Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακό μπελα βρήκατε πάλι.

Και καθεστε και ασχολειστε κιόλας...

 

Κοίτα, η συσκευή προβλήματα δεν έχει, η στοκ ρομ ειναι απίστευτη οπότε μοντες δεν πολυπαιζουν, αναβάθμιση δεν έχουμε προς το παρόν, για θήκες μιλήσαμε στις μισές σελίδες.... τι άλλο να πούμε; αμαρτία να νεκρωσει το θέμα :p

 

4g, 50% φωτεινότητα = 15% σε 40λεπτα..

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα, η συσκευή προβλήματα δεν έχει, η στοκ ρομ ειναι απίστευτη οπότε μοντες δεν πολυπαιζουν, αναβάθμιση δεν έχουμε προς το παρόν, για θήκες μιλήσαμε στις μισές σελίδες.... τι άλλο να πούμε; αμαρτία να νεκρωσει το θέμα :p

 

4g, 50% φωτεινότητα = 15% σε 40λεπτα..

Νομίζω πως έχεις την καλύτερη μπαταρία εδώ μέσα. :p 4G μία μέρα έβαλα και δεν ξαναβάζω! και 3G να βάλω με 50% στα 40 λεπτά θα μου έχει κάψει γύρω στο 25-30%.

Link to comment
Share on other sites

χαλαρωστε ολο την λετε στους αλλους!

 

Αυριο θα ανεβασω πληρη στατιστικα,αιντε ! Τιποτα σας λεω δεν του εκανα,με αλλο κινητο μιλουσα.Μονο δεδομενα ειναι ανοιχτα!

Πιστευω ο Guru τα εκανε ολα. Αυριο θα ξερω το απογευμα !

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ;;; και μένα τρώει αλλά είπαμε! :Ρ από 18:55 μέχρι την ώρα του ποστ, από 41 πήγε 27... βασικά πήγε αμέσως 33 και έκατσε εκεί ένα 20λεπτο :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βεβαρυμένο ιστορικό specialman, θέλουμε αποδείξεις :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βεβαρυμένο ιστορικό specialman, θέλουμε αποδείξεις :p

 

ενταξει θα σας τις δωσω αυριο,ομως μετα θελω λυση ! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τόσο πολύ;;; και μένα τρώει αλλά είπαμε! :Ρ από 18:55 μέχρι την ώρα του ποστ, από 41 πήγε 27... βασικά πήγε αμέσως 33 και έκατσε εκεί ένα 20λεπτο :Ρ

 

Δεν ξερω ρε συ,μπορει να επεσα σε προβληματικο τι να πω ! Στο τελος θα το παραγγειλω καινουριο βαρεθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε συ,μπορει να επεσα σε προβληματικο τι να πω ! Στο τελος θα το παραγγειλω καινουριο βαρεθηκα.

 

Δεν το ειχες παρει καινουριο απο τον Κωτσοβολο και το πουλησες γιατι δεν σου εκανε και μετα πηρες το ασιατικο; Και τωρα πουλησες το ασιατικο και πηρες αλλο ελληνικο; Το βλεπεις, δεν μπορειτε να τα βρειτε. :lol: Η απορια μου ομως ειναι οτι αφου πουλησες του Κωτσοβολου, γιατι το ξαναπηρες;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να βάλεις αύριο στατς. Βάλε και τα τωρινά.

 

Ας βάλω ένα σσ ακόμα για πολλοστή φορά :p

Wifi, 30κατι φωτεινότητα

[ATTACH]39862[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ειχες παρει καινουριο απο τον Κωτσοβολο και το πουλησες γιατι δεν σου εκανε και μετα πηρες το ασιατικο; Και τωρα πουλησες το ασιατικο και πηρες αλλο ελληνικο; Το βλεπεις, δεν μπορειτε να τα βρειτε. :lol: Η απορια μου ομως ειναι οτι αφου πουλησες του Κωτσοβολου, γιατι το ξαναπηρες;

 

Ρωτας κατι πραγματα ...θα τα βρουμε που θα παει μωρε ! Εστω και οριακα το βγαζει το 8ωρο ολα καλα,απλα μου κανει εντυπωση που τα δικα σας βγαζουν πολλες ωρες οθονη !

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις αύριο στατς. Βάλε και τα τωρινά.

 

Ας βάλω ένα σσ ακόμα για πολλοστή φορά :p

Wifi, 30κατι φωτεινότητα

[ATTACH]39862[/ATTACH]

 

Λοιπον απο οτι καταλαβα μου τρωει πολυ μπαταρια διοτι το δουλευω ολη μερα σχεδον με δεδομενα ανοιχτα,δεν εχει σημα καλο σε ολη την πολη η wind οποτε εκει ειναι το προβλημα ! Εσυ εχεις τελεια μπαταρια ...το αγοραζω αμεσα! Τι λες ;

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειχα σημερα

 

Βασικα προσπαθω να ανεβασω και αλλη φωτο αλλα Δεν,δεν ξερω γιατι. ΤΕσπα αυριο θα σας ανεβασω και αλλη .

Link to comment
Share on other sites

2ο χερι το πηρα βρε...3 μηνων. Δεν εβγαλα αλλη φωτο . Αυριο το απογευμα παλι χωρις το Guru και χωρις eco mode. 8 ωρο με το ζορι οριακα !

Δεν πηρα σχεδον πουθενα τηλεφωνο,γιατι ειχα και 2η συσκευη μαζι.

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι τα εφτυσε η μπαταρια.Δες δυο σελιδες πισω 60 ωρες αναμονη με 2 ωρες ομιλια και σχεδον 2 ωρες οθονη με 60% φωτεινοτητα.Και απ οτι καταλαβα εχω απο τις πιο χαλια μπαταριες εδω μεσα.Μου φαινεται απιθανο με 8 ωρες αναμονη να εβγαλες 1 ωρα ομιλια και 1 ωρα οθονη!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι τα εφτυσε η μπαταρια.Δες δυο σελιδες πισω 60 ωρες αναμονη με 2 ωρες ομιλια και σχεδον 2 ωρες οθονη με 60% φωτεινοτητα.Και απ οτι καταλαβα εχω απο τις πιο χαλια μπαταριες εδω μεσα.Μου φαινεται απιθανο με 8 ωρες αναμονη να εβγαλες 1 ωρα ομιλια και 1 ωρα οθονη!

 

και εγω ετσι λεω. Τεσπα δεν πειραζει θα δουμε και αυριο τωρα που εβγαλα μερικες εφαρμογες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται. Βάλε το gsam battery monitor για να ξέρουμε αναλυτικά για κάθε εφαρμογή τι παίζει.

 

Ps

Δεν πωλούνται ούτε στα 500 τα G μου :D

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται. Βάλε το gsmam battery monitor για να ξέρουμε αναλυτικά για κάθε εφαρμογή τι παίζει.

 

Ps

Δεν πωλούνται ούτε στα 500 τα G μου :D

 

Μολις το εβαλα ! Ειδα οτι το εχεις και μου αρεσε ! Ελα δεν πιστευω να παρεξηγηθηκες ; Αν και σου λεω το θελω το G σου ! :)

Link to comment
Share on other sites

Μα σοβαρά σου απάντησα φίλε μου :)

 

Είναι must εφαρμογή το gsam!

 

Ωραια ραντεβου αυριο το απογευμα, καληνυχτα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

To greenify ειναι κυριως για τη μνημη. Κλεινει τα προγραμματα που επιλεγεις εσυ και δεν ξανανοιγουν παρα μονο αν ανοιξεις εσυ ο ιδιος τις εφαρμογες. Κατι τετοιο λοιπον βοηθαει στο να εχεις παντα διαθεσιμη ram αλλα το optimus G δεν εχει αναγκη απο ram. Κατα μια εννοια μπορει να βοηθαει και λιγο στην μπαταρια απο την αποψη οτι δεν τρεχει στο background η εφαρμογη αλλα και παλι δεν εχεις μεγαλη καταναλωση απο αυτες. Αναλογα βεβαια με τις εφαρμογες που εχει ο καθενας. Κοιταξε με το gsam battery αν καταναλωνουν πολυ μπαταρια καποιες εφαρμογες και κρινε ο ιδιος. Ηδη ομως στο greenify εξεταζουν την εφαρμογη, σε beta σταδιο, να λειτουργει και χωρις root. Θα ειναι απο την 2.0 και μετα ετσι και βγει. Αρα μπορεις να περιμενεις αν δεν θελεις να το ρουταρεις.

 

Βγηκε τελικα η εκδοση 2.0 αλλα θελει πολυ manual για να κλεινουν και δεν λεει. Καλυτερα το "Διαχειριση εργασ." της LG.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες με το Ζ1, επέστρεψα στα παλιά "λημέρια" .. :p

Έχω παρατηρήσει ότι όταν το κινητό έχει πολλές μέρες να κάνει επανεκκίνηση, η ram δεν ανεβαίνει πάνω από τα 800mb και η μπαταρία "πέφτει" σχετικά πιο γρήγορα.

 

Πως σας φαίνεται η σημερινή χρήση;

http://i41.tinypic.com/2gseonp.png

 

μεγαλύτερη εικόνα εδώ.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Δον δες το app usage. Μισή αυτονομία βλέπω σε σχέση με αυτό που έχω εγώ..

 

Offtopic

Καλά ε, με το που την έφερες βόλτα την κοπέλα πέρυσι (Φυσικά με τις απίστευτες συμβουλές μου :lol: ) μας ξέχασες στο chat n fun....! Γιατί Δον;;;

:lol: :p

Link to comment
Share on other sites

περιηλθε στα χερια μου το f180l 32gb και καπου διαβασα οτι γινεται κανονικο optimus g ,ξερει κανεις τπτ

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι να παρω σημερα κι εγω το optimus g που βρηκα σε αγγελια.. οπως λεει αυτος ειναι αχρησιμοποιητο και αγορασμενο πριν 4 μηνες.. τον ρωτησα απο που το πηρε και αν εχει την αποδειξη και μου ειπε το ειχε αγορασει απο γερμανο αλλα για την αποδειξη θα την εψαχνε γιατι δεν την βρισκει (θα ελεγε στον λογιστη του κλπ).. εγω πηρα στον γερμανο και εδωσα το imei της συσκευης και δεν ειναι αγορασμενο απο 'κει.. τον παιρνω τηλ και τον ξαναρωταω και μου λεει νομιζω απο γερμανο και του λεω δεν ειναι απο 'κει.. τελος παντων δεν θυμαται απο που αν δεν βρει την αποδειξη.. ωστοσο εγω πηρα στην lg και τους εδωσα το s/n και μου ειπαν οτι εχει εγγυηση μεχρι τον Μαρτιο του 2015 (25 μηνες απ την παραγωγη μου ειπαν)... αυτος το εχει παρει πριν 4 μηνες... το θεμα τωρα ειναι προχωραω? τι λετε?

 

Μυρίζομαι προσφορά Vodafone.....! :) ;)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της voda ήταν στις 2 Νοεμβρίου, ούτε 2.5 μήνες πίσω δηλαδή, αυτός λέει ότι είναι 4 μηνών το κινητό.

περιηλθε στα χερια μου το f180l 32gb και καπου διαβασα οτι γινεται κανονικο optimus g ,ξερει κανεις τπτ

Κάποιος πιο πίσω είχε αναφέρει ότι ακολούθησε αυτόν τον οδηγό

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά της voda ήταν στις 2 Νοεμβρίου, ούτε 2.5 μήνες πίσω δηλαδή, αυτός λέει ότι είναι 4 μηνών το κινητό.

 

Κάποιος πιο πίσω είχε αναφέρει ότι ακολούθησε αυτόν τον οδηγό

 

Το παρατήρησα αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι!Εδώ πέρα δεν θυμάται από που το πήρε :wacko:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μυρίζομαι προσφορά Vodafone.....! :) ;)

 

το σκεφτηκα κι εγω και πηρα τηλεφωνο στην voda να τους πω το imei αλλα δεν ειναι απο 'κει..

(πληρωσα και 2.5 ευρω με το συστημα τους:mad:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...