Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι Χαλανδρι και standar εχει καλυψη! Θα το ψαξω να δω τι φταιει! Η μπαταρια σου πεφτει πιο γρηγορα απο οτι με το 3G?

Δεν έχω δουλέψει καθόλου με 3G το συγκεκριμένο κινητό οπότε δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια, αλλά λογικά ναι θα πέφτει πιο γρήγορα. Αυτό εξαρτάται όμως και από το πόσο καλό σήμα πιάνεις. Δεν μας είπες όμως ποιόν πάροχο έχεις.

ΥΓ) Αναφορικά με την κάμερα, πέρα από την moddιά βάλτε χειροκίνητα το iso στο 400. Ειδικά την νύχτα βοηθαει. Την ημέρα όταν έχει πολύ φως μπορείτε να βάλετε 100 ή 200.

ΥΓ2) Το eco mode δεν έχει τόση επίδραση στην μπαταρία όσο η φωτεινότητα της οθόνης. Αυτή είναι που κάνει όλη τη ζημιά... Εκτός κι αν τρέχετε απαιτητικές εφαρμογές όλη την ώρα.

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα να βγαλω βιντεο με το S, κολλησε η καμερα, συγχυστηκα και εφυγα..! :lol:

Αν ηξερα οτι θα ειστε με την αγωνια θα προσπαθουσα ξανα βεβαια :p

 

Λοιπον, αυτο που εννοω ειναι οτι ο launcher της lg οταν κλεινεις μια εφαρμογη ξανα φορτωνει την αρχικη οθονη.

Οσο μνημη και να εχεις free/cached, το κανει οπως και στα samsung ο tw.

Φυσικα στο lg γινεται σε μισο δευτερολεπτο, οχι το τραγικο reload του tw. Ανεπιτρεπτο ναι μεν, αλλα τουλαχιστον ειναι πολυ γρηγορο και εμενα προσωπικα δεν μου τη σπαει.

 

Με το home αυτο δε γινεται φυσικα.

Φανατικε, οχι δεν παταω 100 φορες το back! Τα αφηνω σχεδον ολα ανοιχτα γιατι θελω τη συσκευη παντα ετοιμη.

Μερικες εφαρμογες ομως που η θελω να κλεισω, η να μην μεινουν εκει που θα τις αφησω (πχ μια συνομιλια στα μηνυματα) αναγκαστικα θα τις βγαλω με το back.

 

anyway, μερικα ακομα στα της συσκευης.

 

Παιδια καιει!

Ουτε κατα διανοια δεν παιζει να βγαλω τον κοφτη καλοκαιριατικα.

Οταν ζεσταθει και αρχισει να κοβει, καταλαβαινεις μερικα glitches στο scrollρισμα. Οχι συχνα, αλλα υπαρχουν. Τιποτα τραγικο και παλι.

 

Με το play ειχα καποια θεματα.

Μου εβγαζε error οταν πηγα να κανω πολλες ενημερωσεις μαζι. Οχι σε ολες, σε καποιες απο τις εφαρμoγες.

Πρωτη φορα το ειδα αυτο σε android συκευη. Του το συγχωρω ομως γιατι ηταν πολλες και τις εκανα επαναφορα απο το backup του note2.

Οχι πως παιζει ρολο, αλλα δε βαριεσαι :P

 

Η μπαταρια δεν λεει πολλα..

Η οθονη την στραγγιζει κανονικα. Αναμενομενο φυσικα.

 

Και οπως ειπα και πριν, πολυ εκνευριστικο αυτο που κανει με την ταξινομηση των εφαρμογων (δεν βαζει αυτοματα αλφαβητικα τις νεες).

 

Τι μου αρεσε στη συσκευη:

 

Design

Απλα τελειο.- Αν δεν ειχε και παντου σταμπες (lg logo,mpx και made in) θα ηταν 10 φορες πιο ωραιο!

less is more

Επισης μου αρεσει που μπλεδιζει στον ηλιο το πισω μερος.

 

Ποιοτητα κλησης/μεγαφωνο/σημα

Κοντα στα samsung

 

Οθονη

Πολυ καλη για ips. Το μαυρο παλευεται δηλαδη.

Στα υπολοιπα φυσικα τα σπαει.

 

UI

Πανεμορφο και αρκετα πληρες

 

Απο ταχυτητα δε νιωθει φυσικα.

 

Αυτα προς το παρον. Εχω να δοκιμασω αρκετα πραγματα ακομα, αλλα δεν εχω και πολυ χρονο προς το παρον.

 

Τωρα για ποιο λογο κανω "review" της συσκευης τετοιο καιρο δεν ξερω.. :lol:

Μαλλον απο συνηθεια :p

 

Νίκο στο S4 octa που έχω, το TW κάνει ακαριαιο reload μόνο στο widget του καιρού και παραδόξως μόνο όταν βγαίνω από την εφαρμογή της κάμερας.

Πλέον ο Nova έχει τόσες ευκολίες που είναι μονόδρομος. Συν ότι μπορώ να τον κάνω να δείχνει ακριβώς όπως ο original launcher.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δοκιμάστε Nona Launcher και δεν θα υπάρχει κανένα θέμα.

Πολύ γρήγορος, ειδικά ο prime αξίζει τα 3€ Το μόνο κακό του είναι ότι η στοίχιση των εφαρμογών στο μενού είναι μόνο αλφαβητικά, αν και θα αυτό θα αλλάξει στο μέλλον.

Το πότε στο μέλλον δεν ξέρουμε........!!!! τους έχω στείλει άπειρα μηνύματα για αυτό το θέμα εδώ και 1,5 χρόνο άλλα τίποτα, στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα :lol::lol::lol:. Πραγματικά το μόνο μεγάλο (για μένα είναι) μειονέκτημα του nova το οποίο με κάνει να χρησιμοποιώ και άλλους launchers εκτός από αυτόν.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Νίκο στο S4 octa που έχω, το TW κάνει ακαριαιο reload μόνο στο widget του καιρού και παραδόξως μόνο όταν βγαίνω από την εφαρμογή της κάμερας.

Πλέον ο Nova έχει τόσες ευκολίες που είναι μονόδρομος. Συν ότι μπορώ να τον κάνω να δείχνει ακριβώς όπως ο original launcher.

 

Ευχαριστω για την επισημανση Κωστα. Δεν αγορασα sgs φετος :)

Ο nova ειναι σταθερη αξια και παντα εκει γυρναω κι εγω. Ειδικα μολις σεταρεις τα gestures οπως σε βολευουν στον prime ειναι απολαυση!

Απλα πρεπει να δοκιμασω και αυτο το ui να δω τι αλλο θα βγαλει, οποτε 2-3 μερες ακομα θα το κρατησω.

Link to comment
Share on other sites

ποιοι Launchers υποστηριζουν φακελους στο drawer για να μη γεμιζουμε τις οθονες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Χθες δέχτηκα ένα τρομερό δώρο από έναν πολύ καλό παιδικό φίλο. Μένει μόνημα Γερμανία και ήρθε Ελλάδα για διακοπές και να δει και λίγο ήλιο γιατί κοντεύει να ξεχάσει το σχήμα του!!:lol:

Μου έφερε λοιπόν ένα ολοκαινουργιο S4. Έτσι πλέον βρίσκονται στα χέρια μου πολλά δυνατά κινητά και δεν έχει νόημα να τα κρατάω όλα.

Ομολογώ ότι παιδεύτηκα όλο το βράδυ, δεν ήταν εύκολη η απόφαση που πήρα αλλά με δεδομένο ότι το δώρο πρέπει να το κρατήσω πήρα απόφαση να δώσω τα δύο OG μου. :sick:

 

Δίνω λοιπόν:

Ενα λευκό OG, Γαλλικό, του κουτιού! Δεν έχουν βγει καν οι ζελατίνες. Έβγαλα μόνον της πρόσοψης για να το ανάψω και να το ελένξω αν είχε κάποιο θέμα η οθόνη. Ωρες λειτουργίας "0"!!

 

Ένα μαύρο OG, Νορβηγικό, 3-4 μηνών (αυτό που έχω ως κύριο τηλέφωνο) και αυτό σε κατάσταση κουτιού! Από την πρώτη στιγμή φοράει τη otterbox και screen protector. Είμαι τρομερά ψήρας με τα κινητά μου και ακόμη και τα παλαιότερα που έχω ακόμα είναι σε άψωγη κατάσταση. Να διευκρινήσω ότι το συγκεκριμμένο είναι ρουταρισμένο και με τις σχετικές μόντες (κόφτες, κάμμερα κλπ.). Δεν έχει ζωριστεί ποτέ, μιας που το πιο απαιτητικότερο παιχνίδι που παίζω είναι το Tetris (οπότε μην φοβάστε για υπερθερμάνσεις). Βέβαια να διευκρινήσω ότι όλα αυτά (ρουτ, μόντες) γίνονται όλα roll back εφόσον το θελήσει ο μέλλον αγοραστής. Μαζί του, θα αποκτήσει ο αγοραστής του και την Otterbox φυσικά!

 

Τιμή δεν θα βάλω μιας και δεν θέλω να θεωρηθεί ως αγγελεία το ποστ μου εδώ. Οπότε θα είναι και offtopic. Τις τιμές θα τις πούμε με πμ, με όποιον ενδιαφέρεται.

Θέλω να θεωρηθεί το ποστ μου απλά σαν ενημέρωση εδώ στο νήμα, γιατί πραγματικά λυπάμε που θα τα δώσω αλλά πλέον έχω στα χέρια μου 1xS4, 1xS3, 1xHOX, 2xOG. Είναι too much!:O

 

Περισσότερα όμως με πμ για όποιον ενδιαφέρεται. Θα προτειμήσω φίλους από Αθήνα, αλλά μπορώ να τα στείλω και επαρχεία με courier με έξοδα παραλύπτη.

 

PS: Δεν θέλω να βάλω αγγελεία γιατί πραγματικά τα κινητά θέλω να τα πάρουν παιδιά που τα ψάχνουν και τα θέλουν επειδή γουστάρουν και όχι κάποιος στο άσχετο!

 

PS2: Παρακαλώ να μην θεωρηθεί ως αγγελεία αυτό το ποστ αλλά ως απλή ενημέρωση των παιδιών στο νήμα!

μα καλα σε κερδισε το S4?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μα καλα σε κερδισε το S4?

 

Ειναι δωρο και για αυτο θελει να το κρατήσει ;)

 

Εντάξει, πουλώντας όμως και τα δύο G; μπορούσε να δώσει το s3 και το hox που είναι κλάσεις κατώτερα. Οκ ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει αλλά..........., παράξενα πράγματα.........:worry:

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δωρο και για αυτο θελει να το κρατήσει ;)

και ετσι ακομα θα αποχωριστει το LG? αααα...Νικο :D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει καθόλου με 3G το συγκεκριμένο κινητό οπότε δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια, αλλά λογικά ναι θα πέφτει πιο γρήγορα. Αυτό εξαρτάται όμως και από το πόσο καλό σήμα πιάνεις. Δεν μας είπες όμως ποιόν πάροχο έχεις.

ΥΓ) Αναφορικά με την κάμερα, πέρα από την moddιά βάλτε χειροκίνητα το iso στο 400. Ειδικά την νύχτα βοηθαει. Την ημέρα όταν έχει πολύ φως μπορείτε να βάλετε 100 ή 200.

ΥΓ2) Το eco mode δεν έχει τόση επίδραση στην μπαταρία όσο η φωτεινότητα της οθόνης. Αυτή είναι που κάνει όλη τη ζημιά... Εκτός κι αν τρέχετε απαιτητικές εφαρμογές όλη την ώρα.

 

Ειμαι με Vodafone! Θα δοκιμάσω να πειραζω το iso χειροκίνητα! Μακαρι να στρώσει κι αλλο η μπαταρία!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστεύει κάποιος εδώ μεσά οτι το og είναι ανώτερο του s4???Την ποιότητα κατασκευής την βγάζω εξω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αναφορικα με τον μαμα launcher ψαξτε το πως θα μονταρετε το αρχειακι στο συστημα (για root useres-δε θυμαμαι ονομα αρχειου τωρα ) για να κανετε force launcher into memory. Ο launcher φερεται σα να λειτουργει παρασκηνιακα καπως, και τα redraw απ'οσο θυμαμαι ειχαν εξαλειφθει ακομα και στο ταπεινο Xperia Arc S οταν δοκιμασα την εν λογω μοντα. Τωρα φυσικα ολα ειναι περι ορεξεως και εννοειται οτι ενας launcher (ακομη και ο Buzz που ειναι πολυ βαρυς και μνημοφαγος δεν κανει redraw ακομα κ εαν τον εχω να λειτουργει παρασκηνιακα-οχι μπροστα) θα λυσει το προβληματακι ( επρεπε να δειτε το redraw στο Arc S :p :lol: )

@Fanatikos

Δε το πιστευω οτι εχεις 2 OG και τα αποχωριζεσαι... 1 OG + HOX ή S3 θα αποχωριζομουν εγω και θα εμενα με S4,HOX,OG. Ειναι κριμα να αποχωριστεις την συσκευη αυτη, μου προξενησες εντυπωση μεγαλη. Εισαι και ισως ο περισσοτερο ενημερωμενος εδω μεσα και θα μας λειψεις πιστευω!Αλλα φυσικα και δε θα φυγεις γιατι θα κανω ενσταση στους διαχειριστες του φορουμ :lol: :)

 

Οι φωτο που παρεθεσες @chr23 αρκετα εως πολυ καλες με φυσικα χρωματα !!!

 

@Costas_pro νομιζω μερα με τη μερα και μεχρι καποια φορτιση η μπαταρια βελτιωνεται.Ετσι εγινε σε εμενα τουλαχιστον. Αυτο με το 4G της βοντα, εχει χιλιοειπωθει.Αναμενεται για την συσκευη αναβαθμιση απο την βοντα εντος αυγουστου ή οπως παει, σεπτεμβριου :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστεύει κάποιος εδώ μεσά οτι το og είναι ανώτερο του s4???

Γιατί είναι πιο smooth, με καλύτερη οθόνη (ειδικά κάτω από τον ήλιο) και πιο όμορφη- ποιοτική συσκευή.

Όποιος δίνει βαρύτητα σε αυτά, επιλέγει το G.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι πιο smooth, με καλύτερη οθόνη (ειδικά κάτω από τον ήλιο) και πιο όμορφη- ποιοτική συσκευή.

Όποιος δίνει βαρύτητα σε αυτά, επιλέγει το G.

 

Με καλυψες. Να προσθεσω και την σχεση αποδοση/τιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ήταν εύκολη απόφαση.

Το S4 δεν μπορώ να το δώσω, είναι δώρο! Το S3 το έχει η γυναίκα μου και το HOX έχει αποκτήσει κάτι μόνιμα σημάδια η πλάτη του, από μια θήκη τζελ που του είχα!! Πολύ μ@λ@κία υλικό είχε βάλει η HTC για πλάτη!:mad:

Ενώ είχε ωραία αίσθηση, αποδείκτηκε ΠΟΛΥ ευαίσθητο! Πόσο να το δώσω λοιπόν και ποιος να το πάρει έτσι όπως είναι! Έχουν αποτυπωθεί κάτι κυκλάκια! Προσπάθησα με διάφορους τρόπους μπας και φύγουν αλλά τίποτα! Θα πρέπει να το στείλω Arvato για αλλαγή πλάτης.:X

Σιγά μην το στείλω σ' αυτούς, μια χαρά είναι το τηλέφωνο, να μου γυρίσει με κουσούρι??

Επομένως έμειναν τα OG! Για να δούμε όμως, το λευκό με τα 0χλμ είναι ακόμη διαθέσημο.

Μπορεί τελικά και να μείνω με το λευκό! Είδωμεν!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν ήταν εύκολη απόφαση.

Το S4 δεν μπορώ να το δώσω, είναι δώρο! Το S3 το έχει η γυναίκα μου και το HOX έχει αποκτήσει κάτι μόνιμα σημάδια η πλάτη του, από μια θήκη τζελ που του είχα!! Πολύ μ@λ@κία υλικό είχε βάλει η HTC για πλάτη!:mad:

Ενώ είχε ωραία αίσθηση, αποδείκτηκε ΠΟΛΥ ευαίσθητο! Πόσο να το δώσω λοιπόν και ποιος να το πάρει έτσι όπως είναι! Έχουν αποτυπωθεί κάτι κυκλάκια! Προσπάθησα με διάφορους τρόπους μπας και φύγουν αλλά τίποτα! Θα πρέπει να το στείλω Arvato για αλλαγή πλάτης.:X

Σιγά μην το στείλω σ' αυτούς, μια χαρά είναι το τηλέφωνο, να μου γυρίσει με κουσούρι??

Επομένως έμειναν τα OG! Για να δούμε όμως, το λευκό με τα 0χλμ είναι ακόμη διαθέσημο.

Μπορεί τελικά και να μείνω με το λευκό! Είδωμεν!

 

Πρέπει να στο έχω ξαναπεί, αλλά δοκίμασες να καθαρίσεις με οινόπνευμα την πλάτη του hox?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

άσε τις λέει η γυναίκα σου. πούλα το s3, δώστης το og, ευχαριστώ θα σου πει. υπάρχει βεβαια κινδυνος να σε δει με το s4 και να σου πει γιατί πήρες το δικό μου και μου δωσες το δικό σου :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστεύει κάποιος εδώ μεσά οτι το og είναι ανώτερο του s4???Την ποιότητα κατασκευής την βγάζω εξω..

 

Γιατί είναι πιο smooth, με καλύτερη οθόνη (ειδικά κάτω από τον ήλιο) και πιο όμορφη- ποιοτική συσκευή.

Όποιος δίνει βαρύτητα σε αυτά, επιλέγει το G.

 

Εεεεεεεεεεε ναι εδώ Ελλάδα είναι αν έχεις Iphone, SGS (που δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη κάτω από τον ήλιο) είσαι In και κορυφή ενώ, αν έχεις LG (και ας είναι και καλύτερο και vfm) είσαι Out, είσαι δευτεράντζα. Αυτή είναι η Ελλάδα της κρίσης, οι απόψεις δικές σας...:rolleyes::rolleyes:

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στο έχω ξαναπεί, αλλά δοκίμασες να καθαρίσεις με οινόπνευμα την πλάτη του hox?

 

Ναι, Γιάννη. Δυστυχώς δεν έγινε τίποτα! Απόκτησε και μερικές γυαλάδες μάλιστα σε 1-2 σημεία και τα παράτησα!

Είναι πολύ χαζο-υλικό! Δοκίμασα και με AZAX για τζάμια. Αυτό νομίζω ήταν το καλύτερο, αν και αρχικά με τρόμαξε γιατί άφησε κάτι ασπρίλες. Το πέρασα όμως με ένα πανάκι με μικρο-ίνες και έφιγαν. Πάντως αν και αρκετά αχνοί, οι κύκλοι είναι εκεί!:mad:

 

άσε τις λέει η γυναίκα σου. πούλα το s3, δώστης το og, ευχαριστώ θα σου πει. υπάρχει βεβαια κινδυνος να σε δει με το s4 και να σου πει γιατί πήρες το δικό μου και μου δωσες το δικό σου :p

 

Αυτό φοβάμε!!!:lol:

 

Εεεεεεεεεεε ναι εδώ Ελλάδα είναι αν έχεις Iphone, SGS (που δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη κάτω από τον ήλιο) είσαι In και κορυφή ενώ, αν έχεις LG (και ας είναι και καλύτερο και vfm) είσαι Out, είσαι δευτεράντζα. Αυτή είναι η Ελλάδα της κρίσης, οι απόψεις δικές σας...:rolleyes::rolleyes:

 

Ε, καλά! Όχι και έτσι! Σίγουρα το μιλαράκι είναι must σε κάποια μέρη αλλά τώρα και τα Σάμμυ!!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παντως κανε μια βόλτα απο το thread του s4 και διάβασε απο τις τελευταίες σελίδες προς τα πίσω. θα σου λεγα να κρατήσεις το og σαν 2κλείδα ασφαλείας. αμα μπεις στο τριπακι με το s4 να αλλάζεις firmware και να έχεις κάποια θεματα που αναφερουν τα παιδια εκει παιζει να ξενερωσεις και να πεις κεραδα εκανα που εδωσα και τα 2 OG

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το LG E975 Optimus G White αυτη τη στιγμη διαθεσιμο στο birdphone στα 316€ εφυγε παραγγελιά απο εμενα :)

Οποιος προλαβε προλαβε τωρα το βαλανε 335€

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεεεεεε ναι εδώ Ελλάδα είναι αν έχεις Iphone, SGS (που δεν βλέπεις τίποτα στην οθόνη κάτω από τον ήλιο) είσαι In και κορυφή ενώ, αν έχεις LG (και ας είναι και καλύτερο και vfm) είσαι Out, είσαι δευτεράντζα. Αυτή είναι η Ελλάδα της κρίσης, οι απόψεις δικές σας...:rolleyes::rolleyes:

 

Δεν θα κάτσω να χαλασω το τοπικ..Όπως βλέπεις έχω nexus 4,ουτε γιωτοφωνο ουτε galaxy..Δεν θα κάτσω να σου αναλυσω ολα τα + και - δυο συσκευών..Μπορείς να δεις μονο και μονο τα χαρακτηριστικά,επίσης οτι μπορείς να το κανεις google edition..

Δεν Λεώ σε καμια περίπτωση οτι αξίζει τα λεφτά του το s4 άλλα αν είχαν την ίδια τιμή θα προτιμούσες το g έτσι;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάτσω να χαλασω το τοπικ..Όπως βλέπεις έχω nexus 4,ουτε γιωτοφωνο ουτε galaxy..Δεν θα κάτσω να σου αναλυσω ολα τα + και - δυο συσκευών..Μπορείς να δεις μονο και μονο τα χαρακτηριστικά,επίσης οτι μπορείς να το κανεις google edition..

Δεν Λεώ σε καμια περίπτωση οτι αξίζει τα λεφτά του το s4 άλλα αν είχαν την ίδια τιμή θα προτιμούσες το g έτσι;;

Δεν θα ασχοληθώ άλλο και γω, ένα σου λέω το S4 το είχα δύο βδομάδες και το πούλησα, άρα ίσως και να γνωρίζω τα πράγματα καλύτερα από σένα........ναι και στα ίδια λεφτά πάλι το G θα αγόραζα, αυτά!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κάτσω να χαλασω το τοπικ..Όπως βλέπεις έχω nexus 4,ουτε γιωτοφωνο ουτε galaxy..Δεν θα κάτσω να σου αναλυσω ολα τα + και - δυο συσκευών..Μπορείς να δεις μονο και μονο τα χαρακτηριστικά,επίσης οτι μπορείς να το κανεις google edition..

Δεν Λεώ σε καμια περίπτωση οτι αξίζει τα λεφτά του το s4 άλλα αν είχαν την ίδια τιμή θα προτιμούσες το g έτσι;;

 

Δεν χαλάς το τόπικ!

Κοίτα, για μένα τουλάχιστον η εμπειρία κινητού είναι ένα πακέτο. Εκεί μέσα είναι όλα. Από την ίδια την συσκευή τεχνικά και οπτικά, μέχρι την τελευταία λεπτομέρια του software. Σίγουρα είναι και η τιμή και η χρήση!

Τωρα το κάθε κομμάτι του συνόλου που αποτελεί την εμπειρία έχει διαφορετική βαρίτητα για τον καθένα μας! Άλλος δίνει σημασία στην ποιότητα κατασκευής και στα υλικά, άλλος σου λέει "ρε φίλε, κινητό είναι θα σου πέσει, θα το κτηπήσεις κάπου, καλύτερα είναι να έχει φθινό ανταλακτικό παρά το πανάκριβο υλικό π.χ. αλουμίνιο unibody".

Σίγουρα και το VFM είναι ένας πολύ σοβαρός παράγοντας όπως και η λειτουργία του κινητού σαν σύνολο! Αλλιως αντιμετοπίζεις κάποια προβληματάκια του κινητού στα 300 ευρώ και αλλιώς στα 600!

Άλλος δεν μπορεί να κάνει χωρίς την κάμερα! Είναι πολύ σοβαρό σημείο γι' αυτόν!

Κομμάτια λοιπόν, που το καθένα έχει διαφορετική βαρύτητα στον καθένα μας.

 

Προσωπικά τώρα .... Το S4 δεν πρόλαβα να το δω και πολύ καλά! Μια ματιά πρόλαβα βασικά να του ρίξω μιας και χθες βράδυ ήρθε στα χέρια μου. Σίγουρα πάντως S3 δεν είναι (από ποιότητα μιλάω) που το ξέρω πολύ καλά. 3 πλάτες έχω αλλάξει στης γυναίκας μου και νομίζω (θέλω να το δω λίγο καλύτερα με έναν μεγεθυντικό φακό), ότι πρέπει να έχει κάνει ραγισματάτι δίπλα από την usb! Εντάξη τι να λέμε τώρα! Είπαμε φθηνά υλικά αλλά όχι και έτσι!!!!:mad:

Το OG αντίθετα δίχνει και είναι ποιοτικό! Classy όπως λέω! Έχει καλοδουλεμένη ROM aλλά έχει και αυτό τα προβληματάκια του. Το θέμα είναι όμως ότι έχει τα μισά λ7. Εκεί είναι το μεγάλο του συν.

 

Τώρα αν θα είχαν τα ίδια λ7, S4 και OG? Μαλλον στο S4 θα πήγαινα όχι για κανένα άλλο λόγο, απλά γιατί είναι πιο φρέσκια συσκευή. Το OG έχει καιρό στην πιάτσα και δίχνει σιγά - σιγά την υλικία του. Άσχετα το πότε ήρθε εδώ!

 

Παιδια αναφορικα με τον μαμα launcher ψαξτε το πως θα μονταρετε το αρχειακι στο συστημα (για root useres-δε θυμαμαι ονομα αρχειου τωρα ) για να κανετε force launcher into memory. Ο launcher φερεται σα να λειτουργει παρασκηνιακα καπως, και τα redraw απ'οσο θυμαμαι ειχαν εξαλειφθει ακομα και στο ταπεινο Xperia Arc S οταν δοκιμασα την εν λογω μοντα. Τωρα φυσικα ολα ειναι περι ορεξεως και εννοειται οτι ενας launcher (ακομη και ο Buzz που ειναι πολυ βαρυς και μνημοφαγος δεν κανει redraw ακομα κ εαν τον εχω να λειτουργει παρασκηνιακα-οχι μπροστα) θα λυσει το προβληματακι ( επρεπε να δειτε το redraw στο Arc S :p :lol: )

 

Έλα μου ντε!!! Βρε μου το αρχείο και κάτι θα κάνουμε! Ποιο είναι?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...