Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το L II είπαν. Αν δεν το δώσουν στο G θα είναι για κλωτσιές

εγώ πιστεύω ότι θα είναι τελικά για κλωτσιές γιατί όπως έχει αποδειχθεί και στο πρόσφατο παρελθόν (π.χ 4Χ) δίνουν λειτουργίες σε low-mid συσκευές και ΟΧΙ σε άμεσα ανταγωνιστικές (όπως είναι το G) στην εκάστοτε ναυαρχίδα, άρα τα συμπεράσματα δικά σας ελπίζω να διαψευσθώ άλλα δε νομίζω.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το διάβασα και εγώ και στο άρθρο αναφέρεται δυστυχώς μόνο η σειρά L II

 

Πηγή

 

Αν ισχύει όντως, απαράδεκτη τακτική από την LG...

Αλλά ας μην προτρέχουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Μα παιδιά η lg ήταν και είναι τραγική. Όποιος το αρνείται απλά δεν γνωρίζει η τα ξέχασε..

Συσκευές άψογες βγάζει από το 4χ και μετά. Aftersales support άπιαστο χρόνια.. Σταμάτησε ένα χαζό που είχε να ανανεώνει τις ναυαρχίδες της 3 φορές το χρόνο (μακάρι να μείνει αυτό)..

ΑΛΛΆ μια φορά θα αναβαθμίσει την κάθε συσκευή.. Μετά την ξέχασε, τέλος. Γι'αυτό μου την δίνει η lg.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει για την lg.. Νέο χαρακτηριστικό άρα πάει σε νέες συσκευές.

Κρίμα πάντως γιατί το doubletap είναι το μόνο πράγμα που είδα ότι χρειάζεται στη συσκευή από την πρώτη κιόλας μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει για την lg.. Νέο χαρακτηριστικό άρα πάει σε νέες συσκευές.

Κρίμα πάντως γιατί το doubletap είναι το μόνο πράγμα που είδα ότι χρειάζεται στη συσκευή από την πρώτη κιόλας μέρα..

 

+1!!!

 

και από αναβαθμίσεις 4.3+ για το TRIM και μόνο... κατά τα άλλα η υλοποίηση είναι ιδανική στο LG ;)

Edited by _XrS_
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι αισιοδοξος ακομα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι αισιοδοξος ακομα :p

 

Και εγω επισης :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για αυτό είχα δώσει τοτε 30 ευρώ παραπανω για να πάρω το nexus 4..Τα ήξερα απο πρωτο χερι για την Lg(p990).Δυστυχώς ξεχνάει τόσο καλη συσκευή..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δε πήρες και κάνα killer feature στο n4. Το τριμ κατά κύριο λόγο μόνο..

Απ την άλλη στο g έχεις 16 παραπάνω καλύτερη οθόνη και καλύτερο ήχο. Με τη κάμερα νομίζω στα ίδια είσαι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οχι και καμερα καλυτερη :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνει για την lg.. Νέο χαρακτηριστικό άρα πάει σε νέες συσκευές.

Κρίμα πάντως γιατί το doubletap είναι το μόνο πράγμα που είδα ότι χρειάζεται στη συσκευή από την πρώτη κιόλας μέρα..

 

Στο g pad παντως δεν το χρησιμοποιω...Μονο εφε ειναι και τπτ παραπανω

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δε πήρες και κάνα killer feature στο n4. Το τριμ κατά κύριο λόγο μόνο..

Απ την άλλη στο g έχεις 16 παραπάνω καλύτερη οθόνη και καλύτερο ήχο. Με τη κάμερα νομίζω στα ίδια είσαι..

 

Βασικά πήρα ART και υποστήριξη απο xda..Όσο για την οθόνη με custom χρωματα δεν νομιζω να είναι μεγάλη η διάφορα,αλλά δεν είναι το θέμα αυτό..Το θέμα είναι οτι η Lg αν το υποστήριζε δεν θα υπήρχε κανένας λογος να το αλλαξεις με καμια αλλη συσκευή αυτή τη στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πήρα ART και υποστήριξη απο xda..Όσο για την οθόνη με custom χρωματα δεν νομιζω να είναι μεγάλη η διάφορα,αλλά δεν είναι το θέμα αυτό..Το θέμα είναι οτι η Lg αν το υποστήριζε δεν θα υπήρχε κανένας λογος να το αλλαξεις με καμια αλλη συσκευή αυτή τη στιγμη..

 

γιατί να το αλλάξει κάποιος; για ένα μέσο χρήστη που θέλει απροβλημάτιστη λειτουργία, το ότι η LG δε του παρέχει την τελευταία αναβάθμιση (έως τώρα) δεν είναι λόγος να αλλάξει συσκευή.

 

Καλύτερα να μείνουμε με την 4.1 παρά να μας δοθεί "προβληματική" 4.3-4.4.

Link to comment
Share on other sites

γιατί να το αλλάξει κάποιος; για ένα μέσο χρήστη που θέλει απροβλημάτιστη λειτουργία, το ότι η LG δε του παρέχει την τελευταία αναβάθμιση (έως τώρα) δεν είναι λόγος να αλλάξει συσκευή.

 

Καλύτερα να μείνουμε με την 4.1 παρά να μας δοθεί "προβληματική" 4.3-4.4.

 

Γιατί να δώσει προβληματική 4.3-4.4?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα στη παρεα κ χρονια πολλα!, θελω να αγορασω αυτο το θηριο γτ ειδα προχθες απο κοντα και τρελαθηκα δεν υπαρχει απλα! Για updates εχει βγει κατι επισημα η οχι? Και γενικα εσεις που το εχετε πιστευετε αξιζει τα λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να δώσει προβληματική 4.3-4.4?

 

είναι ο φόβος μετά την ενημέρωση της Sammy για το S3 .. :p

 

Παιδια γεια χαρα στη παρεα κ χρονια πολλα!, θελω να αγορασω αυτο το θηριο γτ ειδα προχθες απο κοντα και τρελαθηκα δεν υπαρχει απλα! Για updates εχει βγει κατι επισημα η οχι? Και γενικα εσεις που το εχετε πιστευετε αξιζει τα λεφτα?

 

μέχρι στιγμής η επίσημη έκδοση της συσκευής είναι η 4.1. Γενικά στα χρήματά του αξίζει σε όλους τους τομείς εξαιρουμένης της κάμερας όπου έχει πασχίζει. Αν έχει να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω (και σε καλύπτουν τα 16Gb), καλύτερα να στραφείς προς το G2, διαφορετικά, καλώς ήρθες στην παρέα μας! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν για μεσο χρηστη δον, θα ειχα δωσει δυο στην κοπελα μου, οχι μονο το ενα :p

Αυτα τα ξεραμε απο την αρχη βρε παιδια (og-n4). Οποιος ηθελε να δωσει τα μισα λεφτα, να ειναι up-to-date και να κανει καποιες υποχωρησεις αγοραζε n4. Οποιος ηθελε περισσοτερα αλλα να μεινει με οτι εχει ευχαριστηση η lg, πηρε G!

 

Προσωπικα στο n4 με χαλασαν τα 16gb. Οσο φθηνο και να ηταν/ειναι, δεν αξιζει κινητο με 16gb για μενα (προσωπικη αποψη ξανα τονιζω). Οταν μπορεις να εχεις 64 sd + την 16/32 nand της συσκευης + otg ακομα και τα "32" ειναι πολυ λιγα.

Καλα τα 8gb ακομα τα θεωρω ανεκδοτο :lol:

 

Στο g pad παντως δεν το χρησιμοποιω...Μονο εφε ειναι και τπτ παραπανω

 

Ειναι αλλιως στο tablet.. Ακομα και εγω που ακομα χτυπαω την οθονη καθε συσκευης (α ρε ν9 :P) οταν το ειδα στα review δεν μου εκανε κλικ στην ταμπλεταρα..!

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Για Odexed stock rom δοκίμασε αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490281

 

άριστο!! ευχαριστώ πολύ. όπως επίσης και τα αλλα παιδιά που απάντησαν ;)

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

άριστο!! ευχαριστώ πολύ. όπως επίσης και τα αλλα παιδιά που απάντησαν ;)

 

Black status bar έχει από την μαμά η savvyrom που χρησιμοποιώ και ομολογώ πως την έχω αγαπήσει. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Black status bar stock European Rom, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490281, δοκιμασμένο και δουλεύει άψογα, διαβάστε όλο το topic και αφού κάνετε αντίγραφο ασφαλείας, δοκιμάστε το! Καλή χρονιά σε όλους!!
Aek for ever!!!
Link to comment
Share on other sites

ωραιος! οχι τιποτα αλλα το Xblast εκανε νερα συχνα!!! :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Black status bar stock European Rom, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2490281, δοκιμασμένο και δουλεύει άψογα, διαβάστε όλο το topic και αφού κάνετε αντίγραφο ασφαλείας, δοκιμάστε το! Καλή χρονιά σε όλους!!

Το εχω δοκιμασει πριν καιρο και οντως δουλευει τελεια αλλα η διαφανης status bar με εχει κερδισει εχω κλεισει και τα led απο τα πληκτρα αφης και ειναι ενα κινητο μονο οθονη.

 

Ηρθε και το bumper και πραγματικα ειναι πολυ καλο, ευχαριστω τα παιδια που το προτιναν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

είναι ο φόβος μετά την ενημέρωση της Sammy για το S3 .. :p

 

 

 

μέχρι στιγμής η επίσημη έκδοση της συσκευής είναι η 4.1. Γενικά στα χρήματά του αξίζει σε όλους τους τομείς εξαιρουμένης της κάμερας όπου έχει πασχίζει. Αν έχει να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω (και σε καλύπτουν τα 16Gb), καλύτερα να στραφείς προς το G2, διαφορετικά, καλώς ήρθες στην παρέα μας! :)

 

Οκ ευχαριστω για τη συμβουλη ! Ελπιζω να μπορεσω να μπω στη παρεα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...