχώς δεν υποστηρίζει,:( (είναι και ο λόγος που ακόμη σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του) όσο για την αναβάθμιση σε jb την θεωρώ δύσκολη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις........
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι κινηταρα! το αγορασα απο expansys και το εχω απο προχθες (8/10/12). Το οτι δεν εχει ελληνικο μενου δεν ειναι και τοσο θεμα (για μενα μιλαω). Οσον αφορα τη δυνατοτητα του να μπορεις να γραφεις ελληνικα το ξεπερασα με το AnySoftKeyboard και την επεκταση που κατεβασα για ελληνικο πληκτρολογιο (ειναι free και τα 2). Καλα θα ηταν να ειχε πιο ισχυρη μπαταρια και αυτο για να καλυπτει τη καταπληκτικη οθονη των 4,3''. Μαλλον θα κατεβασω κανα app για πιο καλη διαχειρηση της μπαταριας (αληθεια ποιο λετε να κατεβασω?)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι κινηταρα! το αγορασα απο expansys και το εχω απο προχθες (8/10/12). Το οτι δεν εχει ελληνικο μενου δεν ειναι και τοσο θεμα (για μενα μιλαω). Οσον αφορα τη δυνατοτητα του να μπορεις να γραφεις ελληνικα το ξεπερασα με το AnySoftKeyboard και την επεκταση που κατεβασα για ελληνικο πληκτρολογιο (ειναι free και τα 2). Καλα θα ηταν να ειχε πιο ισχυρη μπαταρια και αυτο για να καλυπτει τη καταπληκτικη οθονη των 4,3''. Μαλλον θα κατεβασω κανα app για πιο καλη διαχειρηση της μπαταριας (αληθεια ποιο λετε να κατεβασω?)

 

ποσο σε βγαζει η μπαταρια;

 

εγω περιμενω το λευκο εδω και δυο βδομαδες και με ενημερωσαν οτι εχει καθυστερησει κ θα ερθει σε μια βδομαδα ακομα. Ποτε σου χρεωσαν την καρτα, σε ποιο σταδιο της παραγγελιας;

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πολύ ενδιαφέρον. Όμως τι γίνεται με το service σε περίπτωση που χρειαστεί;

 

Και γω την ίδια απορία έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καποιος γνωστης πρεπει να μου δωσει λυση.

 

Περασα το navigon το οποιο αναγνωριζει σαν γλωσσα την γλωσσα του συστηματος .

 

Επειδή το κινητό μας δεν έχει ελληνικά και σαν γλώσσα έχω τα αγγλικά και το navigon είναι ολο στα αγγλικά.

 

Έψαξα όλες τις επιλογές και δεν γυρνάει πουθενά η γλώσσα.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καποιος γνωστης πρεπει να μου δωσει λυση.

 

Περασα το navigon το οποιο αναγνωριζει σαν γλωσσα την γλωσσα του συστηματος .

 

Επειδή το κινητό μας δεν έχει ελληνικά και σαν γλώσσα έχω τα αγγλικά και το navigon είναι ολο στα αγγλικά.

 

Έψαξα όλες τις επιλογές και δεν γυρνάει πουθενά η γλώσσα.

 

Παιδιά το βρήκα. Κατεβαζεις το morelocale2 απο το playmarket βαζεις ελληνικα κ καθάρισες

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το βρήκα. Κατεβαζεις το morelocale2 απο το playmarket βαζεις ελληνικα κ καθάρισες

 

Άλλαξε μόνο η γλώσσα του navigon ;;

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε μόνο η γλώσσα του navigon ;;

 

Το δοκιμασες και έχεις ελληνικό μενού;

 

Αλλάζουν κάποια πράγματα και στο μενού του λειτουργικού και γίνονται ελληνικά.

 

Το βασικό που ήθελα ήταν να γίνει Ελληνικό το navigon και αυτό το κατάφερα και είναι σούπερ.

 

Αυτό που έχω φάει τον κόσμο είναι πως θα καταφέρω να ανοίγω την συσκευή με τα κουμπιά του ήχου γιατί το power στο πίσω μέρος της συσκευής δεν είναι και το πιο βολικό κουμπί του κόσμου.

 

Το έκανα root το κινητό άλλαξα ένα αρχείο στο keyboard αλλά δεν τα κατάφερα. Κανείς που να το έχει καταφέρει?

 

παιδια ειναι κινηταρα! το αγορασα απο expansys και το εχω απο προχθες (8/10/12). Το οτι δεν εχει ελληνικο μενου δεν ειναι και τοσο θεμα (για μενα μιλαω). Οσον αφορα τη δυνατοτητα του να μπορεις να γραφεις ελληνικα το ξεπερασα με το AnySoftKeyboard και την επεκταση που κατεβασα για ελληνικο πληκτρολογιο (ειναι free και τα 2). Καλα θα ηταν να ειχε πιο ισχυρη μπαταρια και αυτο για να καλυπτει τη καταπληκτικη οθονη των 4,3''. Μαλλον θα κατεβασω κανα app για πιο καλη διαχειρηση της μπαταριας (αληθεια ποιο λετε να κατεβασω?)

 

 

Το κινητό από τη μάνα του έχει εγκατεστημένο το swype στο οποίο υπάρχουν τα Ελληνικά κανονικά στις γλώσσες του πληκτρολογίου.

 

Το μόνο κακό είναι ότι στα μηνύματα δεν μπορείς με το swype να στείλει 160 χαρακτήρες αλλά μόνο 70.

 

Αυτό το ξεπέρασα με το greek keyboard.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα κατάφερα και έκανα το vol - να λειτουργεί όπως το power γιατί μου την έσπαγε να πρέπει να πατήσω το κουμπί στο πίσω μέρος.

 

Το πρόβλημα ήταν ότι όταν το είχα κάτω στο τραπέζι έπρεπε να το σηκώσω για να το ανοίξω. Τώρα καθάρισα.

 

Θα γράψω αναλυτικές οδηγίες για το πως γίνεται...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer Liquid Gallant Duo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...