Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρα απ οτι καταλαβαινω ειτε μενω σε stock και περιμενω την 4.4 ειτε βαζω nightly cm 11 και περιμενω την 4.4.

Κανα καλο kernel οσον αφορα τη stock 4.1.2 που να διαχειριζεται καλα την μπαταρια δεν υπαρχει;

Edited by The_Kostas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται υπάρχει, ο stock :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα οκ!

Με greenify θα γινει καλυτερη δουλεια ή ειναι για τα ματια του κοσμου το εν λογω προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει αρκετή δουλειά αν έχεις πολλές εφαρμογές σίγουρα... είχα συνέχεια Wakelocks.. Πόσες ώρες οθόνη έχεις;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια!

Εχω εδω και 2 εβδομαδες το Optimus G κι εχω ψαχτει αρκετα για custom roms,kernels και τα λοιπα.

Μαλιστα ειχα ψαχτει τοσο, σε σημειο που brickαρα το κινητο και ακολουθησα τον οδηγο που εδωσε το παλικαρι απο πανω και ειμαι κομπλε πλεον.

Ωστοσο δεν εχω βρει καμια custom rom που να ειναι οπως πρεπει.

Δοκιμασα απο xda την cyanogenmod 11, την epsilon project, sling rom, 4.4.2 by paulicat, omnirom και τιποτα.

Ημουν ευχαριστημενος απο αυτην του paulicat αλλα ειδα πως δεν ειχα σημα στο κινητο και σαν να μην εφτανε αυτο, μολις εκλεινα το κινητο και το εβαζα στη φορτιση, απλα ανοιγε η οθονη σε μαυρο χρωμα και εμενε εκει.

Φλασαρα με modem αλλα τιποτα για το σημα.

Καλα για φορτιση δε ξερω καν τι να κανω.

1)Καποιες λυσεις στο θεμα αυτο;

2)Ή μηπως ξερετε καποια καλυτερη ρομ ή καποιο kernel για καλυτερη διαχειριση μπαταριας;

 

Σας ευχαριστω και καλως σας βρηκα!

 

με την cm11 (nightly) φορτίζει κανονικά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το σήμα εκτός από το ότι όταν την εγκαθιστάς για κάποιο λόγο σε βάζει σε 4g κι αν δεν έχεις κάλυψη, απλά δεν πιάνεις δίκτυο.

σημαντικό! όποιος θέλει σταθερή nightly ας κατεβάσει την τελευταία (15/6) καθώς έχει διορθωθεί το πρόβλημα κατά την εναλλαγή εφαρμογών που είχε αυτή της 11ης και οδηγούσε το κινητό σε bsod και κατ'επέκτασην σε επανεκκίνηση καθώς και ο "θάνατος" στον οποίο οδηγούσε αυτή της 13ης όταν το κινητό κλείδωνε και ξεκλείδωνε πολλές φορές σε σύντομο χρονικό διάστημα. το μόνο bug που έχω συνταντησει με τη χθεσινή είναι ότι κατά την αλλαγή στο κέντρο ειδοποιήσεων σε tiles, κολλάει κατά την εναλλαγή και ρίχνει το κινητό σε κατάσταση κλειδώματος. κατά τα άλλα όλα καλά με wifi, δίκτυο κλπ.

όσον αφορά τη μπαταρία, δυστυχώς πάνω από 2 (!) ώρες δεν βγάζω με 5-6 εφαρμογές μόνο!! άφησα την rom της 11ης για καμιά βδομάδα περίπου για να φτιάξει η μπαταρία, έκανα calibration και για 6 ώρες δεν κατέβηκε η μπαταρία παραπάνω από 1%. μόλις όμως άρχισα να το χρησιμοποιώ και άνοιξα τα data, έχασε όλη την οικονομία και σε 5 λεπτά είχε κατέβει πάνω από 6%. μάλλον θα το γυρίσω σε στοκ και θα το στείλω την lg. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει αρκετή δουλειά αν έχεις πολλές εφαρμογές σίγουρα... είχα συνέχεια Wakelocks.. Πόσες ώρες οθόνη έχεις;

 

Η αληθεια ειναι πως δεν το εχω κοιταξει αλλα μπορω να σου κανω μια σουμα της λειτουργιας μου.

Συνηθως το χρησιμοποιω για facebook, surfing και κανα παιχνιδι που και που.

Παιζω με facebook καμια ωρα τo πρωι συν λιγο surfing, τηλεφωνο μιση ωρα, παιχνιδακι μιση ωρα και βραδυ facebook 2 ωρες minimum.

Επισης δεν εχω καταλαβει ακομα τι παιζει με τα Wakelocks και κατα πως βοηθανε.

Edited by The_Kostas
Link to comment
Share on other sites

Βοηθάνε πολύ στο να μην κοιμάται το κινητό και να φεύγει νερό η μπαταρία

 

Βάλε το gsam battery και ανέβασε screenshot όταν θα έχεις 5-10% μπαταρία

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βαλα το προγραμματακι και θα ανεβασω εικονα.

Τοσες rom παντως, μου κανε εντυπωση που δε καθησε μια που να τα εχει ολα και να ναι stable.

Καλα λενε, σαν τη μαμα κανεις αλλος :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βαλα το προγραμματακι και θα ανεβασω εικονα.

Τοσες rom παντως, μου κανε εντυπωση που δε καθησε μια που να τα εχει ολα και να ναι stable.

Καλα λενε, σαν τη μαμα κανεις αλλος :p

 

σαν τη μαμίσια τίποτα. ειδικά με την έλευση της kk, αν είναι τόσο καλή, η cm θα πάει περίπατο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποία nightly και να έχω βάλει το κινητό δεν έχει κανει κιχ!!

Πιο σταθερό δεν γίνεται να είναι.Και του έχω αλλάξει τα φώτα με κερνελ και ρεύματα.

Δουλεύει στο ρελαντί το δικο μου χωρίς το παραμικρό ψεγαδι

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Οποία nightly και να έχω βάλει το κινητό δεν έχει κανει κιχ!!

Πιο σταθερό δεν γίνεται να είναι.Και του έχω αλλάξει τα φώτα με κερνελ και ρεύματα.

Δουλεύει στο ρελαντί το δικο μου χωρίς το παραμικρό ψεγαδι

 

πριν απο λίγο μου έκανε κ το πρώτο bug μετά τη λήψη καμιά δεκαπενταριά εφαρμογών.το θέμα είναι αλλο : πως να περάσω τη στοκ χωρίς kdz; δυστυχως δεν λειτουργεί (δειτε στους οδηγούς). Σας παρακαλω όποιος ξέρει ας γραψει όλους τους πιθανούς τρόπους γιατι δεν θα έχω ίντερνετ τις επόμενες μέρες.θα σας παρακολουθώ,ευχαριστώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μετα απο εναν και πλεον χρονο σκληρης χρησης και πολλων πτωσεων, καταφερα και εκανα την οθονη κομματια και μαλιστα απο πολυ μικρο υψος (μιας καρεκλας), απλα εκατσε και επεσε με τετοιο τροπο που ολο το γυαλι ραγισε. Απο οτι ειδα το digitizer παει δυστηχως με την οθονη πακετο, οποτε η τιμη του ανταλλακτικου ειναι αρκετα υψηλη, μονο απο κινα το βρισκω σχετικα φτηνα, αλλα με ενα μηνα αναμονη και με αρκετα δυσκολη διαδικασια αντικαταστασης με βλεπω να ψαχνω για αντικαταστατη. Κριμα γιατι ειναι μακραν το καλυτερο κινητο που ειχα και ουτε που σκεφτομουν να το αλλαξω συντομα.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο περασα το update σε e975-10h που υποτιθεται διορθωσε το θεμα με το 4g της vodafone..

ακομα ομως επιλογη για lte δεν εμφανιζεται.. (και εχω ενεργοποιησει και το 4g στον αριθμο μου)

 

καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο περασα το update σε e975-10h που υποτιθεται διορθωσε το θεμα με το 4g της vodafone..

ακομα ομως επιλογη για lte δεν εμφανιζεται.. (και εχω ενεργοποιησει και το 4g στον αριθμο μου)

 

καμμια ιδεα?

 

 

 

καρτα σιμ πηρες καινουργια ή ειναι κομμενη?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

εχω απο τον αυγουστο καινουρια micro sim απο βοντα κανονικα

 

Μμμμμ....τι να σου πω.....

γαλλικο εχω και με το που εβαλα την 10h(τωρα εχω την 10j) μου τοβγαλε αμεσως σαν επιλογη (εκλεισα και ξανανοιξα το κινητο).δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο....:(

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα βαλει καθολου 4G και πριν 15 μερες που πηρα το τηλεφωνο και πηγα να μου φτιαξουν τη micro sim, ρωτησα για 4G την Cosmote και μου ειπαν οτι η trial περιοδος για τα καρτοκινητα, εληξε. Κι εμεινα με το γνωστο στο χερι.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως μετα απο εναν και πλεον χρονο σκληρης χρησης και πολλων πτωσεων, καταφερα και εκανα την οθονη κομματια και μαλιστα απο πολυ μικρο υψος (μιας καρεκλας), απλα εκατσε και επεσε με τετοιο τροπο που ολο το γυαλι ραγισε. Απο οτι ειδα το digitizer παει δυστηχως με την οθονη πακετο, οποτε η τιμη του ανταλλακτικου ειναι αρκετα υψηλη, μονο απο κινα το βρισκω σχετικα φτηνα, αλλα με ενα μηνα αναμονη και με αρκετα δυσκολη διαδικασια αντικαταστασης με βλεπω να ψαχνω για αντικαταστατη. Κριμα γιατι ειναι μακραν το καλυτερο κινητο που ειχα και ουτε που σκεφτομουν να το αλλαξω συντομα.

 

Αλλάζει κανονικά το γυαλί όπως και στα υπόλοιπα.

 

Η cm έχει τα δυο θέματα που έχω αναφέρει αρκετές φορές. Κατά τα άλλα είναι σουπερ.

Η στοκ είναι ένα κλικ πιο αργή από τη cm σε κάποια σημεία (λόγο 4.1 και lg framework) αλλά όχι κάτι εμφανές. Επίσης δεν είχα ποτέ θέμα με αυτή.

 

Εδώ και μερικές μέρες μετά από αρκετά μπρικαρισματα (δοκιμαζα σαβουρες για τη συσκευή) το παράτησα σε στοκ. Καλή η cm αλλά χωρίς wifi παντού δεν γίνεται.

 

Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα χωρίς εμφανή λόγο, είναι ότι δεν με αφήνει με τίποτα να περάσω το qslide hide πλέον. Περνάει και μπρικαρει η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Επισης δε μπορω να καταλαβω γιατι τρωνε τοση μπαταρια τα δεδομενα. Ειχα πριν το xperia L και τοση μπαταρια δε ου ετρωγε. Μυστηριο πραγμα αυτο το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Επισης δε μπορω να καταλαβω γιατι τρωνε τοση μπαταρια τα δεδομενα. Ειχα πριν το xperia L και τοση μπαταρια δε ου ετρωγε. Μυστηριο πραγμα αυτο το κινητο!

 

Τα δεδομένα φιλέ μου ρουφανε πολύ.

Εδώ γονατίζει το g2 που φημίζεται για τη μπαταρία του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πριν απο λίγο μου έκανε κ το πρώτο bug μετά τη λήψη καμιά δεκαπενταριά εφαρμογών.το θέμα είναι αλλο : πως να περάσω τη στοκ χωρίς kdz; δυστυχως δεν λειτουργεί (δειτε στους οδηγούς). Σας παρακαλω όποιος ξέρει ας γραψει όλους τους πιθανούς τρόπους γιατι δεν θα έχω ίντερνετ τις επόμενες μέρες.θα σας παρακολουθώ,ευχαριστώ :)

 

Ο οδηγός που υπάρχει εδώ στο νήμα δουλεύει σίγουρα.Κάτι δεν κανεις καλά.Δες και τα σχόλια που έχει στον οδηγό θα σε βοηθησουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα χωρίς εμφανή λόγο, είναι ότι δεν με αφήνει με τίποτα να περάσω το qslide hide πλέον. Περνάει και μπρικαρει η συσκευή.

Νίκο έκανες full wipe;;Εχεις περάσει την ίδια στοκ εκδοση που είχες και πριν;

Σε στον το είχες περάσει αυτό το μοντακι η στη cm;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Νικο δοκιμασες απο αλλη εκδοση της cyanogenmod;

Οχι οτι φταιει αυτο, αλλα μεσα στην απελπισια...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198212

Δοκιμασε και αυτο...

Κανει και για τα E975 τα δικα μας :)

Edited by The_Kostas
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις την 4.4 που ανέβασαν; κάπως καλύτερο το UI αλλά καμία άλλη αλλαγή, ούτε καν καρτέλες στις ρυθμίσεις...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανέβασε ένας Ευρωπαϊκή :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...