Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχα :p δεν εκανες ξεκλειδωμα τον bootloader ε? την ιδια βλακεια με μενα :p

 

δες το μηνυμα μου εδω, εχει οδηγο, οπως και 2 μηνυματα πιο κατω :)

 

ποια kdz έβαλες για να το ξεμπρικάρεις; επίσημη ελλάδας; η αλλης χωρας; γιατι μου βγάζει συνέχεια kdz file extract error...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να περάσω στοκ ξανα πριν το στείλω για σέρβις; δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader μόνο root που θα το βγάλω και επαναφορά.

 

Πσ

Παιδιά τι εξυπηρέτηση είναι αυτή από το service?! Όλα τέλεια!! Τόσο απλά! Αν γίνει και με την μια η συσκευή χωρίς να την γυρίσουν πίσω με reflash, θα είναι πραγματικά το νούμερο 1 σέρβις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάσαμε την συζήτηση νομίζω! Το κρυφό μενού που λέω για να ενεργοποιήσεις το 4G στην AOSP KITKAT 4.4 απο τον Houstonn για το παλληκάρι που ρώτησε.

Όχι για την stock ROM, για την stock είναι 3845#*975# ή 970 αν θυμάμαι καλά.

 

3845#*975#

Μια χαρα θυμασαι.

Παρεπιπτοντως και εμενα με τον κωδικο που αναφερθηκε προηγουμενως σφαλμα μου βγαζει

Stock rom.root οχι.

Για να μην ανησυχουν τα παιδια το λεω...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και τούτο.. στην καινούρια αναβαθμισμένη έκδοση του Viber (με τα νέα stickers) όταν πάω να καλέσω με μαμα ακουστικά ακούω χαμηλό ήχο με παράσιτα... δοκιμάστε το και πείτε μου κ εσεις....
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει να χάλασε η μπαταρία..

3μιση ώρες δε βγάζω με χρήση/setup που μου έβγαζε 6μιση..

Που να πάρω τηλέφωνο για να έρθουν να το μαζέψουν;

τι του εκανες? :p

Γνωρίζει κανείς ποιο είναι το κόστος για αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο service? Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, απλά επειδή θέλω να την κρατήσω πολύ τη συσκευή, με ενδιαφέρει το κόστος της αλλαγής μπαταρίας που σίγουρα θα χρειαστεί.

αυτο???

Να περάσω στοκ ξανα πριν το στείλω για σέρβις; δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader μόνο root που θα το βγάλω και επαναφορά.

 

Πσ

Παιδιά τι εξυπηρέτηση είναι αυτή από το service?! Όλα τέλεια!! Τόσο απλά! Αν γίνει και με την μια η συσκευή χωρίς να την γυρίσουν πίσω με reflash, θα είναι πραγματικά το νούμερο 1 σέρβις!

φανταζομαι δωρεαν, ετσι? :)

ποια kdz έβαλες για να το ξεμπρικάρεις; επίσημη ελλάδας; η αλλης χωρας; γιατι μου βγάζει συνέχεια kdz file extract error...

 

στο 1ο βημα σου εχει μια εφαρμογη. την κατεβαζεις, ανοιγεις, βαζεις imei νομιζω και κατεβαζει το αντιστοιχο .kdz ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ολα τελεια με cyanogenmod το μονο κακό είναι οτί δεν έχει πλεον fm radio. υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω; χωρίς φυσικά να γυρίσω στην custom
Link to comment
Share on other sites

ναι κατέβασε το Spirit fm

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποια kdz έβαλες για να το ξεμπρικάρεις; επίσημη ελλάδας; η αλλης χωρας; γιατι μου βγάζει συνέχεια kdz file extract error...

 

κανε οτι ακριβως λεει στο αρθρο του xda αδερφε μου, κατεβασε οτι ακριβως λεει εκει.

Link to comment
Share on other sites

ολα τελεια με cyanogenmod το μονο κακό είναι οτί δεν έχει πλεον fm radio. υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω; χωρίς φυσικά να γυρίσω στην custom

 

και με την pac rom δεν θα παιζει το ραδιο?

Link to comment
Share on other sites

και με την pac rom δεν θα παιζει το ραδιο?

 

Όχι δεν έχει εφαρμογή για ράδιο.

Υπάρχει εφαρμογή ανεξάρτητη για ράδιο αλλά δεν θυμάμαι όνομα η οποία λένε οτι δουλεύει άψογα αλλά κοστίζει 7€ :( πολλά λεφτά μόνο για ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να ρουτάρω το κινητο με το framaroot και θα ήθελα να μάθω αν είναι εύκολο το unroot, σε περιπτωση που χρειαστει να το κάνω.
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να ρουτάρω το κινητο με το framaroot και θα ήθελα να μάθω αν είναι εύκολο το unroot, σε περιπτωση που χρειαστει να το κάνω.

 

Όσο εύκολο είναι και το root.

Link to comment
Share on other sites

Όσο εύκολο είναι και το root.

 

μου φαινεται οτι διαβασα οτι δεν ειναι και πολυ καλο το unroot.λαθος μου?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιο είναι το κόστος για αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο service? Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, απλά επειδή θέλω να την κρατήσω πολύ τη συσκευή, με ενδιαφέρει το κόστος της αλλαγής μπαταρίας που σίγουρα θα χρειαστεί.

Ειχα ρωτησει τον αυγουστο και μου ειχαν πει οτι δεν ειχαν ακομη τιμολογιση λογω νεου μοντελου.

Οτι πάρεις 100...
Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι διαβασα οτι δεν ειναι και πολυ καλο το unroot.λαθος μου?

 

Unroot απο το framaroot με 2 κλικ και unroot μέσα από supersu με 2 κλικ πάλι.

Αυτό χρειάστηκε σε μένα για να φύγει.

 

 

 

 

 

τι του εκανες? :p

φανταζομαι δωρεαν, ετσι? :)

 

Τίποτα. Έτσι ξαφνικά έπεσε η αυτονομία στο μισό!

Εννοείται τσάμπα!! Τα σπάει η σιχαμένη lg στο aftersales :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δωρεαν;

Γιατι γενικα οι μπαταριες εχουν μονο 6 μηνες εγγυηση, αυτο αλλαζει επειδη το στο κινητο μας δεν ειναι αφαιρουμενη;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να αλλαζει.... ο νικος <6 μηνες δε το εχει? το καλοκαιρι δε το πηρε?

 

ασε ομως που τετοιο προβλημα αν δε σε καλυψει, του βαρας :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες ακριβώς το έχω.

Το κούριερ έλεγα ότι είναι δωρεάν. Και όταν έρθουν να το πάρουν και όταν το φέρουν.

Η επισκευή εννοείται πώς είναι δωρεάν :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να πιάσει "καλά" η αναβάθμιση OTA θέλει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν τη βάλω?
Link to comment
Share on other sites

Ποιος συμφορουμιτης ειχε παραγγειλει αυτο το screen protector? http://www.ebay.com/itm/161014591101?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Αν μπορει να μου πει το κοστος των μεταφορικων.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος συμφορουμιτης ειχε παραγγειλει αυτο το screen protector? http://www.ebay.com/itm/161014591101?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Αν μπορει να μου πει το κοστος των μεταφορικων.

 

Μην μπεις στον κόπο. Είχα πάρει για το p880. Πολύ χοντρή η ζελατίνα, γρατζουνίζεται αμέσως και μάλιστα ήταν μεγαλύτερη κατα 2mm...

Link to comment
Share on other sites

Μην μπεις στον κόπο. Είχα πάρει για το p880. Πολύ χοντρή η ζελατίνα, γρατζουνίζεται αμέσως και μάλιστα ήταν μεγαλύτερη κατα 2mm...

 

να φανταστω ειχες παρει για το p880 και οχι την συγκεκριμενη που εχω στο link ε?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα δωσω στον αδερφο μου το G, το οποιο ειναι και rooted, πως γινεται το factory reset? Πρεπει να κανω και unroot ή δεν παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Eχει παραγγειλει κανενας, ακουστικα για τη συσκευη, να μου προτεινει καποιο μοντελο?? Τα στοκ ακουστικα ειναι απαραδεκτα κατασκευαστικα, συμφωνα με την κατασκευη του αυτιου μου... :cry: :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...