Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το SA παιζει αψογα ;) δοκιμασε απο... αλλου :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

No idea. Το gangstar νομιζω ειχε κατι θεματα παλι, αλλα οταν εκανα restore το backup που ειχα επαιζε κανονικα. Το gta 3 οχι.

Στειλτε κανενα μειλ και εσεις μπας και γινει τιποτα.

Απο αλλου παντως δε βαζω εφαρμογες. Εχω λογαριασμους και καρτες στο κινητο, δε λεει να γινει καμια στραβη :p

Link to comment
Share on other sites

No idea. Το gangstar νομιζω ειχε κατι θεματα παλι, αλλα οταν εκανα restore το backup που ειχα επαιζε κανονικα. Το gta 3 οχι.

Στειλτε κανενα μειλ και εσεις μπας και γινει τιποτα.

Απο αλλου παντως δε βαζω εφαρμογες. Εχω λογαριασμους και καρτες στο κινητο, δε λεει να γινει καμια στραβη :p

 

Πολύ παράξενο αυτό. Έστειλα μήνυμα στη rockstar να δούμε τι θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Δεν μου εχει τυχει ποτε γιατι ειμαι με NOVA.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ! Είναι απίστευτα smooth το κινητό με τη NOVA, κανένα redraw 3 μέρες τώρα!

Να'σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε προχτες το bumper που ειχα παραγγειλει..

να υποθεσω το ανοιγμα που εχει στη πανω αριστερη γωνια ειναι γιατι εκει υπαρχει καποιο απο τα ασυρματα; (mobile, WiFi, Gps, BT, NFC)

αλλιως τι εξυπηρετει; στο να μπαινει ευκολα η θηκη;

 

επισης μεσα στη συσκευασια ειναι και μια μεμβρανη οθονης.. σε φακελακι το οποιο αναγραφει πανω LG-F180 και ολα τα υπολοιπα τα γραφει στα κορεατικα (μαλλον).. στις συσκευασιες των original bumper οντως περιλαμβανεται και μεμβρανη;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και ειναι πανεμορφη :D

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/703/rcf1.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/203/jr4h.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/823/j98q.jpg

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και ειναι πανεμορφη :D

 

 

 

Τοπα,δεν τοπα;

;)

Καλοφορετη.εγω εχω τη μαυρη για το χειμωνα και την ασπρη για τα καλοκαιρια. :lol:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxa :lol: εγω την μαυρη την εχω 6 μηνες οποτε προς το παρον αυτη :p μ'αρεσει παρα πολυ... ξεχωριζει και το κινητο, πριν ηταν πιο...διακριτικο!

 

βεβαια με εβαλες σε σκεψεις οτι με ρωτησαν ποτε πηρα Iphone :ninja: :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

πρίν λίγο ξεκλείδωσα τον bootloader με το freegee κ έχω μια απορία

πέρασα το quickboot έκανα επανεκκίνηση κ μπήκα στον bootloader κ εκει λέει

lock state:unlocked

secure boot:enabled

 

μιας και ο λόγος που ξεκλείδωσα τον bootloader είναι για να σβήσω τις stock apps χωρίς να έχω θέμα με brick,θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να απενεργοποιήσω το security check

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. Απότι βλέπω έρχει αρχίσει να εξαντλείται γενικά σε καταστήματα, έχουν σταματήσει την παραγωγή του?? Επίσης εχω ακούσει οτι έχει μια επιλογή για να απενεργοποιείς τους 2 πυρήνες για εξοικονόμηση μπαταρίας, ισχύει? και γενικά με μια νορμάλ χρήση, δλδ κανα 2 τηλέφωνα τη μερα και λίγο 3g βγάζει 2 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Αν το αφησεις standby μπορει να βγαλει και κανενα μηνα, δεν ειναι εκει το θεμα :p Ειναι η χρηση που θα κανεις.

Η αυτονομια του ειναι καλη, οχι τιποτα τρελο βεβαια οπως αλλα θηρια.

Για ποιο λογο ομως να βγαζει 2 μερες; Θα το εχεις παρατημενο καπου;

Link to comment
Share on other sites

Καλα οταν λέω 2 κλήσεις εννοώ οτι δεν κάνω ακραία χρήση στο κινητό, μιλάω κάνω τη δουλειά μου, χρησιμοποιώ συγκεκριμένες εφαρμογές και αρκετές φορές θα χρειαστώ το 3g. Δε ξέρω γιατί αλλά δε θελω να είμαι αναγκασμένος κάθε βραδυ να βαζω το κινητο να φορτίζει, μπορεί να είμαι κάπου που να μην έχω την δυνατότητα, θα ήθελα να μάθω δλδ αν με νορμάλ χρήση κρατάει 2 μέρες και δεν είναι απαραίτητο κάθε βράδυ να το φορτίζω. Επίσης το γυαλί με φοβίζει λίγο μπρος πίσω, είναι ανθεκτικό ή στην πρώτη τούμπα θα πληρώνω επισκευές? :D Τέλος η ποιότητα κατα την ομιλία είναι καλή? γιατί πήρα το lg l9 II και το γύρισα πίσω γιατί το ακουστικό του ήταν χάλια
Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα της κλησης ειναι αψογη.

Στα υπολοιπα δεν μπορω να σου απαντησω γιατι απλα δεν γινεται :p

 

Να σου πω αν θα βγαζει 2 μερες με νορμαλ χρηση;; Η δικη μου νορμαλ ειναι μια μερα. Απο αλλους ειναι 2,3,5,10.

Να σου πω αν θα σπασει αν πεσει;; Το πρωτο που αγορασα επεσε 2 φορες με το bumper και ουτε γρατσουνια. Τα αλλα δυο απο την προσφορα της βοντα πεσανε 3 4 φορες το καθενα. Το ενα εχει ενα μικρο σημαδακι στο ασημενιο περιγραμμα, ενω και πλαστικο να ηταν το κινητο ετσι οπως επεσε στο τσιμεντο με την πλατια στην ευθεια, περιμενα να γινει θρυψαλα. Σε σενα μπορει να πεσει πχ απο τους 20 ποντους και να σπασει.

Με πιανεις; :p

 

Αυτο με τις 2 μερες παντως δεν ειναι σωστο (κατα την αποψη μου παντα). Οχι οτι η παραπανω αυτονομια δεν ειναι καλη, αλλα και ΠΟΛΥ να εχεις, μπορει την 2η/3η μερα που θα εχεις μεινει με 20% να σπασει ο διαολος το ποδαρι του, να χρειαστεις για ωρες το κινητο και να μη σου φτασει η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οταν λέω 2 κλήσεις εννοώ οτι δεν κάνω ακραία χρήση στο κινητό, μιλάω κάνω τη δουλειά μου, χρησιμοποιώ συγκεκριμένες εφαρμογές και αρκετές φορές θα χρειαστώ το 3g. Δε ξέρω γιατί αλλά δε θελω να είμαι αναγκασμένος κάθε βραδυ να βαζω το κινητο να φορτίζει, μπορεί να είμαι κάπου που να μην έχω την δυνατότητα, θα ήθελα να μάθω δλδ αν με νορμάλ χρήση κρατάει 2 μέρες και δεν είναι απαραίτητο κάθε βράδυ να το φορτίζω. Επίσης το γυαλί με φοβίζει λίγο μπρος πίσω, είναι ανθεκτικό ή στην πρώτη τούμπα θα πληρώνω επισκευές? :D Τέλος η ποιότητα κατα την ομιλία είναι καλή? γιατί πήρα το lg l9 II και το γύρισα πίσω γιατί το ακουστικό του ήταν χάλια

 

Αυτη τη στιγμη που το κινητο το εχω μονο για τηλεφωνα και για λιγο ιντερνετ στον καφε,μου βγαζει σχεδον τρεις μερες.Περιπου δυο ωρες ομιλια και αλλη τοση οθονη.

Οταν το ειχα σαν κυρια πηγη ιντερνετ αποκλειστικα με 3g χωρις wifi,ηθελε δυο φορες τη μερα φορτισμα.

Εξαρταται απο την χρηση.Αλλα για αυτο που λες νομιζω θα σου βγαλει δυο μερες.

Τωρα για το γυαλι...Εμενα μου επεσε και δεν επαθε τπτ,του αδερφου μου επεσε και εγινε κομματια.

Πως θα σου τυχει ειναι.

Προτεινω να το αγορασεις παντως ειναι εξαιρετικο κινητο απο καθε αποψη!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, αυτό που μου είπαν οτι εχει ρύθμιση να αφήνεις μονο τους 2 πυρήνες ανοιχτούς ισχύει? σε περίπτωση που σπάσει το gorilla ξέρουμε ποσο θέλει για αλλαγή?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, αυτό που μου είπαν οτι εχει ρύθμιση να αφήνεις μονο τους 2 πυρήνες ανοιχτούς ισχύει? σε περίπτωση που σπάσει το gorilla ξέρουμε ποσο θέλει για αλλαγή?

 

Ισχύει με τη διάφορα όμως ότι δεν πιστεύω ότι θα κλείνει τους δύο πυρήνες. Απλά θα βάζει τους δύο πυρήνες σε χαμηλη συχνότητα και δεν θα τους χρησιμοποιεί.

 

Οταν δεν χρησιμοποιειται ο επεξεργαστής,η συχνότητα του πέφτει απο το 1,5 GHz στα 384 MHz.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, αυτό που μου είπαν οτι εχει ρύθμιση να αφήνεις μονο τους 2 πυρήνες ανοιχτούς ισχύει? σε περίπτωση που σπάσει το gorilla ξέρουμε ποσο θέλει για αλλαγή?

 

Νομιζω πως δουλευει με τους δυο και ενεργοποιει τους υπολοιπους οταν χρειαζονται.140 ευρω ειναι το μαλλι για την οθονη,αλλαξε ο.αδερφος μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:happy:

Οταν δεν χρησιμοποιειται ο επεξεργαστής,η συχνότητα του πέφτει απο το 1,5 GHz στα 384 MHz.

 

Δεν ειναι αναγκαιο οτι ο επεξεργαστης δουλευει μονιμα στο 1,5!Το καθε kernel εχει κατι σαν "σκαλες" για να καταλαβεις και το τελευταιο "σκαλι" ειναι τα 1,5ghz στο μαμα kernel!Αν βαλεις custom μπορεις να το βαλεις να δουλευει και πιο χαμηλα απο 384 αλλα και πιο ψηλα απο το 1,5!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, έχει διαφορά αμα το κινητό είναι απο ευρώπη? γιατί τα ιντερνετομαγαζα που το χουν φθηνο το χουν απο ευρώπη. ποτε δεν καταλαβα τι διαφορά έχουν αυτα απο την ευρώπη σε σχεση με τα ενχώρια και γιατί είναι πιο φθηνά
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, έχει διαφορά αμα το κινητό είναι απο ευρώπη? γιατί τα ιντερνετομαγαζα που το χουν φθηνο το χουν απο ευρώπη. ποτε δεν καταλαβα τι διαφορά έχουν αυτα απο την ευρώπη σε σχεση με τα ενχώρια και γιατί είναι πιο φθηνά

 

Στην οικογενεια εχουμε ενα ευρωπαικο και ενα ασιατικο.Ουτε καν ελληνικο.Καμια διαφορα

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη διαφορα ειναι οτι το Ασιατικο (F 180) δεν εχει ραδιο επειδη στην Κορεα αντι για ραδιο εχει digital tv receiver.Και γι αυτο και το κενο στις θηκες

Και οχι δεν δουλευει η τηλεοραση στα μερη μας γιατι εχει αλλες συχνοτητες αλλα ετσι κι αλλοιως οποιος το πηρε το εχει φλασαρει με ευρωπαικο firmware οποτε η εφαρμογη τηλεορασης δεν υπαρχει τωρα.

Το εικονιδιο του ραδιοφωνου υπαρχει αλλα δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη διαφορα ειναι οτι το Ασιατικο (F 180) δεν εχει ραδιο επειδη στην Κορεα αντι για ραδιο εχει digital tv receiver.Και γι αυτο και το κενο στις θηκες

Και οχι δεν δουλευει η τηλεοραση στα μερη μας γιατι εχει αλλες συχνοτητες αλλα ετσι κι αλλοιως οποιος το πηρε το εχει φλασαρει με ευρωπαικο firmware οποτε η εφαρμογη τηλεορασης δεν υπαρχει τωρα.

Το εικονιδιο του ραδιοφωνου υπαρχει αλλα δεν δουλευει

 

Δεν το εκανα κατανοητο... και τα δυο ειναι e975 απλα το ενα προοριζοταν για ασιατικη χωρα.Η μονη διαφορα ειναι οτι ειχε οδηγιες στα "κινεζικα".Απολυτως καμια αλλη διαφορα

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, έχει διαφορά αμα το κινητό είναι απο ευρώπη? γιατί τα ιντερνετομαγαζα που το χουν φθηνο το χουν απο ευρώπη. ποτε δεν καταλαβα τι διαφορά έχουν αυτα απο την ευρώπη σε σχεση με τα ενχώρια και γιατί είναι πιο φθηνά

 

Τα εγχωρια περνανε απο την ελληνικη αντιπροσωπεια που σημαινει οτι μπαινει μια προμηθεια και για αυτο ανεβαινει η τιμη του. Τα σκρουτζομαγαζα που το εχουν πιο φθηνα ειναι παραεισαγωγης. Το θεμα ειναι οτι κυκλοφορουν σε αυτα και ταυλανδεζικα κινητα με αποτελεσμα να μην σε καλυπτει η αντιπροσωπεια με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι ευρωπαικο θα έχω κανονικά την εγγύηση δλδ? στα σκρουτζομαγαζα που γράφει eu αυτο δε μου εξασφαλίζει οτι δεν είναι ταυλανδέζικο αας πούμε?
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι ευρωπαικο θα έχω κανονικά την εγγύηση δλδ? στα σκρουτζομαγαζα που γράφει eu αυτο δε μου εξασφαλίζει οτι δεν είναι ταυλανδέζικο αας πούμε?

 

 

Αν ειναι ευρωπαικο θαχεις εγγυηση(ειχα ρωτησει lg hellas me email για αυτο το θεμα) .θεωρητικα αυτο το eu θαπρεπε να σε εξασφαλιζει.πρακτικα θα εξασφαλιστεις αν α) ζητησεις το ΙΜΕΙ του κινητου που θα παρεις,το βαλεις στο http://sndeep.info/en και δεις για που προοριζεται β) απεξω απτο κουτι του κινητου στο πισω μερος εχει 3 γραμματα κεφαλαια που αναφερονται για που προοριζεται πχ FRA για γαλλια και γ) αν ψωνισεις απο "αξιοπιστα σκρουτζομαγαζα" οπως πχ τα kaizershop,kaizerstore,birdphone. Σιγουρα υπαρχουν και αλλα απλα εγω για αυτα εχω ακουσει και ξερω.εγω ψωνισα απο birdphone.

Καλες αγορες.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...