Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μοτορλα εχει 3/5 Η και το LG εχει 4/5 G.

Δυσκολη περιοχη βεβαια, αλλα περιμενα κατι καλυτερο.

Για το μοτορολα το ξερω οτι εχει ΤΟΝ δεκτη. Ειναι απιστευτο το σημα του.

 

Defy 5/5 OG 3/5, H+ και τα δυο. Δεν ειχα καν σκεφτει να τα συγκρινω! Το πτωχο και ταπεινο defy να του ριχνει στ' αυτια!!!!!:blink:

Ανεβηκε πολυ στην εκτιμηση μου το Μοτορολακι! Να εστελνε και mms ....... :lol:

 

 

Επισης εχει και υψηλο sar, το defy πρεπει να ειναι κοντα στα ευρωπαικα ορια.

 

Γι' αυτο υπαρχουν τα hf. Εχω παρα πολυ καιρο ν' ακουμπισω κινητο στο αυτι μου. Εχω παρει ενα Πλακτρονικς και τερμα. Εδωσα κατι παραπανω αλλα δουλευει με ολα τα τηλεφωνα που εχω αψογα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια παρακαλώ βοήθεια. Έκανα μακακία και άλλαξα fonts και τώρα δεν μου ξεκινάει. Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση; Eχω bootloop...

 

Μην αγχώνεσαι φίλε. Το είχα πάθει τις πρώτες μέρες που το είχα πάρει για τον ίδιο λόγο που το έπαθες κι εσύ.

Ένας φίλος αρκετά posts πιο πίσω είχε βάλει ένα link για unbrick. Θα ξαναπεράσεις την official rom έτσι. Είναι πολύ εύκολο και το κυριότερο δεν θα χαθεί τίποτα από το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι φίλε. Το είχα πάθει τις πρώτες μέρες που το είχα πάρει για τον ίδιο λόγο που το έπαθες κι εσύ.

Ένας φίλος αρκετά posts πιο πίσω είχε βάλει ένα link για unbrick. Θα ξαναπεράσεις την official rom έτσι. Είναι πολύ εύκολο και το κυριότερο δεν θα χαθεί τίποτα από το κινητό σου.

 

Οταν λεει ο φιλος αλλαγη στα fonts τι εννοει?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολύ ψάξιμο αυτά που δούλεψαν σε μένα και είπα να τα ποστάρω μπας και τα χρειαστείτε είναι αυτά:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2010624

και το firmware από εδώ:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+G&paese=GRC%2FGREECE&id_mod=20

 

τώρα μια απορία με το internet τι παίζει; έχει προφίλ Cosmote internet που είναι κενό, δεν παραμετροποιήται, και είναι το μόνο που μπορεί να επιλεχθεί.

Από κάτω τώρα έχει το Cosmote mms που είναι σωστό κατά την Cosmote, αλλά δεν μπορώ να το επιλέξω...

 

Καμιά ιδέα;;;

 

Ναι το είδα και το κατεβάζω τώρα. Ποιό firmware κατέβασες το 10B ή το 10D?

ΥΓ) Το να μην αγχώνομαι ωραίο ακούγεται σαν θεωρία αλλά σαν πράξη... απλά το προσπαθώ ;-) Βασικά ξενέρωσα και εκνευριστηκα επειδή έγινε από ΤΡΕΛΗ μακακία μου... (πήγα να αντικαταστήσω το roboto με το rosemary ενώ προφανώς δεν γίνεται... Παρακαλώ κάντε facepalm ελεύθερα...)

Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεει ο φιλος αλλαγη στα fonts τι εννοει?

 

Αλλαγή της γραμματοσειράς του τηλεφώνου. Θέλει προσοχή όμως.

 

 

 

 

 

Ναι το είδα και το κατεβάζω τώρα. Ποιό firmware κατέβασες το 10B ή το 10D?

ΥΓ) Το να μην αγχώνομαι ωραίο ακούγεται σαν θεωρία αλλά σαν πράξη... απλά το προσπαθώ ;-) Βασικά ξενέρωσα και εκνευριστηκα επειδή έγινε από ΤΡΕΛΗ μακακία μου... (πήγα να αντικαταστήσω το roboto με το rosemary ενώ προφανώς δεν γίνεται... Παρακαλώ κάντε facepalm ελεύθερα...)

 

Το ευρωπαϊκό είχα βάλει. Κι εγώ από λάθος χειρισμό του font installer την πάτησα. Ότι θα ανοίξει είναι σίγουρο. Δεν έχει πάθει ζημιά το κινητό, αλλά θέλει πέρασμα η rom πάλι. Μην ξεχάσεις να επιλέξεις να σου κρατήσει όλα τα αρχεία για να μην τα χάσεις και στο κάνει σαν καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ σε ευχαριστώ dude! A και καλώς σας βρήκα :-D

 

Καλως ηρθες και καλο ξεμπερδεμα.

Πηγες δηλαδη να διαγραψεις γραμματοσειρα απο φακελο συστηματος ή αλλανταλλων λεω?

Ρωταω για να μην το κανω και γω...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και καλο ξεμπερδεμα.

Πηγες δηλαδη να διαγραψεις γραμματοσειρα απο φακελο συστηματος ή αλλανταλλων λεω?

Ρωταω για να μην το κανω και γω...

 

Σωστά το λες.:O Ναι καλό θα ήταν να μην το κάνεις...:p

pektis7 Τελικά έβαλες έσυ άλλη γραμματοσειρά με κάποιον (ακίνδυνο) τρόπο; Μου έχει λείψει η Rosemary ρε ****το και αυτές που έχει το LG δεν μου αρέσουν...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το λες.:O Ναι καλό θα ήταν να μην το κάνεις...:p

pektis7 Τελικά έβαλες έσυ άλλη γραμματοσειρά με κάποιον (ακίνδυνο) τρόπο; Μου έχει λείψει η Rosemary ρε ****το και αυτές που έχει το LG δεν μου αρέσουν...

 

Αντικατέστησα αυτές που έχει το σύστημα με το font installer. Αυτό το πρόγραμμα μου είχε κάνει τη ζημιά, αλλά έφταιγα εγώ που το πείραξα στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού γίνεται η κουβέντα για τα Fonts με τα τραγούδια μας στα player τι κάνουμε για να μην τα βλέπουμε στα Ιαπωνικά; Το id3 fixer λύνει ορισμένα ζητήματα αλλά όχι όλα.

 

π.χ. του βάζεις μέσα την μπαλάντα των αισθήσεων και τον παραισθήσεων και από το πολύ ιδεόγραμμα έχεις παραισθήσεις.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αντικατέστησα αυτές που έχει το σύστημα με το font installer. Αυτό το πρόγραμμα μου είχε κάνει τη ζημιά, αλλά έφταιγα εγώ που το πείραξα στις ρυθμίσεις.

 

Έχει Rosemary; Να το αποτολμήσω λες (χωρίς να σκαλίσω ρυθμίσεις) ή μπα;:X

Link to comment
Share on other sites

Έχει Rosemary; Να το αποτολμήσω λες (χωρίς να σκαλίσω ρυθμίσεις) ή μπα;:X

 

Του έριξα μια ματιά αλλά δεν είδα κάτι. Κατέβασε την εφαρμογή και δες μήπως σε καλύψει κάποια άλλη γραμματοσειρά. Έχει πολλές.

Τόλμα το. Το χειρότερο που μπορούσες να πάθεις το έπαθες! :D

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσει παρα πολυ ο stock browser.δεν τον εχω τσεκαρει σε flash παρα πολυ(αν και μπηκα σε ενα σαιτ με flash banners και ταδειχνε κανονικοτατα).ομως ειναι γρηγορος,οχι βαρυς και με πολυ καλη πλοηγηση.ισως παψω (ή μετριασω) την χρηση next,uc,chrome ;)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω απενεργοποιησει πλήρως τον Chrome, παίζω μόνο stock..

 

Εγω κρατω τον chrome για την ανωνυμη περιηγηση και τους αλλους γιατι οταν κολλα ο ενας δουλευει ο αλλος :lol:

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς τρόπο να ανάβουν τα μπροστινά πλήκτρα αφής μετά από αναπάντητη κλήση ή μήνυμα (όπως γίνεται στο Galaxy s με το bln)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας απο μενα και sorry για το offtopic.

Ειμαι κατοχος ενος optimus 4x και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος εκτος απο την καμερα του.

Μηπως τυχον μπορει καποιος να με ενημερωσει για την καμερα του g σε σχεση με αυτη του 4x?

Αξιζει τον κοπο η μεταβαση? (στο hardware ok δεν το συζητω αξιζει- αλλα με ενδιαφερει κυριως η καμερα.)

Ξερω οτι δεν εχει και το g την καλυτερη καμερα απλα η καμερα του 4x τραβαει με το μαμα προγραμμα της lg 1080p video me 30fps ΑΛΛΑ 10-11000kbps bitrate με αποτελεσμα την εμφανιση ενοχλητικων artifacts.

Το g με ποσο τραβαει? (kbps)

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Το μαμά υλοποίηση του πράσινου Led δε σε εξυπηρετεί;

 

Στην ανάγκη ναι αλλα τα μπροστινά πλήκτρα αφής ειναι πολύ πιο βολικά. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ποσταρει να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας απο μενα και sorry για το offtopic.

Ειμαι κατοχος ενος optimus 4x και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος εκτος απο την καμερα του.

Μηπως τυχον μπορει καποιος να με ενημερωσει για την καμερα του g σε σχεση με αυτη του 4x?

Αξιζει τον κοπο η μεταβαση? (στο hardware ok δεν το συζητω αξιζει- αλλα με ενδιαφερει κυριως η καμερα.)

Ξερω οτι δεν εχει και το g την καλυτερη καμερα απλα η καμερα του 4x τραβαει με το μαμα προγραμμα της lg 1080p video me 30fps ΑΛΛΑ 10-11000kbps bitrate με αποτελεσμα την εμφανιση ενοχλητικων artifacts.

Το g με ποσο τραβαει? (kbps)

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Φίλε μου ήμουνα ένας όπως εσύ, έχω το G περίπου 2 βδομάδες και μπορώ να σου πω ότι εκτός ότι δεν έχουν καμία σχέση τα δύο κινητά στα πάντα (σαφώς κλάσεις ανώτερο το G), έχει και πολύ καλύτερη κάμερα από το 4Χ.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Από χθες κάτοχος του τηλεφώνου και ειλικρινά είμαι ενθουσιασμένος. Είναι νωρίς σιγουρα αλλά ως χρήστης πολλών android τηλεφωνων από το 2010 είμαι για πρώτη φορά, μετά το Desire, εκστασιασμενος.

Η οθόνη είναι κορυφαία! Όλα τα τηλέφωνα που είχα, με εξαίρεση το Nexus S, είχαν Αmoled και νόμιζα ότι ηταν καλύτερες συνολικά. Μέγιστο σφάλμα! Με αυτόματη φωτεινότητα στο 50% βλέπω καλύτερα από ότι στο S3 το οποίο αντάλλαξα.

Η συνολική απόδοση είναι κι αυτή εξαιρετική. Εύχομαι να παραμείνω με την ίδια εντύπωση στο πέρασμα του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Από χθες κάτοχος του τηλεφώνου και ειλικρινά είμαι ενθουσιασμένος. Είναι νωρίς σιγουρα αλλά ως χρήστης πολλών android τηλεφωνων από το 2010 είμαι για πρώτη φορά, μετά το Desire, εκστασιασμενος.

Η οθόνη είναι κορυφαία! Όλα τα τηλέφωνα που είχα, με εξαίρεση το Nexus S, είχαν Αmoled και νόμιζα ότι ηταν καλύτερες συνολικά. Μέγιστο σφάλμα! Με αυτόματη φωτεινότητα στο 50% βλέπω καλύτερα από ότι στο S3 το οποίο αντάλλαξα.

Η συνολική απόδοση είναι κι αυτή εξαιρετική. Εύχομαι να παραμείνω με την ίδια εντύπωση στο πέρασμα του χρόνου.

 

Καλως ηρθες φιλε.θα το φχαριστηθεις,νασαι σιγουρος.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ήμουνα ένας όπως εσύ, έχω το G περίπου 2 βδομάδες και μπορώ να σου πω ότι εκτός ότι δεν έχουν καμία σχέση τα δύο κινητά στα πάντα (σαφώς κλάσεις ανώτερο το G), έχει και πολύ καλύτερη κάμερα από το 4Χ.

και μπαταρια

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Off topic alert :ninja:

 

Πάω σήμερα να δω το κινητό από κοντά, να το επεξεργαστώ σε γνωστή αλυσίδα.

Με ρωτάει υπάλληλος τι θα ήθελα, απαντάω ότι θέλω να δω το lg optimus g.

Ποιό; μου λέει. Δεν ξέρω, δεν έχουμε όλα τα lg λέει.

Μήπως θέλετε να δείτε το l5 που είναι πολύ καλή συσκευή; :hypno: :lol:

Το μόνο που ήθελε ήταν να με "ενημερώσει" για το τάδε καρτοσυμβόλαιο.

Γιατί εγώ να αγοράσω από κάποιον που ξέρει λιγότερα από αυτά που ξέρω εγώ;

 

Τέλοσπάντων, πήγα αλλού και το είδα, δυστυχώς ήταν μόνο σε μαύρο, αλλά το λάτρεψα - έχει το ιδανικό μέγεθος.

 

Και πάλι σόρι για το άσχετο. Το σίγουρο είναι ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα ενδώσω στην αγορά του. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορει παιδες να ανεβασει εδω απο τους φακελους συστηματος του G με διαδρομη system/framework/framework-res.apk αυτο το αρχειο να δοκιμασουμε κατι στο 4χ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...