Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα οχι ρε φιλε γιατι αφου το τηλ ειναι τρομερο και σε αυτην την τιμή ειναι ιδανικό!!!!

 

φυσικά θα παρει το G δεν εχει καμια σχεσει εχει και χωρο αλλα και καλύτερη καμερα και ποιο ωραιο ειναι!!!!και το μενου της lg τρομερο εκανε την διαφορα.

 

παιδια μια ερωτησει ο ασύρματος φορτιστής απο nexus κανει?η φόρτιση ειναι κανονικη σε ολα σε χρόνο φόρτισης κλπ?

 

 

 

Νομιζω οτι δεν υποστηριζει ασυρματη φορτιση, μπορει να κανω και λαθος?

 

 

Πλακα - πλακα, αυτο ηθελα να το ρωτησω παιδια. Η ολη ιστορια (ασυρματη φορτιση) εξαρταται απο το κινητο ή απο την μπαταρια? Ή και απο τα δυο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κάμερα του σε σχέση με το s3 η με το s4 πως είναι? σαν κατασκευή το είδα στο πλαίσιο . Ομορφο ωραία οθόνη δεν πρόλαβα πολυ να το χειριστώ να το δώ πως τρέχει και δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του σε σχέση με το s3 η με το s4 πως είναι? σαν κατασκευή το είδα στο πλαίσιο . Ομορφο ωραία οθόνη δεν πρόλαβα πολυ να το χειριστώ να το δώ πως τρέχει και δουλεύει.

Αυτο θα ήθελα κι εγώ να το μάθω.. Αν ειναι στα επίπεδα του S3 τότε θα είμαι πολύ ευχαριστημενος, δεν έχω μεγαλύτερες απαιτήσεις από το κινητό μου στον τομέα αυτόν. Τρέχει σαν άνεμος, αυτό είναι το μόνο σίγουρο :D

Εμείς εδώ αποφασίσαμε, πάμε για Optimus G για την γυναίκα και G Pro για μένα! Αν δεν το βρω βλέπω 2 G στο σπίτι :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η καμερα του παιδια εμενα με ικανοποιει

Πες και για μπαταρία τίποτα.. Μια ζωή με το τσιγκέλι στα βγάζω εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Πες και για μπαταρία τίποτα.. Μια ζωή με το τσιγκέλι στα βγάζω εσένα!

 

Η μπαταρία πιάνει τα επίπεδα του s3. Εγώ με 100% φωτεινότητα βγάζω 2,5 ώρες ομιλία, 3 ώρες οθόνη και παραπάνω κάποιες φορές και πάνω από 18 ώρες Σύνολο. Χωρίς ομιλία έχω βγάλει 5 ώρες και 10 λεπτά οθόνη.

 

Η κάμερα δεν φτάνει του s3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα, ειναι λιγο περιεργη...

Ο φακος δειχνει οτι ειναι ικανος. Το προβλημα δεν ειναι στην εστιαση, τουλαχιστον αν δεν εχεις παρκινσον. Το προβλημα ειναι στην ισορροπια του φωτος.

Δηλαδη, ειναι πολυ φωτοευαισθητο. Θελω να κανω δοκιμες και με χειροκινητες ρυθμισεις.

Παντως ο φακος ειναι καλος, λιγο παραπανω θορυβο εχει στα σκοτεινα σημεια, αλλα οχι κατι φοβερο.

Τα χρωματα ειναι καλα και ισορροπημενα.

 

Για την μπαταρια ακομα δεν εχει αποψη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα στο g στο nexus 4.που υπερτερει το g και που to nexus..φακος ?ειδα τον φακο του xperia t,για 13 mp δεν μου γεμισε το ματι....το g λιγο που το ειδα στο πλαισιο,καλος μου φανηκε....εσεις τι εντυπωση εχετε??
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ εδώ και μια εβδομάδα και θεωρώ ότι το κινητό είναι άψογο. Η κάμερα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα και η μπαταρία δείχνει καλή.Το είδα σε καταστήματα από κοντά και έχω ερωτευτεί την σπιρτάδα του και την οθόνη του. Όταν το αποκτήσω μέσα στο καλοκαίρι η ομάδα θα μεγαλώσει και άλλο. Κουράστηκα με το μέτριο πλην τίμιο και value for money για την εποχή του ideos x5 με 4.0.4 πλέον. Το κράτησα 26 μήνες. Το lg για άλλα τουλάχιστον 2 χρόνια το κόβω με 2GB ram και τετραπύρηνο. Για έκδοσεις android ας είναι καλά το xda. Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα στο g στο nexus 4.που υπερτερει το g και που to nexus..φακος ?ειδα τον φακο του xperia t,για 13 mp δεν μου γεμισε το ματι....το g λιγο που το ειδα στο πλαισιο,καλος μου φανηκε....εσεις τι εντυπωση εχετε??

Αν δεν καίγεσαι για τις αναβαθμίσεις πας στο Optimus G, που έχει και καλύτερη αυτονομία, επεκτάσιμη μνήμη, λίγο καλύτερη κάμερα, λίγο καλύτερη καμπριλαρισμένη οθόνη...

Αλλιώς πας στο N4 που θα έχει για πολύ καιρό υποστήριξη...

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καίγεσαι για τις αναβαθμίσεις πας στο Optimus G, που έχει και καλύτερη αυτονομία, επεκτάσιμη μνήμη, λίγο καλύτερη κάμερα, λίγο καλύτερη καμπριλαρισμένη οθόνη...

Αλλιώς πας στο N4 που θα έχει για πολύ καιρό υποστήριξη...

 

ΌΧι επεκτασιμη βρε, απλά έχει διπλάσια από το νεξους.:-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

5 μερες πλεον με αυτο κ δηλωνω κατενθουσιασμενος και να θυμησω οτι πριν ειχα το optimus 2X και ειχα πει στον εαυτο μου οχι ξανα lg κινητο!!!ουτε root ουτε τιποτα δεν χρειαζετε...κ να μεινει με την 4.1 android δεν με νοιαζει καθολου,ειναι εντελως απροβληματιστο και σφαιρατο out of the box!απο προεγκατεστημενες εφαρμογες εχει λιγες κ οι περισσοτερες χρησιμες.μεχρι κ file manager εχει! βλεπω την τιμη του να ανεβαινει,πολυ παρεξηγημενο κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω πριν λιγο του G,θελω να ρωτησω.Πρεπει να το φορτισω πληρως πριν το ανοιξω?

Screen protector εχετε βαλει η δεν πολυχρειαζεται?

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω πριν λιγο του G,θελω να ρωτησω.Πρεπει να το φορτισω πληρως πριν το ανοιξω?

Εγω το ανοιξα, τελειωσα την μπαταρια και μετα το φορτισα σβηστο, ωστε να κανει πληρη φορτιση. Αυτο το επαναλαμβανεις τις πρωτες 3-4 φορες. Μετα, μπορεις να το φορτιζεις οποτε θελεις, καλυτερα βεβαια να το αφηνεις να πεφτει κατω απο 20% τουλαχιστον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω κατι που μπορει να φανει και ανεκδοτο:Υπαρχει καποιο πλανο εστω και σαν φημη για τυχον μελλοντικες αναβαθμισεις;Μη πεσετε να με φατε ξερω οτι η lg και αναβαθμισεις ειναι τσακωμενες απλα λεω μηπως....Και οσον αφορα την φορτιση νομιζω οτι επειδη εχει διαφορετικου τυπου μπαταρια το κινητο δεν χρειαζεται να κανεις την συνηθη διαδικασια φορτισης.καπου μαλιστα διαβασα οτι καλο ειναι να μην πεφτει κατω απο 30% στις πρωτες φορτισεις...με επιφυλαξη παντα...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη?? Είσαι με Optimus G?? Το κοιτάζω τελευταία γιατί η οθόνη του είναι όνειρο. Βασικά βρήκα μια πολύ καλή λύση και σήμερα έχω λιώσει το YouTube για τον λόγο αυτό. Να πάρω στην γυναίκα το G και για την πάρτυ μου να πάω σε ένα ωραίο και μεγαλόπρεπες G Pro!! Το κακό είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά το Pro :(.. Επίσης εδώ που είμαι το S4 (exynos) έχει πέσει καινούργιο στα 450€ και το G είναι στα 480€ περίπου οπότε είναι δύσκολη η επιλογή

 

Ευθυμη, ας χαλαρώσουμε λιγο. Αν μιλαμε για την ιδια τιμη (τοσο μπορεις να τα προμηθευτείς εκει που εισαι, από ότι καταλαβα) δεν τίθεται καν θεμα. Galaxy S4. Ανωτερο, χωρις καμια αμφιβολια (ναι, ναι, ακομα και με τα lag του). Καλυτερη οθονη, καμερα, μπαταρια, επεκταση μνημης, αισθητήρες, πληθωρα αξεσουάρ, roms (και official stock 4.3) κλπ κλπ κλπ.

Το G είναι με διαφορα ο,τι καλυτερο μπορει να αγορασει κανεις σημερα με 340 ευρω. Μεχρι εκει όμως...

Για το pro θα σου πω ότι είναι ένα μηχανημα ονειρο, με την καλυτερη οθονη της αγορας μεχρι σημερα και μεχρι την ελευση του note 3 είναι το καλυτερο smartphone της αγορας... Επαιξα αρκετα με τη συσκευή ενός φιλου, αλλα εκτος από μεταχειρισμενο δεν το βρηκα πουθενα σφραγισμενο και δεν εχω χρονο και διαθεση για αγορα από εξωτερικο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κ το ς4 μπροστα μου κ το optimus g διαφωνω οσο δεν παει για την οθονη του ς4, ειναι πολυ καλυτερη του οπτιμους πιο φωτεινη , πιο καθαρη κ σε κειμενο κ μενου, καμερα ειναι ενα δυο σκαλια κατω απο το ς4 κ σαφως καλυτερη απο ονε, οσο για μπαταρια περιμενω να δω ποσο οθονη θα μου βγαλει μιας κ ειμαι στην πρωτη μερα.απο σημα δεν το συζητω απιστευτο. Θερμοκρασιες δεν ανεβαζει οπως το ς4.. κ γενικα δεν πιστευω με καμια παναγια οτι το ς4 ειναι τοσο καλυτερο απο οπτιμους με βαση κ την τιμη. Το lg ειναι τιμιο για τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

Πως εμφανιζουμε ποσοστο στη μπαταρια?

 

Ρυθμίσεις - εξοικονόμηση ενέργειας- στάθμη μπαταρίας

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω κ το ς4 μπροστα μου κ το optimus g διαφωνω οσο δεν παει για την οθονη του ς4, ειναι πολυ καλυτερη του οπτιμους πιο φωτεινη , πιο καθαρη κ σε κειμενο κ μενου, καμερα ειναι ενα δυο σκαλια κατω απο το ς4 κ σαφως καλυτερη απο ονε, οσο για μπαταρια περιμενω να δω ποσο οθονη θα μου βγαλει μιας κ ειμαι στην πρωτη μερα.απο σημα δεν το συζητω απιστευτο. Θερμοκρασιες δεν ανεβαζει οπως το ς4.. κ γενικα δεν πιστευω με καμια παναγια οτι το ς4 ειναι τοσο καλυτερο απο οπτιμους με βαση κ την τιμη. Το lg ειναι τιμιο για τα λεφτα του

 

Μάλλον δε με διάβασες σωστά Άκη. Είπα ότι το lg είναι τιμιοτατο για τα χρήματα του και όπως έχω γραψει και αλλου το s4 δεν είναι...

Άλλα δεν τίθεται θέμα ότι ο γαλαξίας είναι ανώτερος , όπως και το ότι η οθόνη του γαλαξία είναι ανώτερη. Η ανάλυση του βοηθάει τα μέγιστα για αυτό. Από την άλλη η οθόνη του g είναι η καλύτερη , μετά από αυτή του one...

Link to comment
Share on other sites

Screen protector εχετε βαλει η δεν πολυχρειαζεται?

 

Πιστεύω ότι δεν χρειάζεται. Το κινητό έχει gorilla glass 2. Εγώ βέβαια το έχω συνέχεια σε θήκη και το βγάζω μόνο όταν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε με διάβασες σωστά Άκη. Είπα ότι το lg είναι τιμιοτατο για τα χρήματα του και όπως έχω γραψει και αλλου το s4 δεν είναι...

Άλλα δεν τίθεται θέμα ότι ο γαλαξίας είναι ανώτερος , όπως και το ότι η οθόνη του γαλαξία είναι ανώτερη. Η ανάλυση του βοηθάει τα μέγιστα για αυτό. Από την άλλη η οθόνη του g είναι η καλύτερη , μετά από αυτή του one...

 

Άρα Βαγγέλη, κατά τη γνώμη σου, η οθόνη του s4 είναι καλύτερη από του one. Σωστά το κατάλαβα?

 

Μέχρι τώρα πάντως, οι εντυπώσεις μου είναι άριστες από τη συσκευή. Με έχει ενθουσιάσει η δυνατότητα χρήσης με το ένα χέρι εξολοκλήρου. Σήμερα το πρωί ήμουν έξω στον ήλιο με γυαλιά και έβλεπα άνετα τα πάντα. Χωρούσε εύκολα στην τσέπη μου και δεν το ένιωθα... Αυτά μετράνε για μένα Βαγγέλη. + η εντελώς lag free εμπειρία.

Επίσης, παίζω asphalt 7 που με το νοτε2 δεν μπορούσα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη, ας χαλαρώσουμε λιγο. Αν μιλαμε για την ιδια τιμη (τοσο μπορεις να τα προμηθευτείς εκει που εισαι, από ότι καταλαβα) δεν τίθεται καν θεμα. Galaxy S4. Ανωτερο, χωρις καμια αμφιβολια (ναι, ναι, ακομα και με τα lag του). Καλυτερη οθονη, καμερα, μπαταρια, επεκταση μνημης, αισθητήρες, πληθωρα αξεσουάρ, roms (και official stock 4.3) κλπ κλπ κλπ.

Το G είναι με διαφορα ο,τι καλυτερο μπορει να αγορασει κανεις σημερα με 340 ευρω. Μεχρι εκει όμως...

Για το pro θα σου πω ότι είναι ένα μηχανημα ονειρο, με την καλυτερη οθονη της αγορας μεχρι σημερα και μεχρι την ελευση του note 3 είναι το καλυτερο smartphone της αγορας... Επαιξα αρκετα με τη συσκευή ενός φιλου, αλλα εκτος από μεταχειρισμενο δεν το βρηκα πουθενα σφραγισμενο και δεν εχω χρονο και διαθεση για αγορα από εξωτερικο...

Απο ότι διαβάζω τα lags έχουν λυθεί με τα firmwares που ήρθαν οπότε όλα καλά. Η θερμοκρασία είναι ένα θέμα που θα με ενοχλήσει στον γαλαξία και από την άλλη είναι και το ψυχολογικό της αλλαγής. Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν είναι τόσο εμπορευσιμο το Optimus G και δεν μπορώ να το βρω τόσο χαμηλά, ίσως ψάξω Dubai. Το G Pro είναι όντως δυνατό αλλά επίσης δεν το βρίσκω με την καμία, σήμερα ψάχνω όλη μέρα lol! Πάντως το G θέλω να το δοκιμάσω, μάλλον θα πάρουμε σπίτι ένα G κι ένα S4 και βλέπουμε :) Εσένα τελικά το One διάβασα δεν σου έκατσε τόσο καλά όσο το S4..

Πάντως νομίζω ότι από την στιγμή που στην Ελλάδα το βρίσκετε στα 350€ δεν παίζει καλύτερο vfm από το G :)

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Άρα Βαγγέλη, κατά τη γνώμη σου, η οθόνη του s4 είναι καλύτερη από του one. Σωστά το κατάλαβα?

 

Μέχρι τώρα πάντως, οι εντυπώσεις μου είναι άριστες από τη συσκευή. Με έχει ενθουσιάσει η δυνατότητα χρήσης με το ένα χέρι εξολοκλήρου. Σήμερα το πρωί ήμουν έξω στον ήλιο με γυαλιά και έβλεπα άνετα τα πάντα. Χωρούσε εύκολα στην τσέπη μου και δεν το ένιωθα... Αυτά μετράνε για μένα Βαγγέλη. + η εντελώς lag free εμπειρία.

Επίσης, παίζω asphalt 7 που με το νοτε2 δεν μπορούσα.

 

Δε διαφωνω, από την άλλη εχεις χασει γραφιδα, αυτονομια (ναι, το g ευκολα με heavy χρηση καποια μερα μπορει να σε πουλησει, το νοτελι ουτε για πλακα) και πιο ανετο μέγεθος οθονης (που όμως δεν είναι παντα χρησιμο).

Στο ερωτημα σου, θεωρω πως τεχνικα η lcd του one είναι καλυτερη (αποδιδει ρεαλιστικα τα χρωματα), αλλα η οθονη του γαλαξια 4 αποδιδει με ευκολια το πιο ευχαριστο και ξεκουραστο (για αναγνωση κλπ) αποτέλεσμα (ναι, η αποδοση στον ηλιο είναι για κλαματα, αλλα δεν είναι βασικο κριτηριο για μενα).

Την ευκολια χρησης με το ένα χερι, παντως, την απολαμβανω και εγω πλεον με το s4, συγκριτικα με το νοτελι...

@Ευθυμης

Ναι, θεωρω το one καλυτερη συσκευή από το s4, αλλα αυτό που μενει στο τελος της μερας χρησιμοποιώντας και τις 2 συσκευες, είναι υπερ του γαλαξια. Αυτό ορισε και την επιλογή μου για daily driver...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...