Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι μπορουμε να κανουμε quick memo παντου πατοντας μαζι volume = & lolume - το ξεραμε;

Γιατι εγω το ανακαλυψα τυχαια με μια θηκη σιλικονης που εβαλα.

 

:lol:

Γι'αυτό έχει σήκωμα στη μέση του κουμπιού :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτι μπορουμε να κανουμε quick memo παντου πατοντας μαζι volume = & lolume - το ξεραμε;

Γιατι εγω το ανακαλυψα τυχαια με μια θηκη σιλικονης που εβαλα.

καιρο τωρα, στο λεει κιολας μολις ανοιξεις το κινητο :p

Καλησπερα και παλι. Δυο φορες μου εχει τυχει να μου σβησει απο μονο του. Μηπως πατησα κατι σε σχεση με το power button? Eχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο?

 

αν εννοεις επανεκινηση, εμενα αρκετες φορες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

????

Επανεκκινηση χρειαστηκε να κανω μια φορα εδω και 2 μηνες που τοχω.

Καμια αλλη φορα.

Το φορτιζω σχεδον καθημερινα λογω μεγαλης ενασχολησης μου.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δοκιμασα και σε αλλο ρουτερ με παρομια αποτελεσματα διπλα στο ρουτερ παιζει στο φουλ και στο μειον μια γραμμη.Οταν φευγω κανενα 6μετρο σε ανοιχτο χωρο πιανει μια γραμμη και ανοιγοκλεινει καπειες φορες και αν παω λιγο πιο περα τελος.Μιλησα παλι με το σερβις και θα το στειλο απο δευτερα ξανα να το ξαναδουν.Πολυ γκαντεμια.......

Μπορειτε να μου πειτε σε τις αποστασεις πιανουν τα δικα σας και αν εχουν δυνατο σημα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δοκιμασα και σε αλλο ρουτερ με παρομια αποτελεσματα διπλα στο ρουτερ παιζει στο φουλ και στο μειον μια γραμμη.Οταν φευγω κανενα 6μετρο σε ανοιχτο χωρο πιανει μια γραμμη και ανοιγοκλεινει καπειες φορες και αν παω λιγο πιο περα τελος.Μιλησα παλι με το σερβις και θα το στειλο απο δευτερα ξανα να το ξαναδουν.Πολυ γκαντεμια.......

Μπορειτε να μου πειτε σε τις αποστασεις πιανουν τα δικα σας και αν εχουν δυνατο σημα?

 

Δοκιμασμένο με 3 διαφορετικά ρούτερ σε σπίτια και πολλά έξω καφέ κλπ πάντα καλά χωρίς αποσύνδεση. Όταν πιάνει πιάνει........

Σου έτυχε ελπίζω να βρεις άκρη

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δοκιμασα και σε αλλο ρουτερ με παρομια αποτελεσματα διπλα στο ρουτερ παιζει στο φουλ και στο μειον μια γραμμη.Οταν φευγω κανενα 6μετρο σε ανοιχτο χωρο πιανει μια γραμμη και ανοιγοκλεινει καπειες φορες και αν παω λιγο πιο περα τελος.Μιλησα παλι με το σερβις και θα το στειλο απο δευτερα ξανα να το ξαναδουν.Πολυ γκαντεμια.......

Μπορειτε να μου πειτε σε τις αποστασεις πιανουν τα δικα σας και αν εχουν δυνατο σημα?

Αν σου πω ποσο μακρια πιανει το δικο μου θα κλαψεις.

Στο σπιτι της κοπελας μου το ρουτερ ειναι στον πρωτο, το ισογειο ειναι γιαπι και στο υπογειο πιανω με δυο-τρεις γραμμες !!!! και πιανει και στο μπανιο του υπογειου που ειναι διαγώνια απο το ρουτερ και φαντασου για να πιανει το λαπτοπ στο μπανιο εβγαλα την atheros και εβαλα μια intel wifi καρτα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

και πιανει και στο μπανιο του υπογειου που ειναι διαγώνια απο το ρουτερ και φαντασου για να πιανει το λαπτοπ στο μπανιο εβγαλα την atheros και εβαλα μια intel wifi καρτα.

Χε χε. Και νομιζα οτι μονο εγω καθομαι και χαζολογαω στο μπανιο διαβαζοντας τα νεα.....:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Χε χε. Και νομιζα οτι μονο εγω καθομαι και χαζολογαω στο μπανιο διαβαζοντας τα νεα.....:):):):):)

 

Πιστεψτε με...ειμαστε περισσοτεροι απο,τι νομιζετε....

:ninja:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες που έχω το κινητό είμαι απλά κατενθουσιασμένος. Το προηγούμενο που είχα για 2 χρόνια ήταν ένα ψωριάρικο HTC Wildfire S που μου έβγαλε την πίστη τόσο με την ελάχιστη εσωτερική μνήμη που είχε... Τώρα πραγματικά νομίζω ότι έχω βρει το κινητό που θα έχω για χρόνια! Ελπίζω να συνεχίσει να είναι το ίδιο γρήγορο όπως και τώρα και σε 6 μήνες από τώρα. Ποιο S4 και βλακείες, με πολύ λιγότερα λεφτά παίρνεις κινητό με πολύ πιο ωραίο design, οθόνη, ποιότητα κατασκευής και UI. Και άσε τους άλλους να καυλαντίζουν με τα benchmarks...:p

 

Ο λόγος όμως που ποστάρω είναι ότι χρειάζομαι βοήθεια... Συγκεκριμένα, έχω πρόβλημα με το Dropbox και το sync με αυτό. Οι εικόνες που έχω βάλει στο folder Photos του Dropbox ΔΕΝ εμφανίζονται στο gallery. Ενώ από το app του dropbox έχω κανονικά πρόσβαση σε όλες τις εικόνες (και τα αρχεία), δεν υπάρχει επικοινωνία με αυτό και το gallery. Σημείωση ότι έχω προσέξει και τις έχω βάλει στο Photos, όχι κάπου αλλού. Επίσης έχω πάει στα settings του android και μέσα στους συγχρονισμένους λογαριασμούς υπάρχει και το dropbox...

 

Ξέρετε μήπως τι φταίει; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

τελευταια με εχει ξενερωσει πολυ το κινητο....αυτο που εγινε τωρα ειναι μετα απο μια επανακινηση που του εκανα

να κολλησει στο "Lg security error"!!!

 

διαβασα οτι γινεται οταν προσπαθεις να εγκαταστησεις μια νεα rom, αλλα εγω δεν εκανα τιποτα απο αυτα...μονο που ημουν ροοτ

με το προγραμμα που ειχατε γραψει και εσεις απο το play store!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο την ταλαιπωρια με το mobile14 που μου ειχε στειλει ταιβανεζικο κινητο το παρελαβα χτες απο το birdphone και η συσκευασια ειχε κανονικα μεσα ακουστικα παρολο που μου ειχαν πει και μενα οτι δεν περιλαμβανονται.πολυ ομορφο το κινητο φυσικα μονο που παρηγγειλα και screen protector απο το birdphone το οποιο ομως επειδη ειναι ματ για να μην αφηνει δαχτυλιες χαλαει πολυ την αναλυση. εχετε να προτεινετε καποιες αλλες οι οποιες να μην χαλανε την αναλυση και την αποκριση της οθονης?Επισης βρηκα αυτες τις θηκες http://www.ebay.com/itm/LG-Optimus-G-E971-E973-E975-E975K-E977-F180-LS970-Goospery-Techno-Flip-Cover-/330949540247?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4d0e213997 http://www.ebay.com/itm/GP-Flip-Leather-Case-For-LG-Optimus-G-F180-E973-E975-E975K-E977-LS970-Sprint-/271266946170?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3f28c51c7aκαι δεν καταλαβαινω αν ειναι ιδιες γιατι η μια λεει leather..γνωριζει κανεις η μηπως εχετε να προτενετε αλλες καλες?

Y.Γ. πρεπει να δηλωσω το κινητο στην lg για να ισχυει η εγγυηση?

Edited by l_kostas
Link to comment
Share on other sites

τελευταια με εχει ξενερωσει πολυ το κινητο....αυτο που εγινε τωρα ειναι μετα απο μια επανακινηση που του εκανα

να κολλησει στο "Lg security error"!!!

 

διαβασα οτι γινεται οταν προσπαθεις να εγκαταστησεις μια νεα rom, αλλα εγω δεν εκανα τιποτα απο αυτα...μονο που ημουν ροοτ

με το προγραμμα που ειχατε γραψει και εσεις απο το play store!:mad:

 

 

Ποιο ειναι αυτο το προγραμμα απο το μαρκετ?

Εχεις κανει τιποτα άλλο εκτός του root? Μήπως έχεις παγώσει ή σβήσει κάτι που δεν έπρεπε? Το root από μόνο του δεν κάνει κάτι. Συνήθως αυτά που κάνουμε εμείς μετά το root, δημιουργούν προβλήματα.

 

 

 

 

 

Επιτελους μετα απο την ταλαιπωρια με το mobile14 που μου ειχε στειλει ταιβανεζικο κινητο το παρελαβα χτες απο το birdphone και η συσκευασια ειχε κανονικα μεσα ακουστικα παρολο που μου ειχαν πει και μενα οτι δεν περιλαμβανονται.πολυ ομορφο το κινητο φυσικα μονο που παρηγγειλα και screen protector απο το birdphone το οποιο ομως επειδη ειναι ματ για να μην αφηνει δαχτυλιες χαλαει πολυ την αναλυση. εχετε να προτεινετε καποιες αλλες οι οποιες να μην χαλανε την αναλυση και την αποκριση της οθονης?Επισης βρηκα αυτες τις θηκες http://www.ebay.com/itm/LG-Optimus-G-E971-E973-E975-E975K-E977-F180-LS970-Goospery-Techno-Flip-Cover-/330949540247?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4d0e213997 http://www.ebay.com/itm/GP-Flip-Leather-Case-For-LG-Optimus-G-F180-E973-E975-E975K-E977-LS970-Sprint-/271266946170?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3f28c51c7aκαι δεν καταλαβαινω αν ειναι ιδιες γιατι η μια λεει leather..γνωριζει κανεις η μηπως εχετε να προτενετε αλλες καλες?

Y.Γ. πρεπει να δηλωσω το κινητο στην lg για να ισχυει η εγγυηση?

 

Δεν είναι απαραίτητο αλλά είναι καλό να δηλώσεις το ΙΜΕΙ ότι σου ανήκει. Εντάξει, ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να βοηθήσει σε μια περίπτωση κλοπής.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω παρει το τηλεφωνο απο το πλαισιο (εισαγωγη LG). Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που κυκλοφορει?
Link to comment
Share on other sites

παιζει να φταιει ο φορτιστης?σημερα ξαναμετρησα τον χρονο φορτισης και εκανε 3 ωρες και 10 λεπτα απο το 5 % ανοιχτο το κινητο,αλλα χωρις να το πειραζω καθολου....τοσο πολυ κανει και εσας?

Λοιπον σημερα φορτισα με το μαμα φορτιστη της LG, απο 17% στις 10.38 πηγε 100% στις 13.02.

Με wifi και data κλειστα και μετριο σημα.

 

Οποτε πηρε σχεδον 2,5 ωρες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο αλλα είναι καλό να δηλώσεις το ΙΜΕΙ ότι σου ανήκει. Εντάξει, ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να βοηθήσει σε μια περίπτωση κλοπής.

το οποιο που το δηλωνω?

 

Τελικα το δοκιμασα και σε αλλο ρουτερ με παρομια αποτελεσματα διπλα στο ρουτερ παιζει στο φουλ και στο μειον μια γραμμη.Οταν φευγω κανενα 6μετρο σε ανοιχτο χωρο πιανει μια γραμμη και ανοιγοκλεινει καπειες φορες και αν παω λιγο πιο περα τελος.Μιλησα παλι με το σερβις και θα το στειλο απο δευτερα ξανα να το ξαναδουν.Πολυ γκαντεμια.......

Μπορειτε να μου πειτε σε τις αποστασεις πιανουν τα δικα σας και αν εχουν δυνατο σημα?

νομιζω οτι και μενα σε μια αποσταση περιπου 6 μετρων πιανει 1 με 2 γραμμες και μου ανοιγοκλεισε και δυο φορες απο χτες που το εχω.προβλημα λετε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω παρει το τηλεφωνο απο το πλαισιο (εισαγωγη LG). Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου που κυκλοφορει?

 

Η έκδοση είναι 4.1.2 και λένε ότι θα αναβαθμιστεί σύντομα.

 

Από χθες ευτυχής κάτοχος της CyanogenMod 10.2 με την έκδοση 4.3 μετά από σχετικά εύκολη διαδικασία εγκατάστασης!

Μια διαφορά που παρατηρώ πέρα τον λειτουργικών αλλαγών είναι η καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι 4.1.2 και λένε ότι θα αναβαθμιστεί σύντομα.

 

Από χθες ευτυχής κάτοχος της CyanogenMod 10.2 με την έκδοση 4.3 μετά από σχετικά εύκολη διαδικασία εγκατάστασης!

Μια διαφορά που παρατηρώ πέρα τον λειτουργικών αλλαγών είναι η καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας.

 

Ειναι η τελευταια η Ε97510d-EUR-XX και έκδοση Kernel 3.4.0?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο'τι ξέρω αλλά δεν είναι και η μοναδική, για Αμερική και Ασία έχουν άλλο γράμμα αντί του 10d
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι 4.1.2 και λένε ότι θα αναβαθμιστεί σύντομα.

 

Από χθες ευτυχής κάτοχος της CyanogenMod 10.2 με την έκδοση 4.3 μετά από σχετικά εύκολη διαδικασία εγκατάστασης!

Μια διαφορά που παρατηρώ πέρα τον λειτουργικών αλλαγών είναι η καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας.

 

ωx.... με πριζονεις τώρα... χάχα. από διαχείριση μνήμης και ταχύτητα πως πάει? και επίσης πια 4.3 έκδοση έχεις βάλει? (link xda , παρακαλώ :D :D )

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Πισω στο τζαμακι της καμερας υπαρχει αρχικα ζελατινα που πρεπει να αφαιρεσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Πισω στο τζαμακι της καμερας υπαρχει αρχικα ζελατινα που πρεπει να αφαιρεσουμε;

Νομίζω ναι. Γενικά, έχει παντού ζελατίνες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ωx.... με πριζονεις τώρα... χάχα. από διαχείριση μνήμης και ταχύτητα πως πάει? και επίσης πια 4.3 έκδοση έχεις βάλει? (link xda , παρακαλώ :D :D )

 

Μια χαρά είναι η Rom καλύτερη από την αρχική Butter που λέμε ( πριν με το Swype έτρωγε κολλήματα που και που τώρα τίποτα) πολύ "ελαφριά". Τρέχω τη 10.2 NIGHTLY.

Σαν το tablet μου nexus 7 σε εμφάνιση.Χωρίς τα πολλά καλούδια που έχει βάλει η LG.

Οδηγοί εδώ: http:// http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_e975 και εδώ http:// http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_e975 θέλει ΜΕΓΆΛΗ προσοχή και σωστά βήματα μπορεί να έχεις δυσάρεστα αποτελέσματα αν δεν το κάνεις σωστά!

Εννοείτε 1.root και 2.Unlock Bootloader με το FreeGee φυσικά!

 

Και μερικές φωτο παρακάτω, δεν έχω φωτο από launcher γιατί τρέχω Nona και Widgetlocker.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...